Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Deus Ex

Deus Ex to:
legenda wśród gier
22%
 22%  [ 2 ]
gra jak każda inna
33%
 33%  [ 3 ]
słaba gra
11%
 11%  [ 1 ]
nie mam pojęcia
33%
 33%  [ 3 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
zny 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 93
Wysłany: 2009-11-07, 19:29   Deus Ex

Co sądzicie o tej grze, uważanej przez wielu (w tym mnie) za najlepszą grę wszechczasów? [Nie licząc H3 oczywiście ;-) ]

 
Tom_Bird 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-08, 00:19   

Trochę przesada zakładać kolejne tematy do pojedynczych gier, a w ostatnich dniach powstało takich kilka... Nie lepiej założyć tematy do osobnych gatunków?
Po prostu chodzi o to, że taki temat o jednej grze nie ma szans na więcej niż kilka - kilkanaście wypowiedzi, po czym pójdzie w zapomnienie...
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2009-11-08, 00:29   

Tom_Bird napisał/a:
Trochę przesada zakładać kolejne tematy do pojedynczych gier, a w ostatnich dniach powstało takich kilka... Nie lepiej założyć tematy do osobnych gatunków?
Po prostu chodzi o to, że taki temat o jednej grze nie ma szans na więcej niż kilka - kilkanaście wypowiedzi, po czym pójdzie w zapomnienie...


Temat o Gothicu miał ~20 stron ;P
Chociaż nie sądzę by ten cieszył się równie dużą popularnością. Co do gry to nie grałm w nią nigdy. I raczej nie zagram ;-)
 
zny 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 93
Wysłany: 2009-11-08, 02:25   

No ja właśnie myślę, że naturalna selekcja jest tu pozytywnym mechanizmem.... Albo się wątek rozwinie, albo umrze śmiercią naturalną i nie będzie wprowadzał chaosu do jakiegoś innego tematu. ;-)
Z Deus Exem jest tak, że ludzie generalnie dzielą się na dwie grupy: na tych, co nigdy o nim nie słyszeli i na tych, którzy uważają tą grę za genialną (a z tego prosty wniosek?). Jestem ciekaw, jak to jest wśród graczy H3 :-)

Kampanie <3
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-02-19, 09:05   

Deus Ex w swoim czasie zrobił wielką furorę! Dziś możemy grze zarzucać, że grafika trąci myszką, rozwój postaci był ograniczony, niewiele broni... ale tak naprawdę nawet teraz wiele gier nie ma podstawowej cechy charakterystycznej dla Deusa: wolności wyboru prawie wszystkiego! Broni konwencjonalnych jest niewiele, ale przecież dysponujemy ogromnymi możliwościami pacyfikowania przeciwników: poza bronią palną mamy rozmaite granaty, paralizator, kusze (z różnymi bełtami), pałki teleskopowe (i inną broń białą), pistolet pieprzowy... Całe mnóstwo nanoaugmentacji ułatwia wykonywanie zadań na wiele sposobów, a sama gra jest do tego oczywiście przystosowana. Do większości lokacji można dostać się za pomocą wytrychów, siły fizycznej, hakowania komputerów, rozwalania zabezpieczeń elektronicznych etc. Niewielką ilość zadań pobocznych rekompensują zmieniające się otoczenia, cyberpunkowy klimat i duży wpływ naszych czynów na oblicze gry (ulubiony przykład: jeśli w siedzibie UNATCO wejdziesz do damskiej łazienki w czasie, gdy jest tam sekretarka, dostaniesz opr od swojego szefa).
I dysponujemy trzema zupełnie różnymi zakończeniami gry! Każde na swój sposób czadowe. Dla mnie ta gra to rewelacja, ale że przeszedłem kilkukrotnie, nie będę już raczej wracał, nie wytrzymała aż tak dobrze próby czasu.

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group