Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
My naprawdę
Autor Wiadomość
Biesman 



Wiek: 26
Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 24
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-08-08, 00:20   

Tak, wbrew pozorom, u Nas raczej nie powiesisz siekiery w powietrzu :)

Lowcakur napisał/a:
Brr, okropna ta nazwa, me serce napawa lekiem i obrzydzeniem. Jak Slask moze byc autonomiczny, skoro nigdy nie byl samodzielnym panstwem?


Prawda? Nazwa okropna. Pan Jan Gorzelik chce przywrócić Śląskowi autonomię jaką posiadał w dwudziestoleciu międzywojennym. Idea kontrowersyjna, szkoda tylko, że nie zajęli się promocją Górnego Śląska w Polsce, a swoimi działaniami psują nam niestety, i tak nie za dobrą, opinię.

Co do historii, interesują się właściwie wszystkim. Ale w szczególności historia Polski (w czasach świetności i nie tylko), epoka kolonialna oraz różne różności.
Miło poznać osobę o podobnych zainteresowaniach :)

http://humanitarni.pl

 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2012-08-08, 03:13   

Biesman napisał/a:
szkoda, że tak się właśnie kojarzą. trochę mnie tu rani sformułowanie "zagłębie przemysłowe", ale rozumiem to, bo taka jest prawda. Katowice mają wiele wspaniałych miejsc, parki miejskie[...]

Biesman napisał/a:
Niestety w Polsce nadal mówi się o Śląsku źle, nie zauważając wspaniałej flory i fauny


Mnie tam się Katowice kojarzą z pewnym osiedlem niedaleko parku, na którym przez jakiś czas notorycznie pojawiały się dziki. :-P

Btw. Jak Wam idzie psucie dworca? :lol:

Life is complex: it has both real and imaginary components.
 
 
Biesman 



Wiek: 26
Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 24
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-08-08, 06:15   

Dziwne skojarzenie, choć prawdziwe :-)
Faktycznie, jest takie jedno osiedle. To tylko potwierdza fakt, że natura jest tam na wyciągnięcie ręki ;)

Tak jak wspominałem, Katowice się szybciutko rozwijają, głównie jeśli chodzi o centrum. Dworzec powstaje, w najbliższym czasie rozpoczną się pracę nad aqua parkiem, drogi coraz lepsze (w tych gorszych dzielnicach, bo normalnie to jeden z lepszych "kompleksów" drogowych) itp itd.

Ale już może zakończmy o tym dyskusję. To nie jest odpowiedni temat do takiej rozmowy. Podsumowując, chciałbym jedynie, by Polacy nie myśleli o swoim województwie na podstawie historii czy stereotypów. Górny Śląsk to kraina, która przeobraziła się z "zagłębia hut i przemysłu" w Metropolię Województwa.
I właściwie tyle w temacie. Miło się gawędziło :-D

EDIT
Właśnie znalazłem, polecam obejrzeć: http://besty.pl/1508137 :mrgreen:
Wybaczcie, że mnie teraz mało tu na forum, ale wróciłem do "miasta bogów" i jestem dosyć zajęty.

http://humanitarni.pl

 
SS Cytadela 
Tazar, Bron i inni


Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 16
Skąd: Bóbrka k. Soliny
Wysłany: 2013-03-30, 11:55   

Ja jestem 11-latkiem który interesuje się historią. Nieraz robiłem coś gro-podobnego(parę notatników i dawaj). Mam na koncie 10 sztuk.

Lewą ręką zabijam, a prawej sam się boję
 
Paula1501

Dołączył: 02 Gru 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-12-02, 22:38   

Studiuję ekonomię, ale w wolnej chwili lubię sobie pograć. Tak na odstresowanie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 8 z 8
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group