Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Konkurs MapMaker AW 2019 zakończony - WYNIKI
Odpowiedz do tematu
[PL] MapMaker 2019 - Regulamin
Autor Wiadomość
Michael Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 242
Wysłany: 2019-01-23, 16:21   [PL] MapMaker 2019 - Regulamin

Zasady ogólne

1. Organizatorem konkursu jest portal "Akademia Wojny" (dalej "Portal") prowadzony pod adresem www.heroes3.eu .
2. Konkurs polega na przygotowaniu mapy (scenariusza) do gry Heroes of Might and Magic 3.
3. Konkurs składa się z dwóch etapów:
1. Etap I: nadsyłanie map, aż do 30 czerwca
2. Etap II: ocenianie map od 1 lipca do 30 września
4.Ogłoszenie wyników nastąpi w pierwszym tygodniu października 2019 r.
5. Złamanie regulaminu przez uczestnika skutkuje dyskwalifikacją w konkursie (tj. usunięciem map zgłoszonych do konkursu).
6. Każdy użytkownik może zgłosić Organizatorowi oszustwo lub plagiat.
Oszustwem jest wysłanie do konkursu mapy innego autora. W przypadku zgłoszenia należy podać adres strony, na której znajduje się mapa. Organizator sprawdza czy mapa jest identyczna oraz czy istnieje możliwość określenia kto jest jej autorem (jakikolwiek podpis na stronie lub na mapie).
Plagiatem jest wysłanie do konkursu mapy bardzo przypominającej inną mapę. W tym przypadku również należy podać adres strony, na której znajduje się mapa, Organizator próbuje ustalić rzeczywistego autora mapy
W przypadku pozytywnego zweryfikowania zgłoszenia, uczestnik zostaje usunięty z konkursu.
Zgłoszenia są przyjmowane w odpowiednim temacie na forum Portalu i weryfikowane do dnia ogłoszenia wyników.
Ostateczna decyzja odnośnie weryfikacji wniosku należy do Organizatora.
7. Nagrody dla najwyżej ocenionych mapmakerów oraz dla najaktywniejszych recenzentów zostaną ujawnione 1 maja - czyli w dniu oficjalnego rozpoczęcia konkursu.

Etap I – nadsyłanie map

1. Mapę do konkursu może wysłać tylko użytkownik zalogowany – w przypadku braku konta na Portalu, należy najpierw zarejestrować się.
2. Mapę należy wysłać za pomocą formularza na stronie www.heroes3.eu/upload , koniecznie zaznaczając opcję "Mapa konkursowa" oraz akceptując niniejszy regulamin.
3. Mapa NIE może być udostępniona publicznie przed rozpoczęciem konkursu. Jako udostępnienie rozumiemy opublikowanie pliku mapy (.h3m), zdjęcia lub filmu bezpośrednio pokazującego mapę.
4. Mapa może być dowolna (brak ograniczeń w stosunku do rozmiaru, poziomu trudności, budowy terenu, umieszczonych obiektów, fabuły itp), jednakże musi spełniać wymagania regulaminu Portalu.
5. Uczestnik może wysłać maksymalnie 3 mapy (bez ograniczeń co do rozmiarów).
6. Aktualizacja map przez autora jest możliwa tylko w trakcie trwania I etapu.
7. Do rozpoczęcia etapu II (oceniania map) wszystkie mapy będą na liście zamkniętej, tzn. nie będzie można pobierać map ani oceniać. Pobieranie map będzie możliwe dopiero w drugim etapie.
8. Autorzy map będą ukryci aż do zamknięcia oceniania.
9. Każda mapa zostanie poddana wstępnej weryfikacji przez grupę moderatorów konkursowych. Bardzo słabe mapy nie będą przyjmowane do konkursu. Moderatorzy mają prawo na usunięcie mapy z konkursu do trzech dni po zakończeniu I etapu. Autor będzie miał możliwość poprawy scenariusza do momentu zakończenia I etapu.

