Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paweł
2009-07-24, 10:39
Taktyki multiplayer

Jaki zamek wybierzesz do gry multiplayer?
Zamek
15%
 15%  [ 17 ]
Bastion
12%
 12%  [ 13 ]
Forteca
8%
 8%  [ 9 ]
Inferno
3%
 3%  [ 4 ]
Nekropolia
17%
 17%  [ 19 ]
Lochy
14%
 14%  [ 16 ]
Twierdza
8%
 8%  [ 9 ]
Cytadela
14%
 14%  [ 16 ]
Wrota Żywiołów
4%
 4%  [ 5 ]
Głosowań: 108
Wszystkich Głosów: 108

Autor Wiadomość
lady


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 202
Wysłany: 2009-07-23, 13:18   

Ja najczesciej wybieram zamek poniewaz maja archanioly :evil: robie je w pierwszym tygodniu upuje w 2 i chodze samymi archami po mapie, a sami wiecie co archanioly moge zdzialac..

odpowiem na pytania:
1. zawsze buduje na poczatku wojsko w 2 tygodniu ratusz w 3 kapitol
2.bolkow na poczatku robie 3
3. owszem na poczatku gdy wykupuje 3 bohaterow dziela miedzy nimi armie
4. zawsze wybieram zloto, a co do exp drugiego bolka to nigyd tego nie robie
5. magie powietrza,ziemi,wody, czasem ognia logistyka platnerz, atak, inteligencja dowodzenie, szczescie taktyka
6. jak najbardziej te skille powienien miec kazdy woj w zamku niekoniecznie taktyke..
7. dla mnie to nie istotne no chyba ze umowilbym sie z graczem ze na koniec gry zaatakuje go w zamku
 
ProXy 
;)



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: 2009-07-23, 22:19   

lady napisał/a:
poniewaz maja archanioly

Same jednostki 7 stopnia o niczym nie świadczą, od archów, wolę już gryfy...
lady napisał/a:
robie je w pierwszym tygodniu upuje w 2 i chodze samymi archami po mapie, a sami wiecie co archanioly moge zdzialac..

0.o nawet na 80% ciężko by było tak zrobić(w jakieś Eldorado musiałabyś mieć koło zamku razem idzie 40k kasy i 40 rtęci, krychy, siarki i klejnotów...), a co dopiero jak ja gram zawsze z mniejszą ilością zasobów z kolegą... Po za tym jak już mówiłem same archy nic nie zrobią, a zazwyczaj potyczki przez neta nie trwają aż tak długo, aby sensowną ilość uzbierać.

Hmm co do grania, jak mała mapa, to zazwyczaj twierdze, gdyż behemoty są tanie i można je szybko mieć, a na większe cytka + tazar...

DOWN#
Może i tak, nie wiem, większość templi mi nie działa...
Ostatnio zmieniony przez ProXy 2009-07-24, 11:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
lady


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 202
Wysłany: 2009-07-23, 23:58   

Proxy zagra sobie na Long run to bedziesz wiedzial ze archy to podstawa na tej mapie zeby je robic w pierwszym tygodniu. Co do gryfow ... ekhm.. nie masz pojecia co sie robi z archami w 2 tygodniu gry dzieki nimi zamek ma przewage w zdobywaniu doswiadczenia itp.
 
Drakon

Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-08-05, 20:50   

Jak dla mnie Forteca jest dobra a szczególnie gram Cyra bo ma dyplomacje moim zdaniem bohaterowie z ta umiejetnoscia wymiataja jak Adela czy Rolant ( nie wiem czy tak sie pisze)

ja na fortece glosowalem .
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-08-05, 20:51   

Bohaterowie z dyplomacja są przegięci i dlatego są zbanowani w regulaminie :)
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-08-08, 23:14   

Nie tyle bohaterowie, co sama dyplomacja


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
shinov

Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-09-12, 13:25   

Moim zdaniem najlepiej to jak grasz z kumplami na 1 kompie to ... wybrać sobie lochy budynki robisz rade, targowisko,gildie, kuźnię, ratusz, cytadele(czy jakoś to się tak nazywa), potem te potworki 3 poziomu(belhlordy czy jakoś tak)mija tydzień i masz ich 17 :)) potem je polepszasz i na początku wybierasz bohatera tego z deszczykiem :) i lądujesz nim w 4 magie + talent magiczny logistyka co ma od razu i jak coś ci się jeszcze zmieści to dobijasz tez z + do magii zbierasz tylko na początku 9 wiedzy potem w moc do 12 góra 15 i jedziesz utopie :) następnie gdy masz wszystkie magie i księgę ziemi (możesz dostać z utopi lub skrzydełka ) to z implozji możesz nawet bic po 4500 !!!! a z deszczyka ja dobiłem do 1500 :) możesz tez zdobyć miecz armagedonu i bić po 3000 ok. wszystkich twoich przeciwników ze przeciwnik nie wytrzyma 2 tur :)

to jest mój sposób na wygrana (lochami):)
a nekropolią jak można grac to walisz w 1 tydzień tak abyś mógł zbudować mouzoleum z liszami potem cyte i zamek :) następnie ladujesz w kase i robisz reszte :) jak uda ci sie zbudowac mozoleum i cyte+zamek do konca tyg. to mozesz mieć 9 liszy :)
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2010-09-12, 18:51   

Tak, ale jak przeciwnik zdobedzie pewnein plaszczyk ablo czerwona kulke to nie bedzie ci do smiechu.

