Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Malekith
2009-07-18, 21:11
Gelu vs Dracon

Kto lepszy - Gelu czy Dracon?
Gelu
60%
 60%  [ 42 ]
Dracon
39%
 39%  [ 27 ]
Głosowań: 69
Wszystkich Głosów: 69

Autor Wiadomość
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-05-03, 09:54   

nick194 napisał/a:
Oczywiście wolę na początek gry 10 strzelców od 5 magów, ale z braku ich zdobywania, stają się trochę bezużyteczni.

Wolisz 10 strzelców od magów? Na poczatek czary maga są bardzo przydatne. Strzelcy mają mało HP - jeden piorun i zginą. ^^

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-06, 17:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-05-03, 10:15   

Cytat:
Strzelec jest niezly ,ale tylko w kampanii bo ich jest ZBYT DUZO.

Ilość strzelców zależy w dużej mierze od obecności Gelu. Gdy ma się go w pojedynczym scenariuszu, to jest tak samo jak w kampani.
Cytat:
Mają co prawda fenomenalny atak na odległość, ale sami są dość słabi..i ponoszą zwykle duże straty.

Można ich bardzo dużo za pomocą Gelu mieć.
Cytat:
Czarodzieje sa bardziej przydatni w armii niz strzelcy,
zwlaszcza jak na poczatek rzuci spowolnienie albo przyspieszenie swoim;p

Nie wiem, czy od razu będziesz miał czarodziejów. Poza tym przyrost półproduktów potrzebnych do ich stworzenia jest wyższy niż tych, koniecznych do wyszkolenia czarodziejów.
Cytat:
Szkoda tylko że cena ich polepszenia jest taka droga.

Czarodzieje są chyba jeszcze drożsi.

Adolf39 napisał/a:
nick194 napisał/a:
Oczywiście wolę na początek gry 10 strzelców od 5 magów, ale z braku ich zdobywania, stają się trochę bezużyteczni.
Wolisz 10 strzelcow od magow? Na poczatek czary maga sa bardzo przydatne.Strzelcy maja malo hp -jeden piorun i zgina^^

Zauważcie, że czarodzieje też bardzo mocno biją, więc zdecydowanie ich bym wybrał jeśli miałbym wybierać między pięcioma, a dziesiątką strzelców.

I jeszcze fragment z działu o jednostkach:
Cytat:
Opis: Najlepsza jednostka strzelająca w grze, z odpowiednią ilością kładzie tytany na kolana. Oprócz wysokich statów nie napotyka przeszkód i ma "prostą strzałę". Kto z was oglądał Władcę Pierścieni, to zna królestwo elfów i te najlepsze elfy. To byli wyszkoleni strzelcy. W kampanii Heroesa strzelcy robili jako oczy i uszy leśnej straży. A jeżeli naszym bohaterem jest Gelu (specjalizacja strzelcy), potrafiący zamieniać elfy i łuczników w Strzelców, to gwarantuje wygraną.

Mi bardziej oni przypominają zwiadowców Faramira, a Gelu w kampani Ostrze Armagedonu w misji Cienie z lasów walczy przeciwko przeważającym siłom wroga w ten sam sposób, co ostatni z namiestników Gondoru.



WISŁA KRAKÓW!!!
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-06, 17:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 511
Skąd: Erathia
Wysłany: 2008-05-03, 14:47   

Mi też przypominają ziomków Faramira. Prawie takie same. A możecie mi powiedzieć, co wam się podoba najbardziej w tych bohaterach? Wygląd, umiejętność itp.

nick194 napisał/a:
[...]od maga i ksiedza.

Hehehe! Jak w heroesach miałby być ksiądz to ja dziękuję! Pewnie ich specjalność ot by była:
msza i spowiedź oraz modlitwa. ^^

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-06, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-05-03, 16:05   

Gdyby grę robili Polacy, to byłaby na pewno najpotężniejsza jednostka :lol:
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-06, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
nick194 
Bastion


Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 370
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-05-03, 17:02   

Atos napisał/a:
Gdyby grę robili Polacy to byłaby na pewno najpotężniejsza jednostka :lol:

Ta, a ulepszona jednostka: o. Rydzyk! (spec. klątwa na wroga, odbiera ze skarbca 2 000 złota dziennie :lol: )

Co do tych 10 strzelców, może przesadziłem, ale w walce o kopalnie wykupienie strzelca z siedliska daje nam dużą przewagę, a o czarodzieja trzeba się bić!

