Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Książki
Autor Wiadomość
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-06-03, 15:48   

Ja również. Zwłaszcza pod jego pierwszym zdaniem

Z Kresa czytałem "Prawo sępów" i raczej mnie znudziło. Kossakowska jest całkiem dobra, znam ją z jakiegoś opowiadania ze zbioru opowiadań, które zostały nagrodzone Zajdlem. Ale jeśli chodzi o anielską fantastykę to dla mnie wzorem jest opowiadanie Gaimana ze zbioru "Dymy i lustra".

Sztompkę to ja miałem na liście lektur z socjologii. Nie przeczytałem bo była zbyt opasła ;-) A do Aronsona zabieram się od dawna i zabrać się nie mogłem. Na razie z tematyki psychologicznej znam tylko Eichelbergera. Godne polecenia nazwisko.
 
Serafin 
Kung Fu Panda



Wiek: 35
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 51
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2008-06-03, 18:09   

Hmm nic mnie tak nie cieszy jak ludzie którzy podzielają moje poglądy... To teks Huntera :-D
A co do książek nie podałem tytułów książek Kresa. Piekło i szpada , Klejnot i wachlarz . To naprawdę dobre tytuły polecam. Ponad wszystko jeszcze saga Nekroskop Lumleya i książki Lovecrafta :mrgreen:

Ehh nie ma nic gorszego od "za mądrych" dzieci..
http://pl.youtube.com/watch?v=KBwwFsKTJGs
"Wróg który podepcze Polską ziemie ma w niej pozostać na zawsze" //Michał Sędziwój z Sanoka-"Pilipiuk'
 
 
Borogne 
Mroczny kiciuś



Wiek: 34
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 37
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2008-06-11, 09:32   

Arek jak zwykle antytolkienowski :-> niezmiennie. ja do troglodytów nie naleze. Toche literatury już przerobiłem:

-Sienkiewicz - wszystkie jego ksiażki poza ,,Rodziną Połanieckich" - bardzo lubie go czytać, nigdzie nie spotkałem zarazem górnolotnego i naiwnego stylu, mimo to, BARDZO przyjemnie sie go czyta

-Harry Potter??? NIE NIE NIE :!: :!: :!: nie przepadam za HP, zarzuty?? Brak głębi i ogólny styl. Jeśli jakiś fanatyk zacznie sie teraz pluć ,,mówi, a pewnie nie czytał", to sie myli, przeczytałem 4 z 7 tomów wiec nie jest mi literatura J. K. Rowling dziwna

- Verne - patrz punkt pierwszy (wszystkie jego książki przeczytałem), szczególnie podobały mi sie ,,Dzieci kapitana Granta" - jedna z moich ulubionych ksiażek

- Le Guin - Ziemiomorze - wspaniała saga fantasy, Polecam wszystkim. Bardzo klimatyczna i bardzo....inna od wszystkiego co można przeczytać

-Komuda - również przeczytałem wszystkie jego książki, ale tylko dla tego że lubie tą epoke, lecz niezbyt go cenie, raczej słaby pisarz, nie polecam

-Pilipiuk - jak narazie tylko kilka jego książek przeczytałem, ciekawe, śmieszne, oryginalne, Polecam

-Sapkowski - Wiedźmin...hmmm..miodek, wg mnie perfekcja, jego styl jest zabójczy, aktualnie siedze w Narrenturm

- No mój ukochany....TOLKIEN :!: :!: :!: :!: Przeczytałem wszystko co napisał. On jest nr 1 Świat, który wykreował jest arcymagiczny i klimatyczny. Prawdziwa dojrzała fantastyka. Najlepsze książki jakie czytałem (film to co innego)

Nie wspomne o stosie lektur, post i tak jest za długi ;-)

Ps. HP kocham w porównaniu z kiczowatymi powieściami niektórych polskich fantastów. (niektórych :!: ) Szczególnie jeśli ich bohaterami są aniołowie z magnumem w dłoni

,,Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta"
 
 
Serafin 
Kung Fu Panda



Wiek: 35
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 51
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2008-06-11, 10:06   

