Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Gadanina o MapMaker AW 2018
Autor Wiadomość
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2018-06-04, 17:53   

heroes3 napisał/a:
Begrezen napisał/a:
Spoiler:
--- Pokaż ---

http://heroes3wog.net/competition-creation-of-map-for-heroes-3-in-cooperation-with-gog-com

Tylko S bez U, do Hota lub HD? :-? Taki trochę "bieda konkurs", a szkoda bo liczyłem że coś uda mi się pobrać i pograć. :-?

Lepsze okreslenie to "mini-konkurs". Ja tam szanuje kazda taka inicjatywe, nagrody są przyzwoite, a wymagany rozmiar mapy jestem w stanie zrozumiec. Taką S-kę, nawet maksymalnie rozbudowaną, można zrobić spokojnie w 1 dzień, co miało przyciagnac tez ludzi, którzy nigdy z edytora nie korzystali. Ponadto autor osobiscie chce wybrac zwyciezce, wiec musi sam wszystkie mapy rozegrać, a gdyby mial przechodzic 30 Xl-ek to nie wiem czy wyniki konkursu pojawilyby sie w tym roku xD Sam jestem ciekaw map, jakie powstały, licze na dosc wysoki poziom tworczosci i mam nadzieje ze potem bedzie mozna je gdzies zobaczyc, pobrac i pograc.

heroes3 napisał/a:
do Hota lub HD?

a czego chciec wiecej? WOGa? :O (hehe portal ma w nazwie wog, a nie pozwala na mapy z tego moda)


heroes3 napisał/a:
Lwikcrg napisał/a:
Skoro beda recenzje tylko od zalogowanych to moze by tak sprobowac zrobic oceny jawne ?

Zdecydowanie na nie! Każda recenzja mogła by coś sugerować kolejnym recenzentom. Nie mówiąc o tym, co pisze New Year, dyskusje o reckach mają być po konkursie, a nie w trakcie! W trakcie to my się skupiamy na przechodzeniu map i podejmowaniu własnych decyzji.


ehh lwik. tylko rzuciles luźno bez przemyslenia jakis pomysł, czy naprawde chcialbys zeby tak to wygladalo? przeciez w takiej sytuacji recenzje wygladalyby tak, że każda kolejna odnosiłaby sie do poprzednikow.
np. ktos wrzuci jako pierwszy wyczerpujaca recenzje, a nastepni beda tylko sie zgadzac, albo nie zgadzac z tą recenzją, bo w sumie, czemu by mieli sie powtarzać?

mbehemot napisał/a:
Begrezen napisał/a:
pytanie brzmi, dlaczego został ogłoszony konkurs tylko tutaj?

Nie zdążyłem rozesłać wiadomości do wszystkich, chyba dlatego :)


fajnie byloby wykrzesic z siebie nieco wiecej energii i postarac sie o reklame tez w innych miejscach takich jak zagraniczne fora heroesowe(w koncu nie zamykamy sie na anglojezyczne mapy?) a takze ogolnotematyczne portale, miejsca gdzie mozna znalezc potencjalnych heroesowych grajków(mozna pojsc za przykladem JB-MP). Im wiecej recenzentow i ciekawych map, tym wiekszy fun z konkursu xD

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Lwikcrg


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 89
Wysłany: 2018-06-05, 14:47   

Begrezen,
Powiem tak myślę że to moglo by sie udac bez anonimow.


A tak z innej beczki planujesz cos na konkurs?
 
Rakso
Rakso



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 42
Wysłany: 2018-06-10, 10:43   

Witam! Zajmuję się tworzeniem od zera na formacie zupełnie innego rozmiaru niż pierwowzór mapy z koncepcją, która już wcześniej była wykorzystana przez innego użytkownika(posiadała inny rozmiar i wyglądała oraz grało się ją zupełnie inaczej, niż jeśli chodzi o moją przyszłą mapę). Mianowicie chodzi o mape Gothic 2 Noc Kruka, która została usunięta przez autora po tym, jak otrzymała negatywną ocenę od moderatorów. Poleciłem się autorowi tamtej pracy, że podobał mi się ten pomysł i jestem w stanie go odtworzyć w bardzo dobrej jakości estetycznej i mechanicznej na jaką ta koncepcja jak najbardziej zasługuje. Uzyskałem zgodę od tego autora, jako, że jest to mój dobry znajomy, żeby właśnie "wykorzystać ten pomysł fabularny, lecz w zupełnie innym wcieleniu" by tak rzec. Wnoszę o zapytanie, czy wciąż może to zostać potraktowane jako plagat. Właśnie tego najbardziej się w tym wszystkim obawiam. Każdy kto jest w stanie, niech da znać co na ten temat myśli. Byłbym wdzięczny :)
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2018-06-10, 14:37   

