Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Historia Ciebie jako hirołsowca
Autor Wiadomość
Olek 
Grafik II stopnia



Wiek: 24
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2010-11-11, 20:31   

Ach... Jakie to były lata... miałem chyba z 5,6 lat wtedy. Jednak nie umiałem w to grać tylko patrzyłem jak mój brat gra. Jednak szybko się mu to znudziło bo zaczął grać w głupią tibię! Jednyne co mi zostało, to zagrać samemu. Gra mocno mnie wciągnęła. Ach to były lata... A kiedy zorientowałem się, że jest Armagedon Blade i Shadow of death szybko pożyczyłem od kolegi! Jaki ja byłem podekscytowany kiedy zacząłem grać Wrotami żywiołów... Jednak kiedy zaczął się rok szkolny wszystko się zmieniło! Rodzice pozwalali mi grać tylko w weekendy i dni w które nie ma szkoły... Do Piątej klasy zapomniałem o Heroesach ale nastąpił przełom! Szybko włożyłem płytkę i zacząłem grać! I gram do tej pory oraz mam konto na forum. Kiedy nie ma co robić tworze moją kampanię...

Oto moja historia Ho M&M!

Oni wszyscy mają dobre intencje, tyle że źle je rozpowszechniają.
 
Internal 


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 189
Wysłany: 2010-11-11, 21:16   

No więc... Ja zaczołem jakoś jak miałem 7 lat to była moja pierwsza gra z prawdziwego zdarzenia Heroes III The Shadow of Death. Grałem w to około 1,5 roku, potem zapomniałem o tym za sprawą simsów 2 i przestałem grać w HOMM III następnie w czwartej klasie przypomniałem sobie o nim na chwilę za sprawą Heroes V ale średnio mi się spodobał, więc szybko o nim zapomniałem. No i potem dobicie leżącego tzn. seria Total War, do dziś jestem jej niezmordowanym fanem i do tej pory uznaje ją za moją ulubioną gre pomimo, że następny rok będzie już piątym rokiem gry w serie Total War, ale pod koniec października tego roku, za sprawą wizyty u kolegi zagrałem w HOMM III i postanowiłem, na nowo zacząć w niego grać, na początku poszedł w gre edytor map, potem zagrałem w kampanię pt. "Niech Żyje Królowa", ale to mi nie wystarczało ponieważ, wiele taktyk pozapominałem, i nie pamiętałem zalet i wad zamków, i tak trafiłem na tę stronę, zobaczyłem, że jest forum i zarejestrowałem się, bo pomyślałem, że warto wymienić się uwagami z kilkoma bardziej doświadczonymi graczami. A potem zostałem na dłużej.


 
Jay-Z

Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-11-12, 17:47   

Ja zacząłem swoją przygodę z tą serią od części drugiej. Potem na urodziny w 2000 roku dostałem Heroes III i tak sobie gram :). Kampanii raczej nie gram, wole pojedyncze scenariusze, czasem sam czasem z kolegami na hamachi. Nie gram często, ale zawsze jakoś wracałem do tej gry po różnych przerwach i to się już chyba nie zmieni :D
 
agulus 


Wiek: 47
Dołączyła: 13 Lis 2010
Posty: 7
Wysłany: 2010-11-26, 02:59   

Kumpela mnie "zaraziła". Jak widać nieuleczalnie. To było ech... około 1996 roku. Dostałam od niej kopie H1, a potem H2 na małych dyskietkach 1,4 MB :mrgreen:
 
Tamika 



Wiek: 26
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 40
Skąd: Necropolis Darkness
Wysłany: 2010-11-27, 19:36   

To się trochę dziwnie zaczęło...Pewnego dnia (tego roku zresztą) moja młodsza siostra (wtedy jeszcze czteroletnia)siłą zaciągnęła mnie przed komputer. Zaczęłam grać i tak się wciągnęłam, że mogłam przez pół dnia przed monitorem siedzieć. No ale niedawno się skończyło (mam nadzieję, że nie na długo) Armageddon's Blade nie działa, mysz do wymiany, a płyta połamana. :(
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-11-28, 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
teh


Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-01-29, 20:03   

O stronie dowiedziałem się niedawno chociaż w Heroes 3 grałem już w przedszkolu(na trójeczce uczyłem się czytać : ) ) - jakiś miesiąc temu kuzyn pokazał mi wersję Complete - powróciłem do rozgrywki, poszukałem trochę i znalazłem tą stronę. Zauważyłem, że Heroes 3 wciąż żyje(na szczęście).


