Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
HEROES 3 Modowanie
Autor Wiadomość
Kalwason 
Behemot

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 6
Wysłany: 2017-04-12, 09:22   HEROES 3 Modowanie

Witam. Mam pytanie dotyczące modowania Heroes 3. Chciałbym stworzyć nowe
miasto, tak jak Cove, w dodatku HOTA. Ale nie wiem jak się do tego zabrać.

- Jak najprościej dodać nowy zamek do gry (Żeby był w menu wyboru zamków, podczas
scenariuszy itp.)

Mam jednostki, choćby nawet te z gry wzięte, więc to nie problem.
Proszę o pomoc ! Czy jest do tego jakiś konkretny program ?
 
Michael 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 247
Wysłany: 2017-04-12, 10:16   

To nie jest takie proste i na pewno zajmie znacznie więcej czasu niż dzień czy dwa. Po pierwsze chcesz dodać nowe miasto czy zamienić juz istniejące? Jeśli dodać nowe to skontaktuj się z HOTA crew. Jeśli chcesz zamienić juz istniejące to musisz nauczyć się modyfikować skrypty ERM. Z tego co mi wiadomo nie ms żadnego programu który umożliwiałby szybką edycję. Poza tym musisz opanować edycję obrazow poszczególnych jednostek (photoshop) i tworzenie ich gifów... potem podmieniasz je pod oryginalne zmieniasz soundtrack na własną muzykę (po odpowiedniej konwersji).
 
Kalwason 
Behemot

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 6
Wysłany: 2017-04-12, 10:36   

Dzięki za odpowiedź... a teraz do rzeczy:

Najlepiej było by dodać nowe miasto, ale kompletnie zmienić istniejące też mogę.
Właśnie nauczyłem przed chwilą podmieniać portrety jednostek (podmianę samych jednostek już umiałem). Na próbę chciałem zmienić pikiniera na chłopa. Ale nie mogę
znaleść portretu chłopa w plikach (używam MMARCHIVE). Mógłbyś mi pomóc/dać radę ?
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-04-12, 15:54   

Najlepiej skontaktuj się z twórcą tego moda https://youtu.be/AEVBRh_DlXk
To jest rozszerzenie do VCMI, co chyba jest najprostszą metodą dodawania nowego zamku do gry.
 
Kalwason 
Behemot

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 6
Wysłany: 2017-04-12, 15:57   

Dzięki, spróbuje. A ty masz jakieś doświadczenie może ? :)

[ Dodano: 2017-04-12, 16:58 ]
Jeśli masz jakieś doświadczenie na ten temat, mógłbyś mi udzielić odpowiedzi na kilka pytań ?

[ Dodano: 2017-04-12, 16:58 ]
I nie da się dodać zamku bez VCMI ? Nie podoba mi się to VCMI.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-04-12, 17:01   

Kalwason napisał/a:
I nie da się dodać zamku bez VCMI ? Nie podoba mi się to VCMI.

Jeżeli chcesz dodać nowy zamek to tylko VCMI na to pozwala (no chyba, że uda ci się przekonać HOTA Crew do współpracy z tobą ale łatwo przewidzieć ich odpowiedź). VCMI to próba odtworzenia silnika heroes 3 i danie mu nowych możliwości. Nie jest nawet aż tak zły (według różnych opinii) chociaż z AI są duże problemy. Możesz też spróbować zamienić miasto w Erze bądź Wogu. Jak na razie nie słyszałem o mieście stworzonym pod oryginalne heroes 3.

Kalwason napisał/a:
Jeśli masz jakieś doświadczenie na ten temat, mógłbyś mi udzielić odpowiedzi na kilka pytań ?

Wątpię abyś tutaj znalazł doświadczone osoby w tym o co prosisz. Uważam osobiście, że najlepszą opcją będzie zapytanie się na forum kwasowej groty w tej kwestii. Tam udzielają się twórcy modów i ludzie obeznani z tematem tworzenia nowych miast.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
Ostatnio zmieniony przez New Year 2017-04-12, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-04-12, 19:38   

Nie mam pojęcia o modowaniu h3 niestety, zrobiłem tylko tribute game, który modem jest z nazwy:P Mogę więc dać co najwyżej porady odnośnie gamedevu jako takiego. Masz tu link do tematu.

W kwestii dodawania contentu do h3 New Year wyjaśnił wszystko, co było do wyjaśnienia.
 
patkant 

Wiek: 37
Dołączyła: 26 Paź 2017
Posty: 1
Skąd: Strzałkowo
Wysłany: 2017-10-26, 16:17   edycja nazw obiektów

Witam, chciałam zapytać w których plikach (i ew. jakimi programami) można edytować nazwy obiektów? Chodzi mi o różne rzeczy: artefakty, budynki w miastach, miejsca na mapie...
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-10-26, 18:18   

Zainteresuj się VCMI, bez tego ciężko.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
PoMoCY! 

Dołączył: 07 Gru 2020
Posty: 1
Wysłany: 2020-12-07, 14:54   Bo Dalej Nie Rozumiem

Bo To Bardzo Fajne Będzie znając życie, Proszę pomóżcie mi Wysyłając Linka lub Poradnik (Najlepiej Obydwa). Super Jesteście, Wiem Co Robić, Tylko Nie wiem Jak... (Mam Na Myśli Download Link'a i Poradnik Jak to zainstalować i Jak Go używać) Mam 13lat i Ja takie rzeczy Bardzo Lubie ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group