Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Gadanina o MapMaker 2022
Autor Wiadomość
agradek


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 95
Wysłany: 2023-02-05, 20:01   

Clanger napisał/a:
Mam natomiast wątpliwości czy gościu w to grał, bo ja co do poziomu trudności odniosłem inne wrażenie xD


He, He. Zwłaszcza ten ostatni: "Uboga w surowce/mało artefaktów/zbyt silni przeciwnicy" - chyba pomylił mapy do których 'reckę' robił :-P
 
Alanter

Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 1
Wysłany: 2023-02-05, 20:35   

A ja słyszałem że jakiś Begrezen miał dopisać brakujące recenzje i gdzie one są?
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2023-02-05, 22:07   

żeby dopisac recenzje trzeba zagrać, a to trochę trwa :(

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
LukArtSab

Dołączył: 28 Lis 2022
Posty: 2
Wysłany: 2023-02-06, 16:24   

Ja napiszę coś od siebie po tym jak przeczytałem niektóre komentarze pojawiających się tutaj osób. Generalnie po tej stronie widać, że zainteresowanie Heroes 3 i robieniem map spada. To moja pierwsza niezbyt może i odkrywcza obserwacja. Dlatego nie za bardzo rozumiem skąd wynika takie ładowanie w ludzi tekstami w stylu "dno i kilometr mułu" bądź "marnotractwo czasu, ta mapa powinna być zakazana i zdelegalizowana" oraz "Az czułem te obumierające neurony pod czaszka jak to grałem." . To znaczy, żebyśmy się dobrze zrozumieli, każdemu ma prawo się coś podobać i nie podobać i przyjmuję każdą krytykę i każdy ma do niej prawo, jednakże mam wrażenie, że konkurs zamiast pobudzać ludzi do rozwijania się w mapmakingu ma go celowo im obrzydzić i zniechęcić. Czy moja mapa jest najwyższych lotów? Najwyraźniej nie według wystawionych opinii, ale czy chcę uczestniczyć w takiej społeczności - chyba niezbyt. Czy moje kolejne mapy nie będą "dnem i kilometrem mułu"? Nie wiem, może będą lepsze, może jeszcze gorsze, ale chyba nie tutaj, a celem tego konkursu w moim wrażeniu było budowanie a nie rozwalanie społeczności ludzi którzy jeszcze w H3 grają. Także ten, sorry za te Wasze "zniszczone neurony" i bawcie się dobrze ;-)
 
koget

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2016
Posty: 9
Wysłany: 2023-02-06, 16:32   

LukArtSab, Podobne jest moje odczucie dotyczące tego forum. Szkoda, bo Polska scena h3 i map makingu wygląda na powoli umierającą potęgę. ;-)
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2023-02-06, 22:43   

LukArtSab napisał/a:
mam wrażenie, że konkurs zamiast pobudzać ludzi do rozwijania się w mapmakingu ma go celowo im obrzydzić i zniechęcić.


dokładnie tak jest. hejtujemy sobie nawzajem mapki i która mapka zostanie najmniej zhejtowana, wygrywa :lol:

LukArtSab napisał/a:
Czy moja mapa jest najwyższych lotów? Najwyraźniej nie według wystawionych opinii, ale czy chcę uczestniczyć w takiej społeczności - chyba niezbyt. Czy moje kolejne mapy nie będą "dnem i kilometrem mułu"? Nie wiem, może będą lepsze, może jeszcze gorsze, ale chyba nie tutaj, a celem tego konkursu w moim wrażeniu było budowanie a nie rozwalanie społeczności ludzi którzy jeszcze w H3 grają. Także ten, sorry za te Wasze "zniszczone neurony" i bawcie się dobrze ;-)


