Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat «» Następny temat
Magia Akademików
Autor Wiadomość
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-19, 15:27   Magia Akademików

Magia Akademików

Akademików nie jest łatwo znaleźć w świecie Magii i Miecza, ale jeżeli uważnie się przypatrzysz....
Często można ich spotkać pod stołem karczmarza – to stąd biorą się jego plotki. W Zamku chowają się w stajniach z dziewkami – licząc przy okazji premię kawalerzysty za hexa
W cytadeli, masują bicepsy lizardom, by te dały radę znienawidzonym kusznikom.
W Fortecy przytula ich do piersi Cyra, gdy mierzą trajektorię i moc ciosów zadawanych przez Nagi.
A w Inferno sami wiecie – spoglądają szklistym wzrokiem w niebo w oczekiwaniu na znak od obcych cywilizacji.

Ich Magia jest mieszaniną różnych stylów i jej efekty nie zawsze są takie same. Niektórzy twierdzą że przyczyną są braki techniczne inni że nadmiar alkoholu..

A oto i czary:

Defensywne:

Obrona Pola i Square’a

Akademicy multiplikują krzaki, głazy i wszelkie badziewie terenowe. Wszystkie jednostki przeciwnika w poszukiwaniu IP (inteligentnego przejścia) tracą premię do szczęścia i morale. (Rzucony przez autorów działa z podwójną siłą)

Wątpliwości

Czar z grupy gadki akademickie. Po rzuceniu przez Akademika przeciwnik zaczyna nerwowo przeliczać swoje staty, po czym przegrupowuje jednostki – co często przeciąga się na całą turę.

Zapomnienie testem

Doskonały czar pomagający obezwładnić strzelców przeciwnika. Wszystkie strzelające jednostki wroga celują do chłopów, którzy jak to chłopi – zawsze na polu – po czym porównują zadane straty używając równania PP(prędkość pocisków) – SW(siła wiatru) X L.STRZ(liczba strzelających) / PP.CH. (poziom pochylenia chłopa)
Moc czaru zależy od zaawansowania matematycznego każdego akademika.

Blokada Majora – zwana także Daniem Bana

Akademik rzuca blokadę na najbardziej agresywną jednostkę, która zastyga na jedną kolejkę, w oczekiwaniu na....

Uleczenie Atusa

Wszystkie cechy szybkościowe, jak i zasięg zostają przywrócone ( nie działa na jednostki dowodzone przez Square’a)



Czary Ofensywne

Atak Filozofem-Gejem

Czar z warsztatu Akademika Camillo. Daje dwojakie efekty i wiele skutków ubocznych nie zawsze przewidywalnych. Pikinierzy uderzeni tym czarem zaczynają kleić się do kawalerzystów, co z kolei powoduje sceny zazdrości ze strony kuszników. Gryfy lecą na kapłanów, którzy szybko odpowiadają zbiorową spowiedzią. Zaatakowani Arcymagowie wykładają filozofię Niezschego stalowym golemom, a Ogry Szamani recytując Arystotelesa dobierają się do behemotów. Jedynym antidotum na ten czar jest zdobycie 50-tego lvl wiedzy.

Atak Śmiechem

Wytwarza falę uderzeniową wzbudzającą krótkotrwały śmiech, który dezorganizuje szeregi przeciwnika. Czasem szczególnie gdy jest używany przez Akademika Krzemienia, powoduje tsunami rechotu powalające na ziemię nawet Tytanów.


Atak zwojami pergaminu

Bardzo skuteczna technika szczególnie w rękach kasty Postmasterów ( zebranych wokół Akademika Woła) Przeciwnik, zaatakowany zwojami pergaminu nieodczytanych wiadomości, traci morale i zostaje zbieraczem makulatury na trzy tury.

Atak jednostką stuningowaną.

Akademik podkręca staty ulubionej jednostki. Pracuje nad jej morale wmawiając ze jest najpiękniejsza oraz dubluje przyrosty za pomocą kreatywnej księgowości. Akademiccy eksperci za pomocą tej magii potrafią poprowadzić gnole do zwycięstwa nad krzyżowcami. Jednak niewłaściwie użyta powoduje efekt pompowania balonu oczekiwań i utratę kontaktu z rzeczywistością. Mimo tego używana przez wszystkich Akademików bez wyjątku.


