Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Moja seria kampanii: WAŻNE INFORMACJE + ANKIETA

Czy przenieść się z kampaniami na WoG
Tak
16%
 16%  [ 1 ]
Nie
83%
 83%  [ 5 ]
Tak ale po zakończeniu serii
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
Kuba00000 

Wiek: 20
Dołączył: 09 Lip 2019
Posty: 6
Wysłany: 2019-08-05, 22:23   Moja seria kampanii: WAŻNE INFORMACJE + ANKIETA

(Zrobiłem 2 post m. in. na potrzebę ankiety)

1. Myślę o tym czy nie zrobić kolejnych kampanii w edytorach WoG. Kontynuować tworzenie w Complete czy przenieś się na WoG?

2. Czy nawiązywać do kampanii SoD, AB lub RoE? Czekam na propozycje.

3. Jezeli ktoś ma jakieś uwagi, propozycje lub pytania dotyczące mojej serii to proszę je tu napisać.

Czas trwania ankiety: 7 dni
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2019-08-06, 00:34   

1. Dlaczego WoG a nie HotA? Przy wogu musisz się liczyć z tym, że zainteresowanie taką kampanią będzie znikome. Edytora kampanii do HotA nie ma co prawda oficjalnego, ale możesz napisać do twórców hoty i go dostaniesz.
2. Jeśli chcesz, można to zrobić, byle to się trzymało kupy i nie było na siłę.
3. Mniej wody, więcej lądu, więcej wypełnienia terenu. Pustki na mapie były modne 15 lat temu.

[ Dodano: 2019-08-06, 01:56 ]
^to się tyczy tej pierwszej kampanii. co do tej drugiej, poleciłbym bardziej mieszać ze sobą tereny. fajnie, że bastion i trawka, ale dlaczego tylko trawka? nie bój się korzystać z innych terenów, a także innych elementów dekoracji. taki jednolity teren wydaje się monotonny podczas rozgrywki. poza tym, wypełnienie połowy mapy górami, jak ma to miejsce w ostatniej misji, jest trochę ten tego...
to tylko takie podstawowe rady na podstawie szybkiego rzutu okiem w edytorze map. twórz dalej te kampanie i staraj się je robić coraz lepiej. fajnie będzie widać progres w każdej kolejnej kampanii. ogólnie szanuję inicjatywę, bo jesteś jednym z niewielu tutaj, którzy zapowiadali wielkie serie kampanii i ją przede wszystkim UKOŃCZYLI. wielki plusik dla ciebie.
PS
testerów map możesz szukać na discordzie hoty czy facebooku, bo tutaj posucha i forum jest praktycznie martwe.

https://cdn.discordapp.com/attachments/423457907317669898/642878021015044126/9LPPDD2GQOnd.gif
Członek Stowarzyszenia Pogromców Map i honorowy mapmaker IV stopnia.
 
Kuba00000 

Wiek: 20
Dołączył: 09 Lip 2019
Posty: 6
Wysłany: 2019-08-06, 08:45   

Begrezen,

Dzięki za odpowiedź :). Chciałbym napisać do twórców hoty tylko ze nie wiem gdzie uzyskam kontakt. Gdzie mógłbym do nich napisać? a jeżeli chodzi o ten WoG to ten pomysł był "nagły". Według mnie hota jest dużo lepsza i gdyby był tam edytor kampanii dodawany oficjalnie do gry to moje kampanie byłyby od początku tworzone na hocie. Kampanię z oficjalnej części gry są dla mnie średnio znane i trochę boję się do nich nawiązywać by nie popełnić błędu ale spróbuję. Jeżeli chodzi o moje kampanie to pierwsza była niewiele razy zmieniana a w drugiej uwierz ze było więcej innych terenów niż trawa ale uznałem, że źle mi to wyszło. Dopiero zaczynam tworzyć kampanię. Moja pierwsza mapą która zrobiłem to "Niewolnicy" 2 lata temu. Mimo wszystko dzięki za recenzje i propozycje hoty. Postaram się o ten edytor. A może zaktualizować kampanię? Co o tym sądzisz?

