Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Mapy (poczekalnia) - grupa moderatorów
Autor Wiadomość
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2017-02-03, 12:36   Mapy (poczekalnia) - grupa moderatorów

Od dziś na portalu będzie działać moderacja publikowanych map.

W skrócie wygląda to tak:
1. Ktoś wrzuca mapę przez Upload, tak jak do tej pory.
2. Mapa nie pojawia się w dziale głównym, lecz w Poczekalni .
3. Członkowie grupy MapModerator w formularzu recenzji mają dodatkowe opcje: "Ocena POZYTYWNA" i "Ocena NEGATYWNA"
4. Ocenianie przebiega tak jak dodanie recenzji, tylko trzeba zaznaczyć dodatkową opcję.
5. Mapa trafia do działu głównego jeśli przynajmniej połowa moderatorów oceni ją pozytywnie.
Jeśli połowa moderatorów oceni mapę negatywnie, ta zostaje w poczekalni i będzie usunięta 30 dni od publikacji.
Mapa pozostaje przez miesiąc w poczekalni, aby twórca mógł zapoznać się z uwagami (recenzjami) moderatorów.

Poczekalnia już działa, teraz poszukuję chętnych do moderacji :).
Najchętniej widziałbym tutaj osoby, które do tej pory dość aktywnie udzielały się w recenzjach.
Osoby, które nie były aktywne, a dobrze wiedzą jak powinna wyglądać dobra mapa i mają trochę czasu żeby w nią pograć też bardzo mile widziane.
Chętni proszę pisać w tym temacie.
Wszelkie uwagi dotyczące działania Poczekalni również można pisać w tym temacie.

PS. Na tą chwilę w poczekalni jest 26 map - są to wszystkie mapy, które do tej pory były UKRYTE - tej opcji już nie będzie, natomiast te mapy przejdą jeszcze raz weryfikację.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2017-02-03, 13:14   

Fajnie, że w końcu coś takiego powstało :-D
I oczywiście jestem chętny :)
A co, gdy mapa otrzyma negatywną opinię, a autor mapy będzie chciał ją zaktualizować(i sprawiając w ten sposób, że mapa zasługiwałaby na ocenę pozytywną)? A może aktualizacje w poczekalni będą wyłączone?

https://cdn.discordapp.com/attachments/423457907317669898/642878021015044126/9LPPDD2GQOnd.gif
Członek Stowarzyszenia Pogromców Map i honorowy mapmaker IV stopnia.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-02-03, 15:38   

mbehemot napisał/a:
5. Mapa trafia do działu głównego jeśli przynajmniej połowa moderatorów oceni ją pozytywnie.
Jeśli połowa moderatorów oceni mapę negatywnie, ta zostaje w poczekalni i będzie usunięta 30 dni od publikacji.

Obawiam się, ze może tutaj powstać problem pt. Hota a szczególnie Wog. Mapy stworzone pod Hota nie są jeszcze takim problemem ale pod Woga tak. Wystarczy tylko spojrzeć na mapy pod Wog. Prawie wszędzie 0 recenzji bądź 1 recenzja od autora. Jestem chyba jedynym aktywnym użytkownikiem oceniającym mapy z Wog. Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłoby po miesiącu liczyć głosy wszystkich moderatorów którzy zagłosowali niezależnie od ich ilości.
Mówię to, żeby później nie było narzekań twórców map, że ich mapy pod Wog siedzą w poczekalni.

krzemo napisał/a:
z mojej strony rzucę pomysł by nie usuwać słabych map z poczekalni a przenosic je do specjalnej grupy. Niektórzy lubią popatrzeć sobie/pograć w słabe mapy ;p

Może niech zostaną w tej poczekalni ale z napisem mapa niezatwierdzona przez moderatorów czy coś takiego. Niezatwierdzonych map nie ma na głównej stronie więc nie widzę problemu aby siedziały w poczekalni. Też później można byłoby komuś pokazać jak nie robić map itd.

Begrezen napisał/a:
A co, gdy mapa otrzyma negatywną opinię, a autor mapy będzie chciał ją zaktualizować(i sprawiając w ten sposób, że mapa zasługiwałaby na ocenę pozytywną)?

Zadaję to samo pytanie.

Co do propozycji jaką dostałem przez prywatną wiadomość. Jestem chętny aby zostać takim MapModeratorem.

PS:Przydałby by się news na głównej stronie w niedalekim czasie.

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz. Jeżeli moderatorów byłoby np.4 i 2 uznałoby by mapą za wartą do umieszczenia w głównym dziale download a 2 nie to co wtedy się dzieje? Mapa jest akceptowana czy nie?