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
piotr485
Gość
Wysłany: 2011-04-17, 18:08   

tak sobie czytam wasze posty i zdaje się, że tylko jedna osoba by z nami pograła na XL

Dlatego my gramy w sieci i mamy taki problem, bo każdy by z nas chciał grać Lochami i Guanarem (logistyka) i pytanie moje:

Czy istnieje jakaś możliwość zaintalowania jakiegoś dodatku czegokolwiek, aby można wybrać bohaterów o tych samych umiejętnościach z tego samego zamku grając po sieci LAN ?

Bardzo nam na tym zależy, ktoś wie jak to zrobić ?
 
Samurize 
The Fallen One



Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 101
Wysłany: 2011-04-18, 17:09   

piotr485
W ilu miejscach o to pytałeś?


Co do tematu, to ciekawi mnie inna strategia, stosowana przez chociażby Tiamath'a lub Maretti'ego (tak, tak, przyglądałem się save'om obu panów). Dlaczego już w 1 dniu osiągają tak sporą liczbę bohaterów? Chodzi o jak najszybsze rozpoznanie terenu? O lepszą ochronę zarówno armii jak i terenów? Styl łańcuszkowy do przekazywania armii?

Może po to wszystko, co wymieniłem, a może nie... objaśni to ktoś? :) Próbowałem tego stylu gry, ale nie wychodzi mi coś (inwestycja w bohy jakoś miernie się zwraca). Wydaje mi się, że taka ilość herosów pozwala na lepsze i skuteczniejsze podbijanie terenów wokół zamku, ok, ale mimo to i tak średnio na tym wychodzę.

Tym bardziej mnie to dziwi, bo efekty tego stylu dają kolosalną różnicę w przypadku gry waszmości wymienionych. Ba, Maretti zadziwił niesamowitą ilością złota już po jakimś tygodniu (może trochę dalej). Mi właśnie kwestia złota przysparza problemy...


What I mean is... wtf?

Hunt down the weak, Predators of the sea...
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-04-18, 17:19   

Maretti to prawdopodobnie najlepszy gracz na świecie, a Tiamath w Polsce. To, że ci nie wychodzi jest całkiem normalne, poprawne użycie dużej liczby bohaterów wymaga sporego skilla. Celem jest właśnie to co pisałeś, ponadto mając wielu hirków można przerzucać 1 armię po całej strefie w 1 turze, dzięki czemu można zdobyć masę kasy/surek/artów.
 
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2011-04-18, 17:34   

Warto wspomnieć, że te gry (jak się domyślam) były na jebusie. Tam nie ma problemów z pieniędzmi. Na ziemi leży mnóstwo kupek złota i skrzynek, nie brakuje również krypt i innych banków. Jebus zawsze grany jest na maksymalną ilość bohaterów (bo się zwracają i są potrzebni).
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-18, 20:17   

Maretti to na pewno najlepszy gracz na świecie, jeśli nie brać pod uwagę ruskich, bo jest paru graczy z Rosji, którzy mogą z nim konkurować.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Rozowobrody 
Nekromanta

Wiek: 26
Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-24, 15:25   

Ja gram nekropolią cały czas a moja taktyka wygląda tak:
1. W pierwszym tygodniu staram się zrobić kapitol ew 1 dzień 2 tygodnia i już kapitol jest
2. 1 bohater(Isra) zbieram ze skrzynek expa zawsze nawet jak nie mam kasy i ładuję 4 magie+ mądrość reszta obojętnie.
3. Inwestuje w nekromancję i robię jak najwięcej kościeji( nie walczę nimi dopóki nie mam ich konkretnej ilości coś 200-300).
4. Cały czas zbieram WSZYSTKO co się da na mapie głównym bohem.
5. W około 1-2 miechu mam już kościane smoki( nie opyla się ich ulepszać do upiornych bo słabe) i jakoś idzie.
Ostatnio zmieniony przez Rozowobrody 2011-08-25, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2011-08-24, 16:48   

Dzięki, zapiszę sobie.
Mówisz w 4 miesiącu kościane smoki i z 300 szkieletów? Nieźle.

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group