Etap II – ocenianie map

1. Ocena mapy (dalej "recenzja") składa się na ocenę liczbową od 1 do 5 (możliwe oceny połówkowe, np. 3,5) oraz opisowe uzasadnienie oceny.
2. Uzasadnienie oceny musi być rzeczowe, tzn. należy podać argumenty (np. zalety/wady), które tłumaczą wybór oceny liczbowej. Recenzje typu "Fajna mapa.", "Słaba mapa 2/5" nie będą brane pod uwagę w końcowym rankingu. Uzasadnienie powinno zawierać również wskazówki dla autora co powinien zmienić na mapie, aby otrzymać najwyższą ocenę. Do recenzji będzie można załączyć zrzuty ekranu z rozgrywki oraz zapis gry, nie jest to jednak wymagane.
3. Moderatorzy konkursowi, mają prawo do oceniania map konkursowych, przy czym nie widzą recenzji innych użytkowników. Na 2 tygodnie przed zakończeniem etapu II, moderatorzy konkursowi tracą prawo do recenzowania map i rozpoczynają moderację ocen konkursowych. Poprzez moderację należy rozumieć ustalenie recenzji, które nie spełniają wymogów regulaminu (w szczególności poprzedni punkt, tj. Etap II – ocenianie map, pkt. 2). Recenzja zostanie usunięta jeśli co najmniej dwóch moderatorów konkursowych uzna recenzję za niezgodną z regulaminem.
4. W skład moderacji konkursowej wchodzą Mbehemot, Michael oraz NewYear.
5. Moderator konkursowy nie może być autorem którejkolwiek mapy.
6. Użytkownik może ocenić każdą mapę tylko raz.
7. Użytkownik może dokonać edycji swojej recenzji aż do zakończenia II etapu konkursu.
8. Uczestnik konkursu nie może oceniać własnej mapy.
9. Recenzje będą ukryte dla wszystkich użytkowników (również autorów map) aż do zakończenia II etapu. W trakcie oceniania znana będzie tylko liczba wystawionych recenzji.
10. Organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia recenzji w przypadku naruszeń niniejszego regulaminu.
11. Aby mapa została uwzględniona w końcowym rankingu, musi mieć co najmniej 5 recenzji.
12. Po zakończeniu etapu oceniania map Organizator opublikuje końcowy ranking, który wskaże najlepsze mapy; w rankingu pojawią się mapy wg średniej ocen (1. miejsce mapa z najwyższą średnią, ostatnie miejsce mapa z najniższą średnią).
Ostatnio zmieniony przez Michael 2019-01-30, 15:00, w całości zmieniany 4 razy  
 
RaksoPomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 40
Wysłany: 2019-01-24, 00:46   

Cytat:
5. Uczestnik może wysłać maksymalnie 3 mapy (bez ograniczeń co do rozmiarów).

