Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Dowodzenie czy szczęście?

Która umiejętność jest waszym zdaniem lepsza?
Dowodzenie
62%
 62%  [ 53 ]
Szczęście
21%
 21%  [ 18 ]
Te umiejetności są na równi
16%
 16%  [ 14 ]
Głosowań: 85
Wszystkich Głosów: 85

Autor Wiadomość
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 511
Skąd: Erathia
Wysłany: 2008-04-28, 18:22   

Ej lolu, a czy mi się zdaje, czy pochwały są za pomoc komuś a nie od "tak" ? :-?

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-04-28, 19:16   

To hazard!Widziałem kilka mądrych postów w moich tematach kto wygra dam pochwały!
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2008-04-28, 19:31   

Noto lolu szykuj dla mnie pochwały.

Dziś szczęście dużo mi dało, ot co. Ryzykowałem i dałem hita od razy Arcydiabłami w up Gorgony, weszło szczęście i zostały niedobitki, które zniszczyłem Mirydami.
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 511
Skąd: Erathia
Wysłany: 2008-04-28, 19:41   

HA! Wydało się paweł i skwer123 to ten sam człowiek! xD
Heh no nie myśl sobie, że tak myślę. po prostu edytuj tego posta bo to brzmi jakby dwie to jedna osoba. No chyba że ci się wymsknęło xD

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2008-04-28, 19:47   

Tak jasne... przeczytaj sobie moje posty i posty skwera jak jesteś bystry to wszystkie twoje znaki zapytania zostaną rozwiane! Nie odbiegajmy od tematu. Ogólnie jednak w większości przypadków bardziej praktyczne jest dowodzenie.
 
koleś3 
marcin


Wiek: 31
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Mołożew
Wysłany: 2008-05-13, 16:12   

Moim zdaniem obie te umiejętności są miej więcej na takim samym poziomie. Z drugiej strony zalezy jakie bohater ma morale. Jeżeli ma słabe to kilka jednostek po koleii może przez to sie nie ruszyć w swojej tuze i przez to można troche natracić
 
Wivernus


Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 73
Wysłany: 2008-05-28, 11:15   

Jeśli ja już bym stanął w takiej sytuacji, że mam dla mojego bohatera wybrać dowodzenie, albo szczęście, to z niezadowoleniem wybrałbym dowodzenie, ponieważ, jeśli ma się kiepskie morale, to ta umiejętność je naprawi i nie traciłbym tur na te właśnie negatywne morale, które łatwo zbić , jeśli się biega tam gdzie nie potrzeba (groby wojowników, krypty), szczęście natomiast, nie daje tyle co drugie uderzenie (bo można zmienić jednostkę atakowaną), po za tym, jeśli nawet istnieje coś takiego jak negatywna premia za szczęście, to ja się z tym jeszcze nigdy nie spotkałem.
 
Cor Kalom 
PALACZ ZIELA



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 187
Skąd: Z Bractwa Śniącego
Wysłany: 2008-07-06, 17:26   

Ja myślę że tedwie umiejętności są na równi ale osobiście wole dowodzenie.



Długi czas oczekiwania dobiegł końca, artefakt ogniskujący złączy nasze duchowe siły tak, abyśmy w końcu mogli przebudzić Śniącego.
Śniący zbudź się, o Śniący...
 
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2008-07-06, 20:51   

Witam po dlugiej przerwie ;)

Postanowiłem znowu być stałym gościem tego znakomitego portalu o H3 po rozmowie z Pawłem.

Pozdrawiam starych wyjadaczy tego portalu jak i tez nowych użytkowników.

