Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Heroes V
Autor Wiadomość
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-07-17, 20:16   

lol772 napisał/a:
Ta gra powstała dla ludzi którzy wyżej cenią grafikę niż grywalność właśnie.

W niektórych sytuacjach ta grafika po prostu denerwuje np. podczas toczonej bitwy-jak dla mnie kompletny chaos. Już nie wspominając o wyglądzie jednostek i łażeniu po nieodsłoniętej mapie. Twórcy chyba skupili się, aby wszystko dobrze przybliżyć :lol: .

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-07-17, 20:18   

Nas denerwuje, bo przyzwyczailiśmy się do H3, gdzie grafika nie jest najwyższych lotów. Ale jakiś 12 letni dzieciak, który grał niedawno w NFS lub MoH-a nie będzie chciał grać w H3. To zostaje mu w takim razie HV.
 
Tarnoob 
stary wyjadacz



Pomógł: 24 razy
Wiek: 28
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 611
Skąd: Warmia
Wysłany: 2010-07-17, 22:50   

Lolu, w H3 grafika nie najwyższych lotów?! Nie czytałeś mojego poprzedniego posta?

Rozród nie jest prawem człowieka.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2017-04-25, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-07-18, 10:52   

Oj, jak na 1999 rok grafika jest świetna. Mówię, że w czasach DirectX 10 nie przyciąga już potencjalnych graczy tak jak H5, który jednak grafikę ma niezłą.
 
Vvornth 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 238
Wysłany: 2010-07-18, 11:47   

Przerzuciłem się ostatnio na H5, trzeba iść z duchem czasu :mrgreen: . Przebrnąłem przez dwie pierwsze kampanie i dałem sobie z tym spokój na jakiś czas. Były nudne jak cholera i jakieś takie wydumane. Królowa idiotka wpędziła do grobu swojego lubego, po czym się wkurzyła. Demon, który początkowo sprawiał wrażenie niezłego skurczybyka podkochiwał się w królowej, bardzo nieroztropnie wnerwił swojego władcę i pobiegł na złamanie karku za głosem jakiegoś elfiego szarlatana. A na końcu się oddemonił. Ale jasełka. Moda na sukces to przy tym pikuś.

Podoba mi się rozwój bohaterów, można eksperymentować z kombinacjami różnych cech. Jednostki mają wiele specyficznych umiejętności, bitwy prowadzi się całkiem przyjemnie.

3D skomplikował nieco sprawę, przejrzystość mapy powinna być priorytetem dla twórców tego typu gry. Pod względem klimatu H5 jak dla mnie stanowi krok wstecz, nawet względem H4(gdzie muzyka była świetna). Grafika stała się "słitaśna", prawie jak w Warcrafcie 3 (skąd zerżnięto architekturę elfów) . Muzyka jest raczej słaba, szybko się nuży. Szkoda, że autorzy nie skłonili się bardziej w kierunku Disciples 2, gry o bezkonkurencyjnym, powalającym klimacie.
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 511
Skąd: Erathia
Wysłany: 2010-07-18, 14:08   

Vvornth napisał/a:
3D skomplikował nieco sprawę, przejrzystość mapy powinna być priorytetem dla twórców tego typu gry. Pod względem klimatu H5 jak dla mnie stanowi krok wstecz, nawet względem H4(gdzie muzyka była świetna). Grafika stała się "słitaśna", prawie jak w Warcrafcie 3 (skąd zerżnięto architekturę elfów) . Muzyka jest raczej słaba, szybko się nuży. Szkoda, że autorzy nie skłonili się bardziej w kierunku Disciples 2, gry o bezkonkurencyjnym, powalającym klimacie.


Gra trwa 3 razy dłużej z powodu 3D. Pewnie operowania mapy można się wyuczyć, ale i tak będzie to zawsze sprawiało kłopoty, może po kilku latach nieco mniejsze.

Co do klimatu racja.

Co do zerżnięcia elfów też racja.

Cytat:
Oj, jak na 1999 rok grafika jest świetna. Mówię, że w czasach DirectX 10 nie przyciąga już potencjalnych graczy tak jak H5, który jednak grafikę ma niezłą.


