Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Kampanie
Autor Wiadomość
TazZar 


Wiek: 27
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 6
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-01-28, 17:13   

Ja pierdziele, nie mam nerwów do tej 2 misji z "Odrodzenie Erathii"... Gdy w tych podziemiach zajmę jedno miasto to wrogi bohater wychodzi znikąd i mi je zajmuje, ciągle muszę biegać w kółko... Opłaca się oddawać te skrzydła za 10 aniołów?

"Pamiętaj mój uczniu, klucz do wygranej to spam Hadoukenami".
 
 
Sandro123 
poprawny politycznie



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 108
Wysłany: 2011-01-28, 18:35   

Chodzi Ci o 2 kampanię w podstawowym h3 (odrodzenie erathii) czy o kampanię o takiej nazwie? Przechodziłem wszystkie kampanie z podstawki, ale usunęły mi się zapisy po formacie i nie wiem jakie mają nazwy te późniejsze zablokowane kampanie.
 
 
TazZar 


Wiek: 27
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 6
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-01-28, 18:52   

Chodzi mi o tą, o której jest mowa w podstawowej wersji H3, w początkowym filmiku. Kampania "Odrodzenie Erathii", druga misja z "Niech żyje królowa!".

"Pamiętaj mój uczniu, klucz do wygranej to spam Hadoukenami".
 
 
Sandro123 
poprawny politycznie



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 108
Wysłany: 2011-01-28, 19:10   

To jest jedna z prostszych misji w grze. Bierzesz po dwa anioły na bohatera i kosisz równo bez żadnego kombinowania.
 
 
seryjny

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 9
Wysłany: 2012-03-15, 15:57   

jak wyżej napisano ;) a jeszcze zakładając, że masz już ciekawą czwórką hirków z poprzedniej misji to już łatwiej być nie może ;)
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2012-05-06, 08:26   

Potrzeba mi sejwów z kampanii SoD (nie pogardzę też tymi z RoE i AB). Najlepiej jakby były to zapisy po przejściu całej kampanii, bo zagrałbym w niektóre misje, a nie chce kodów wpisywać (żeby nie mieć w rekordach później "Oszust!!!" ;-) ).

 
 
Konrad


Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 84
Wysłany: 2012-05-06, 14:08   

Skwer, z twoim doświadczeniem w herosa te kampanie mógłbyś przejść w parę godzinek. ;D
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2012-05-06, 14:55   

Konrad napisał/a:
Skwer, z twoim doświadczeniem w herosa te kampanie mógłbyś przejść w parę godzinek. ;D

Szkoda mi jednak tych paru godzinek, bo zależy mi tylko na zagraniu kilku misji, a te początkowe kampanie zanudziłyby mnie swoim poziomem trudności. Poza tym właśnie w te na początku grałem najwięcej - cel był podobny jak teraz (osiągniecie ostatnich misji) i najczęściej wszystko nudziło mi się przed osiągnięciem wcześniejszych założeń, :)

 
 
Konrad


Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 84
Wysłany: 2012-05-06, 15:21   

Skwer napisał/a:
Konrad napisał/a:
Skwer, z twoim doświadczeniem w herosa te kampanie mógłbyś przejść w parę godzinek. ;D

Szkoda mi jednak tych paru godzinek, bo zależy mi tylko na zagraniu kilku misji, a te początkowe kampanie zanudziłyby mnie swoim poziomem trudności. Poza tym właśnie w te na początku grałem najwięcej - cel był podobny jak teraz (osiągniecie ostatnich misji) i najczęściej wszystko nudziło mi się przed osiągnięciem wcześniejszych założeń, :)


No, w sumie masz racje, pograłbym sobie w kampanie Sandro, ale reinstalowalem herosa i nie mam sejwów aa nudne jest już przechodzenie po raz 100-tny tego co już się zna na wylot.
 
sierściuch 


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-07-22, 06:06   

Właśnie doszedłem do ostatniej misji z serii "Odrodzenie Erathii" -chodzi o zdobycie Steadwick, więc jakby co to mogę podrzucić, chociaż nie wiem czy zainteresuje Was taki szeroki wachlarz grania misji :-) Swoją drogą ładnie tu ktoś odkopał temat, ale może się komuś przyda to co napiszę - grałem kilka godz. temu misję z aniołami(2 misja z kampanii "Niech żyje królowa" w Odrodzeniu Erathii) i oddałem skrzydła za anioły.Fakt też się wnerwiałem, bo gdy szedłem z 1 strony to komp wyłaził z drugiej, ale szybki Blietzkrieg załatwił sprawę :-D

aa właśnie przypomniało mi się coś i bardzo bym prosił o wypowiedź graczy, którzy grali w te kilka kampanii z serii "Armageddons Blade", bo za cholerę nie mogę sobie poradzić z tamtymi kampaniami, ale po kolei:

-Ostrze Armageddonu(są do wyboru 2 misje początkowe)- w szarży Katarzyny nie brałem jeszcze udziału, ale jeśli chodzi o "Cienie z lasu" - tylko raz udało mi się przejść tę misję, jest bardzo ciężka - po jakimś czasie wyłazi napakowany gościu i rozwala mi garnizon, a potem masakruje ekipę strzelców mojego Gela i kończę grę, sam nie wiem jak przeszedłem tę misję(kiedyś-kilka lat temu)

-Festiwal życia -rozwalić "Ostrego pazura" to pestka, 2 misję też kiedyś przeszedłem(dzień przed końcem limitu czasowego, bo zdublowały mi się stworki), ale 3 misja? Trzeba ubić kilku potentatów do tronu, a więc zaczynam, rozbudowuję się, zdobywam teren, a po jakimś czasie wyłazi jakiś napakowany bohater i papa Festiwalu :lol:

-Smocza krew - gram Mutare, zdobywam co mogę, szybko najbliższe miasta i gromadzę sobie armię, którą daję Mutare, wrogowie szybko się wykruszają, komp używa monolitów i co chwile zabiera mi jakiś zamek, za jakiś czas wyłazi jakiś napakowany gość i miażdży Mutare, koniec kampanii pt. Smocza krew :lol:

-Igranie z ogniem - natknąłem się na opinię, że jest banalna, aha :-) rozwalam bohaterką najbliższe martwiaki, zdobywam w bardzo szybkim tempie najbliższe kopalnie(i nie tylko) i gromadzę mocną armię, po jakimś czasie tradycyjnie z ciemności wyłazi jakiś "noł nejm" ze szczęściem +9999999999999, moralami wojska +99999999999, milionami czarów z milionem punktów mana i zaczyna się sieczka, tradycyjnie papa :lol:

-Pogromca smoków - nie narzekam, przeszedłem, moim zdaniem mocniejszego myślenia tylko wymaga misja z purpurowymi dupkami :-) , przechodziłem ją jako druga misja kampanii i nie bawiłem się w żadne pierścienie dyplomaty(do dziś nie wiem jak to działa, coś tam pamiętam, że można było to wymienić w misji z czarodziejskimi jak i rdzawymi smokami), zawsze się wkurzałem, że w misji z rdzawymi smokami, gdzie trzeba oflagować wszystkie kopalnie po jakimś czasie wychodzi jakiś napakowany barbarzyńca i mnie miażdży - problem tkwił w tym, że siedziałem za długo w zamku i chrzaniłem walkę z rdzawymi wybierając całą armię, poprawiłem to i ją przeszedłem, a purpurowy?Był ciągle gnębiony :-) Dodam, że ostatnią misję przeszedłem za pierwszym razem, a misję z czarodziejskimi(trochę mi to zajęło) po ciężkich walkach, ale samodzielnie i bez żadnych podpowiedzi czy kodów i porad internetowych. Dlatego też zmienił się mój styl gry-nie siedzę ciągle w zamku, a zdobywam w szybkim czasie nowe kopalnie oraz szybko eksploruję teren, ale... to nie pomaga w tych kampaniach!

Jeśli można - bardzo bym prosił o wypowiedzi(nie chcę "żelaznych"porad, bo zabije to radość z gry!), a swoją drogą: po przejściu "Pogromcy smoków" wożę się jakbym wygrywał każdą ligę Heroes'a :lol:

pozdrawiam :-)
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2012-07-22, 12:19   

Ostatnio grałem w kampanie prawie 3 lata temu, więc nie ręczę za jakość porad, ale może coś się przyda. :-)
W "Cieniach z lasu" dużo jest jednostek, które się przyłączą, zbierz ich sporo, ulepsz kusze, łuczników i elfy na strzelców i atakuj garnizon najlepiej już na przełomie 1. i 2. tygodnia. Uważaj, żeby komp nie zablokował Ci strzelców ifrytami. Zamki zajmij możliwie szybko i kupuj tam nieulepszone wojsko (jest tańsze, a wróg już nie użyje tej armii ;p). 2-3 tygodnie i misja z głowy.
W trzeciej misji "Festiwalu życia" zanim okrzepniesz, prowadź walkę podjazdową - zajmuj słabo bronione/niebronione zamki i ubijaj słabych bohów, unikając silniejszych. Szybko zajmij siedliska i rozbuduj miasto do behów (+up!). Po bitwach sprawdzaj, czy nie możesz wykupić bohów przeciwnika, którzy uciekli - przyspieszy to zwycięstwo. W podziemnych lochach jest szansa na dobre czary wysokiego poziomu (najlepiej tp :D), ułatwi to sprawę później, więc warto mieć mądrość. Często zapisuj grę i chowaj dobrze tych bohów, których nie możesz stracić - kiedyś nieźle mnie to wkurzyło (przy okazji, blisko środka masz chyba sanktuarium, więc jeden bohater z głowy). Prorok w jednej z chatek daje 10 behów za tom ognia, co niesamowicie ułatwiło mi zadanie.
"Igranie z ogniem" to najnudniejsza kampania, w jaką grałem, w pierwszej misji, jeśli o nią idzie, trzeba działać błyskawicznie - zajmij siedliska, rozbuduj, co trzeba i sprawdź, jak szybko możesz rozbić garnizony bez strat uniemożliwiających dalszą grę. Mnie chyba bardzo pomogły czary wysokiego poziomu (rozbudowałem gildię). Na górze mapy są chyba gryfiarnie - anioły dają + do morale, nawet gdy nie ma ich dużo zadają jakieś w miarę sensowne obrażenia, a przy jakichś artefaktach do szybkości mogą zapewnić 1. ruch.
Ogólnie najlepszą receptą jest szybkie działanie, jak sam zauważyłeś, BTW:
sierściuch napisał/a:
szybki Blietzkrieg
to pleonazm, bo "blitz"="szybki". :-P

