Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Co zmienić w kolejnej edycji MapMakera
Autor Wiadomość
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2017-10-24, 13:59   

to w założeniu miał być konkurs na najlepszą mapę, a nie na najładniejszą mini-mapę...

https://cdn.discordapp.com/attachments/423457907317669898/642878021015044126/9LPPDD2GQOnd.gif
Członek Stowarzyszenia Pogromców Map i honorowy mapmaker IV stopnia.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-10-24, 15:44   

Huntka napisał/a:
Zróbmy coś na zasadzie Jury podobnego do tego w eurowizji. Nie trzeba grać we wszystkie mapy. Każdy juror przyznaje punkty 7 mapom (jego zdaniem najlepszym) od 1 do 7.

Przesłuchanie jednej piosenki zajmuje kilka minut i wszystkie są prezentowane na Eurowizji, a przejście L to przynajmniej kilka godzin. Widać różnicę?

Huntka napisał/a:
Każdy juror przyznaje punkty 7 mapom (jego zdaniem najlepszym) od 1 do 7.

Proszę nie każ mi szeregować map w kolejności od najlepszej do najgorszej. Nie rób mi tego.

Huntka napisał/a:
Do Jury mógłby się zgłosić każdy przed rozpoczęciem oceniania, a mbehemot zweryfikowałby (na swój sposób) kogo dopuści do oceniania a kogo nie (wiadomo, że jakieś fejkowe konta czy śmieszki pokroju mikusa czy przystani od razu by odpadły)

Na jakiej podstawie mbehemot dopuszczał, by do konkursu? Chyba tylko na podstawie jego widzimisię. Sprecyzuj dokładnie wymagania to pogadamy. Mówienie, że on sam ma ustalić to tak jak gdyby napisanie jakieś propozycji, a później kazanie innym dokończyć. Nie tędy droga.

Huntka napisał/a:
To wina mapy że ma zyebaną minimapę i nie została oceniona. Mała strata.

Nie zagrałem w twoją mapę, bo nie lubię grać z sojuszem. No ale cóż idąc twoim tokiem myślenia to wina mapy, że ma zyebany pomysł.

Huntka napisał/a:
Poza tym po co w ogóle są te recenzje? Mają udowadniać że ktoś grał w mapę? To już niech lepiej wrzuci sejwa z końcówki. Lepszy dowód.

Jak ktoś będzie mądry to spreparuje ten ostatni zapis. Recenzja lepsza, bo jak ktoś nie grał w mapę to nie będzie mógł nic na jej temat napisać. Zresztą i tak nic z tym nie zrobimy, bo każdy ma subiektywną opinię i może ocenić mapę na 2/5 lub 5/5.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Huntka
Łowca



Wiek: 40
Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-24, 16:03   

Twierdzisz, że nie zagrałeś w moją mapę bo nie lubisz grać w sojuszu, ale już ci sojusz nie przeszkadzał grając w Wojnę Koreańską czy Podziemny Świat ... a może wcale w nie nie grałeś? Koleś kompromitujesz się.

Jeśli ten konkurs ma iść do przodu to trzeba nad nim pracować, a nie torpedować każdy racjonalny pomysł, bo nigdy nie wyjdziecie z tego bagienka.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-10-24, 16:51   

Huntka napisał/a:
Jeśli ten konkurs ma iść do przodu to trzeba nad nim pracować, a nie torpedować każdy racjonalny pomysł, bo nigdy nie wyjdziecie z tego bagienka.

Wywracając do góry nogami zasady konkursu też nie wyjdziemy z "bagienka". Mamy system, który bardzo dobrze działa, ale wymaga dopracowania. Z każdą kolejną edycją będzie się on coraz lepiej sprawdzał. Nigdy nie będzie on w 100% uczciwy, bo recenzje i opinie są subiektywne. Wywracanie do góry nogami zasad konkursu nie polepszy sytuacji. Jedynie może to skomplikować konkurs. Skończy się to tym, że i tak będziemy musieli zmienić system na stary po skończonej edycji. Dlatego będę tak jak mówisz torpedować każdy "logiczny" (chociaż twój pomysł jest po prostu zły) argument, który wywraca zasady konkursu do góry nogami. Może nie wyjdziemy z "bagienka", ale nie wpadniemy w większe.

PS: To już nie pierwszy podobny pomysł.
http://www.heroes3.eu/for...er=asc&start=15
Zacznij od postu Petrusa Maximusa.

Moim zdaniem dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu, bo nie będę powtarzał tego samego.