H3 poznałem cztery, może pięć lat temu, i jak zobaczyłem twierdzę i te żałośnie wyglądające cyklopy, zacofaną grafikę, to wyglądało mi to na szit totalny. I teraz pomyślcie, co sobie myśli taki ziomek o takiej grze widząc ją u kolegi. Kupi? Zagra? Nie.


Cytat:
Jest ich dużo i to jest własnie plus. Można wybrać fajną ścieżkę umiejętności.Wszystko jest od czegoś zależne.


Nie! Gra staje się zbyt skomplikowana.

Cytat:
Nie pomyliło ci się z minusami? Przecież grafika po części utrudnia życie w H5 (psuje grywalność). I jeszcze jedno: nie podobają mi się gargulce w akademii. ;-)


Gargulce powinny zapaść się pod ziemię. Chodzące nagrobki.
Grafika i grywalność były brane oddzielnie pod uwagę w mojej ocenie.

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
 
 
Vvornth 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 238
Wysłany: 2010-07-18, 17:12   

Aha, zapomniałem napisać o jeszcze jednej, wysoce irytującej kwestii - na każdej stronie księgi magii powinno się znajdować więcej czarów. Często trzeba się sporo naklikać w poszukiwaniu potrzebnego w danej chwili zaklęcia.
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-07-28, 18:28   

Pytanie dla tych którzy tą część znają dość dobrze. Jakie jednostki neutrealne oprócz żywiołaków są w wersji podstawowej?
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2010-08-02, 22:52   

To byly takie jednostki:
-Mumia
-Mantykora
-Rycerz Smierci
-oraz Fenix

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
bartem789 


Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 124
Wysłany: 2011-01-21, 17:06   

H5 należy się plus tylko za grafikę!

[ Dodano: 2011-01-21, 17:08 ]
W H5 były też wilki i yeti(w H5 wyglądają jak poprzednie)
 
kijana89 



Wiek: 35
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2012-01-31, 02:19   

Nie grałem w "piątkę" długo, ale może to jest właśnie podstawowy argument, który mogę tu przytoczyć - gra mnie po prostu męczy. Obrotowa kamerka na mapie przygody, system inicjatywy i jakaś dziwna dysproporcja w wyglądzie... właściwie wszystkiego... skutecznie odstręczyły mnie od tej części. Kupiłem ją od razu jak pojawiła się w internetowej sprzedaży, więc nie słyszałem żadnych opinii przed grą. Nie nastawiałem się na porównywanie jej do poprzednich cześci. I co się okazało? Po 2 h gry musiałem przerwać, bo zachciało mi się rzygać od grafiki 3D. Przejrzystość, estetyka i klimat "trójki" gdzieś się zatraciły, mimo, że ta część jest ewidentnie nawiązaniem do klasyka z dodatkiem masy "ulepszeń" (niestety, porównania same się narzuciły). Wracałem potem do gry jeszcze kilka razy, ale za każdym razem nie czerpałem z gry większej przyjemności. Może kiedyś się do niej przekonam, ale na dziś pozostaje tylko rozczarowanie i niesmak...
 
Habuh 


Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-07-21, 13:40   

Odkopuję temat :-)
Posiadam 5 ze wszystkimi dodatkami ale i tak 3 nie przebije. Grafika fajna (choć anioł wygląda trochę pedalsko), kolejny + to możliwość tych potyczek (pojedynki). Żadne bugi mi się nie trafiały.
Mimo wszystko nie uznaję tej gry za pełnoprawną kontynuację Heroesów. Ubi to nie 3DO i New World Computing.


 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2012-07-21, 13:54   

Habuh napisał/a:
Grafika fajna

Jak dla mnie zbyt bajkowa, jak na taką grę. Jak dla mnie takie bajery powinny być robione z umiarem, bo mi np. często utrudniały orientacje co, gdzie i kiedy.
 
Habuh 


Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-07-21, 16:38   

Leance napisał/a:

Jak dla mnie zbyt bajkowa,


Co kto lubi, ja jestem baardzo tolerancyjny jeśli chodzi o grafikę.


 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2013-04-10, 10:30   

Zaczynam teraz grać już kolejny raz w heroes 5, kto wie - może kiedyś przerzucę się na multi.
Małe pytanie odnośnie..:
Czy opłaca się kupować i zaczynać grać w h6, czy więcej ludzi na multi gra w h5?

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 6 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group