Jeżeli chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Jak pokój zwalcza wojnę? - Wojną!
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-06, 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-05-03, 17:32   

nick194 napisał/a:
Co do tych 10 strzelców, może przesadziłem, ale w walce o kopalnie wykupienie strzelca z siedliska daje nam dużą przewagę, a o czarodzieja trzeba się bić!

To prawda. To jest przewaga jednak strzelca nad czarodziejem, a nie w żadnym stopniu Gelu nad Draconem.



WISŁA KRAKÓW!!!
 
steve 

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-06-11, 22:35   

Witam
Mam pytanie odnośnie Gelu. Czy można nim grać w pojedynczym scenariuszu[color=]? J[/color]eżeli tak, to co trzeba zrobić? Przejść kampanie na jakimiś poziomie? Jak by ktoś odpisał, to był bym wdzięczny. :)
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-06, 17:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-06-11, 22:48   

Jedynie możesz ich ustawić żeby sie w tawernie trafiali.Ewentualnei zrobić własną mapę i tam dac Gelu.

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-11, 23:04   

...rozwijajac myśl, wchodzisz w edytor, otwierasz gotowy scenariusz, wchodzisz w ustawienia mapy, w zakładkę bohaterowie i zaznaczasz Gelu..

lub stawiasz gotowego Gelu na mapie, koniecznie pod Twoim kolorem ;-)

Fantasy.. better than life..?
 
Serafin 
Kung Fu Panda



Wiek: 35
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 51
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2008-06-12, 08:45   

A ja mimo wszystko stawiam na Dracona. Gelu i jego strzelcy maja kopa to fakt. Lecz jeśli odpowiednio podzieli sie czarodziei to zrobią z nich sieczkę komplety czarów rzucane na przeciwnika dają fantastyczna przewagę. Przyśpieszenie, spowolnienie , kamienna skóra... Niby czarodziei jest mniej i są drożsi ale i tak dają sobie rade.

Ehh nie ma nic gorszego od "za mądrych" dzieci..
http://pl.youtube.com/watch?v=KBwwFsKTJGs
"Wróg który podepcze Polską ziemie ma w niej pozostać na zawsze" //Michał Sędziwój z Sanoka-"Pilipiuk'
 
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-07-14, 10:18   

Serafin napisał/a:
A ja mimo wszystko stawiam na Dracona. Gelu i jego strzelcy maja kopa to fakt. Lecz jeśli odpowiednio podzieli sie czarodziei to zrobią z nich sieczkę komplety czarów rzucane na przeciwnika dają fantastyczna przewagę. Przyśpieszenie, spowolnienie , kamienna skóra... Niby czarodziei jest mniej i są drożsi ale i tak dają sobie rade.

No nie wiem. Ja sobie kiedyś podzieliłem czarodziejów i zaklęcie na przeciwnika i tak rzucił tylko jeden. Chociaż nie jestem pewien, czy to nie było Chronicles, bo tam może być trochę inaczej.



WISŁA KRAKÓW!!!
 
leon 


Wiek: 31
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 51
Wysłany: 2008-07-18, 15:19   

nie wiem ja bym stawiał na gelu.strzelcy to bez porównania najlepszy oddział strzelający
a czarodzieje też mi sie podobaja ale mniej...
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2008-07-18, 16:10   

leon napisał/a:
nie wiem ja bym stawiał na gelu.strzelcy to bez porównania najlepszy oddział strzelający
a czarodzieje też mi sie podobaja ale mniej...

Założę się, że i tak by nie dali rady tytanowi! Mają tylko piętnaście HP; podczas oblężeń odpadają w dużych ilościach.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-06, 17:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2009-07-20, 19:15   

Bez czarodziejów w Pogromcy smoków nie mamy szans wygrać kampanii. W Eliksirze bez strzelców idzie sobie poradzić, ale o wiele łatwiej się gra jak oni są. Dla mnie obaj są świetni, ale Gelu wydaje mi się trochę lepszy.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-06, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
nick194 
Bastion


Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 370
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-07-20, 21:25   

Idzie przejść pogromcę bez czarodzieji, jakby nie było tytanów i nag to byłoby cholernie ciężko.
Gelu dla mnie jest lepszy bo:
-łatwiej trafić na siedlisko z elfami/łucznikami
-w zamkach szybko budujesz budynki robiące te strzeloki
-uwalenie np. 200 zombie 10 strzelokami to pryszcz

Jeżeli chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Jak pokój zwalcza wojnę? - Wojną!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 5
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group