Oj Borek...
Borogne napisał/a:
Harry Potter??? NIE NIE NIE :!: :!: :!: nie przepadam za HP, zarzuty?? Brak głębi i ogólny styl. Jeśli jakiś fanatyk zacznie sie teraz pluć ,,mówi, a pewnie nie czytał", to sie myli, przeczytałem 4 z 7 tomów wiec nie jest mi literatura J. K. Rowling dziwna
Przeczytałeś 4 najsłabsze pozycje moim zdaniem ale co tamm... Oboje wiemy swoje. ;-)
Borogne napisał/a:
lecz niezbyt go cenie, raczej słaby pisarz, nie polecam
Tu sie zgodzę jego książki są lekko mówiąc dziwne.
Borogne napisał/a:
Szczególnie jeśli ich bohaterami są aniołowie z magnumem w dłoni
i znów :-> nie czytasz nie wiesz przeczytaj Siewce wiatru Kossakowskiej i dopiero mów. :-P A w Kłamcy to Loki ma gnata a nie skrzydlaci ;-)

Ehh nie ma nic gorszego od "za mądrych" dzieci..
http://pl.youtube.com/watch?v=KBwwFsKTJGs
"Wróg który podepcze Polską ziemie ma w niej pozostać na zawsze" //Michał Sędziwój z Sanoka-"Pilipiuk'
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-11, 13:31   

Po przeczytaniu pierwszej książki z Lokim od razu biegłem po drugą. Bardzo podobało mi się podejście do bogów. Połączenie chrześcijańskich aniołów, mitologii skandynawskiej i greckiej. Do tego jeszcze parę demonów. Czego chcieć więcej? Nie jestem teraz pewien, czy golem był tez w tej książce.
Nie spotkałem się z tak udanym połączeniem wszystkich tych światów. Atak na Walhallę, zasadzka na wojsko Walkirii - super!

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Serafin 
Kung Fu Panda



Wiek: 35
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 51
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2008-06-11, 13:46   

No a jaka frajda jest kiedy zna się autora i wie co miało być w książkach co wyciął żeby dołożyć w następnej... :mrgreen: Poza tym mam fajniuśkie dedykacje :mrgreen: i z wytęsknieniem czekam 3 tom.
Golema nie było ale był fantastyczny motyw egzorcyzmów i imprezy satanistów. 1 tom przeczytałem 16 razy :-D i za każdym razem piałem przy tych momentach. 2 jest nieco słabszy ale tekst o sztuce teatralnej jest maestrią jak dla mnie i jaka fajną reklame zrobił Głosowi Metatrona... Zresztą taka sama jak oni Jemu wystawiając fragmenty jego książek... :-D

Ehh nie ma nic gorszego od "za mądrych" dzieci..
http://pl.youtube.com/watch?v=KBwwFsKTJGs
"Wróg który podepcze Polską ziemie ma w niej pozostać na zawsze" //Michał Sędziwój z Sanoka-"Pilipiuk'
 
 
Borogne 
Mroczny kiciuś



Wiek: 34
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 37
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2008-06-11, 14:11   

No, są gusta i guściki ;-) każdy lubi co innego. Tylko, że ja w te wakacje siewce wiatru i kłamce na pewno przeczytam, zapewniam Cie :-D Ale ty chyba, sie do Tolkiena nie przekonasz, i to jest to różnica. Ja stawiam na magiczny klimat, ty na akcje ;-)

Ps. Arek, jakby nie było ty też LOTR'a nie przeczytałeś, wiec jak możesz go oceniać i mówić ze go nie trawisz??? Twoja teoria działa we dwie strony :mrgreen:

,,Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta"
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-11, 14:12   

Może kojarzysz w jakiej książce był golem. Związane to było z żydowską kabałą. Pilnował jakiejś biblioteki (w Pradze jeśli dobrze pamiętam). Wejście do biblioteki, było przez antykwariat, w którym sprzedawał też jakiś Żyd.
Golem był prawie nieznisczalny, ale ginął od razu gdy mu się jakieś zaklęcie na ciele zmazano (notabene popełnił w ten sposób samobójstwo). Potem główni bohaterowie ulepili sobie golema - psa. Lepiło sie to z gliny znajdującej się na żydowskim cmentarzu.
Takie luźne wspomniwenia. Nie pamiętam tytułu książki. Coś mi się jeszcze z łowcami wampirów kojarzy. Jeden był z Węgier bodajże, drugi starszy z Polski.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Serafin 
Kung Fu Panda



Wiek: 35
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 51
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2008-06-11, 14:19   

Ha przeczytałem niemal cały 1 tom potem jakoś dobrałem sie do 2 i tez nie skończyłem . Ale przeczytałem na tyle dużo żeby wiedzieć że nie podoba mi się LotR :-P A Ty nie przeczytałeś nawet po 1 zdaniu z książek z sagi Mordimera a zawsze z inkwizytorską pasja gromisz razem z Marcinem mnie za to że go czytam albo za "Tako rzecze Zaratustra"... :-P Poza tym nie akcja a to coś co sprawia że mogę czytać książkę przez cały dzień i że sie od niej nie oderwę. Nie powiesz mi, że w podręczniku do psychologi jest akcja ;-) a ciężko zawsze było mi se od niego oderwać.
Borogne napisał/a:
Tylko, że ja w te wakacje siewce wiatru i kłamce na pewno przeczytam,
trzymam Cię za słowo. :-D

