Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Kampanie
Autor Wiadomość
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-01-08, 22:20   

black wolf napisał/a:
Moją za to ulubioną kampanią jest "smocza krew" oraz "łowca smoków" uważam je za najlepsze dlatego że lubię bardzo smoki a najbardzie w HOMM. :mrgreen:


Mnie strasznie "Smocza Krew" męczyła. Znalezienie chodźby 5 wozow drewna było niezłą katorgą. Za to ostatnia misja - banał. Na start 5 czarnych smoków, pierwszą jaskinię z wrogami rozjechałem w 3 tygodniu.
A "Łowca Smoków" to według wielu najtrudniejsza kampania całej AB. Ale jak pamiętam, to misję z czarodziejskimi zrobiłem bez doświadczenia (od razu po 1. misji) i jakoś udało mi się za 2. razem :-D
 
black wolf 
Wilcza zjawa



Wiek: 28
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: Stamtąd!
Wysłany: 2010-01-09, 08:06   

Leance napisał/a:
Mnie strasznie "Smocza Krew" męczyła. Znalezienie chodźby 5 wozow drewna było niezłą katorgą. Za to ostatnia misja - banał. Na start 5 czarnych smoków, pierwszą jaskinię z wrogami rozjechałem w 3 tygodniu.

Nom męcząca jest ale da się znieść. A nie wolałbyś 1 kryształowego?

Cytat:
A "Łowca Smoków" to według wielu najtrudniejsza kampania całej AB. Ale jak pamiętam, to misję z czarodziejskimi zrobiłem bez doświadczenia (od razu po 1. misji) i jakoś udało mi się za 2. razem

Ciężka jest najbardziej ta gdzie były rdzawe smoki o jezuu te kopalnie myślałem, że padnę :-P .

ALE MAMY SZARY TEN ŚWIAT.
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-01-09, 12:58   

black wolf napisał/a:
Nom męcząca jest ale da się znieść. A nie wolałbyś 1 kryształowego?


Nie. Zada o wiele mniejsze obrażenia, łatwiej padnie (do oblężeń w ogóle się nie nadaje), a poza tym nie da się go rozdzielić na kilka slotów/bohów.

black wolf napisał/a:
Ciężka jest najbardziej ta gdzie były rdzawe smoki o jezuu te kopalnie myślałem, że padnę :-P .


Rdzawe nie były dla mnie takie trudne. Biłem je na luzie z 100 gremlami i kilkoma czarodziejami. Ale miałem już porządne staty po czarodziejskich.
 
black wolf 
Wilcza zjawa



Wiek: 28
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: Stamtąd!
Wysłany: 2010-01-09, 15:08   

Leance napisał/a:
Rdzawe nie były dla mnie takie trudne. Biłem je na luzie z 100 gremlami i kilkoma czarodziejami. Ale miałem już porządne staty po czarodziejskich

Nie tyle co trudne co męczące te kopalnie.

ALE MAMY SZARY TEN ŚWIAT.
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-01-10, 22:30   

black wolf napisał/a:
Nie tyle co trudne co męczące te kopalnie.
Okropnie męczące! Po pokonaniu komputerowego przeciwnika monotonne wybijanie smoków to po prostu koszmar! Zawsze staram się w miarę szybko "uwolnić" Crag Hacka ze sporą armią; wtedy idzie to znacznie szybciej. A najbardziej wkurza mnie moment, w którym wydaje mi się, że wszystkie rdzawe zostały już wybite, a misja się nie kończy i szukam kilkoma bohaterami miejsca, które mogłem przeoczyć (może to trochę trwać...). Leance, moim zdaniem lepiej jest najpierw przejść rdzawe, ponieważ bez porządnych statystyk i odpowiednich zaklęć (możesz nie mieć np. oślepienia czy antymagii) misja z czarodziejskimi może się okazać naprawdę trudna.

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Hektor
Oszołom



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 318
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: 2010-05-17, 19:05   

Najlepsze kampanie to te opisujące losy nekromanty Sandro (powstanie nekromanty,nieświęte przymierze, ulotna moc) może na koniec robią się monotonne ale i tak mi się podobają. Dlatego postanowiłem samodzielnie kontynuować tą wciągającą fabułę i stworzyć własną kampanię, którą umieściłem w dziale mapy i kampanie temat o nazwie Moja Kampania. Dziękuję za uwagę! Hektor




 
 
Gryf królewski 
nie pamiętam



Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 67
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-17, 20:06   

Ja przeszłem całą kampanie Niech żyje królowa i prawie całą Podziemia i Diabły,ale nie umiem przejąć Stedłicz.Może mi ktoś pomóc jak przejąć ten zamek.

