Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Najsłabsza jednostka 1. poziomu

Najsłabsz jednostka to
Pikinier
2%
 2%  [ 3 ]
Centaur
3%
 3%  [ 5 ]
Gremlin
10%
 10%  [ 14 ]
Chochlik
36%
 36%  [ 49 ]
Szkielet
3%
 3%  [ 5 ]
Troglodyta
1%
 1%  [ 2 ]
Goblin
3%
 3%  [ 4 ]
Gnoll
1%
 1%  [ 2 ]
Nimfa
32%
 32%  [ 43 ]
nie mam zdania
1%
 1%  [ 2 ]
wszystkie są słabe
3%
 3%  [ 4 ]
Głosowań: 133
Wszystkich Głosów: 133

Autor Wiadomość
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2009-09-05, 14:24   

Paweł napisał/a:
Diabliki służą do przekształcania w Demony- zapamiętajcie sobie to

Niech sobie służą do czego chcą tylko zakładając, że w armii nie masz Czarcich Lordów Diabliki ci się po prostu nie przydadzą. Zaraz mi pewnie powiesz, że patrzysz na sprawę tak jakby Czarci Lordowie byli w armii, ale musisz tez wziąć pod uwagę, że ich w niej nie będzie, a wtedy Diabliki dużo nie zdziałają.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2009-09-05, 17:08   

Diablik jest z Inferna, więc Czarci Lord musi tam być, chłopcze. Nie wiem jak ty grasz, ale ja patrze na całokształt. To prawda, że są lepsze jednostki, ale denerwuje mnie jak ktoś go skreśla bez zastanowienia. ;-)
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2009-09-05, 19:22   

Paweł napisał/a:
Diablik jest z Inferna, więc Czarci Lord musi tam być, chłopcze.

Wiem skąd jest Diablik i wiem skąd jest Czarci Lord, ale weź pod uwagę, że z jakiegoś powodu w armii może zabraknąć Czarcich Lordów z różnych przyczyn, których tutaj nie będę wymieniał.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-09-14, 16:41   

Amitamaru napisał/a:

Paweł napisał/a:
Diablik jest z Inferna, więc Czarci Lord musi tam być, chłopcze.

Wiem skąd jest Diablik i wiem skąd jest Czarci Lord,

Amitamaru, mnie się wydaje, że każdy to wie :lol: KAŻDY :!: :!: :!:
Amitamaru napisał/a:
ale weź pod uwagę, że z jakiegoś powodu w armii może zabraknąć Czarcich Lordów z różnych przyczyn,

Często w Inferno może ich zabraknąć,ja zawsze ich najpierw atakuje swoimi siłami :-P .Także zazwyczaj giną w pierwszej/drugiej turze bitwy.
Amitamaru napisał/a:
różnych przyczyn, których tutaj nie będę wymieniał.

Jestem ciekawy tych przyczyn według ciebie :mrgreen: .Dla mnie tylko śmierć w czasie bitwy oraz niewykupienie siedliska/jednostek... A według ciebie :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2009-09-14, 19:28   

Sauron napisał/a:
Jestem ciekawy tych przyczyn według ciebie :mrgreen: .Dla mnie tylko śmierć w czasie bitwy oraz niewykupienie siedliska/jednostek...Awedług ciebie :?: :?: :?:

Jedną z przyczyn jest na pewno wybicie ich w czasie bitwy. Następną może być to, że do ich ulepszenia potrzebujemy gildie magów poziom drugi, chociaż to nie powinno stanowić dużego problemu chyba, że gramy na 200%. Może tez się zdarzyć, że po prostu zabraknie nam kasy na zakup Czarcich Lordów ( w co raczej wątpię, ale jednak może się tak zdarzyć).

