Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka uwag :)
Autor Wiadomość
musk 
fire in the hole ^^



Wiek: 31
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Łęki k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-02-11, 08:29   Kilka uwag :)

Witam serdecznie.

Portal jest dobrze wypozycjowany, może nie aż tak popularny, ale nie o to chodzi. Mam kilka uwag, które możnaby wprowadzić w życie, aby strona była jeszcze lepsza.

1. Zmiana aplikacji forum pełna integracja forum ze stroną - chętnie widziałbym na tym miejscu PunBB.

2. Szata graficzna jest dobra - trzeba poprawić jednak niedociągnięcie po Firefoxem

3. Po co "dzisiaj jest poniedziałek, blabla" ? Proponuję wykorzystać tę belkę do umieszczenia paska nawigacyjnego.

Pozdrawiam, musk.

 
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2008-02-11, 16:24   

musk napisał/a:
1. Zmiana aplikacji forum pełna integracja forum ze stroną - chętnie widziałbym na tym miejscu PunBB.

Sama strona nie jest na zadnym skrypcie typu phpfushion, ale nie wiem za bardzo czy o to ci chodzilo.

musk napisał/a:

2. Szata graficzna jest dobra - trzeba poprawić jednak niedociągnięcie po Firefoxem

Zapewne uzywaz Linuxa, bo w Windowsie pod Firefoxem wszystko jest idealnie zrobione, moze są male niedociągniecia w IE ale juz nie mam sily do tej przeglądarki.
Ale oczywiscie zaraz poprawie ten bląd, jesli są jakies inne oprocz tego menu to bardzo bym prosil o napisanie.

musk napisał/a:
3. Po co "dzisiaj jest poniedziałek, blabla" ? Proponuję wykorzystać tę belkę do umieszczenia paska nawigacyjnego.

No ten skrypcik juz dosc dawno wstawilem tak dla picu, ale rzeczywiscie jest niepotrzebny i lepiej bedzie tam dac nawigacje, przynajmniej kilka najczesciej odwiedzianych podstron, chociazby dla ulatwienia poruszania sie po stronie.

Dzieki Musk za te uwagi :-)
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-02-11, 16:37   

A ja proponuje tą integracje i żeby można było sie na stronie zarejestrować!
 
musk 
fire in the hole ^^



Wiek: 31
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Łęki k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-02-11, 17:17   

mbehemot napisał/a:
musk napisał/a:
1. Zmiana aplikacji forum pełna integracja forum ze stroną - chętnie widziałbym na tym miejscu PunBB.

Sama strona nie jest na zadnym skrypcie typu phpfushion, ale nie wiem za bardzo czy o to ci chodzilo.


Nie nie nie, nie o to chodzi. Zjadłem "i", przepraszam. :). Wiem, że strona nie stoi na darmowym skrypcie, chodzi mi o skrypt forum - phpBB modified by Przemo - proponuję właśnie to zmienić i bardziej zintegrować stronę ze skryptem. Polecam PunBB.
mbehemot napisał/a:

musk napisał/a:

2. Szata graficzna jest dobra - trzeba poprawić jednak niedociągnięcie po Firefoxem

Zapewne uzywaz Linuxa, bo w Windowsie pod Firefoxem wszystko jest idealnie zrobione, moze są male niedociągniecia w IE ale juz nie mam sily do tej przeglądarki.
Ale oczywiscie zaraz poprawie ten bląd, jesli są jakies inne oprocz tego menu to bardzo bym prosil o napisanie.


Tak, używam Linuksa. Innych niedopracowań się nie dopatrzyłem.


Przez ten czas nasunęły mi się jeszcze inne uwagi:

- dobrze byłoby zmienić ikonki przy działach na forum, bo źle wyglądają.

- przydałoby się wprowadzić przyjazne URLe.

- mam sugestie do contentu. Załączam fragment screena:



Widać tutaj reklamy Google - o ile te w bocznym panelu nie przeszkadzają, te tutaj trochę szpecą. Niżej widoczny nagłówek jest kiepski i niepotrzebny, proponowałbym go całkiem wywalić.

Pozdrawiam, musk.

Ostatnio zmieniony przez musk 2008-02-11, 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2008-02-11, 17:59   

musk napisał/a:
Widać tutaj reklamy Google - o ile te w bocznym panelu nie przeszkadzają, te tutaj trochę szpecą.

