Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Kampania z Czarodziejskimi Smokami
Autor Wiadomość
Blom 

Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-02-25, 00:31   Kampania z Czarodziejskimi Smokami

cześć wszystkim!
Szukałem trochę w necie ale nigdzie nie znalazłem nic na ten temat, pomyślałem więc że może ktoś z was będzie wiedział. Chodzi o mapę w której muszę pokonać czarodziejskie smoki w ciągu 6 miesięcy. Próbowałem tego dokonać wiele razy na przeróżne sposoby, ale zawsze okazuje się że zabrakło mi czasu ponieważ nie mam wyprodukowanej wystarczającej liczby wojska. Jestem po prostu masakrowany. Jeśli ktokolwiek mógłby cokolwiek powiedzieć na ten temat to prosił bym bardzo.
 
 
bieluch

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-03-04, 02:57   

Kilka moich wskazówek...

1. Oczywiście magia ziemi na poziomie mistrzowskim i poruszasz się miejskim portalem w celu zbierania wojska.

2. Wykupuj w zasadzie tylko tytanow (czy tam gigantów), nagii i magów bo podejrzewam, że na resztę Ci braknie kasy.

3. Szybko zajmij drugi zamek i w miarę szybko bez dużego ubytku wojska kopalnie złota.

4. Bardzo cenne mogą okazać się obozy uchodźców, zawsze miej tam w pogotowiu jakiegoś bohatera i sprawdzaj co tydzień czy nie ma dostępnego jakiegoś potwora z wyższym speedem niż czarodziejskie smoki (czyli archanioły, feniksy i nie pamiętam co tam jeszcze). Wtedy podczas walki nie będziesz ponosił tak dużych strat na początku bo Ty będziesz zaczynał turę. Rzucaj przyspieszenie (na poziomie mistrzowskim oczywiście) no i do dzieła.

5. Warto też używać pod koniec walki zaklęcia wskrzeszenie (zakładam oczywiście że wszystkie magie masz na poziomie mistrzowskim).

No i cóż jeszcze... aha... do walki z legionem nag warto mieć kilka jakiś frajerskich jednostek dla straty bo czasem przez ich wysokie morale (lub twoje niskie) można sporo wojska stracić. Ja osobiście przy tej walce (z nagami) rzucałem spowolnienie, potem oślepiałem kolejno każdy oddział a potem to już zabawa w kotka i myszkę i strzelanie tytanami i czarodziejami w ten nieoślepiony.

Tak mniej więcej postarałem się to w mam nadzieję jasny sposób przedstawić ;-)
Ostatnio zmieniony przez Paweł 2009-06-06, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
Blom 

Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-03-10, 03:56   

dziękuje za wskazówki
 
 
Rimba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-03-10, 22:28   

Jeśli nadal masz jakiekolwiek problemy to da dorzucę swoją radę :

vs smoki używasz armii składającej się z samych ulepszonych golemów ( 75 % magic res ) + czar implozja lub comba "kontratak" + " pogromca " - dodatkowy dmg vs smoki ( magia ognia )

w praktyce przy implozji 2k uzyskujesz zwycięstwo :
500 golemów vs ~ 80 smokom
~ 150 golemów vs ~ 25 smoków

mi stykło 1 000 golemów na rozwalenie 3 watach smoków pod rząd w finale misji

zaoszczędzeni tytani i czarodzieje posłużą się vs 2 legiony nag ( z pomocą kolegi powyżej - sprawa banalna )

aha i żebyś nie tracił czasu - najlepiej zdobyć 4 zamek jeszcze w 4 miesiącu wtedy na bank wyrobisz się :>
 
Mixon

Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-03-29, 21:19   

Skąd te czary wziąć jak w gildi mam jakiś badziew? brak implozji czy portalu miejskiego
 
bieluch

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-03-29, 23:46   

Mixon napisał/a:
Skąd te czary wziąć jak w gildi mam jakiś badziew? brak implozji czy portalu miejskiego


We wcześniejszej misji z rdzawymi smokami w każdym z zamków zbuduj gildie na 5 poziomie + bibliotekę.
Po prostu MUSI w którymś z zamków być implozja bądź miejski portal.
 
Rimba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-03-31, 16:52   

ja miałem jeszcze lepiej tzn w 1 misji już miałem w mieście portal a implozje bodajże na początku 2

wszystko zależy od farta jak ci zależy to restartuj misje aż będzie cię satysfakcjonować :>
 
Stalion

Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-06-05, 18:22   Na tenat tej kampanii

Gdzie mogę znaleźć ta kampanie? Czy ona jest w Heroesach, czy może stworzona przez kogoś?

Dziex
Ostatnio zmieniony przez Paweł 2009-06-06, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2009-06-05, 18:34   

Stalion napisał/a:
Czy ona jest w Heroesach

Chyba każdy,kto się choć trochę zna na Herosach wie,że jest ona w dodatku Ostrze Armagedonu(Armageddon's Blade,AB).Nazywa się ona"Pogromca Smoków".
 