Jeszcze zostawię mój stary post z pierwszej edycji, bo moje zdanie na ten temat się nie zmieniło (oprócz czasu):
New Year 15-09-2016 napisał/a:

Jednak chciałbym jeszcze jedno napisać. Uważam, że nie ma sensu zmieniać formy konkursu. System nie jest perfekcyjny i wymaga poprawy ale nie kompletnego usunięcia i wprowadzenia nowego. Akurat moim zdaniem poruszamy najmniejszy problem czyli czas. Teraz wiemy ile czasu potrzeba na zrecenzowanie danej liczby map więc z ustalaniem czasu nie powinno być większych problemów następnym razem.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-10-25, 05:19   

Jury samo w sobie jest głupim pomysłem a do tego ustalenie tylko konkretnej ilości miejsc przez nich jest jeszcze głupsze no ale czego się po huntce spodziewać. Niby jak ustalić 7 najlepszych map nie grając we wszystkie?

Huntka napisał/a:
śmieszki pokroju mikusa

No lepiej ciebie dać do komisji z twoimi jakże rzetelnymi komentarzami zjedzonymi na dzień dobry ;-)

Nadal jestem za pomysłem Amiego, tudzież po prostu wywalić anonimów i zakazać płaczu autorom, wszak zawsze znajdzie się huntka bez pojęcia o grze i oceni mapę według swojego widzimisię byle dostać upragniony kubek, tak jest ze wszystkim.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Clanger


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 110
Wysłany: 2017-10-25, 08:14   

Lepiej by było przyznawać punkty. 1 2 3 trzem najlepszym mapom i -1 -2 -3 trzem najgorszym. Te nieocenione/ niezagrane miałyby 0 więc nie działaby się im krzywda.
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2017-10-25, 13:32   

Jeśli mam być szczery, to zasady leżą już u samych podstaw. Pewne pomysły, które będę tu postulował były już zgłaszane; ja tylko zbiorę je w jednym miejscu i dodam cosik od siebie.

1: Błednym jest założenie pozwalające oceniać mapy osobą, które same biorą udział w konkursie. Wiem, że to rozwala system oceniania, ale nie da się być jednocześnie katem i skazanym. Obecnie nie da się uniknąć sytuacji, w której jeden uczestnik będzie zaniżał ocenę drugiemu. Jak to mówią: każdy sobie rzepkę skrobię. Pół odjętej przeciwnikowi noty tu, pół tam, i zwiększamy swoje szanse na wygraną.

2: W sukurs znanej zasadzie - że najpierw je się oczyma, a później gębą - według mnie, minimapy powinny być niewidoczne + po zakończeniu okresu zgłaszania map, powinny być one(mapy) segregowane alfabetycznie. Uniemożliwiłoby to tym, co czekali na ostatnie sekundy by wrzucić swoje wypociny, na zajęcie dogodnych pozycji startowych. Nie ma co ukrywać, że takie mapy mają więcej pobrań i ocen.

3: Autorzy mapy powinni być widoczni dla ogółu. Dzięki temu - może - zwiększy się rzetelność oceniania innych; bowiem świadomość, że ktoś może się odgryźć za celowe obniżanie noty, zadziała stymulująco i da domyślenia zanim coś się napiszę.

4: O możliwości oceniania przez anonimki nie będę się wypowiadał, bo to jest oczywista oczywistość.

5: Jawne noty(mam namyśli oceny wystawione naszym mapą przez innych... osobników) + brak możliwości usunięcia mapy do czasu zakończenia konkursu. Bez sensu czekać ponad miesiąc żeby zobaczyć co ktoś nagryzmolił pod twoją mapą, tylko po to, by jakaś trusia dezerter nie uciekła ze swoją mapą.

6: UWAGA!!! Podpunkt kontrowersyjny. Niektórym może polecieć piana z pyska// Ustalić pewne standardy co do ogólnego zarysu/wyglądu map, aby tym samym wyeliminować molochy tworzone przez 11 miesięcy, które wydłużają czas trwania konkursu, a także zabierają energie i zapał oceniaczom map. Ewentualnie utworzyć jakieś kategorie, bo zestawianie ze sobą prostej, zbalansowanej, acz dobrej mapy pod multi z fabularnym kolosem mija się z celem i odbiera twórcy choćby słowo pochwa ły.

7: Utworzyć mapmaker "junior" - czy coś w tym stylu. Pewnym jest, że początkujący mapmakerzy nie mają najmniejszych szans w starciu z doświadczonymi wygami pokroju Begrezena czy Volkora. Dobrym pomysłem było by odsiane tych map przez - dajmy na to - komisję. Po zakończonym konkursie, autor najlepszej mapy z "drugiej ligi" otrzymałby upominek w formie kubka - albo chociaż kilka polubień na fejsbuku.