Moim podpisem jest jego brak :)
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2010-05-17, 20:43   

Jak nie możesz odbić zamku, to kup kilku bohaterów i rozstaw ich wokół zamku, wtedy gościu z zamku powinien wyjść i jak zabraknie mu punktów ruchu na powrót wchodzisz do niego głównym bolkiem.
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-05-17, 20:52   

Gryf królewski napisał/a:
Stedłicz
Chyba raczej Steadwick. ;-) Są dwie drogi do zwycięstwa - pierwszą jest maksymalne rozbudowanie któregoś zamku (ja zwykle rozbudowuję lochy, bo infernem bardzo słabo gram), szybkie zajęcie ważnych siedlisk (smoki i chimery - dzięki temu będziesz mieć 4 smoki/tydzień i 7 chimer/tydzień). Wróg ma zwykle b. silną armię, więc niezwykle przydatne jest oślepienie (slowa na początku ostatecznej bitwy nie radzę rzucać, bo Kendal ma powietrze i można się na tym przejechać) - oślepiasz kolejno jednostki wroga, eliminując je z walki (jakoś komp zwykle nie odpowiada dispellem/ cure'em) i wybijasz pozostałe. Nie radzę atakować przed zebraniem odpowiednio dużej armii (ja miałem m. in. z 17 smoków i odpowiednie ilości innych jednostek).
Druga metoda jest znacznie prostsza, ale nie zawsze działa: otóż możesz ruszyć na Steadwick kilkoma bohaterami (ale trochę armii mieć trzeba, żeby rozwalić garnizony) i wystawić się którymś pod uderzenie Kendala, ale tak, by nie mógł wrócić do zamku. Nie zawsze jest to skuteczne (np. ostatnim razem, gdy przechodziłem tę kampanię, nie chciał atakować, jeśli nie mógł w tej samej kolejce wrócić do zamku).
To tyle z mojej strony. :-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Hektor
Oszołom



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 318
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: 2010-05-21, 20:46   

Leance napisał/a:
Rdzawe nie były dla mnie takie trudne. Biłem je na luzie z 100 gremlami i kilkoma czarodziejami. Ale miałem już porządne staty po czarodziejskich.
tylko taka mała wątpliwość jak to walczyłeś z rdzawymi po czarodziejskich u mnie jest taka kolejność kryształowe->rdzawe->czarodziejskie




 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-05-21, 20:57   

Nie wiem czemu wszyscy się dziwią, że zrobiłem najpierw misję z czarodziejskimi. Raz naprawdę było ciężko, gdy smoczki wypadały z puszek.
Jeśli chodzi o Steadwick, to próbowałem z 10 razy pokonać tego generała i w końcu się udało, ale to jest katorga, on leci do nas, gdy zbliżamy się do garnizonów, lepiej go wyprowadzić gdzieś w pole.
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-05-21, 22:15   

Jak nie miałeś antymagii to należą się gratulacje. :-) Gdyby nie ten czar, chyba w ogóle bym nie przeszedł (szczególnie w finałowym starciu nie ma chyba innej możliwości zwycięstwa). Generalnie zwykle walki ze smokami wygrywałem dzięki antymagii (na najsilniejszy oddział), a na końcu oślepiałem ostatniego smoczka i wskrzeszałem wojsko. W porównaniu ze smokami te nagi to po prostu małe piwo :-) (bo wskrzeszenie np. 150-200 czarodziejów to dużo większa strata many, niż 1Xslow+6 razy blind+np. bless).

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-06-05, 12:21   

A ja zadam głupie pytanie. Przechodzę sobie z kodami kampanię Yoga - Narodziny Barbarzyńcy. Chcę sobie odświeżyć fabułę na szybko, ale okazuje się, że to nie takie proste. Jestem w misji na bagnach, mam w sakwie zwój Anielskiego Sojuszu, i muszę donieść Sandały Świętego i Zbroję Cudów do babki w podziemiach. Tych nigdzie nie mogę znaleźć, podobnie zresztą jak Czterolistnej koniczyny, o którą pyta strażnik misji przy jednej Cytadeli. Co zrobić z tym fantem?

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
LaEa 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 1178
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-06-05, 12:33   

Szukaj w chatkach jasnowidza . Za któryś przedmiot dostaniesz czterolistną koniczynę. A wejście do podziemi masz na północny wschód od zamku. Idź drogą na zachód , na "skrzyżowaniu" na północ i przy drugim skrzyżowaniu na zachód. Tam jest wejście do podziemi i strażnik, który potrzebuje miecz piekielnego ognia. A tamta cytadela jest Ci nie potrzebna więc nie zawracaj sobie głowy.
 
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-06-05, 17:53   

Podziemia znalazłem, ale dziękuję.
Użyłem kodu do tej misji, i okaząło się, że te same problemy mam w następnych - czytaj: nie posiadam przedmiotów. Najwidoczniej wychodzą bugi mojej wersji herosów. Tak to jest, jak się załatwia SoD z krzywego źródła

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 16 z 20
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group