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
Ostatnio zmieniony przez Gandalf 2012-07-24, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2012-07-22, 13:32   

Gandalf napisał/a:
"blitz"="szybki"


Fail, Der Blitz to znaczy blyskawica, a Blitzkrieg to wojna blyskawiczna xD

A co do kampani, to we wszytkich popelniasz podstawowy blad. Zamiast szybko dazyc do zniszczenia przeciwnika w pcoztkowej gfazie gry, to czekasz i zbierasz armie. A w wielu misjach komp ma na starcie po kilka miast, oraz czesto zdaza sie iz boha z armia. Pamietaj, iz Twoi bohaterowie sa juz czesto niepokonani(mam nadzieje ze odwiedzasz kazdy mozliwy oboz, dodajacy atak, moc, obrone czy wiedze, hmm? :D )

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2012-07-22, 20:14   

sierściuch napisał/a:
-Igranie z ogniem - natknąłem się na opinię, że jest banalna, aha rozwalam bohaterką najbliższe martwiaki, zdobywam w bardzo szybkim tempie najbliższe kopalnie(i nie tylko) i gromadzę mocną armię, po jakimś czasie tradycyjnie z ciemności wyłazi jakiś "noł nejm" ze szczęściem +9999999999999, moralami wojska +99999999999, milionami czarów z milionem punktów mana i zaczyna się sieczka, tradycyjnie papa

Znienawidzona kampania - w misji gdzie trzeba było oflagowac wszystkie siedliska stworzeń poległem - pokonałem wrogów w 3 miesiącu (nie grałem jeszcze wtedy na multi) i miałem 3 miechy (czy więcej) na zdobycie siedlisk. Wydawało mi się iz zdobyłem wszystkie, przeglądałem mapę godzinami i chuj... Najgorsza kampania w historii H3 :D

 
 
Deltian 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 21
Skąd: Kowary
Wysłany: 2013-06-12, 18:21   

Od prawie roku nikt już nie pisał w tym temacie, więc ja opowiem swoją przygodę z kampaniami :)

Gdy siedem lat temu zacząłem grać w Heroesow, próbowałem przejść jakieś kampanie (np. niech żyje królowa z RoE albo niektóre kampanie z Gem i Yogiem z SoD), ale okazało się, że były dla mnie za trudne, więc mi się odechciało je przechodzić. Kilka lat później wpadłem na pomysł, żebym poprzechodził sobie kampanie, ale dopiero trzy lata temu zacząłem je na poważnie przechodzić :)

Najpierw zagrałem w kampanię pt. Ostrze Armagedonu, ale mi się po jakimś czasie system sypnął i niechcący, instalując na nowo hirki, wykasowałem zapisaną kampanię. Ale po zainstalowaniu hirkow postanowiłem zagrać w kampanie RoE, abym poznał od początku całą fabułę heroesow.

Musiałem kupić oryginalną grę, bo na pirackiej mi bohaterowie pierwszej misji niech żyje królowa nie przechodzili do następnych, tylko pojawiali się jacyś pierwszopoziomowi, i to różnych ras..... :/

Więc udało mi się przejść wszystkie kampanie RoE, a potem przeszedłem na nowo pierwszą kampanię pt. Armagedons Blade :)

Teraz, gdy mam na karku koniec pierwszego roku studiów magisterskich i mniej czasu mam na granie niż kiedyś, chce jeszcze sobie poprzechodzić kampanie i mapy w heroes, póki mam oczywiście czas. Kampanię, którą teraz próbuję rozgryźć, nazywa się smocza krew (muszę nauczyć się właśnie lepiej taktycznej gry, abym mógł jak najlepiej przechodzić kampanie i mapy :)
 
 
SCS 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 332
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-06-12, 22:05   

Smocza krew jest spoko, bierz tytany a w zamku czekaj na jak najwięcej czarów ziemi (reszta i tak dojdzie z ksiąg)
Polecam brać wszystkie magie prócz powietrza, w pewnym momencie będzie wataha golemów która broni ksiąg, rozwal je.
Gdy zdobędziesz księgi użyj lotu w sposób przedstawiony strzałką

Odkryjesz miejsce fortu na wzgórzu do którego można dostać się lotem, nie stracisz też surowców i będzie na ulepszenie :)

To tyle co do pierwszej misji z mojej strony, jak będziesz chciał jakiejś pomocy jeszcze to daj znać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 18 z 20
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group