Ehh nie ma nic gorszego od "za mądrych" dzieci..
http://pl.youtube.com/watch?v=KBwwFsKTJGs
"Wróg który podepcze Polską ziemie ma w niej pozostać na zawsze" //Michał Sędziwój z Sanoka-"Pilipiuk'
 
 
Borogne 
Mroczny kiciuś



Wiek: 34
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 37
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2008-06-11, 14:26   

hmmmm...dziwne, ostatnio jak rozmawialiśmy o Tolkienie mówiłeś, że czytałeś tylko wybrane fragmenty (np bitwa na polach Pelennoru) od tamtego czasu czytałeś Władce, że prawie skończyłeś 1 tom?? Poza tym, opowiedziałeś mi już prawie cała sage Piekary, wiec też co nieco wiem. Co do siewcy wiatru - zabieram sie za niego jak tylko skończe ,,Małżeństwa Królestwa: Piastowie" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

,,Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta"
 
 
Serafin 
Kung Fu Panda



Wiek: 35
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 51
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2008-06-11, 14:32   

Borogne napisał/a:
,,Małżeństwa Królestwa: Piastowie
ja sie pisze na to :mrgreen: Bo z tego co opowiadałeś to faje rzeczy tam piszą.
Co do LotR Ty mnie w ogóle słuchasz czasem czy tylko fragmenty? :-> Mówiłem od zawsze nie skończyłem 1 tomu zacząłem drugi i 3 albo 4 fragmenty z 3 przeczytałem. NO. I nie opowiedziałem Ci prawie całej sagi Mordimera raptem jakieś 4/5 :lol:

Ehh nie ma nic gorszego od "za mądrych" dzieci..
http://pl.youtube.com/watch?v=KBwwFsKTJGs
"Wróg który podepcze Polską ziemie ma w niej pozostać na zawsze" //Michał Sędziwój z Sanoka-"Pilipiuk'
 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-06-14, 20:50   

Dziś po raz 6 zabrałem za czytanie "Gościu z kosmosu" naprawdę świetna ksiązka(oba tomy) a tak po za tym to lubię Władcę Pierścienia i Silmarillion.
 
Lord Kloszardes 
Kalasanty, The Great



Wiek: 114
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 223
Skąd: Międzymordzie
Wysłany: 2008-06-19, 22:03   

Dziś zabrałem się za Świat Dysku Pratchetta, na początek wybrałem Kolor Magii(bo pierwsze)

www.magicworld.mojeforum.net
http://resdayn.myminicity.com/
 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-06-19, 23:27   

Nie za bardzo lubię. Czytałem kilka części. Nawet nie pamiętam które. Humor fajny, ale to wystarcza tylko na pierwsze kilkadziesiąt stron. Potem brakuje dobrej, spójnej historii, wychodzi zabawka. Pratchett to dla mnie jest nazwisko mocno przereklamowane.

Gaimana polecam. Rewelacyjny jest. "Amerykańscy bogowie" i jeszcze bardziej zestaw opowiadań "Dymy i lustra". To na pewno jest nazwisko godne swojej marki.
 
Serafin 
Kung Fu Panda



Wiek: 35
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 51
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2008-06-20, 08:44   

Atos napisał/a:
Gaimana polecam
Podpisuje sie obiema rękami :-D ten facet ma styl a przy Nigdziebądź myślałem ze zejdę ze śmiechu :-D
Atos napisał/a:
Pratchett to dla mnie jest nazwisko mocno
Tutaj tez się podpisuje obiema rękami. Najlepszą strona książek tego pana jest marketing. Mnie osobiście jego styl meczy postacie są na siłę wymyślane i karykaturowane.
Obaj autorzy stanowią dla mnie wspaniały kontrast. Z jednej strony finezyjny humor Gaimana a z drugiej strasznie komercyjny Pratchett z na siłę śmiesznymi powieściami.

Ehh nie ma nic gorszego od "za mądrych" dzieci..
http://pl.youtube.com/watch?v=KBwwFsKTJGs
"Wróg który podepcze Polską ziemie ma w niej pozostać na zawsze" //Michał Sędziwój z Sanoka-"Pilipiuk'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 32
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group