Głupota. Dlaczego teraz 3 - Czemu w ogóle już wcześniej można było aż 2? Niech ludzie zrobią jedną konkretną mapę, a drugą będą mieli czas usprawniać i polepszać na za rok przez okrągłe 360+ dni.
Mapmaking nie kończy się na stworzeniu mapki w zwykłym edytorku, można stale dokładać do niej bajerów - to praktycznie studnia bez dna. Mapę można na bieżąco polepszać, a jestem zdania, że im większy wkład tym lepsze noty, taka ideologia jak ten punkt w zasadach powyżej tylko sprawia, że twory jak i cały konkurs tracą na jakości.
Skoro to ma być konkurs na najlepszego mapmakera, to nie ma co rozkładać farta na dwie mapy lub więcej map, a przyłożyć się do stworzenia jednej na wysokim poziomie jakości. W takim wypadku po co są te 1-2 pozostałe? Mają być zapychaczem na siłę w szeregach eliminacyjnych? Kto im da 5 recenzji, żeby przeszły dalej, skoro większość ludzi XSki, Ski itd. w ogóle nie jarają??? Strata czasu i sensu: Tworzysz 3 mapy, a szanse, że którakolwiek spośród 3 małych przejdzie zamiast 1 większej porządnie wykonanej są grosz warte, dodatkowo wprowadza to w błąd nowych uczestników.
Jak dla mnie ten punkt to trumna dla tego konkursu już od dawna. Akurat się zeszło, że dopiero teraz zachciało mi się o tym napisać i to uargumentować.
A Wy jak myślicie?
Nie gadajcie, że jesteście za tym, żeby było więcej Mini-mapek do ogrania, bo Was wyśmieję. Jak ktoś nie ma czasu zrobić mapki, to niech nie robi żadnych kilku małych na siłę, i tak skończy jako Noname i nie załapie się przez to nawet do top 10 konkursu.
No chyba, że wrzucacie mapki, żeby komuś się zachciało je Wam ocenić, ale najlepsze jest to, że nawet jak są konkursowe to i tak nie musi... :mrgreen: (I wtedy macie problem, albo sprawiacie problem innym mapkom, które zdecydowanie zasługiwały na to, żeby zostać ocenione zamiast tego Waszego chlewu na litery XS lub S: o wyższym rozmiarze, w które włożono więcej pracy niż w te Ski...(jak np: Challenge, i ta druga z tej edycji, co koleś sam sobie musiał nabijać ocenki, bo woleliście grać w Ski, które nie były nawet tego warte, no masakra :mrgreen: ) Ski to ja robię w 12 godzin i testuję w 1-2...)
Do przejścia którejkolwiek z Waszych 3 małych mapek potrzebne jest na nich po 5 uargumentowanych i rozwiniętych recenzji - POWODZENIA :mrgreen: (Jeśli nigdy nie tworzyliście jakichkolwiek map rozmiarów L lub większych, które są fabularne i odbiegają od standardów klasycznej gry, to nie ma c****, po prostu nie uda Wam się stworzyć interesującej XSki, albo Ski... Tu trzeba mieć pomysł i myśleć, a nie tworzyć strefy lekko lepsze niż w generatorze, które po prostu mają wyglądać "Cool", wywalone, że są na trudnym terenie bez dróg, a najmniejsza krypta leży sobie 4 kratki od największej smoczej utopii, bo takie Wam obiekty wyszło, że musicie postawić jak sobie jechaliście myszką z opaską na oczach po UI w edytorze. :mrgreen: Teraz trzeba się wyróżniać, jeśli nie potrafisz, to nie rób zwykłych małych map, bo nie dorównasz zwykłym, ani tym bardziej pomysłowym o większym rozmiarze...)
Jeśli nie uzyskacie tych 5 not, to mapka nie będzie w ogóle brania pod uwagę w wybieraniu Mapmakera roku, a po konkursie zostanie usunięta z portalu albo przez nich, albo przez Wasz żal
(Np: dlatego, że usunęli Wam recenzje pisane multikontami, bo nikt nie raczył nawet skomentować Waszych kilku miesięcy ciężkiej pracy nad XLką, lub G dla stworzonej w mniej niż tydzień Ski jakiegoś byle żółtodzioba), no ja nie mogę - serio Żal XDDD :mrgreen:

Czekam na jakieś "Nieclangerowe"(Bez urazy - jk :mrgreen: ) posty poniżej z sensem.

"Po grze gdy zajrzałem do edytora uśmiałem się nieco gdy zauważyłem, że autor nagminnie kopiował mój pomysł stworzenia w edytorze mapy do Heroes 3" - Słynny AW catchphrase
 
Michael Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 242
Wysłany: 2019-01-24, 01:12   

Rakso napisał/a:
A Wy jak myślicie?

