Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Najlepsza jednostka neutralna

Jakia jednostke neutralne uważasz za najpraktyczniejszą?
Chłop
8%
 8%  [ 7 ]
Niziołek
0%
 0%  [ 0 ]
Dzik
0%
 0%  [ 0 ]
Rozbójnik
4%
 4%  [ 4 ]
Mumia
0%
 0%  [ 0 ]
Nomad
0%
 0%  [ 0 ]
Strzelec
19%
 19%  [ 16 ]
Złoty golem
1%
 1%  [ 1 ]
Troll
2%
 2%  [ 2 ]
diamentowy golem
1%
 1%  [ 1 ]
Czarodziej
10%
 10%  [ 9 ]
Czarodziejski smok
7%
 7%  [ 6 ]
Rdzawy smok
2%
 2%  [ 2 ]
Kryształowy smok
3%
 3%  [ 3 ]
Błękitny smok
38%
 38%  [ 32 ]
Nie mam zdania
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 84
Wszystkich Głosów: 84

Autor Wiadomość
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-05-14, 23:51   

A często je masz? Nie wydaje Ci się, że lepiej wskazać tu jakąś częściej używaną, praktyczną jednostką? Naturalnie błękitne są najsilniejsze, tylko poza samym faktem nic z tego nie wynika, ponieważ prawie ich nie ma. Zresztą to okropna drożyzna. Lepiej mieć 6 archów, niż smoka (a uznając, że rtęć=klejnoty co do wartości, zostaje jeszcze 12 w zapasie).

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
Ostatnio zmieniony przez Gandalf 2010-05-16, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-05-15, 09:21   

Gandalf napisał/a:
A często je masz?

Jeśli mam możliwość, to zawsze staram się je kupić. Znacznie ograniczają straty, mają świetnego skilla oraz dają pierwszy ruch w walkach (wyjątek to feniksy). Co z tego, że są drogie, skoro 1 błękitny bez problem uwali tygodniowy przyrost z jakiegokolwiek zamku (równowartość w złocie).

Gandalf napisał/a:
Zresztą to okropna drożyzna. lepiej mieć 6 archów, niż smoka

Odkąd zaczynamy zdanie z małej litery :-) ?
Zasadnicza różnica jest taka, że 6 archów to 3 przyrosty, a 1 smok to 1 przyrost.

Gandalf napisał/a:
a uznając, że rtęć=klejnoty co do wartości, zostaje jeszcze 12 w zapasie

Smok kosztuje 20 rtęci, a nie 30.

Screen z multi (bez buga sprzedawcy) 2-1-1:
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gryf królewski 
nie pamiętam



Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 67
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-15, 12:53   

Zrobiłem takom mapę i tam wstawiłem bohatera który miał 10 błękitnych i wstawiłem też drugiego bohatera który miał 10,arcydiabłów,archaniołów,hydr chaosu,tytanów,feniksów,upiornych smoków i czarnych smoków.Zaatakowałem tamtego bohatera.Pierwsze zaatakowały feniksy i padły a potem się same wskrzesiły i znowu potem padły.Drugie padły upiorne smoki.Następne były archanioły.Wtedy straciłem jednego błękitnego.Następne były hydry chaosu.I wtedy zaatakowały arcydiabły i straciłem jednego błękitnego.Kolejne były czarne smoki a wtedy padły arcydiabły.Potem tytani zaatakowali i straciłem kolejnego błękitnego smoka.Zaatakowałem błękitnym smokiem i 6 tytanów poszło.Zaatakowały Tytani a wtedy smok wykonał kontratak i padli tytani.Może jakby było mniej błękitnych smoków to by miały szanse jednostki 7 levelu na zwycięstwo więc ich siła zależy też od ilości.Ale nadal uważam ją za najlepszą neutralną jednostkę.