Pora skończyć ten koncert życzeń i przejść do tematu, a wiec:

Wszystko zależy od sytacji...
NP: Na poczatku walki jak atakuje niebezpieczna jednostke [pod wzgledem taktycznym] to wolalbym lucka bo mniej strace na kontrataku. Natomiast jak mam taka jesnostke jak wazke czy mantokore ,ktora ma bardzo przydatna umiejetnosc to wole jednak morale ;) 2x debuff/ 2x paraliz czy jak w przypadku bazyliszka 2x skamienienie ;)

Podsumowujac:
Morale: przydatne dla jednostek z ciekawymi umiejetnosciami i niespecjalnie duzym dmg. [Gorgona/Bazyliszek ^^ - zboczenie zwiazane z cytadela ;)]
Luck: dobra dla jednostek o duzej sile ataku z niespecjalna iloscia defa/hp - tracimy mniej na kontrze.

Sprawa okazuje sie jednak jeszcze bardziej komplikowana ... mianowicie jednostki atakujace z dystansu, mimo ze to rasowi dd [zwykle] to jednak wolalbym nimi miec morale bo po ich ataku cel moze okazac sie juz malo niebezpieczny i polowe naszego dmg przeznaczymy na jednostke ktora w danej chwili bedzie nam bardziej zagraza. [zamiast lucka - morale]. Tosamo mzoe sie tyczyc naszych DD walczacych w zwarciu .. moga zadac takie straty ze jednostka przestanie zagrazac i bedzie mozna zmienic cel. [szczescie nie daje tego konfortu]

Podsumowujac:
Wszystko zalezy od przecinika z którym walczymy oraz jednostki ktora dostanie szczescie/morale....

Edit: Fragment usuniety przez autora.

PS: Szczescie przy kontrataku ^^ jest conajmniej zabawne - czy cos takeigo sie trafia ? bo chwilowo mam metlik w glowie i nie potrafie sobie przypomniec takiej sytuacji.

Dodano:
Ankieta: Jako gracz cytadeli jestem za Moralami a ogolnie gdyby nie ten drobny fakt to wybralbym 3 opcje.

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2008-07-06, 21:10   

Eaglevcl napisał/a:
PS: Szczescie przy kontrataku ^^ jest conajmniej zabawne - czy cos takeigo sie trafia ? bo chwilowo mam metlik w glowie i nie potrafie sobie przypomniec takiej sytuacji.

Szczęście przy kontrze jest możliwe... pamiętam taką sytuację...ba dzisiaj ją widziałem jak grałem :lol:
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2008-07-06, 21:17   

Thx za info :)
-Szczescie zyskalo w moich oczach :P [cytadela jest wolna niestety =) - w srodku bitwy hydra odaje na lucku kilku jednostkom ^^ musze to sprawdzic ^^]

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
 
 
Kosa[M] 
BANG


Wiek: 30
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 55
Skąd: Ełk
Wysłany: 2008-07-10, 18:51   

Według mnie zdecydowanie szczęście już2 razy neiźle uratowało mi tyłek. :)
 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-07-19, 01:20   

Obu nie warto brać. Bo obie bardzo łatwo zastąpić ogólnie dostępnymi i często spotykanymi artefaktami
 
redgreen



Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 210
Wysłany: 2008-07-19, 11:34   

Dowodzenie lepsze. :-P Szczęście daje Ci 150% obrażeń, a dowodzene dodatkowy atak, czyli teoretycznie zadajesz 200%.
No i dowodzenie trafia się też kiedy niekoniecnzie atakujesz.

http://www.portel.pl/artykul.php3?i=37623 - wbijać!!! ;)

http://chaotyczny-wojownik.blog.onet.pl/
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-07-19, 12:53   

Rozmawiamy tu ogólnie o dowodzeniu i szczęściu. Gdybyśmy rozmawiali tylko o tym co jest lepsze to starczyłaby nam wyliczanka ;-) W kontekście artów ani jedna ani druga umiejętność nie jest dobra bo niewiele daje skoro maksymalny bonus to i tak 3 punkty. Jedno oko smoka w praktyce daje więcej niż zapełnianie dwóch slotów. I można je zapełnić czymś lepszym ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 4 z 8
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group