Atak a la Forge

Ofensywny czar, którego twórcą był Akademik Tarmoon. Rzucony na jednostki wroga powoduje zależnie od mocy: świecenie palców wskazujących, wzrost zielonych czułków – co powoduje zsuwanie się hełmów, zbiorową histerię połączoną z nerwowym wpatrywaniem w niebo, wreszcie rozrywanie żołądków przez embriony Obcych – co jak wiadomo może być trochę uciążliwe. Nie działa na jednostki..... Inferno.


Czary specjalne


Kamuflaż Meholota

Jest to czar rzadko praktykowany, bo też nie każdy jest godzien by go używać. Jest to też jeden z niewielu czarów techniki "Samozadowolenia dowódcy"
Akademik otacza się Aurą Tajemniczości i Pyłem Nieśmiertelnej Legendy, które sprawiają upadek morale wrogich oddziałow i nierzadko ucieczkę z pola walki. Starcie ze sławą której właściwie nikt nigdy nie dotknął i nie doświadczył, dla wielu okazuje się wyzwaniem ponad siły.
Ale uwaga istnieją niepożądane skutki uboczne. Własne oddziały nie widząc zbyt często dowódcy - obrastają w piórka - i czasem podejmują próby detronizacji Legendy.


Złoty Oślizg

Jest to dość niepozornie wyglądająca technika z grupy Przywołań. Akademik zależnie od mocy przywołuje na pole bitwy od jednego do kilku Złotych Oślizgów. Nie biorą one bezpośredniego udziału w walce, ale najbliżej położona jednostka przeciwnika musi oddać im salut. Najczęściej (o zgrozo) skutkuje to odłożeniem na bok miecza lub tarczy a tym samym dramatycznym spadkiem zdolności obronnych oddziału.
Jednak prawdziwie ZABÓJCZEJ mocy nabiera ta magia w rękach Akademika Bartazara. W szczytowej formie potrafi on przywołać 5(!) Złotych Oślizgów olśniewających dostojnością.
Wystarczy powiedzieć że nawet Czarny Smok przyklęka na ich widok. Złe oczy zaplątują się we własne macki, zaś Cerber skowycze <I łoz fuckin' stjupid> ( w wolnym przekładzie "błądziłem!")
i nieporadnie chowa wszystkie trzy pyski pod wyleniały ogon.




PS.Wszelkie podobieństwo powyższych zdarzeń i postaci do rzeczywistości jest absolutnie przypadkowe i niezamierzone :-P [color=][/color]

Fantasy.. better than life..?
Ostatnio zmieniony przez bartman 2008-06-21, 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-06-20, 21:04   

Jak dotąd najlepsza magia jest ta powyżej :lol:
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-20, 22:44   

..w końcu trafił się prawdziwy koneser :-D

Fantasy.. better than life..?
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-06-21, 01:09   

A ja po przeczytaniu magii Krzema pisałem, że konkurs rozstrzygnięty... niniejszym odszczekuje to. To jest... genialne, fenomenalne. Pomysł nie do podrobienia :!: :!: Za jednym zamachem wykpiłeś i skomentowałeś całe forum AW robiąc to w sposób tak inteligentny i wyrafinowany, że wielu uznanych prowokatorów może łeb w piach schować. Wszyscy podliczeni i ani trochę nie zabrakło w tym magicznej tajemniczości, klimatu i brzmienia. Zwłaszcza te minimalne zmiany nicków wyszły wspaniale.

Na ataku Filozofem- Gejem cały czas się śmieje, a czytam już piąty raz.
Cytat:
Gryfy lecą na kapłanów, którzy szybko odpowiadają zbiorową spowiedzią :lol:
Normalnie brak mi słów... I szukam kolejnych ukrytych skojarzeń. Nie mogę znaleźć Lola ani Shaktiego ;-) Tak naprawdę pół forum powinno się teraz na ciebie obrazić, bo nie zostawiłeś na nich suchej nitki, ale to jest za dobre żeby się obrażać ;-)

[ Dodano: 2008-06-21, 02:14 ]
Lola już mam ;-) A Morgan? Czyżby zapomnienie testem? Chyba nie... Shaktiego nie widzę, ale stawiam, że jemu jako niedawnemu studentowi też się to spodoba zwłaszcza czary z grupy "gadki akademickie", nie muszą dotyczyć koniecznie AW bo nieopatrznie (?) trafnie podsumowałeś światek studencki.