PS. Przeszedłeś obydwie moje kampanie? ;-)
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2019-08-07, 01:23   

Kuba00000 napisał/a:
Chciałbym napisać do twórców hoty tylko ze nie wiem gdzie uzyskam kontakt. Gdzie mógłbym do nich napisać?

discord hota albo pw na forum heroescommunity. na discordzie będzie prościej, zakładasz konto, dołączasz do serwera i w razie czego możesz kogoś zapytać o pomoc, support na pewno pomoże. możesz też napisać tam do mnie, wymiana informacji będzie znacznie szybsza :P

Kuba00000 napisał/a:
Kampanię z oficjalnej części gry są dla mnie średnio znane i trochę boję się do nich nawiązywać by nie popełnić błędu ale spróbuję.

W razie jakichś wątpliwości zawsze możesz zadać komuś pytanie. Wbrew pozorom te kampanie nie są jakieś długie i rozbudowane.

Kuba00000 napisał/a:
Jeżeli chodzi o moje kampanie to pierwsza była niewiele razy zmieniana a w drugiej uwierz ze było więcej innych terenów niż trawa ale uznałem, że źle mi to wyszło.

Podpatrz sobie jak to wygląda na innych, lepszych mapach. I wyciągaj wnioski. Tworzenie dobrych map nie jest trudne, trzeba tylko zajarzyć o co chodzi xd

Kuba00000 napisał/a:
Dopiero zaczynam tworzyć kampanię. Moja pierwsza mapą która zrobiłem to "Niewolnicy" 2 lata temu.

To podrzuć nam ją tutaj :-P Jeśli jest jakaś bardzo zła, to może jakiś remake.

Kuba00000 napisał/a:
Mimo wszystko dzięki za recenzje i propozycje hoty. Postaram się o ten edytor. A może zaktualizować kampanię? Co o tym sądzisz?

Można, ale jeśli nie zamierzasz poprawiać map w hota, to chyba nie ma takiej potrzeby.

Kuba00000 napisał/a:
PS. Przeszedłeś obydwie moje kampanie? ;-)

Z tego co napisałem, że oceniłem mapy rzucając okiem w edytorze, można domyślić się, że nie. ;-) Zagrałem tylko 2 pierwsze misje pierwszej kampanii. W 3 zobaczyłem jeszcze więcej wody, oczywiście pustej i miałem dość. 1 mapa była natomiast stanowczo za prosta i ciut za krótka. Drugą kampanię mógłbym zagrać, ale jakoś nie ciągnie mnie do niej, po obejrzeniu map w edytorze. Zobaczymy, może za jakiś czas się przełamię.

https://cdn.discordapp.com/attachments/423457907317669898/642878021015044126/9LPPDD2GQOnd.gif
Członek Stowarzyszenia Pogromców Map i honorowy mapmaker IV stopnia.
 
Kuba00000 

Wiek: 20
Dołączył: 09 Lip 2019
Posty: 6
Wysłany: 2019-08-07, 08:43   

Begrezen,

Ok. Napiszę na discordzie.
Jeżeli chodzi o fabułę homm 3 to wiem trochę z tej syrony.
Jeżeli chodzi o mapę "Niewolnicy" to niestety nie mam jej już na swoim komputerze.
Aktualizacja będzie do "Pana Czterech Źywiołów".
Ja przeszedłem swoje kampanię XD. Pierwsza misja w 1 kampanii jest wprowadzająca więc są praktycznie 3.
Aktualnie gram w hocie losowa mapę H i chyba takich dużych losowych map nie będę grał. (Mam 2 pioruny tytana, 3 hełmy boskich mocy, i miecz anielskiego sojuszu XD)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group