Moim podpisem jest jego brak :)
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-05-15, 13:43   

Gryf królewski napisał/a:
takom

Taką (Gandalf, Twoja choroba jest zaraźliwa :lol: )

Twoje testy są bez sensu. Oczywiste jest, że Błękitny jest najsilniejszym potworem w grze oraz, że ilość ma znaczenie. 'Najlepsza' jednak oznacza nie tylko siłę, ale również praktyczność oraz dostęp do niej. Owy smoczek jest bardzo drogi, a do jego zdobycia trzeba najpierw pokonać 3 jego braci. Czasami lepiej darować sobie taki wydatek wojska i surowców, bo można za tą cenę nabyć wiele innych jednostek.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-05-15, 13:46   

Leance napisał/a:
Twoje testy są bez sensu. Oczywiste jest, że Błękitny jest najlsilniejszym potworem w grze oraz, że ilość ma znaczenie. 'Najlepsza' jednak oznacza nie tylko siłę, ale również praktyczność oraz dostęp do niej. Owy smoczek jest bardzo drogi, a do jego zdobycia trzeba najpierw pokonać 3 jego braci. Czasami lepiej darować sobie taki wydatek wojska i surowców, bo można za tą cenę nabyć wiele innych jednostek.

Ja zagłosowałem na rozbójnika (spy :mrgreen: )
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-05-16, 15:50   

Malekith napisał/a:
Smok kosztuje 20 rtęci, a nie 30.

W takim razie moja pomyłka. Zostaje 2 w zapasie. ;-)

Malekith napisał/a:
Odkąd zaczynamy zdanie z małej litery? :-)

Mój błąd (nie pierwszy i pewnie nie ostatni). Mógłbym wciskać kity, że np. Shift mi się przycina, ale po co? :-) A teraz powiedz mi jeszcze na ilu to templatach można spotkać błękitne? Fajnie, że istnieją ze dwa - trzy niezbyt popularne, na których błękitne mogą czy muszą wystąpić, ale na większości błękitnych nie ma i tyle. Błękitne miałem w armii może ze 3 razy w życiu (częściej musiałem je zabijać) i oczywiście robią niesamowitą różnicę, ale są piekielnie drogie i piekielnie rzadkie. Nie bez znaczenia jest też to:

Leance napisał/a:
a do jego zdobycia trzeba najpierw pokonać 3 jego braci.

Ale Ty, Malekith, chyba tak nakombinowałeś, że straciłeś... 1 archa i 1 czempa (zakładam, ze nie miałeś możliwości przerzucenia przyrostu w 2/1/1, może błędnie?). :shock:

Malekith napisał/a:
(bez buga sprzedawcy) 2-1-1

W takim razie skąd wziąłeś tyle kasy i surowców??? Nie, może lepiej nie będę się pytać, bo jeszcze bardziej uświadomię sobie własną marność :lol:
EDIT: A w którym tygodniu zająłeś pierwsze siedlisko? Aż mnie ciarki przechodzą :-) (ale może jednak w czwartym, nie trzecim?).

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-05-16, 16:29   

Gandalf napisał/a:
A teraz powiedz mi jeszcze na ilu to templatach można spotkać błękitne? Fajnie, że istnieją ze dwa - trzy niezbyt popularne, na których błękitne mogą czy muszą wystąpić, ale na większości błękitnych nie ma i tyle.

Smocze temple są tylko (chyba) dwa - Clash of Dragons (mój, myślę, że po wszystkich tych reklamach, byciu mapą miesiąca w marcu na LH i zbliżającym się [prawdopodobnie] turnieju na nim, można powiedzieć, że jest popularny) i Frozen Dragons (rzeczywiście niezbyt popularny). W każdym razie miałem na myśli ogół sytuacji, kiedy mamy dostęp do ich siedliska. IMO zawsze warto go kupić - speed i brak strat dają znaczącą przewagę.

Gandalf napisał/a:
Ale Ty, Malekith, chyba tak nakombinowałeś, że straciłeś... 1 archa i 1 czempa (zakładam, ze nie miałeś możliwości przerzucenia przyrostu w 2/1/1, może błędnie?).