 
GrU 



Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 69
Wysłany: 2011-01-29, 23:12   

Jako dzieciak do nowego pierwszego PC dostałem dwie gry, oryginał h3 i przegrana jakaś tam jeszcze, jako że nie potrafiłem zgrać cracka (xP) został h3, typowe problemy nowicjusza co zrobić żeby brązowa droga boha zrobiła się zielona i gra z słownikiem w ręku (moje początki z ang)

heroes 3, jagged alliance 2, fm(ex-cm) manager, to trio od razu jest instalowane po każdym formacie
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-01-30, 10:53   

Fajny temat. Ja zacząłem jakoś w podstawówce chyba, heroes pożyczony od kolegi, wspólne gry w kafejce. Ta gra w sumie zawsze była mi bliska, zawsze do niej wracałem i będę wracał. Mi niestety gry często szybko się nudzą, przez dłuższy czas grałem w cs'a, zresztą nadal gram. Nigdy nie byłem jakimś wielkim pasjonatem gier, nie interesowałem się nowymi tytułami itp, z nowszych gier to Wiedźmin mi podszedł ostatnio ale heroes to gra, do której myślę że będę zawsze wracał. Nawet jak mi się zaczyna nudzić to chętnie gram z kumplami w jakieś losowe mapki, wszyscy w sojuszu.
 
SebaSan1981 
Astromaniac



Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 75
Skąd: South Elmsall UK
Wysłany: 2011-03-07, 22:18   

Dzisiejszy dzień z pewnością przejdzie do mojej historii z serią Heroes. P wielu latach poszukiwań udało mi się wreszcie dopaść na allegro grę HommII w boxie z książeczką i drugim cd audio.

http://allegro.pl/heroes-...1485406952.html


Walka była zażarta ale po raz kolejny sprawdziła się moja taktyka ze stoperem w ręku i podbijaniem własnego maxa w ostatnich sekundach licytacji.


...figurkowy zawrót głowy ;)
 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2011-03-08, 16:27   

Brawo, to wydanie to prawdziwy biały kruk obecnie. Ja osobiście mam sagę I - IV i nie myślę narazie o jakiś podbojach kolekcjonerskich, chociaż gdybym miał okazję kupić premierową edycję H3 długo bym się nie zastanawiał.
 
kacperusek 
fan herosa

Wiek: 25
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 7
Skąd: z deyji
Wysłany: 2011-04-13, 12:31   

Ja jestem nowicjuszem.Heroes`a poznałem gdy raz poszedłem do mojego wuja i zauważyłem że w coś gra , wtedy zapytałem go co to za gra no i mi powiedział że to Heroes of might and magic 3. Potem pozwolił mi zagrać . Pytałem go o różne rzeczy - jak grać itp. Po trzech miesiącach grania pochwalił mnie bo wiedziałem więcej od niego.Potem mój kolega powiedział mi o tym że jest Heroes w necie . A więc szukałem i szukałem aż wreszcie znalazłem tą stronę i quizy jakie tu są . Pewien czas potem odkryłem , że można się tu zalogować więc to zrobiłem.

nie nawidzę dręczycieli
 
Samurize 
The Fallen One



Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 101
Wysłany: 2011-04-13, 17:10   

Dawno, dawno temu, gdy jeszcze za oknem o letniej porze słychać było niemiłosiernie muczenie krów, zasiadłem z młodszym nieco kumplem do jego komputera. Rzekomo miał on w posiadaniu "super fajną gierkę" od kuzyna, która bardzo go wciągnęła i była możliwość gry do 8 osób na raz (co w tamtych czasach było czymś). Po tych słowach pierwszy raz oczom mym ukazał się Heroes III.

