Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Turniej Heroes III / reaktywacja Mastera AW
Autor Wiadomość
El Profe
El Profe

Dołączył: 29 Cze 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-12-17, 16:29   Turniej Heroes III / reaktywacja Mastera AW

Cześć wszystkim!
Czy chcielibyście, aby powstał nowy heroesowy turniej multiplayer dla graczy początkujących lub średnio zaawansowanych? A może wolicie reaktywację Mastera AW?

Pomimo powstania Mistrzów Polski, dla graczy zaczynających przygodę z trybem multiplayer wciąż nie ma (lub o takich nie słyszałem) bardziej "ekskluzywnych" zawodów. Sądzę, że ten portal ma potencjał do organizacji konkursu tego typu.
Co o tym sądzicie i czy macie jakieś propozycje jak mógłby wyglądać?
 
michal1410 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 75
Wysłany: 2019-12-18, 10:04   

Ja jestem za.
Nie mam na razie żadnych przemyśleń na ten temat, ale jak się zastanowię to się jeszcze odezwę.

[ Dodano: 2019-12-31, 12:58 ]
Jakoś nikt się nie wypowiada, ale może dlatego, że temat spadł z nowości z powodu spamu.

Mam taki pomysł na turniej.
1. Każdy uczestnik może zgłosić do turnieju 1 mapę swojego autorstwa: rozmiar maksymalnie M, przeznaczoną dla dwóch graczy .
2. Mecze są rozgrywane tylko na autorskich mapach zgłoszonych przez użytkowników.
3. Jeśli nie będzie dużo uczestników, to można zagrać systemem, każdy z każdym mecz i rewanż na mapach wskazanych przez każdego z graczy.
4. Portal obejmuje patronat nad turniejem - i ufunduje zwycięzcy nagrodę w postaci Mini Kalendarza :)

II miejsce w MapMaker AW '22 (mapa "Arpad - zajęcie ojczyzny").
III miejsce w MapMaker AW '19 (mapa "Bolesław Krzywousty").
Wszystkie moje mapy:
https://www.heroes3.eu/do...thor=michal1410
 
El Profe
El Profe

Dołączył: 29 Cze 2019
Posty: 3
Wysłany: 2020-01-02, 18:03   

Dzięki za pierwszy pomysł!
Moim zdaniem mapy, do których można sobie przygotować gotowy schemat gry, korzystając z edytora map nie jest pożądany w takim turnieju. Oczywiście wyjątkiem może być mapa typu challenge, gdzie Twoim wynikiem może być np. zrobienie kilku walk z jak najmniejszą stratą wojska lub określonym wojskiem pokonanie jak największej ilości potworów jednego typu.

Dlatego też myślałem o użyciu generatora map losowych, jak na grę multiplayer przystało. Jednak w związku z tym, że od początku założyłem, że ma to być turniej dla osób, które zaczynają przygodę z multiplayer lub nie są na wysokim poziomie i chcą poćwiczyć, teraz myślę, że będzie lepszy sposób.

Niech nasz turniej sprawdza różne aspekty gry, jak walka, poruszanie się po mapie, wykorzystanie czarów i oczywiście grę multiplayer. Myślę, że będzie można zrobić małą serię map, która zachęci uczestników tego portalu do trybu multiplayer. Za określony wynik na mapie będą przyznawane punkty, tak jak i za pojedynek na mapie losowej (pewnie w formie ligi), co stworzy w miarę klarowną punktację końcową i wyłoni zwycięzców.
Proszę, podzielcie się swoimi przemyśleniami. Zróbmy coś, czego jeszcze nie było!
 
michal1410 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 75
Wysłany: 2020-01-07, 15:59   

Spróbuję jednak obrony swojego pomysłu.
1. Wydaje mi się, że większość ludzi - jak chce pograć PvP - to wchodzi na OnlineLobby, a nie na ten Portal. Tutaj raczej zaglądają ludzie, którzy albo sami robią mapy, albo mapami "autorskimi" się interesują. Pewnie każdy przynajmniej raz spróbował zrobić mapkę dla dwóch żywych graczy. Wydaje mi się, możliwość rozegrania mini turnieju na mapce własnego pomysłu jest jakąś atrakcją.
2. Mapki generowane z szablonów są niestety bardzo sztampowe. Mnie jakoś nie kręci szlifowanie umiejętności "robienia kons". Marzy mi się, że na taki ewentualny map-makerski turniej będą zgłoszone mapy, na których strategia wygrywająca nie będzie się sprowadzała do wyczyszczenia swojej strefy startowej i stoczenia decydującej bitwy, ale da możliwości, a nawet zmusi do robienia jakichś manewrów, dzielenia armii, podkradania zasobów itp.
3. Z pozoru granie na nieznanej wcześniej (generowanej) mapie jest ciekawsze niż na wcześniej upublicznionej, ale - moim zdaniem - tylko z pozoru. Na nowej planszy rozgrywka jest z konieczności prosta - no bo nic nie można zaplanować dopóki nie pozna się planszy, a i potem nie ma czasu na jakieś bardziej przemyślane zagrywki. Dodatkowo wynik jest w dużej mierze losowy - bo zależy od tego czy gracz poszedł w jedną czy w drugą - nie wiedząc co będzie lepsze. Gra na mapce wcześniej znanej daje szansę na zastosowanie przemyślanej strategii.

PS. Konkursy na najlepsze przejście małej mapki-wyzwania to zupełnie inny temat - też jestem "za". Myślę, że najlepiej jak taką mapę zrobisz i wrzucisz na portal - na pewno spróbuję na niej swoich sił i podzielę się wynikiem.

II miejsce w MapMaker AW '22 (mapa "Arpad - zajęcie ojczyzny").
III miejsce w MapMaker AW '19 (mapa "Bolesław Krzywousty").
Wszystkie moje mapy:
https://www.heroes3.eu/do...thor=michal1410
 
El Profe
El Profe

Dołączył: 29 Cze 2019
Posty: 3
Wysłany: 2020-01-10, 19:14   

Tak tylko dla sprostowania: mapy losowe sprawdzają prawie każdą umiejętność gracza, a to że każda wygenerowana mapa jest inna, zapewnia znaczne różnice w każdej rozgrywce, co czyni grę ciekawszą.
Poczekajmy w takim razie na propozycje innych, gdyż we 2 mało możemy zrobić. Co do mapy - wyzwania, maiałbym już nawet zamysł jak ją zrobić, by wszystko działało, ale czasu brak. Po mapmakerze zobaczyłem jak dużo pracy trzeba włożyć w mapkę, żeby była grywalna, a tutaj potrzeba jeszcze więcej wyliczeń i precyzji, więc na razie się wstrzymam.
Natomiast zapraszam resztę do tworzenia map typu "With sword and fire", gdyż takich będziemy potrzebować (z tego co pamiętam, teraz churchyard na tej mapie jest nie do zrobienia, więc proszę uważać). Powodzenia!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group