1)Nikt nikogo nie zmusza, żeby wstawił 3 mapki. Jest to w pewnym sensie wyjście na przeciw problemom poprzedniej edycji, w której jeden z uczestników konkursu wstawił aż 3 mapy.
2)Tak jak napisałeś wątpliwe jest to, żeby jeden doświadczony mapmaker był w stanie wstawić 3 mapy wysokich lotów, skoro dopracowanie pojedynczej może zabrać nawet kilka lat, niemniej jednak poprzednia edycja pokazuje, że nie jest to niemożliwe.
3)Tym bardziej, że zadaniem moderacji konkursowej jest wstępne usuwanie map niegrywalnych co powoduje, że jest bardzo nikła szansa, żeby choć jedna taka mapa trafiła do drugiego etapu konkursu.
4) W poprzedniej edycji wszystkie niezdyskwalifikowane mapy otrzymały co najmniej wymagane 5 recenzji, dlatego nie ma powodu do obaw.
5)Nie można zabronić komuś tworzenia map mniejszych i określania ich jako gorsze. Można powiedzieć, że mniejsze mapy są krótsze ale to nie dyskwalifikuje tego, że wciąż mogą być ciekawe czy dobrze zaplanowane.
Odniosę się też bezpośrednio:
Rakso napisał/a:
Jak ktoś nie ma czasu zrobić mapki, to niech nie robi żadnych kilku małych na siłę, i tak skończy jako Noname i nie załapie się przez to nawet do top 10 konkursu.

To nie jest prawda, jak dowodzi poprzednia edycja i "Dhampir z Vantharu". Można być w top 10 z mapką wielkości S.
Rakso napisał/a:
Teraz trzeba się wyróżniać, jeśli nie potrafisz, to nie rób zwykłych małych map, bo nie dorównasz zwykłym, ani tym bardziej pomysłowym o większym rozmiarze...)

Poprzednia edycja w której pierwsze miejsce zajęła mapa M dobitnie przeczy tej tezie. Wielkość nie zawsze przekłada się na jakość..
Ostatnio zmieniony przez Michael 2019-01-24, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
krzemoPomógł: 21 razy
Wiek: 102
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 1680
Wysłany: 2019-01-24, 09:27   

jaki ten regulamin jest TLDR ;o

Michael napisał/a:
3. Mapa NIE może być udostępniona publicznie przed rozpoczęciem konkursu. Jako udostępnienie rozumiemy opublikowanie pliku mapy (.h3m), zdjęcia lub filmu bezpośrednio pokazującego mapę.


czyli rysunki lub tekstowy zapis mapy są dopuszczalne. Czy nie prościej napisać "w jakiejkolwiek postaci"? To blokuje wtedy jakiekolwiek furtki..

Michael napisał/a:
4. Mapa (...) musi spełniać wymagania regulaminu Portalu.


tak chyba ładniej :P i jakiś link by się przydał do regulaminu forum

Cytat:
5. Uczestnik może wysłać maksymalnie 3 mapy (bez ograniczeń co do rozmiarów)


czy bolączką tego konkursu nie jest to, że nie wszystkie mapy są 'przegrane'? pomysł "1 mapa na 1 osobę" wydaje się prosty, fair i przeciwdziałający wspomnianej bolączce

Michael napisał/a:
. Uzasadnienie oceny musi być rzeczowe, tzn. należy podać argumenty


tego w sumie też nigdy nie rozumiałem. Albo traktujemy ludzi poważnie i szanujemy ich wybór albo bawimy się w szkołę i pisanie małych wypracowań.

What's up, Roc?
 
Michael Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 242
Wysłany: 2019-01-24, 14:33   

Cytat:
jaki ten regulamin jest TLDR ;o

Niestety, regulamin byłby krótszy, ale komentarze typu "moderator konkursowy nie może być autorem żadnej z map" czy "Użytkownik może ocenić każdą mapę tylko raz." jak pokazują poprzednie edycje są potrzebne.
Cytat:
czyli rysunki lub tekstowy zapis mapy są dopuszczalne. Czy nie prościej napisać "w jakiejkolwiek postaci"? To blokuje wtedy jakiekolwiek furtki..