Stalion

Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-06-05, 22:10   Super

Gram juz kilka lat w heroesow i pamietam ta kampanie, ale nie pamietam w ktorym dodatku byla. A ze od dluzszego czasu zeby nie bylo to tak nudne gram we wszystko z dodatkiem WOG, kazda plansza jest inna i o wiele trudniejsza:)

Dzieki,

:)
 
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2009-06-05, 23:13   

Wog dużo zawsze zmienia.Moim zdaniem jest to moim zdaniem najtrudniejsza misja w tej kampanii,bo czarodziejskie smoki swoimi grupowymi czarami mogą nam nieźle zdziesiątkować nawet potężną armię.

Mixon napisał/a:
w gildi mam jakiś badziew


Chyba masz czary na przywołanie żywiołaków-to rzeczywiście nie za bardzo się przyda w walce ze smokami :-) .
 
Tajniak 


Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 19
Wysłany: 2009-08-06, 13:29   

Ja mam inną taktykę na tą planszę, wszystkich wykończyłem czarami i oddziałami strzelającymi.

Jak wszyscy piszą, ważne jest aby w poprzedniej misji zdobyć dobre czary oraz magia ziemi poziom mistrzowski.

Na czarodziejskie smoki potrzebna jakaś jednostka, która jest od nich szybsza oraz czar berserker. Na grupkę smoków rzucamy berserkera, oni się leją nawzajem, ale ważne jest, że nie traci się wtedy swoich jednostek. Wtedy trzeba atakować tych pozostałych, którzy nie są zaczarowani. Jak już pozostał jeden to przydaje się czar implozja.

Co do nag to polecam je zaatakować od razu jak się do nich pójdzie. Nie ma sensu dalej zwiedzać, bo potem jest brama strażnicza. Ja tym sposobem straciłem kilka tygodni. Z nimi według mnie jest łatwiej niż ze smokami. Nie straciłem tam żadnej jednostki, a walczyłem bodajże 80 tytanami i ~300 czarodziejami. Najpierw rzucamy na nich czar spowolnienie na poziomie mistrzowskim. Cały czas lejemy strzelającymi, a potem czar berserker i cały czas przed nimi uciekamy by nie zaatakowały.

Podstawą w tej misji jest czar magiczny portal. Bez niego bardzo truno stworzyć silną armię.
 
zny 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 93
Wysłany: 2009-08-08, 14:18   

Żeby spokojnie przejść tę misję potrzebne są czary berserk, oślepienie, wskrzerzenie i spowolnienie (to ostatnie tylko na nagi). Najpierw używamy berserka, kiedy zostaje jeden slot wrogich jednostek oślepiamy go, następnie wskrzeszamy całą swoją armię (oprócz niestety golemów i gargulców) i wykańczamy tą ostatnią jednostkę w bezpośredniej walce. W ten sposób nie odnosimy dużych strat. W przypadku nag należy jeszcze na początku rzucić spowolnienie, a następnie tak ustawić dżina, żeby wszystkie nagi szły w jego kierunku - dzięki temu ładnie skupiają sie na 18 polach, które berserkujemy, a także możemy je odciągnąć, gdy podejdą zbyt blisko. A jak zdobyć te czary? Otóż kiedy zaczynamy kampanię, w pierwszej misji Dracon posiada miasto z 5-poziomową gildią i biblioteką, trzeba po prostu kilka razy zresetować misję, aż trafimy przynajmniej 3 czary z 4. No i oczywiście misję z rdzawymi przechodzimy przed czarodziejskimi, żeby mieć wyższe staty...

Zanim odkryłem tę taktykę pokonywałem smoki zestawem golemy + przywoływanie żywiołaków w każdej turze, ale nie miałem szans z nagami oraz kończył mi się czas gdzieś w 2/3 misji...
 
Tajniak 


Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 19
Wysłany: 2009-08-08, 15:45   

Od trzeciego zamku ja miałem Draconem już tylko czarodziei, tytanów i feniksów. W ostatecznej walce ze smokami wziąłem chyba całą armię, ale myślę, że bez problemu wygrałbym tylko z czarodziejami i tytanami oraz z czarnymi smokami, które miałem.

Co do taktyki z golemami. Miałem je w armii, ale potem je dałem drugiemu bohaterowi, bo nie były mi potrzebne za bardzo.
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2009-08-08, 20:57   

Ja uważam że w walce z nagami berserker nie jest konieczny, a przynajmniej ja nie użyłem ani razu. Najpierw wrzuciłem spowolnienie, potem oślepienie (na każdy oddział po kolei) i biłem tylko 1 strzelcami. Dopiero jak ubiłem to 'odślepiałem' następny. I wyszedłem bez strat.
PS Ja przeszedłem misję z czarodziejskimi PRZED rdzawymi i jakoś udało się za 2 razem :P
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group