[ Dodano: 2008-06-21, 02:16 ]
Aha... ale w tym podsumowaniu zapomniałeś chyba o sobie ;-) Ogólnie czekam na kolejne czary, bo możliwości ta magia daje bardzo rozległe ;-)
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-06-21, 07:18   

bartman napisał/a:
Blokada Majora – zwana także Daniem Bana

Akademik rzuca blokadę na najbardziej agresywną jednostkę, która zastyga na jedną kolejkę, w oczekiwaniu na....

Zdarzało mi się oberwać takim czarem :lol:
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-06-21, 07:21   

Hrhr mogłeś zapytać o prawa autorskie:
bartman napisał/a:
Filozofem-Gejem

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-21, 07:49   

Kamil39 napisał/a:
Hrhr mogłeś zapytać o prawa autorskie:


ściągnąłęm z emuli :lol:


Atos napisał/a:
Aha... ale w tym podsumowaniu zapomniałeś chyba o sobie ;-) Ogólnie czekam na kolejne czary, bo możliwości ta magia daje bardzo rozległe ;-)


jakby to powiedzieć, znam swoje skromne miejsce w szeregu ;-)
...a teraz to chyba nie mam wyboru idę pogadać z Akademikami, czy mają coś jeszcze w
zanadrzu :-)

[ Dodano: 2008-06-21, 15:40 ]
...nie było łatwo ale przy użyciu małego podstępu, posiadłem wiedzę o dwóch Czarach Specjalnych Magii Akademików, które niezwłocznie dodaje do mego skromnego opracowania..
Niestety wielu Akademików skrzętnie ukrywa swoje tajemnice i musi upłynąć jeszcze trochę czasu nim posiądziemy pełną i kompleksową wiedzę..

Fantasy.. better than life..?
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-21, 15:57   

a gdzie jest niby watek o mnie ?

bartman napisał/a:
Blokada Majora – zwana także Daniem Bana

Akademik rzuca blokadę na najbardziej agresywną jednostkę, która zastyga na jedną kolejkę, w oczekiwaniu na....


To ma niby byc o mnie ? mogles odrazu napisac blokada Majera. I tu moje pytanie sie nasuwa czy to ja jestem najbardziej agresywna jed. czy "ja" jako blokujacy te jednostki ?

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-06-21, 15:59   

bartman napisał/a:
Obrona Pola i Square’a

Akademicy multiplikują krzaki, głazy i wszelkie badziewie terenowe. Wszystkie jednostki przeciwnika w poszukiwaniu IP (inteligentnego przejścia) tracą premię do szczęścia i morale. (Rzucony przez autorów działa z podwójną siłą)


To jest o mnie i o skwarze tak???
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-21, 16:02   

...upsss zaczęło się.. :lol: :lol:

bartman napisał/a:
PS.Wszelkie podobieństwo powyższych zdarzeń i postaci do rzeczywistości jest absolutnie przypadkowe i niezamierzone :-P


ten kto cytuje sam siebie jest megalomanem, ale nie mam wyjścia ;-)

Fantasy.. better than life..?
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-21, 16:02   

Bartman ja nic do ciebie nie mam. umiem sie smiac sam z sieie tylko na moje pytanie odpowiedz

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-21, 16:05   

Majer napisał/a:
Bartman ja nic do ciebie nie mam. umiem sie smiac sam z sieie tylko na moje pytanie odpowiedz


odpowiadam... wiadomo, kto dał bana a kto był agresorem.. to jasne..

poza tym to tylko i aż Akademicka Magia ;-)

Fantasy.. better than life..?
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-06-21, 16:09   

Hehehe.... za pierwszym podejściem nie załapali ? :lol:

No to mam już Mbeha ;-) Ale złotego oślizga jakoś wychwycić nie potrafię

[ Dodano: 2008-06-21, 17:10 ]
Cytat:
Tak naprawdę pół forum powinno się teraz na ciebie obrazić,

To ja też wypadam na megalomana ;-)
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-21, 16:11   

...ciiii... ciiii... cytka ;-)

Fantasy.. better than life..?
 
Lord Kloszardes 
Kalasanty, The Great



Wiek: 114
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 223
Skąd: Międzymordzie
Wysłany: 2008-06-21, 16:15   

Złote oślizgi to chyba Bartas, masz tam w opisie bohatera Bartazara czy coś takiego.

www.magicworld.mojeforum.net
http://resdayn.myminicity.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group