mapa naprawdę wyglądała jak jakiś troll-żart mapmakera, który chciał jak najbardziej obrzydzić grę graczowi. jeśli jesteś początkującym mapmakerem i nie zepsułeś sobie mapy celowo - wybacz ostre, krytyczne słowa. może byłoby lepiej, jakbyś napisał w informacjach dodatkowych, że to twoja pierwsza mapka, bylibyśmy bardziej wyrozumiali. jeśli natomiast zamierzasz się poprawić w tym co robisz, to słuchaj porad i wyciągaj wnioski, spójrz jak wyglądają dobre, dopracowane mapy, jak są zbudowane, poczytaj poradnik mapmakera, który znajduje się na tej stronie. i przyzwyczajaj się do krytyki, bo inaczej szybko się zniechęcisz i nigdy dobrym mapmakerem nie zostaniesz. i testuj swoje mapy, bo jakoś ciężko mi będzie uwierzyć w to, że zagrałeś swoją mapę i stwierdziłeś, że to jest dobre, że tak ma ta mapa wyglądac...

[ Dodano: 2023-02-06, 22:48 ]
koget napisał/a:
LukArtSab, Podobne jest moje odczucie dotyczące tego forum. Szkoda, bo Polska scena h3 i map makingu wygląda na powoli umierającą potęgę. ;-)


ta "potęga" umarła już dawno. zostali tylko najwytrwalsi. mapmaker 2022 to mała próba małej reaktywacji portalu. do starych dobrych czasów nie da się wrócić, bo gracze:
1. stracili zainteresowanie rozgrywką single-player na rzecz multi-player po utworzeniu lobby w hd modzie
2. z heroesowych forów przeniesli się na facebookowe grupy

[ Dodano: 2023-02-08, 23:13 ]
dopiero teraz zauważyłem, że pan "tymczasowylogin" i agradek to jedna osoba, a "oni" pisali w tym temacie posty jeden po drugim, raz z jednego konta raz z drugiego xD czy na tym forum multikonta są dozwolone? :lol:

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
mBehem0t

Dołączył: 12 Lut 2023
Posty: 1
Wysłany: 2023-02-12, 21:36   

Begrezen! Gdzie recenzje?
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2023-02-20, 06:50   

skończyłem hel, a raczej wymęczyłem. została już tylko jedna mapka i fajrant

[ Dodano: 2023-02-20, 16:21 ]
a jednak myliłem się, mapa którą jeszcze zamierzałem ograć ma już komplet recenzji, więc właściwie można już zamykać konkurs :O

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
agradek


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 95
Wysłany: 2023-02-20, 16:48   

Begrezen napisał/a:

dopiero teraz zauważyłem, że pan "tymczasowylogin" i agradek to jedna osoba, a "oni" pisali w tym temacie posty jeden po drugim, raz z jednego konta raz z drugiego xD czy na tym forum multikonta są dozwolone? :lol:


Dopiero teraz zuważyłem ten dopisek.
Nie takie rzeczy już ten portal widział. Np. Moderator dający sam sobie ostrzeżenia za spamowanie. Nawet dwa razy z rzędu... :-P
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2023-02-21, 11:51   

Przyszłego mapmakera będzie trzeba zorganizować razem z JB i Tawerną, powołać wspólnymi siłami jakieś Jury, żeby to miało ręce i nogi. Ocenianie map przez pozostałych uczestników jest przegranym pomysłem.
Nie wiem nad czym Begrezen jeszcze debatuje skoro wszystkie mapy zmęczył.
 
michal1410 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 75
Wysłany: 2023-02-21, 13:11   

Clanger napisał/a:
Przyszłego mapmakera będzie trzeba zorganizować razem z JB i Tawerną, powołać wspólnymi siłami jakieś Jury, żeby to miało ręce i nogi. Ocenianie map przez pozostałych uczestników jest przegranym pomysłem.
Nie wiem nad czym Begrezen jeszcze debatuje skoro wszystkie mapy zmęczył.