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-02-03, 16:44   

Pytanie tylko czy chodzi o odsianie map z błędami/plagiatów/bezsensownych czy po prostu stworzenie bazy dobrych map, bo tak jak wspomniał krzemo, nie wszyscy oczekują wymagających map, niektórym wystarcza, że jest w miarę grywalna i nie ma błędów.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2017-02-03, 20:28   

krzemo napisał/a:
z mojej strony rzucę pomysł by nie usuwać słabych map z poczekalni a przenosic je do specjalnej grupy. Niektórzy lubią popatrzeć sobie/pograć w słabe mapy ;p

Popieram, podpisuję się obydwiema rękami! Mapy nie zajmą dużo miejsca na serwerze, więc niech tam sobie siedzą. Z jednym wyjątkiem - plagiaty powinny być usuwane z miejsca i bez czekania na jakiekolwiek opinie modów!

Mikus napisał/a:
Pytanie tylko czy chodzi o odsianie map z błędami/plagiatów/bezsensownych czy po prostu stworzenie bazy dobrych map, bo tak jak wspomniał krzemo, nie wszyscy oczekują wymagających map, niektórym wystarcza, że jest w miarę grywalna i nie ma błędów.

Wszystko zależy od grupy modów. O mnie się nie martw, "słaba" mapa też dostanie pozytywną opinię i trafi na główną. Tylko ocena gwiazdkowa będzie niższa ;-) I co najwyżej w uwagach dopiszę co mi się nie podobało. Ale nie będę nikogo udupiać tylko dlatego, że mapa była dla mnie za łatwa do przejścia ;-)

mbehemot napisał/a:
5. Mapa trafia do działu głównego jeśli przynajmniej połowa moderatorów oceni ją pozytywnie.
Jeśli połowa moderatorów oceni mapę negatywnie, ta zostaje w poczekalni i będzie usunięta 30 dni od publikacji.

Poddaję pod rozwagę modyfikację punktu piątego.
Mapa trafi do działu głównego jeśli uzyska co najmniej trzy pozytywne opinie. Przy czym jedna negatywna opinia niweluje jedną pozytywną opinię.
W ten sposób znikają dwa problemy:
a) Nie wszyscy modzi muszą zagrać w daną mapę. No bo jeśli mapa musiała by dostać pozytywną opinię od co najmniej połowy z nas, tzn. że połowa z nas musiała by w nią zagrać... A przy tak zmodyfikowanym punkcie, nie ważne ilu modów zagra mapę. Ważne, żeby co najmniej trzech więcej wyraziło pozytywną opinię.
b) To co pisał New Year. Daje to szansę mapom typu HotA, Wog. Wiadomo przecież, że nie każdy w nią zagra, więc nie ma ryzyka że taka mapa nie uzbiera połowy głosów.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-02-03, 20:36   

Cytat:
Mapa trafi do działu głównego jeśli uzyska co najmniej trzy pozytywne opinie. Przy czym jedna negatywna opinia niweluje jedną pozytywną opinię.

Nie załatwia to problemu. Jak mapa pod Wog ma uzyskać 3 oceny skoro tylko ja prawdopodobnie ją ocenię? Ja proponuję, że jeżeli jakaś mapa nie uzyska tej połowy (bądź 3 głosów) akceptujących mapę to po miesiącu liczy się głosy tych moderatorów którzy ocenili mapę. Proponowałbym dopisanie tej zasady do punktu 5.
PS:W ten sposób nie dojdzie do sytuacji w której moderatorzy nie mają czasu na granie w mapy a później jakaś perełka będzie na dole poczekalni.
PS2: Nie lepiej by było gdyby tylko dwa pozytywne głosy były potrzebne? Dwa głosy już coś znaczą więc uważam, że trzeci niepotrzebnie przedłuża ten proces.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2017-02-03, 20:48   

krzemo napisał/a:
z mojej strony rzucę pomysł by nie usuwać słabych map z poczekalni a przenosic je do specjalnej grupy. Niektórzy lubią popatrzeć sobie/pograć w słabe mapy ;p


Ja również jestem masochistą pod tym względem

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Michael 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 247
Wysłany: 2017-02-03, 21:20   

Też chciałbym dołączyć do tej grupy :)
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-02-05, 17:55   

Wyjaśni mi może ktoś czemu ta mapa wyparowała? Mianowicie nie widzę jej ani w poczekalni ani w dziale głównym. Jednak przeglądanie map po kolei mi ją wyświetla. Chodzi o tą mapę:
http://www.heroes3.eu/dow...oscie-pre-alpha

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Michael 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 247
Wysłany: 2017-02-05, 18:36   

