Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Gadanina o MapMaker 2022
Autor Wiadomość
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2023-02-21, 23:25   

Michael to normalnie dzwonił do mBeha, więc Begrezen z tym mailem to jesteś 100 lat za murzynami xD
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2023-02-21, 23:43   

agradek napisał/a:

Tak więc wydaje się, że jako najlepsze wyjście pozostaje jedynie ocena map przez niezawisłą i kompetentną Komisję (Jury, czy jak tam zwał).


nie ma na to ludzi to raz, a dwa odbieramy możliwość recenzowania map zwykłym użytkownikom. chyba że tych zwykłych użytkowników chcesz dać do komisji, ale wtedy przeciez wyjdzie na to samo xD

agradek napisał/a:
Postulowałbym jeszcze na przyszłość wniesienie symbolicznej opłaty wpisowej dla uczestników. Pozwoliłoby to być może wyeliminować gnioty tworzone naprędce na kolanie i wstawiane dla jaj, a przy okazji byłoby coś extra na lepsiejsze nagrody dla ewentualnych zwycięzców (jeśli się Konkurs w końcu zakończy). A może zostałoby jeszcze i na popitkę dla członków wysokiej Komisji na zakończenie burzliwych (jak domniemam) obrad.


no no. pozwoliłoby to też na zmniejszenie liczby uczestników do takiej liczby, że konkurs nie miałby żadnego sensu, bo nie byłoby rywalizacji. można zrobić ankietę wśród tych mapmakerów i zobaczyć ilu byłoby chętnych na wpisowe. to byłby dobry krok jakby ten konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a tak nie jest,

[ Dodano: 2023-02-21, 23:44 ]
Clanger napisał/a:
Michael to normalnie dzwonił do mBeha, więc Begrezen z tym mailem to jesteś 100 lat za murzynami xD


przecież w dzisiejszych czasach maila się zwykle używa nie rzadziej niż telefonu :-D

[ Dodano: 2023-02-21, 23:48 ]
michal1410 napisał/a:

Na szybko może warto rozważyć propozycję punktacji na zasadzie że każdy ustala kolejność map.
Czyli jest np. n map.
1. najlepsza (czyli prawdopodobnie mapa oceniającego) dostaje : n pkt. ( o ile oceniający/autor napisze recenzję)
2.: n-1 ( o ile oceniający napisze recenzję)
...
mapy bez recenzji (załóżmy że jest ich k) dostają : k pkt. każda (tu zmieniłem po przemyśleniu sprawy, bo w pierwszej chwili pomyślałem o średniej z od k do 1).
Oczywiście końcowy wynik mapy to suma zebranych punktów.


problem w tym że nie każdy recenzujący ogrywa wszystkie mapki. poza tym nie tak łatwo wybrać kolejność map od najlepszej do najgorszej. ja dużo map oceniłem na jakieś 3, 3,5 i jak miałbym je uszeregować? xD

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
michal1410 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 75
Wysłany: 2023-02-22, 11:37   

Begrezen napisał/a:

problem w tym że nie każdy recenzujący ogrywa wszystkie mapki. poza tym nie tak łatwo wybrać kolejność map od najlepszej do najgorszej. ja dużo map oceniłem na jakieś 3, 3,5 i jak miałbym je uszeregować? xD


Propozycja oczywiście nie wyklucza sytuacji, że na jednym miejscu jest kilka map.
A kluczowe jest, że mapki których recenzent nie zdążył lub nie chciał ograć też od niego dostają punkty - tym więcej im mniej recenzji napisał.
Szczegóły wymagają dopracowania.
Właśnie przyszedł mi do głowy nowy pomysł:
jeśli ktoś z recenzentów nie oceni jakiejś mapy - to automatycznie przydziela je liczbę punktów równą średniej ocen jakie dostała od innych recenzentów.

Ale najważniejsze - jeśli chcemy by portal skupiał ludzi którzy grają lub tworzących mapki - jest żeby panowała tu miła i przyjazna wszystkim atmosfera. Co oczywiście jest trudne bo każdy mapmaker kocha swoje mapki i z trudem przyjmuje krytykę, ale próbować można. Neurony rozwijają się przy każdym wysiłku intelektualnym - nawet jeśli jest to próba znalezienia czegoś dobrego w słabej mapie.

II miejsce w MapMaker AW '22 (mapa "Arpad - zajęcie ojczyzny").
III miejsce w MapMaker AW '19 (mapa "Bolesław Krzywousty").
Wszystkie moje mapy:
https://www.heroes3.eu/do...thor=michal1410
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2023-02-23, 16:12   

michal1410 napisał/a:
jeśli ktoś z recenzentów nie oceni jakiejś mapy - to automatycznie przydziela je liczbę punktów równą średniej ocen jakie dostała od innych recenzentów.


jakoś mnie nie przekonuje ten system oceniania. co komu po pustej punktacji przydzielonej automatycznie?

michal1410 napisał/a:
Ale najważniejsze - jeśli chcemy by portal skupiał ludzi którzy grają lub tworzących mapki - jest żeby panowała tu miła i przyjazna wszystkim atmosfera.


