Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Test Szare Elfy vs. Beholdery
Autor Wiadomość
Lord Kloszardes 
Kalasanty, The Great



Wiek: 114
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 223
Skąd: Międzymordzie
Wysłany: 2008-03-05, 21:01   

Forteca jest miastem MAGÓW. Wniosek: rzucasz precyzję czy inny czar na Tytana i sieka wszystko poniżej Archanioła i Błękitnego Smoka. Poza tym Dżiny są po to żeby wspierać inne jednostki a nie żeby nim atakować(chyba że się uprzesz i nim polecisz, to wtedy też możesz rzucać na niego czary żeby stał się niepokonany - kamienna skóra, ręka śmierci itepe).Forteca gdyby miała dobre jednostki zwarciowe to byłaby niepokonana- wyobraź sobie szybkie golemy, Gargulce ze wspaniałą obroną i dżiny z atakiem Behemota, to wszystko wspierane czarami. Nikt nie miałby szans. A żeby nie robić offtopa: myślę że wygrają szare elfy ze stratami ok. 3.

www.magicworld.mojeforum.net
http://resdayn.myminicity.com/
 
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-03-05, 21:36   

no iwesz musisz czar uzywac zeby pokonac kogos. a rzuc na behemota inflancj mocy to zobaczysz jak miota tytany

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-06, 16:51   

A teleportacją możesz wspomóc stojące przed bramą behemoty i hydry... Ze szczególnym wskazaniem na to drugie. Any comments?

Aha, i zwracam się o to, aby nie kontynuować dalej tego offtopu - o jednostkach 7. poziomu są już odpowiednie tematy, była ankieta. jeszcze raz szczerze proszę, inaczej mogą posypać się upomnienia.

A co do testu, to wybitnie stawiam na elfy. Zdolność ataku w zwarciu w praktyce na niewiele się zdaje, gdyż łucznicy bardzo często padają ofiarą jednostek latających przystosowanych do ataku - powalczą wręcz, ale nie długo...
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-06, 17:03   

[quote="Tarnum"]A teleportacją możesz wspomóc stojące przed bramą behemoty i hydry... Ze szczególnym wskazaniem na to drugie. Any comments?quote]
Trzeba być ekspertem magii, żeby teleportowac przez móry.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Devil 
Dziki gracz :)



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 77
Skąd: Nie pamiętam!
Wysłany: 2009-01-05, 21:01   

Elfy wygrają. Przyznaje chociaż nie gram ich miastem. Głównie dlatego że strzelają 2 razy

Ładne ząbki, no nie?
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2009-01-05, 21:59   

Szare Elfy spokojnie wygrają. Zwróćcie uwagę na to ,że w większej skali szare elfy atakują pierwsze i mają dwa strzały co robi wykos wśród Złych gałek zmniejszając ich liczbę, jednocześnie zmniejszając ich obrażenia.
 
 
sora 


Wiek: 34
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 74
Wysłany: 2009-01-06, 21:18   

Elfy to wymiatacze w swojej klasie, więc nie dziwi mnie to że wygrały w pojedynku jeden na jeden. W przydatnosci też sa lepsze ponieważ to jedyna strzelająca jednostka w Bastionie. A na początku gry nieżle koszą razem z Centami.
 
Cerber 
Barbarzyńca


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-03-15, 14:55   

Szary Elfy bo mają podwójny strzał
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-03-15, 19:07   

Cerber napisał/a:
Szary Elfy bo mają podwójny strzał

ale za to obserwatorzy mają więcej hp i większe obrażenia (szybkość ta sama) wygra ten który pierwszy strzeli...
w bastionie bardziej przydatne są elfy z uwagi na to że mają obstawę, ale w lochu nie zdały by tak dobrze egzaminu, a bohelder (obserwator) ma skuteczny atak, więcej hp itd... według mnie te jednostki są na równi, choć ja bardziej preferuje obserwatorów ;-)

 
 
lady


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 202
Wysłany: 2009-06-26, 10:36   

zdecydowanie lepsze sa szare elfy na odleglosc choc obserwatorzy w walce wrecz sa lepsi
 
SirBartek 
Gracz


Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 17
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-11-01, 12:22   

Co jak co ale beholdery nie dadzą sobie rady z podwójnym strzałem.

Jestem teraz na chyba najlepszej stronie o heroes 3 ;]
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2011-11-01, 12:48   

SirBartek napisał/a:
Co jak co ale beholdery nie dadzą sobie rady z podwójnym strzałem.

Nie nalezy lekceważyć siły beholderówe - ich zdolności obrony (+hp) są znacznie większe, niż elfów. Trzeba też zauważyć wagę jednostek - elfy w bastionie to podstawa, za to beho w lochach są również ważne, ale nie pierwszorzędne.
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2011-11-02, 06:54   

Zależy jak na to patrzeć. Jeżeli pod uwagę brać najważniejszy aspekt (strzelanie) to Elf jest dużo lepszy. Jeżeli patrzeć na ogół to Behelder braki w strzelaniu nadrabia zdolnościami defensywnymi. Ponadto zblokowany nie odpada tak szybko, a i obrażenia może zadać niezłe.
 
Archen 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 152
Skąd: pl
Wysłany: 2011-11-02, 14:24   

Jako jednostkę wolę Beholdera.

Elfy zbyt szybko padają od magii, mają mało HP i w trefnej bitwie można stracić sporo przyrostów dużo więcej niż produkuje miasto : / Jak jakieś ważki zablokują elfa to już w ogóle ; / dostaną hita, dobijesz błyskawicą i po sprawie.

Jak czyścisz bastionem i Ci się trafią ulepszone pegazy albo ważki - to lepiej w ogóle wywalić elfy do innej armii i zciorać to krasnoludami ; / Niema sensu wykruszać armii.

W przypadku Beholdera niema tego problemu - nie traci się ich zaś tak dużo - no ale Harpia + Trog to nie to co Centaur + Krasnal - dlatego Beholdery muszą podcierać tyłek innym jednostką i walczyć też wręcz.

Moja mina jak przeciwnik ma 300 beholderów:
Cytat:
-_-' Rozwalić wózek z amunicją! :mrgreen: Szykuje się długa bitwa


Oślepianie Beholderów i walka z 200-300 na koniec bitwy zcioraną armią też może nie wyjść na zdrowie. Za to jak oślepimy elfy to na koniec bitwy nawet pierwszym poziomem można je dobić jak nam zostało mięsa.
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2011-11-03, 10:23   

zalezy jak patrzeec na ta walke wole osobiscie elfa bo dla mnie strzelak nie po to jest by sobie walczyc w recz ale ma porzadnie strzelac do czego idealnie sluzy elf ale prawda 5 defa elfa nie daje mu zbyt duzej wytrzymalosci i chwila nieuwagi moze byc po elfikach a boholdery 10 deffa i wiekszy przyrost oraz wiecej hp sprawia ze wolniej jednak gina . ogolnie wybieram elfy

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group