Rakso napisał/a:
Witam! Zajmuję się tworzeniem od zera na formacie zupełnie innego rozmiaru niż pierwowzór mapy z koncepcją, która już wcześniej była wykorzystana przez innego użytkownika(posiadała inny rozmiar i wyglądała oraz grało się ją zupełnie inaczej, niż jeśli chodzi o moją przyszłą mapę). Mianowicie chodzi o mape Gothic 2 Noc Kruka, która została usunięta przez autora po tym, jak otrzymała negatywną ocenę od moderatorów. Poleciłem się autorowi tamtej pracy, że podobał mi się ten pomysł i jestem w stanie go odtworzyć w bardzo dobrej jakości estetycznej i mechanicznej na jaką ta koncepcja jak najbardziej zasługuje. Uzyskałem zgodę od tego autora, jako, że jest to mój dobry znajomy, żeby właśnie "wykorzystać ten pomysł fabularny, lecz w zupełnie innym wcieleniu" by tak rzec. Wnoszę o zapytanie, czy wciąż może to zostać potraktowane jako plagat. Właśnie tego najbardziej się w tym wszystkim obawiam. Każdy kto jest w stanie, niech da znać co na ten temat myśli. Byłbym wdzięczny :)

Skomentuję to o tak. Sam pomysł (w przypadku oprogramowania, map itp.) nie jest chroniony prawem autorskim, więc nie możemy mówić tutaj o plagiacie. O plagiacie będziemy mówić wtedy gdy weźmiesz czyjąś mapę, lekko przerobisz i wstawisz jako swoją. Jeżeli twoja mapa będzie robiona od samego początku to nie będziesz miał żadnych problemów.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Mateusz
Gość
Wysłany: 2018-06-10, 18:46   

Ależ Jaskinia wspiera inicjatywę jak najbardziej. Info o MapMakerze jest zarówno na stronie internetowej jak i facebook :)
 
Pytajnik
Gość
Wysłany: 2018-06-10, 20:13   

Czemu goście mogą znowu pisać???
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2018-06-11, 07:36   

Pytajnik napisał/a:
Czemu goście mogą znowu pisać???

Przy tworzeniu nowego działu na forum nie zmieniłem ustawień pisania, teraz jest ok, czyli tylko zalogowani mogą pisać.
 
Lwikcrg


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 89
Wysłany: 2018-06-13, 11:17   

Ciekawe jak długo tworcy map beda czekac ze wstawianiem ich na strone 14 dzien i zadnej mapki nie ma.

A tak przy okazji pytanko do admina: Czy moglby zrobic przy wyszukiwaniu map szukanie wedlug autora?
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2018-06-13, 14:06   

Lwikcrg napisał/a:
A tak przy okazji pytanko do admina: Czy moglby zrobic przy wyszukiwaniu map szukanie wedlug autora?

http://www.heroes3.eu/download/mapy?author=Volkor
Taka opcja już jest. Tylko nie ma jeszcze odpowiedniego guzika, aby to zrobić.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Lwikcrg


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 89
Wysłany: 2018-06-17, 09:17   

Właśnie o to chodzi by dodac ten guzik wtedy bylo by przejrzysciej.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2018-06-20, 21:13   

Cytat:
ocena 1.0

Nie dziala :( Przy 3 dniu heroesy sie baguja i wylaczaja . To nie wina moich heroesow bo na innych mapach sie tak nie baguje . A zapowiadalo sie fajnie .
jesli autor to naprawi to pewnie dam 5 gwiazdek bo widac ze mapa dopracowana i zajela duzo czasu .

pewna ocena z poprzedniej edycji konkursu. jak mozna bylo zobaczyc po innych recenzjach, byl to indywidualny przypadek. komuś nie działała mapa, wiec wystawil 1.0, mimo ze nie mogl w nią zagrać i jej właściwie ocenić. czy takie "recenzje" również bedą tolerowane w tym roku?

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2018-06-20, 21:26   

Begrezen napisał/a:
pewna ocena z poprzedniej edycji konkursu. jak mozna bylo zobaczyc po innych recenzjach, byl to indywidualny przypadek. komuś nie działała mapa, wiec wystawil 1.0, mimo ze nie mogl w nią zagrać i jej właściwie ocenić. czy takie "recenzje" również bedą tolerowane w tym roku?

Raczej nie. To że komuś dana mapa działa nie znaczy, że mapa zasługuje na 1. Bardzo często takie rzeczy nie wynikają z winy autora i są to raczej pojedyncze przypadki.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
As098


Dołączył: 25 Lis 2015
Posty: 35
Wysłany: 2018-06-21, 22:59   

Ktoś bierze udział w tym konkursie ?
Żadnej mapy jeszcze nie ma
 
Inubis

Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 8
Wysłany: 2018-06-21, 23:09   

I tak nie mógłbyś na razie jej pobrać. Autorzy szanują swój czas, mają jeszcze miesiąc na wrzucenie mapki.
 
Atarosek


Dołączył: 24 Cze 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-06-27, 21:57   

A jeśli np. mapa została oceniona na 1.0 i recenzja pomija wszystkie dobre aspekty i czepia się wszystkiego a inne recenzje będą znacznie odbiegać od podanej, to taka recenzja będzie tolerowana?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 12
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group