Być może wystąpił jakiś błąd związany z usuwaniem mapy przez autora? Może np. usunął ją z działu downolad, zatem zniknęła również z poczekalni, ale przy usuwaniu z poczekalni został źle przestawiony wskaźnik w liście map. Prawdopodobnie brak obsługi takiego wyjątku (gdy mapa jest usuwana przez autora a nie moderatora) jest spowodowany tym, że poczekalnia powstała dopiero niedawno :)
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-02-05, 19:18   

Chyba wiem co się stało. System przez przypadek przywrócił wszystkie mapy (nawet te usunięte). Z tego powodu gdy wchodzę w szczegóły danej mapy to widzę przejście do "usuniętej mapy".
PS:Co ciekawsze te mapy można pobrać.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2017-02-06, 11:55   

Begrezen napisał/a:
A co, gdy mapa otrzyma negatywną opinię, a autor mapy będzie chciał ją zaktualizować(i sprawiając w ten sposób, że mapa zasługiwałaby na ocenę pozytywną)? A może aktualizacje w poczekalni będą wyłączone?

Będzie można poprawić mapę w poczekalni i wtedy pozostali moderatorzy mogą ją ocenić pozytywnie. Jeśli mapa zdąży wpaść do kosza, zawsze ktoś może spróbować dodać ją jeszcze raz.
Ewentualnie można zrobić edycję ocen dla moderatorów.

krzemo napisał/a:
z mojej strony rzucę pomysł by nie usuwać słabych map z poczekalni a przenosic je do specjalnej grupy.

Kilka osób popiera pomysł, więc może tak być, mapy nie będą usuwane tylko odpowiednio oznaczane.

New Year napisał/a:
Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłoby po miesiącu liczyć głosy wszystkich moderatorów którzy zagłosowali niezależnie od ich ilości.
Mówię to, żeby później nie było narzekań twórców map, że ich mapy pod Wog siedzą w poczekalni.

Masz rację, jest możliwość, że mapy nie oceni połowa moderatorów. W takim przypadku np. po 2 tygodniach (miesiąc to trochę za długo) mapa trafi do działu głównego lub kosza bez względu na liczbę ocen (no chyba, że będzie 0).

New Year napisał/a:
PS:Przydałby by się news na głównej stronie w niedalekim czasie.

Będzie w tym tygodniu jak już grupa moderatorów zacznie funkcjonować.

New Year napisał/a:
Jeżeli moderatorów byłoby np.4 i 2 uznałoby by mapą za wartą do umieszczenia w głównym dziale download a 2 nie to co wtedy się dzieje? Mapa jest akceptowana czy nie?

W przypadku gdy będzie parzysta liczba moderatorów i zdania podzielone (50% pozytywnych ocen, 50% negatywnych), wtedy trzeba będzie podjąć osobną dyskusję o danej mapie. Nie sądzę, że będzie się to zdarzało często.
System aktualnie wrzuca mapę do działu głównego gdy otrzyma 50% pozytywów, czyli jeśli pierwsza część modów zagłosuje na "tak", wtedy mapa trafi na główną.

Mikus napisał/a:
Pytanie tylko czy chodzi o odsianie map z błędami/plagiatów/bezsensownych czy po prostu stworzenie bazy dobrych map,

Raczej to pierwsze.

heroes3 napisał/a:
Poddaję pod rozwagę modyfikację punktu piątego.
Mapa trafi do działu głównego jeśli uzyska co najmniej trzy pozytywne opinie. Przy czym jedna negatywna opinia niweluje jedną pozytywną opinię.

Aktualnie mamy 4 moderatorów, więc wystarczą 2 oceny. Obecny system można zmodyfikować w późniejszym czasie w razie potrzeb.

New Year napisał/a:
Wyjaśni mi może ktoś czemu ta mapa wyparowała? Mianowicie nie widzę jej ani w poczekalni ani w dziale głównym. Jednak przeglądanie map po kolei mi ją wyświetla. Chodzi o tą mapę:
http://www.heroes3.eu/dow...oscie-pre-alpha

Drobny błąd w kodzie, poprawione.
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2017-02-08, 20:54   

"Mapa została oceniona negatywnie przez moderatorów i w najbliższym czasie zostanie usunięta."

Mam nadzieję, że mimo wszystko te odrzucone cudeńka nie zostaną usunięte ;-) i to tylko nic nie znaczące zdanie wyświetlane w przypadku złych map

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2017-02-09, 11:27   

Tilogour napisał/a:
Mam nadzieję, że mimo wszystko te odrzucone cudeńka nie zostaną usunięte

Nie będą usuwane. Nie poprawiłem komunikatu.
 
skorpen90004002



Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 28
Wysłany: 2017-02-09, 14:53   

TAK, nie usuwajcie tych map, nie popieram tego

Skorpiony powinny wejść do gry jako 7-poziomowe jednostki
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group