8: System oceniania map oparty na minimum pięciu notach też do bani, bo co się dzieję, to każdy widzi. A jeśli nie widzi, to przypomne: grono map, i to dobrych map, nie kwalifikuje się do końcowego etapu konkursu, co jest niezwykle wkur... i krzywdzące, gdy tobie brakuje ocen, a inni mają ich aż nadto. Stąd drugi pomysł, by ustalić limit ocen dla konkursowych map. Rozumiem, że mogą być głosy sprzeciwu, ale skoro jest dolny limit to niech będzie też górny. Dzieki temu oceniający mapę zamiast zajmować się tymi, które mają wystarczającą liczbę not, skupią się na tych, którym brakuje do wymaganego minimum. Ewentualnie zlikwidować dolną granicę, co by skutkowało mobilizacją oceniania tych map, które mają małą ilością not. Bo jeśli dana mapa ma jedną ocenę 5, to automatycznie staje się kandydatem na podium, natomiast pozostając przy założeniu, że biorący udział w konkursie mogą oceniać, to w ich interesie jest, by takich map było jak najmniej.

9: Zrzut ekranu z rezultatem finalnym świadczącym o przejściu mapy, to nie taki zły pomysł. Do rozważenia.

Zwykła kaczka
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-10-25, 14:07   

Veracruz napisał/a:
po zakończeniu okresu zgłaszania map, powinny być one(mapy) segregowane alfabetycznie. Uniemożliwiłoby to tym, co czekali na ostatnie sekundy by wrzucić swoje wypociny, na zajęcie dogodnych pozycji startowych. Nie ma co ukrywać, że takie mapy mają więcej pobrań i ocen.

3: Autorzy mapy powinni być widoczni dla ogółu. Dzięki temu - może - zwiększy się rzetelność oceniania innych; bowiem świadomość, że ktoś może się odgryźć za celowe obniżanie noty, zadziała stymulująco i da domyślenia zanim coś się napiszę.


8: System oceniania map oparty na minimum pięciu notach też do bani, bo co się dzieję, to każdy widzi. A jeśli nie widzi, to przypomne: grono map, i to dobrych map, nie kwalifikuje się do końcowego etapu konkursu, co jest niezwykle wkur... i krzywdzące, gdy tobie brakuje ocen, a inni mają ich aż nadto.


1) Przecież są sortowane losowo. To jeszcze lepiej. Tak to zrobisz mapę zaczynającą się na 'a' i masz z automatu więcej pobrań (przybliżając mocno) niż mapa na 'z'.
2) Tak, dajmy pole do popisu wszystkim odgryzającym się 'konkurentom' - co złego może się stać?
3) Eee...nie? W tym roku wszystkie "normalne" mapy dostały te 5 recków, a nawet więcej?

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-10-25, 14:53   

Akurat zasada, że albo bierzesz udział, albo oceniasz (połączona z banem dla anonimów, bo inaczej to nie ma sensu) ma tę wadę, że zwyczajnie nie wystarczy recenzentów. To jest problem wynikający z warunków forum, bo w próżni jest to dobry pomysł.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2017-10-25, 14:55   

Ravciozo napisał/a:
1) Przecież są sortowane losowo. To jeszcze lepiej. Tak to zrobisz mapę zaczynającą się na 'a' i masz z automatu więcej pobrań (przybliżając mocno) niż mapa na 'z'.


Nie wiem, nie zauważyłem. Gdy pobierałem, segregowane były według daty dodania. I z tego co widzę dalej są.

Ravciozo napisał/a:
2) Tak, dajmy pole do popisu wszystkim odgryzającym się 'konkurentom' - co złego może się stać?


Tja, lepiej pozwolić na bezkarne pierdzielenie: srutututu majtki z drutu. Gdybyś nie zauważył to w tej edycji takiego zaniżania było bez liku. Olać anonimy, ale zarejestrowani użytkownicy pukną się czółenko zanim zabiorą się za ocenianie, gdy będą mieć świadomość, że ktoś może potraktować ich tak samo.

Ravciozo napisał/a:
3) Eee...nie? W tym roku wszystkie "normalne" mapy dostały te 5 recków, a nawet więcej?

W tym roku tak, a w przyszłym to nie wiadomo. No chyba, że miałeś wizję profeto:P, i wiesz o czymś czego ja nie wiem. Z resztą... Przy obecnej formie konkursu, ja pasuje.