A "JB" i "Tawerna" mają jakieś kompetencje w ocenieniu map?
Pomysł jury jest ok, o ile byliby w nim ludzie którym moje mapy się podobają ;)
A poważnie- to myślę, że o ile ma jeszcze odbyć się jakiś mapmaker to raczej z jury.
Ale z drugiej strony - nie byłoby też dobre zablokowanie możliwości włączenia się do zabawy zwykłym graczom - zarówno tym, którzy znani są na portalu od wielu lat jak i całkiem nowym.
Problemem nie jest ocenianie map przez uczestników konkursu (chociaż czasem może przyjąć to groteskowe formy) tylko w ogóle mała ilość oceniających. Ale żeby to naprawić to strona musiałaby żyć. Trzeba by jakoś zachęcić ludzi którzy grają na zamieszczanych tu mapach do ujawnienia się. Jakieś mini konkursy na najlepszą recenzję itp. To oczywiście temat na większą dyskusję.
Na szybko może warto rozważyć propozycję punktacji na zasadzie że każdy ustala kolejność map.
Czyli jest np. n map.
1. najlepsza (czyli prawdopodobnie mapa oceniającego) dostaje : n pkt. ( o ile oceniający/autor napisze recenzję)
2.: n-1 ( o ile oceniający napisze recenzję)
...
mapy bez recenzji (załóżmy że jest ich k) dostają : k pkt. każda (tu zmieniłem po przemyśleniu sprawy, bo w pierwszej chwili pomyślałem o średniej z od k do 1).
Oczywiście końcowy wynik mapy to suma zebranych punktów.

II miejsce w MapMaker AW '22 (mapa "Arpad - zajęcie ojczyzny").
III miejsce w MapMaker AW '19 (mapa "Bolesław Krzywousty").
Wszystkie moje mapy:
https://www.heroes3.eu/do...thor=michal1410
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2023-02-21, 20:21   

Clanger napisał/a:
Nie wiem nad czym Begrezen jeszcze debatuje skoro wszystkie mapy zmęczył.

czekamy na mbeha, ja nie mam władzy nad tą stroną xd

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2023-02-21, 20:23   

A on wie że na niego czekamy? xD
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2023-02-21, 21:58   

jak odczyta mail to się dowie xD

[ Dodano: 2023-02-21, 22:00 ]
Clanger napisał/a:
Przyszłego mapmakera będzie trzeba zorganizować razem z JB i Tawerną.

tawerna jeszcze istnieje? xd a na jb poza tym jednym gosciem co sprawdza mapy, pewnie nikogo chętnego nie bedzie

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
agradek


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 95
Wysłany: 2023-02-21, 22:04   

michal1410 napisał/a:

Na szybko może warto rozważyć propozycję punktacji na zasadzie że każdy ustala kolejność map.
Czyli jest np. n map.
1. najlepsza (czyli prawdopodobnie mapa oceniającego) dostaje : n pkt. ( o ile oceniający/autor napisze recenzję)
2.: n-1 ( o ile oceniający napisze recenzję) (...)


Jako użytkownik nowy (i chyba ten groteskowy) pozwolę sobie zgodzić się z powyższym obiema rękami; Też już gdzieś nadmieniałem, że ogólnodostępna "gwiazdkowa" punktacja niezbyt nadaje się do oceny map konkursowych. Tyle, że raczej to nie przejdzie - patrząc na ilość recenzji, ledwo jedną co któryś użytkownik potrafił z siebie wydusić, więc nie bardzo widzę, żeby ktoś ocenił wszystkie, chyba, że na podstawie minimapy tylko;)
Tak więc wydaje się, że jako najlepsze wyjście pozostaje jedynie ocena map przez niezawisłą i kompetentną Komisję (Jury, czy jak tam zwał).

Postulowałbym jeszcze na przyszłość wniesienie symbolicznej opłaty wpisowej dla uczestników. Pozwoliłoby to być może wyeliminować gnioty tworzone naprędce na kolanie i wstawiane dla jaj, a przy okazji byłoby coś extra na lepsiejsze nagrody dla ewentualnych zwycięzców (jeśli się Konkurs w końcu zakończy). A może zostałoby jeszcze i na popitkę dla członków wysokiej Komisji na zakończenie burzliwych (jak domniemam) obrad.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 13 z 15
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group