Wymieniłem kilka powodów przez które w naszej armii może zabraknąć Czarcich Lordów. Wiem, że niektóre z nich są wręcz banalne, ale jednak jest prawdopodobieństwo, że może zaistnieć sytuacja, w której np. zabraknie nam zasobów na wybudowanie gildii magów.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2009-09-14, 20:29   

... a wiesz, że ja mogę Ci wynaleźć na siłę powody przez, które w armii może nie być kluczowych jednostek? Twoje argumenty są zbyt naciągane- capiszczi?
Dlaczego ubzduraliście sobie, że Czarty będą mi potrzebne w walce z wami? Zanim dojdzie do walki to w 4 tygodniu będę miał już ponad 120 demonów po potyczkach z neutralami, a to wystarczy, aby brać wasze oddziały na hita. 8-)
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2009-09-14, 21:39   

Paweł napisał/a:
a wiesz, że ja mogę Ci wynaleźć na siłę powody przez, które w armii może nie być kluczowych jednostek?

A wiesz, że ja też stwierdziłem, że moje argumenty nie są najlepsze, i nie powiesz mi chyba, że zdobycie gildii magów na 200% nie jest wyzwaniem, ale to szczegół, bo w grze przez internet gra się zazwyczaj 130% chyba, że ktoś ma dużo czasu. Może przekona cię taki argument zakładając, że grasz na 130% lub wyżej i trafi ci się mapa uboga w zasoby to nie wybudujesz Siedliska Czarcich Lordów i nie mów mi, że gra się na mapach na których zasobów jest dość, aby można się było rozbudować, bo ja chce ci tylko uświadomić, że może zaistnieć sytuacja, w której nie będziesz miał możliwości ul. siedliska Czarcich Lordów.

PS. Chciałbym jeszcze tylko zauważyć, że temat ten dotyczy jednostek 1 poziomu, a nie jednostek poziomu 5.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2009-09-15, 16:58   

Amitamaru napisał/a:
PS. Chciałbym jeszcze tylko zauważyć, że temat ten dotyczy jednostek 1 poziomu, a nie jednostek poziomu 5.

Przecież cały czas mówię o zastosowaniu Diablika, a on jest pierwszego lvl, więc nie wiem co Ci po głowie chodzi. W armii może nie być różnych jednostek, a jakoś mi się nie zdarzyło, abym maks w 2 tygodniu nie miał ich ulepszonych, mistrzu. Jeżeli mapa będzie bardzo biedna to zgaduję, że wróg będzie miał też trudno sytuację, więc nie tylko ja nie będę mógł czegoś postawić. Pod uwagę należy brać najczęstsze przypadki, anie wyjeżdżać z sytuacjami, które zdarzają się tylko na wyjątkowych mapach. ;-) Na 200% już dawno nie gram, bo zaczęło mnie to już nudzić. Wolę sobie od czasu do czasu zagrać z jakimś żywym graczem, na poziomie 130%, ponieważ to balansuje różnice bogactwa map u danego gracza.
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2009-09-15, 23:05   

W jednym ze swoich postów napisałeś, że patrzysz na całokształt, więc weź pod uwagę to, że ja patrze na sytuacje pod każdym możliwym względem, czyli uwzględniam to czy mapa jest biedna czy bogata w zasoby, czy gramy na 100 czy na 200% itd. dopiero później oceniam czy jest możliwość zdobycia danej jednostki i ją zastosować. W tym przypadku Diablik + Czarci Lord = Demon. Temat ten dotyczy najsłabszej jednostki 1 poziomu i najsłabszą z nich jest Diablik i temu chyba nie zaprzeczysz, ale Diablik w połączeniu z Czarcim Lordem to już zupełnie inna bajka. Ale tak jak kiedyś napisałem w naszej armii może zabraknąć Czarcich Lordów, co nie znaczy że ich nie zdobędziemy i nie zdążymy zastosować w ciągu czterech tygodni, bo takiej sytuacji sobie nie wyobrażam.
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2009-09-16, 13:33   

Nie... takimi argumentami mnie nie przekonasz. Dlaczego uczepiłeś się, że nie postawię Czarcich Lordów? Grałem dziesiątki razy przez sieć i nie było jeszcze tak, że z przyczyn braku zasobów nie postawiłem Up Czartów. Biorąc pod uwagę głupie pojedynki indywidualne to może i jest najgorszy, ale ja patrzę na całą asekurację dla chowańca ze swojego miasta.