Zwykła kaczka
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-25, 17:32   

Veracruz mądrze napisał.

1. Też jestem za jawnością konkursu czyli możliwością zobaczenia przez autora mapy kto oceniał jego mapę i jaka
notę wystawił, jak rok temu. Anonimowy powinien pozostawać twórca mapy żeby nie sugerować się w żadną
stronę przy ocenie.
2. Oceny gwiazdkowe mogą być. Tyle tylko, że JEDYNIE DLA ZAREJESTROWANYCH użytkowników.
3. Reszta może zostać po staremu.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-10-26, 05:27   

Veracruz napisał/a:
Olać anonimy, ale zarejestrowani użytkownicy pukną się czółenko zanim zabiorą się za ocenianie, gdy będą mieć świadomość, że ktoś może potraktować ich tak samo.

Przecież jednocześnie chcesz aby oceniający nie mogli brać udziału w konkursie więc gdzie im się odgryzą? IMO za dużo byłoby kierowania się sympatią do danego użytkownika.
Veracruz napisał/a:
6: UWAGA!!! Podpunkt kontrowersyjny. Niektórym może polecieć piana z pyska// Ustalić pewne standardy co do ogólnego zarysu/wyglądu map, aby tym samym wyeliminować molochy tworzone przez 11 miesięcy, które wydłużają czas trwania konkursu, a także zabierają energie i zapał oceniaczom map. Ewentualnie utworzyć jakieś kategorie, bo zestawianie ze sobą prostej, zbalansowanej, acz dobrej mapy pod multi z fabularnym kolosem mija się z celem i odbiera twórcy choćby słowo pochwa ły.

To już zaraz by trzeba dzielić konkurs na kategorie a aż takiej popularności nie miał aby to wypaliło.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2017-10-26, 11:32   

Mikus napisał/a:
Przecież jednocześnie chcesz aby oceniający nie mogli brać udziału w konkursie więc gdzie im się odgryzą? IMO za dużo byłoby kierowania się sympatią do danego użytkownika.


Wiem, ale ten mój ynteligenty "wywód" trza traktować jako ewentualną ewentualność, bądź założenie, przy którym zostajemy przy starym - czyli możliwości oceniania przez inny zarejestrowanych ziomków.

Zwykła kaczka
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-10-26, 17:57   

Veracruz napisał/a:
Ravciozo napisał/a:
1) Przecież są sortowane losowo. To jeszcze lepiej. Tak to zrobisz mapę zaczynającą się na 'a' i masz z automatu więcej pobrań (przybliżając mocno) niż mapa na 'z'.


Nie wiem, nie zauważyłem. Gdy pobierałem, segregowane były według daty dodania. I z tego co widzę dalej są.


To u mnie jest jakoś, kurczę, inaczej.

Veracruz napisał/a:
Ravciozo napisał/a:
3) Eee...nie? W tym roku wszystkie "normalne" mapy dostały te 5 recków, a nawet więcej?

W tym roku tak, a w przyszłym to nie wiadomo. No chyba, że miałeś wizję profeto:P, i wiesz o czymś czego ja nie wiem. Z resztą... Przy obecnej formie konkursu, ja pasuje.


Profetyzm =/= dedukcja. Nikt nie może powiedzieć na 100%, że recków nie braknie, ale wystarczy spojrzeć na ilość zainteresowanych i tendencje wzrostowe (nie tylko w stosunku do ubiegłorocznej edycji). Powinno być OK - przynajmniej bez WoGa itp.[/quote]

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2017-10-27, 07:04   

Jeśli o dedukcję chodzi, to ja dedukuję, że według Ciebie brak zmian jest lepszy od zmian jakichkolwiek - a to nie tędy droga.

Ravciozo napisał/a:
Profetyzm =/= dedukcja. Nikt nie może powiedzieć na 100%, że recków nie braknie, ale wystarczy spojrzeć na ilość zainteresowanych i tendencje wzrostowe (nie tylko w stosunku do ubiegłorocznej edycji). Powinno być OK - przynajmniej bez WoGa itp.

Co do tego, to nie byłbym taki pewien. Michael już się wypisał, a jego mapy podnosiły wartość/prestiż konkursu. Ja w obecnej formie, też nie widzę sensu startować.

Cytat:
To u mnie jest jakoś, kurczę, inaczej.

Jest inaczej, boś się zawziął na "listę map konkursowych" na której, fakt, mapy "posegregowane" są losowo. Mnie, natomiast, chodzi o mapy ze strony głównej. Ot, cała zagadka - rozwiązana drogą dedukcji.

Zwykła kaczka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group