A jakbyś chciał to wymusić? Wszystkie osoby niechętne i trollujące do wora? xD

michal1410 napisał/a:
Co oczywiście jest trudne bo każdy mapmaker kocha swoje mapki i z trudem przyjmuje krytykę, ale próbować można. Neurony rozwijają się przy każdym wysiłku intelektualnym - nawet jeśli jest to próba znalezienia czegoś dobrego w słabej mapie.


Męczenie się przy słabej mapie nie nazwałbym wysiłkiem intelektualnym tylko masochizmem...

ps
gratuluje 2 miejsca :-P na koniec miałem ogrywać właśnie twoją mapę, ale miała już komplet recenzji, a nie chciałem bardziej przedłużać konkursu.

ps 2
mbeh wysłał mi juz ranking koncowy map i zostanie on opublikowany niebawem, gdy zostaną uwzględnione mapy, które złamały regulamin

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2023-02-23, 18:22   

Sam nie mogłeś policzyć? Mbeh musiał?
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2023-02-23, 18:46   

Clanger napisał/a:
Sam nie mogłeś policzyć? Mbeh musiał?

tak. nie umiem dodawać. matematyka za trudna. jeszcze jakieś ciekawe pytania?

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
michal1410 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 75
Wysłany: 2023-02-24, 12:27   

Begrezen napisał/a:

ps
gratuluje 2 miejsca :-P na koniec miałem ogrywać właśnie twoją mapę, ale miała już komplet recenzji, a nie chciałem bardziej przedłużać konkursu.


Dzięki. To udało się umknąć mapce spod topora he he
Nie sądzę, żeby ci się spodobała. To mapka dla tych co bardziej lubią eksplorować, niż toczyć ekstremalne walki. Mimo to zapraszam do gry i recenzowania. Za ok. 2 tygodnie będzie poprawiona wersja - bo w tej chwili na 200% gra się łatwiej niż na 130%.

II miejsce w MapMaker AW '22 (mapa "Arpad - zajęcie ojczyzny").
III miejsce w MapMaker AW '19 (mapa "Bolesław Krzywousty").
Wszystkie moje mapy:
https://www.heroes3.eu/do...thor=michal1410
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2023-02-24, 17:14   

michal1410 napisał/a:
Nie sądzę, żeby ci się spodobała. To mapka dla tych co bardziej lubią eksplorować, niż toczyć ekstremalne walki. Mimo to zapraszam do gry i recenzowania. Za ok. 2 tygodnie będzie poprawiona wersja


Więc chyba zaczekam na poprawioną wersję. Bo o ile mapka jest dobrze zrobiona, widać duży nakład pracy, to jednak ma swoje problemy. Po pierwsze balans, po drugie przesyt wszelkiego rodzaju questów. Dość szybko i łatwo można uwolnić lunę z 60 powietrzakami i innym mięsem (a we wrotach żyw. jest opcja ulepszenia na burzaki) i niedługo później alkina z kosmiczną armią 600 gnolli, 300 lizardów itd. "Trochę" przesada. Więcej armii od więźniów i z questów, gdzie za złoto można kupić np. 20 cyklopów, niż z miast. Z questami jest ten problem, że jest ich tak wiele, że idzie się pogubić i autor mapy jeden wie, gdzie czego szukać.


michal1410 napisał/a:
bo w tej chwili na 200% gra się łatwiej niż na 130%.


to przez to, że mamy sojusznika, który wysyła nam brakujące surowce? jakby tak zablokować mu targowiska w mieście, to się skończy sponsoring xD

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2023-02-25, 16:38   

Czy lord Słońce Begrezen przestanie już trzymać lud swój w niepewności i zarzuci rezultaty końcowe konkursu?
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2023-02-25, 17:59   

Clanger napisał/a:
Czy lord Słońce Begrezen przestanie już trzymać lud swój w niepewności i zarzuci rezultaty końcowe konkursu?


Bez wielkiej cnoty cierpliwości nie dojrzewa nic co ludzkie.
:lol:

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Witcher
Bot


Dołączył: 11 Lis 2020
Posty: 12
Wysłany: 2023-03-21, 13:20   

Czy w tym roku też będzie ten konkurs?
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2023-03-21, 14:51   

mbeh wziął nadgodziny i haruje na kubki
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2023-03-21, 15:48   

Witcher napisał/a:
Czy w tym roku też będzie ten konkurs?


jak mbeh wysle nagrody to raczej tak, a jak będzie robil jakies pólroczne opoznienie z wysyłką to troche gorzej

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Huntka
Łowca



Wiek: 40
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-04-11, 15:30   

Czy mbehemot w ogóle wiedział o tym że jest konkurs? xD
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2023-04-11, 17:56   

Huntka napisał/a:
Czy mbehemot w ogóle wiedział o tym że jest konkurs? xD


Myślę że nie wiedział, ale zaraz się dowie jak go odwiedzi kubkowy komornik. Wtedy Begrezen będzie miał przerąbane.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 14 z 15
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group