To generalnie dość problematyczne zdanie, bo mówiąc rysunek czy tekstowy zapis trzeba byłoby zdefiniować co to oznacza. Napisanie "w jakiejkolwiek postaci" spowoduje, że zaraz znajdą się mistrzowie którzy zaczną mówić, że napisanie publicznie zdania o swojej mapie będzie oznaczało złamanie tego regulaminu i powinno uniemożliwić dodanie mapy na konkurs. Poza tym, pytanie kto i jak miałby to wtedy zweryfikować? W obecnej formie jest wiadome, że nie można wysyłać pliku mapy (.h3m), zdjęcia ani filmu co jest jasnym stwierdzeniem.
Cytat:
tak chyba ładniej :P i jakiś link by się przydał do regulaminu forum

Coś słyszałem, że ma wkrótce pojawić się na stronie nowy regulamin strony, czy to prawda? Myślałem, żeby jak się pojawi to go wtedy zlinkować.
Cytat:
Albo traktujemy ludzi poważnie i szanujemy ich wybór albo bawimy się w szkołę i pisanie małych wypracowań.

Tu nie chodziło o podważanie ocen recenzentów, tylko o spojrzenie z punktu widzenia twórców map (których zresztą dotyczy ten konkurs). Załóżmy na chwilę, że będzie tak jak powiedziałeś to znaczy podajemy same oceny bez żadnych uzasadnień, co wtedy uzyskują osoby, które nie wygrały żadnych nagród, a również włożyły trud i wysiłek w stworzenie map? Absolutnie nic. Bo każdy może napisać 1/5 albo 5/5 ale tak realnie rzec biorąc takie oceny nie mają żadnego wpływu na kolejne dzieła poszczególnych autorów. Dopiero napisanie co się podobało, a co nie, daje realną wskazówkę dla mapmakerów, w którym kierunku podążać ze swoim mapmakereskim dorobkiem.
 
krzemoPomógł: 21 razy
Wiek: 102
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 1680
Wysłany: 2019-01-24, 18:48   

Michael napisał/a:
każdy może napisać 1/5 albo 5/5 ale tak realnie rzec biorąc takie oceny nie mają żadnego wpływu na kolejne dzieła poszczególnych autorów.


zgoda, gdyby nie jeden szczegół. Ludzie są różni. I jestem przekonany, że niektórzy by pisali recenzje długie i prosto z serca bo po prostu odczuwaliby taką potrzebę. Tak jak i ja zgłaszam uwagi wobec regulaminu choć przecież nie muszę :P

Michael napisał/a:
Coś słyszałem, że ma wkrótce pojawić się na stronie nowy regulamin strony, czy to prawda?


gadałem o tym z mbehem, doszliśmy do pewnych wniosków, ale temat jakby zatrzymał się.

Michael napisał/a:
jak pokazują poprzednie edycje są potrzebne.


może i tak. Po prostu Paweł uwielbiał długie regulaminy i lanie wody i trochę już z automatu reaguję powątpiewawczo we wszystko co długie na tym forum xd

What's up, Roc?
 
mbehemot Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 535
Wysłany: 2019-01-25, 10:52   

Michael napisał/a:
Coś słyszałem, że ma wkrótce pojawić się na stronie nowy regulamin strony, czy to prawda?

Tak, dam znać gdy pojawi się na stronie.
 
Clanger


Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 80
Wysłany: 2019-01-25, 12:45   

Nie ukrywam że duża liczba słabych map sprawi że będę miał się nad kim znęcać w recenzjach co wybitnie poprawia mi humor :)
 
Huntka
ŁowcaWiek: 35
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 72
Skąd: Kraków, Poznań
Wysłany: 2019-01-25, 15:02   

Ostatnimi czasy tak trudno o recenzję, że też się zastanawiam jaki jest sens w tym, żeby zwiększać liczbę map w konkursie. Jak zwykle Ski i Mki będą miały nadkomplet recenzji, bo przejście takiej mapy to kilka godzin, a XLki i większe będą żebrać o cokolwiek. Może niech regulamin wprowadzi poprawkę na ilość recenzji w zależności od rozmiaru mapy. Niech mapy G i XH potrzebują tylko trzech recenzji, Mapy H, XL czterech, mapy L, M pięciu, a karzełki S, XS które można zrobić w kilka godzin, aż sześciu. Trochę to by pomogło myślę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group