I tak to się zaczęło :P

Ciupaliśmy w to u niego przez pół roku zdaje się, następnie miałem półtora roku przerwy. On wyjechał, a ja nie posiadałem komputera. Po upływie tego czasu mój ojciec zainwestował w komputer i chwilę po tym pojawił się Heroes III :)

Zainstalowałem, pograłem i... i po kilku dniach stwierdziłem, że to nie to samo. Klimat jakby inny, kiedyś to wciągało, a teraz... jest bo jest...

Usunąłem i nie myślałem nawet o nim. Po upływie prawie 6 lat ponownie zainstalowałem Heroski, z sentymentu. Chciałem sobie przypomnieć te dawne wrażenia, ale... chwile pograłem i nic. Gra samotna nudziła, gra (hotseat) z kumplem tudzież wybranką serca nudziła, w zasadzie to z nią wolałem robić co innego.

No i to właśnie przez kobietę się zaczęło... Bo gdy wyjechała pierwszy raz spróbowałem trybu online. Nie wiem czemu i nie wiem jak, ale wciągnęło mnie to jak cholera, ją z resztą też :) Nie pojmuję co mnie tak zaczęło do tej gierki starej ciągnąć, ale po prostu uwielbiam grać w nią online i tylko online.



Zaś przybył On - wiedzy i umiejętności spragniony - Tu, a żeby posiąść jak najwięcej informacji przydatnych do pokonania wrogów swych.

Ekhm, tak zaś trafiłem na forum :) Z ciekawości, czy ktoś też gra, jak gra (bo gra z kumplem i dziewczyną kończy się moim zwycięstwem co nudzi), oraz czy są jakieś turnieje / ligi. No i wujek google doradził AW :)


Tydzień już przeglądam to forum i skusiła mnie rejestracja (bo po mimo kilku osób przekonanych o zwycięstwie swym nad innymi poprzez stawianie na start pełną ekonomię i uber pro maga przy mapach S/L to jest tu sporo inteligentnych osób). Co ciekawe wiele skorzystałem na waszych poradach za co z góry dziękuję.


PS: Może to bardziej pod temat w stylu "Przywitaj się" pasuje, ale tam miało być krótko i efektownie, a ja tak nie potrafię :)

Hunt down the weak, Predators of the sea...
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-13, 17:17   

Samurize napisał/a:
gra (hotseat) z kumplem tudzież wybranką serca nudziła, w zasadzie to z nią wolałem robić co innego

No cóż, na starcie można stwierdzić, że nie jest z Tobą tak źle. AW wita i zaprasza.

Samurize napisał/a:
oraz czy są jakieś turnieje / ligi


http://h3.ligaheroes.pl aktywna polska liga
http://legendyheroes.pl/ mniej aktywna polska liga
http://heroes-iii.com/ wcl - liga międzynarodowa
http://www.life-of-heroes.com - turnieje, ale bardzo wysoki poziom graczy

radziłbym zacząć Ci od pogrania w lidze z pierwszego linku, zawsze znajdziesz chętnych na grę o bardzo zróżnicowanym poziomie.
Na początek te informacje powinny Ci wystarczyć.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Nosio 
Mól książkowy



Wiek: 25
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 20
Skąd: Z bibliteki xD
Wysłany: 2011-04-13, 21:54   

A moja przygoda z Hirołami zaczęła się od Heroesa II którego odkryłem na dodatkowej informatyce. Tak mi się to spodobało, że tata mi odgrzebał skądś Heroesów III + AB + SOD. I do teraz gram z tatą na HotSeat w Heroesy :-D .

“ Szczęście to moje drugie imię - zapewnił niewyraźnie Rincewind. - Co prawda moje pierwsze imię to Nie. ”
— Ciekawe czasy / Pratchett
 
Amer 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 62
Skąd: z miasta.
Wysłany: 2011-04-14, 20:54   

Sam nawet nie pamiętam :x. W wieku 5/6 lat miałem komputer (rodzeństwa), a na nim (tu nie pamiętam) :D, platynowa kolekcja HoMM I/ II. Achh... Pykałem całymi dniami. Później wyszła HoMM 3, a następnie IV. Po IV odinstalowałem. Wyszła V to trochę pograłem i dupa. Z rok temu wróciłem do V, później IV, no a teraz III ;). Gra się po prostu nie może znudzić :D.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 5 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group