No masz racje, ale co tu zrobic, jak tylko w tym miejsu umieszczanie reklam ma jakikolwiek sens, bo w innych przypadkach ludzie wogole ich nie zauwazają a co za tym idzie, nie klikają :-)
A dzieki tym reklamom u gory moze uda mi sie zaplacic za domene i serwer, ktory z resztą bede musial zmienic na lepszy, bo obecny nie wystarcza :-)
Co do innych propozycji napewno je rozwaze i niektore w przyszlym czasie zastosuje, jezeli tylko bede mial czas.
 
musk 
fire in the hole ^^



Wiek: 31
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Łęki k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-02-11, 18:50   

Może reklamy bardziej nakierunkowane na tematykę? Hirołsowców raczej nie interesują "Skoki Narciarskie" :). Co do hostingu - za niewielką cenę można mieć coś dobrego, może linuxpl.com?

PS. I czcionkę możnaby trochę powiększyć w artykułach :)

Wiem, że czepiam się ^^ ale strona jest godna uwagi i chciałbym żeby była coraz lepsza.

 
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2008-02-11, 22:26   

musk napisał/a:
Może reklamy bardziej nakierunkowane na tematykę? Hirołsowców raczej nie interesują "Skoki Narciarskie" :)

hehe, no reklamy same powinny sie dopasowywac do tematyki, czasem jest cos związanego z grami czy cos podobnego, ale czesto takze są reklamy tak jak napisales zupelnie nie związane z grami.

musk napisał/a:
Co do hostingu - za niewielką cenę można mieć coś dobrego, może linuxpl.com?

Obecnie strona jest wedlug mnie na bardzo dobrym hostingu Tmbnet http://tmbnet.pl/19.html obecnie mam serwer 100 ale zapewne bede kupowal serwer 300 lub wiekszy.

musk napisał/a:
Wiem, że czepiam się ^^ ale strona jest godna uwagi i chciałbym żeby była coraz lepsza.

Wlasnie dobrze ze zwracasz uwage na takie rzeczy bo niby wydaje sie ze to drobnostki a są naprawde wazne :-)
 
musk 
fire in the hole ^^



Wiek: 31
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Łęki k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-02-19, 19:19   

aha, i może jeszcze komentarze do newsów? Zdałoby się :), chcialem wlasnie skomentować a tu klops:)

 
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2008-02-19, 20:41   

musk napisał/a:
aha, i może jeszcze komentarze do newsów?

Jakis czas temu zablokowalem dodawanie komentarzy, bo mi spamery zyc nie daly - 300 komentarzy w kilka dni :/
Ale znalazlem ostatnio na jakiejs stronce sposob na pozbycie sie takich wpisow, podobno skuteczny.
Moze w sobote zrobie z tym.
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-03-29, 00:45   

A ja tak zerkam po działach i w sumie nie widzę nic na temat fabuły Herosów, całej tej mitologii i historii. Wiadomo, że jakaś Erathia, jakieś królestwo, jakaś wojna. Ale fajnie byłoby coś więcej o tym poczytać na forum. Co robi Ninghon (?), po co przybyły diabły, jaką motywację mają barbarzyńcy, a jaką mieszkańcy cytadeli. Wiecie, taki cały klimat gry. Bardzo ładnie to wygląda w przypadku notek biograficznych o bohaterach, to pomaga wczuć się w grę i zidentyfikować z tym światem. Co do zamków- nie widzę tego działu. Jest na niego miejsce np. w temacie o zamkach, albo jakiś odnośnik w Karczmie (która w sumie nie wiem do czego służy i jaka jest jej funkcja)
 
mcin 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 89
Wysłany: 2008-04-03, 15:46   

co do fabuły- zagraj i zrozumiesz ;-)

chociaż to co sie dzieje w samym heroesie nie ciężko zrozumieć, to jak ktoś nie grał w poprzednie heroesy, to może nie wiedzieć jak sie to wszystko aczeło i co to za uniwersjum(np ja) :lol:


 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-07-01, 17:32   

Ponownie proszę o zmianę opcji dodawania punktów pomocy. Żeby można było dodać punkty nie tylko w założonym przez siebie temacie. Bo to bez sensu jest. Właśnie 5 minut szukałem Zlatana w moim temacie żeby mu punkt dodać zamiast zrobić to od razu, tam gdzie Zlatan się wypowiedział.
 
zlatan 



Pomógł: 9 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1163
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: 2008-07-01, 17:37   

Serio tak jest, że można dawać punkty pomocy tyko w założonym przez siebie temacie? Jakoś nie zauważyłem.

Jeżeli tak jest, to lepiej to zmienic. Bo co będzie, jak ktoś mi pomoże w temacie założonym przez kogoś innego, a chcę mu dac punkt?
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-07-01, 22:17   

Wejdziesz w temat założony przez siebie i tam dasz pkt. Małe utrudnienie, ale można żyć.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-07-01, 22:56   

A po kie licho takie utrudnienia panie modzie ? :lol:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group