Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Starożytny behemot vs Hydra chaosu

Kto lepszy ?
Hydra \ Hydra chaosu
27%
 27%  [ 33 ]
Behemot \ Starożytny behemot
58%
 58%  [ 69 ]
Te jednostki są na równi
13%
 13%  [ 16 ]
Głosowań: 118
Wszystkich Głosów: 118

Autor Wiadomość
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-05-02, 17:05   Starożytny behemot vs Hydra chaosu

Dwie jednostki 7 poziomu, obie nie latają, obie należą do wolniejszych. I pochodzą z zamków o zupełnie przeciwstawnych inklinacjach

Która lepsza wg was i dlaczego ?

Proszę brać pod uwagę wszystkie cechy, także te praktyczne, to nie jest statystyczny eksperyment i np. porównanie która wygra w starciu 1 vs. 1 byłoby bez sensu.

Oczywiście wersje nieulepszone też proszę oceniać.
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-05-02, 17:52   

Tak to może Behemot jest i lepszy, ale uwzględniając umiejętności Hydry chaosu czyli atakowanie wszystkich przyległych jednostek i blokowanie kontry, ogólnie wypada nie co lepiej od Behemota starożytnego wolę to niż jedno silne uderzenie misia!
 
Retech 



Wiek: 28
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 47
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-05-02, 17:54   

Tak, Behemot może i ma silniejszy cios, ale lepiej jest skosić paru wrogów na raz ;-)

http://smokoligia.dbv.pl/news.php
Dragons are fantastic creatures...
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-05-02, 17:57   

Hydra dowodzona przez Tazara (ewentualnie innego herosa z cytadeli) jest lepsza niż jakakolwiek inna jednostka. Wytrzyma niemalże wszystko. Za to dowodzona przez kogoś innego nie będzie trudnym przeciwnikiem. Mało defa=szybka śmierć
Behemot jest świetny zawsze, gdy wspomożemy go balistyką lub teleportem. Przyda się jako dodatek w inferno, cytadeli czy twierdzy - bez znaczenia.
Gdy spotkamy hydrę na mapie to wielkich problemów nie będzie (brak herosa, który miałby wspomagać), za to behemot zawsze jest groźny i gdy tylko dojdzie, zadaje duże straty - zwykle dochodzi.
Zatem jeśli gramy jakimkolwiek zamkiem, to lepszy jest behemot, ale gdy gramy cytadelą to DUŻO lepsze efekty daje hydra.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Bartas 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: 2008-06-01, 00:04   

x Behemotów kontra y hydr zawsze wygrają behemoty-szybciej je postawisz i 80% obrony mniej.
W praktyce zwiększa sie sila hydry.Ogólnie jednak behemot=Hydra.
 
Xaal

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-07-03, 10:50   

W starciu hydra vs. behemot, wiadomo - hydra jest bez szans.
Ale w praktyce, hydra jest o wiele bardziej przydatna - atakuje wszystkich dookola. Mozna tez teleportowac ja do strzelajacych, wtedy jest prawdziwa masakra :mrgreen:
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2008-07-03, 12:01   

Wszystko zależy od sytuacji. Jeśli wróg ma wiele oddziałów i nieumiejętnie je rozstawia to hydra jest the best. A behemot to znowu taka broń "przeciwpancerna". Jego ulepszona wersja przebija nawet pancerz błękitnego smoka. Ja osobiście wolę behemoty za ich b. duży dmg. A z tego co dowiedziałem się od Shaktiego to hydrę można zamienić w kościanego smoka. Dlatego może byż przydtniejsza dla grających nekropolią.
 
 
zlatan 



Pomógł: 9 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1163
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: 2008-07-03, 12:52   

Sprawa prosta:

Hydra w rękach dobrego gracza, współpracująca z resztą jednostek i umiejętnie wspomagana czarami (teleport, błogosławieństwo, tarcza) - perfekcyjne narzędzie zniszczenia.

Behemot silniejszy indywidualnie, lepsza wytrzymałość, obrażenia, zdejmowanie obrony... ale w drużynie nie daje aż tyle korzyści co hydra, choć również bardzo się przydaje.

Mój głos z lekkim wskazaniem na hydrę.
 
Player 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 299
Wysłany: 2008-09-18, 10:00   

Nie stawiam ani na jedno ani na drugie stworzenie, ale dodam, że Behemota można mieć dużo wcześniej niż Hydrę, co daje możliwości szybkiego i barbarzyńskiego ataku na przeciwnika. A jeżeli odległości między zamkami na to nie pozwalają, to na pewno kopalnie można popodbijać (bez strat).
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-09-18, 13:06   

Może to ma sens na małych mapach. Ja się nie znam na małych mapach. Na dużych raczej bez znaczenia tym bardziej, że aby mieć Hydrę trzeba się namęczyć porównywalnie niewiele (w porównaniu do 7 leveli z innych zamków). Dużo kryształów = dużo siarki. Czyli to samo. Do początkowej eksploracji Cytadela ma kilka Wiwern, które też można mieć w pierwszym tygodniu. Efekt podobny. Nawet chyba z Wiwkami łatwiej, bo wychodzą taniej.
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-09-18, 17:42   

Było nie było, ale konieczne jest dodanie tego, że Starożytny Behemot na początku ma do pomocy Roka, który jest nieocenioną pomocą dla behemota, a zresztą Rok to w pewnym sensie trzon armii Twierdzy prawdziwy boss. Tak w prawdzie to Wiwerna nie jest wcale bardziej przydatna od Roka, ale ogólnie to pełnią podobną rolę.
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-09-18, 19:55   

Atak barbarzyński Behemotem? Cytadela + paru Gnoli podzielonych na 7 slotów wystarczy na takie coś..

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
Player 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 299
Wysłany: 2008-09-23, 09:54   

W Heroesie paru to jest 1-3 lub 4-9, ale mniejsza z tym. Wiadomo, że nie leci się z samym Behemotem. Będziesz miał jeszcze do dyspozycji 3 roki ze 30 goblinów i jakieś 8 wilczych jeźdźców. Parę stworzonek i zamek nic tu nie pomoże, próbowałem. Nie wiem też czemu się tak na tą Cytadelę uwziąłeś, przecież nie każdy twój wróg gra Cytadelą.
 
stasek93 
Katolik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-12-20, 16:46   

Ja postawilem na remis, bo Hydra Chaosu to najbardziej defensywna jednostka w grze, a Starozytny Behemot to najbardziej ofensywna jednostka w grze. Obie jednostki maja potezne skille. - Remis

"Do ataku - krzyknal dzielnie general spierdzielajac w krzaki"
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-12-21, 12:21   

Czy ja wiem.Jak dla mnie Behemot jest stukroć przydatniejszy niż hydra.Można go mieć już w 3 dniu(jak dobrze pójdzie to w 2)I w praktyce jest silniejszy.I co po skillach?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group