Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Meduza królewska vs kapłan

Meduza królewska vs kapłan kto lepszy
Meduza królewska
39%
 39%  [ 27 ]
kapłan
52%
 52%  [ 36 ]
Remis
8%
 8%  [ 6 ]
Głosowań: 69
Wszystkich Głosów: 69

Autor Wiadomość
Viewer


Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 40
Wysłany: 2009-08-14, 14:18   

Kapłan oczywiście, wyższy poziom, lepsze staty, więcej strzał.. :)

Ciekawym, co dałby oślep na kapłanów (załóżmy, że boh jest :P), k. meduza podejdzie sobie, żeby atakować 100% strzałką i jako pierwsza odda strzał? (kapłani oślepieni). Poza tym, meduz zawsze więcej :]
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-08-24, 20:25   

Viewer napisał/a:
Kapłan oczywiście, wyższy poziom, lepsze staty, więcej strzał.. :)

Meduza zawsze ma większą liczbę,a 70meduz versus 50kapłanów wgrywa meduza :evil: :evil: .Także jestem za meduzami...
 
 
ProXy 
;)



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: 2009-08-25, 13:04   

Sauron napisał/a:

Meduza zawsze ma większą liczbę,a 70meduz versus 50kapłanów wgrywa meduza :evil: :evil: .Także jestem za meduzami...

Robiłeś test? Bo ja nie jestem taki pewien, Kapłan strzeli pierwszy... Co nie zmienia faktu, że Kapłan to totalne DNO, skoro porównuje się jego do jednostki 4 lvl...

"Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciela."

 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2009-08-25, 17:39   

Sauron napisał/a:
Meduza zawsze ma większą liczbę,a 70meduz versus 50kapłanów wgrywa meduza :evil: :evil: .Także jestem za meduzami...

Ponownie rzucasz jakąś liczbę, nie uwzględniając przyrostu. Zarówno meduzy, jak i kapłanów można postawić w 1 tyg., więc przy dobrej grze (czytaj: bez dużych strat) przewaga liczebna królewskich meduz będzie mniejsza procentowo, niż wynika to z podanych przez Ciebie liczb.

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
mateusz1112

Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-08-26, 20:16   

dla mnie też zdecydowanie meduzy królewskie mniej kosztują i jak powiedział Sauron jest ich zazwyczaj znacznie więcej niż kapłanów a także zamieniaą w kamień
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2009-10-14, 19:52   

mateusz1112 napisał/a:
dla mnie też zdecydowanie meduzy królewskie mniej kosztują i jak powiedział Sauron jest ich zazwyczaj znacznie więcej niż kapłanów a także zamieniaą w kamień
Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, iż meduzy mają bardzo mało strzałów, więc bez wózka (którego chyba nie ma w kuźni w lochach) raczej dużo sobie nie postrzelamy. W ogóle takie porównania nie mają żadnego sensu, statystyki może porównać każdy, a wiadomo, że i tak bardziej liczy się przydatność w armii, która nie zależy wyłącznie od statystyk. Radzę zamknąć ten temat - wątpię, czy ktoś napisze tutaj coś odkrywczego...

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-10-26, 15:36   

Gandalf napisał/a:
Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, iż meduzy mają bardzo mało strzałów, więc bez wózka (którego chyba nie ma w kuźni w lochach) raczej dużo sobie nie postrzelamy. W ogóle takie porównania nie mają żadnego sensu, statystyki może porównać każdy, a wiadomo, że i tak bardziej liczy się przydatność w armii, która nie zależy wyłącznie od statystyk. Radzę zamknąć ten temat - wątpię, czy ktoś napisze tutaj coś odkrywczego...

Muszę "powiedzieć",że meduza ma całkiem niezłą przydatność warmii-strzela.A kapłanem to ja idę na mięso armatnie,lub zasłaniam nim lepsze jednostki,aby wspomóc je w walce...Kapłan to poprostu DNO,ma mniejszy przyrost od meduzy,ale lepsze staty.Meduzy wykończą go jednak zanim skończął im się strzały...
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2009-10-26, 15:45   

Sauron napisał/a:
kapłanem to ja idę na mięso armatnie,lub zasłaniam nim lepsze jednostki,aby wspomóc je w walce

To jest inteligencja... Zasłaniać jednostką strzelającą zamiast nią strzelać.
 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-10-27, 13:50   

Amitamaru napisał/a:
Zasłaniać jednostką strzelającą zamiast nią strzelać.

A według mnie nie warto nią strzelać.Warto kupić takie dwie lub trzy,resztę do obrony zamku i ściągać nimki kontrę.Takie jest moje zdanie,i nie podważysz go. :mrgreen:
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2009-10-27, 13:55   

Sauron napisał/a:
Warto kupić takie dwie lub trzy,resztę do obrony zamku i ściągać nimki kontrę

lol, a nie lepiej kupić tańszych pikinierów i nimi ściągać kontrę...
 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-10-27, 13:57   

Amitamaru napisał/a:
a nie lepiej kupić tańszych pikinierów i nimi ściągać kontrę...

Tańszy są pikinierzy,ale to wszystko w czym mogę się zgodzić.Piki atakują mi 7 lub szósty poziom,a kapłani ściągają kontre na innych oddziałach...
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2009-10-27, 14:01   

Masz racje. Kapłani służą do ściągania kontry, przecież głupotą jest najpierw osłabić wrogi oddział strzelającym kapłanem, a potem dobić inną jednostką.
 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-10-27, 14:09   

Amitamaru z błędem ortograficznym napisał/a:
Masz racje.

To ironiczne "masz rację" mam rację :?:
Amitamaru napisał/a:
najpierw osłabić wrogi oddział strzelającym kapłanem, a potem dobić inną jednostką.

To nie głupota,jednakże każdy ma jakąś taktykę dla zamku.To moja,a ty masz swoją.Moja nie jest taka zła :-P Twoja może wydawać się lepsza,ale ja po prostu lubię tak grać!!!
Co do błędu sam dfużo ich robie,więc spoko ;-)
Ostatnio zmieniony przez Sauron 2009-10-27, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2202
Wysłany: 2009-10-27, 14:10   

Suaron czy ty masz pojęcie w ogóle jak sie gra.Kapłan może nie należy do siłaczy,ale nawet on więcej zrobi strzelając niż walcząc wręcz.
 
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2009-10-27, 14:13   

Xenofex napisał/a:
ale nawet on więcej zrobi strzelając niż walcząc wręcz.

To co zrobi,i tak to jest nic,więc lepiej go wogóle nie wykupywać z miasta,pieniądze za niego można lepiej spożytkować,kupując budynki,inne jednostki itp.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 5 z 6
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group