Spuściłem im na łeb 3k implo :mrgreen: Na początku wtopiłem anioła, bo nim samym +6 pik chciałem ubić 49 demonów i by się udało, ale nie miałem many... 1 przyrost wojska był niedoniesiony. Jeśli hirek ma tak ze 20/20 stat i mass tarczę, to idzie ubić w 3 tygu te 3 smoki w środku. Ewentualnie można grać bagnem i po problemie.

Gandalf napisał/a:
W takim razie skąd wziąłeś tyle kasy i surowców???

Sprzedałem wszystkie zbędne arty, zwoje (po 1,25k, a było ich z 50). Dodaj ze 2-3 utopie i parę puszek z kasą... Nie jest tak źle. 1 motylosmoka i rdzawego dostałem z puszki

Gandalf napisał/a:
EDIT: A w którym tygodniu zająłeś pierwsze siedlisko? Aż mnie ciarki przechodzą :-) (ale może jednak w czwartym, nie trzecim?).

Na początku 4, ale używałem woja z 3. Chciałem zrobić wjazd przeciwnikowi, ale mi uciekł i przez to nie zrobiłem tego w 3. Weź też pod uwagę, że pod siedliskiem błękitnego stoi około 30 upg 7 lvl/60 non upg 7 lvl :P
Saves (ja vs Tiamath):
http://www.legends-of-her.../saves/1841.rar
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szymono111 



Wiek: 27
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 49
Skąd: Miedzna Drewniana
Wysłany: 2010-06-06, 10:29   

Najlepszą jednostka jest oczywiście Błękitny Smok.Pokona każdą z tych jednostek bez problemu choć jest bardzo drogą jednostką warto go poszukać i zrekrutować.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-06-06, 13:04   

No zalezy jeszcze kiedy, w pierwszych 3-4 tygodniach na pewno nie kupiłbym błękitnego, nawwet jak miałbym zdobyte siedlisko.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-06-06, 18:04   

Leance napisał/a:
w pierwszych 3-4 tygodniach na pewno nie kupiłbym błękitnego

Ale przecież wtedy daje on największe korzyści...
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-06-06, 19:26   

Malekith napisał/a:
Ale przecież wtedy daje on największe korzyści...

Żeby kupić w pierwszych dwóch tygodniach musiałbym poświęcić trochę w rozwoju miasta, w 3. już raczej nie będzie takiej przewagi dawał ten jeden smok.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
Szymono111 



Wiek: 27
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 49
Skąd: Miedzna Drewniana
Wysłany: 2010-06-08, 18:17   

Na pewno każdy strażnik jakiego kolwiek miejsca uciekałby przed tobą.Zaoszczędził byś sobie kłopotów.Ale jak dla mnie nie opłaca się aż tak bardzo.Przez ten czas miałbym inne jednostki które tez są całkiem niezłe.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem
 
 
LaEa 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 1178
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-06-08, 18:55   

Nie rozumiem Twojego argumentu. Przecież na guardach nabija się doświadczenie , więc nic nam z tego, że potwory będą uciekać.
 
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2010-06-08, 19:01   

Szymono111 napisał/a:
Na pewno każdy strażnik jakiego kolwiek miejsca uciekałby przed tobą.Zaoszczędził byś sobie kłopotów.Ale jak dla mnie nie opłaca się aż tak bardzo.Przez ten czas miałbym inne jednostki które tez są całkiem niezłe.

Tutaj chodziło o błękitne smoki? Jeżeli chodzi o neutrale, to zamiast 1 błękitnego, wolałbym kupić kilka złotych/ diamentowych golemów, a za resztę strzelców. W sumie, wydaje mi się, że bardziej by się opłacało.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-01, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-08, 19:07   

no ja zagłosowałem na strzelców, są wyjątkowo przydatną jednostką, strzelają z pełną strzałą po całej mapie. A jako neutrale też są niewygodne, bo mają 9 speeda i jak się do nich nie dojdzie zanim zaczną strzelać to są w stanie wyrządzić spore szkody.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 9 z 10
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group