Oczywiście są jakieś malutkie szanse na to, że może nie dać się postawić up Czartów w drugim tygodniu, ale co z tego? Przecież mogę je postawić w 3 tygodniu, no nie? Umiem sfarmić wszystko z Inferna nawet przez 2 dni, znając przeciwnika i tak nie dojdzie do mnie aż tak wcześnie, a sugeruję się tym, że tylko raz zostałem zaskoczony kiedyś przez Alta jak nie skończyłem pozyskiwania Demonów. ;-)

Nie ma najgorszej jednostki 1 lvl, ot co.
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2009-09-16, 14:19   

Paweł napisał/a:
Dlaczego uczepiłeś się, że nie postawię Czarcich Lordów?

W tym momencie nie wiem czy rozmawiam z człowiekiem czy z idiotą. W moich postach podkreślałem, że możesz nie wybudować ich siedliska, ale ani razu nie powiedziałem, że nie zdobędziesz ich w ciągu 3 czy 4 tygodni. W moim poprzednim poście napisałem, że nie wyobrażam sobie sytuacji w której kiedy mamy 4 tydzień w naszej armii brakuje Czarcich Lordów, więc jeżeli dokładnie go przeczytałeś to nie powinieneś mi wyskakiwać z tekstem, że się czegoś uczepiłem.

PS. Jeżeli uraziłem cię z tym idiotą to przepraszam.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2009-09-16, 18:30   

Naprawdę dziwny jesteś koleś. Spotykałem się na tym forum z różnymi ludźmi, ale ty jesteś wyjątkowy. To nie ja wymyślałem jakieś dziwne przypadki, po przez które można nie mieć jakiejś jednostki w armii. Będzie chyba trzeba zagrać z tobą multi i pokazać Ci co nieco o grze, bo zaczynasz mi działać na nerwy. Obejrzyj sobie skriny z onilne wars i zobacz czy postawienie up Czartów to jakiś problem, albo czy gra nimi tak, aby ich nie stracić jest tak trudna. Zaczynasz przeczyć sam sobie, gdyż początkowo byłeś nastawiony tylko na znalezienie pretekstu, aby całkowicie zabić prawdziwe znaczenie Diablika. Zapytaj się prawdziwych mistrzów, takich jak Malak, albo Alt jak wygląda gra Infernem. Nie dziw się, że tak zareagowałem, ale jak mogłem zareagować inaczej jak ktoś wymienia mi dziwne powody o problemach z Czartami.

Idiota? Ty to powiedziałeś...
Nazywaj to jak chcesz, ale każdy wie, że to był niezły kwas z twojej strony. ;-)
Argument to argument, musi byś twardy i solidny, no i oczywiście też z sensem. Powiem krótko: "Diablik jest słaby, ale ma Czarciego Lorda za plecami, który przyzwie z ich ciał Demony, aby mogły wzmocnić armię." Tego się trzymaj i nie wymyślaj farmazonów, gościu.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-09-16, 19:51   

To ja powiem inaczej...
Przyrost diablików to 4,2 coś-tam demona (przyjmijmy, że 5, by nie był pokrzywdzony). I teraz podaj jednostkę 1 lvl, której przyrost będzie gorszy od tych 5 demonów...
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2009-09-16, 20:20   

Może i z Diablików nie wskrzesi Czart więcej Demonów niż z innych jednostek tego poziomu, ale nie można pominąć faktu, że z Diablików wskrzesza się zawsze, ponieważ są z Inferna, a inne jednostki są dobre jak się je np. z puszki zdobędzie w pokaźnej ilości... ;-)
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-09-16, 20:47   

A co jest silniejsze: 5 demona czy 28 halabard/centów? 50 rusałek?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 12
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group