Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs MapMaker AW, ad 2017, kiedy?

Z jakim wyprzedzeniem powinna być podana informacja o starcie konkursu w 2017 r.?
1 miesiąc
12%
 12%  [ 3 ]
2 miesiące
12%
 12%  [ 3 ]
3 miesiące
40%
 40%  [ 10 ]
4 miesiące
16%
 16%  [ 4 ]
5 miesięcy
20%
 20%  [ 5 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
Maxin17


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 64
Wysłany: 2016-11-27, 22:51   

Dobrze że jest wiele wizji ulepszenia konkursu, warto dyskutować ale generalne zmiany w systemie oceniania nie są chyba konieczne bo akurat to funkcjonowało dobrze.
Cieszy mnie że mbehemot przychyla się do "kwalifikacji" dobrze to wpłynie na estetykę i rangę konkursu. Uważam że warto dyskutować jak zachęcić osoby do wzięcia udziału w konkursie nie chodzi mi o nagrody tylko o samą informację żeby dotarła do jak największej liczby fanów. Wiem że o promocję konkursu przez oficjalne kanały w serwisach współpracującymi z Akademią Wojny martwić się nie trzeba, ale jeśli ktoś ma dostęp do jakiś grup na fb (mniejszych/większych) czy też ma znajomych którzy kiedyś grali lub tworzyli mapy to może przez taką pocztę pantoflową warto ich powiadomić, taki mały mój apel.
Osobistym moim życzeniem byłoby żeby sam konkurs lub jego edycje były w okresach zimowo/wiosennych lub jesienno/zimowych gdzieś wtedy jest więcej chęci do siedzenia przed kompem :) Z niecierpliwością czekam na wieści o starcie konkursu:)
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-11-27, 23:24   

Petrus Maximus napisał/a:
A czy w poprzedniej edycji nie wygrywały właśnie mapy mniejsze i atrakcyjniejsze, bo z braku czasu albo logicznie gracze wybierali je w pierwszej kolejności?

Nie. I w sumie nie wiem, co więcej Ci napisać. Przejrzyj sobie chociażby moje (bo swoje recenzje pamiętam i wiem co w nich zawierałem) recenzje, to się przekonasz, że wcale nie te najmniejsze dostawały najlepsze noty.

Maxin17 napisał/a:
Dobrze że jest wiele wizji ulepszenia konkursu, warto dyskutować ale generalne zmiany w systemie oceniania nie są chyba konieczne bo akurat to funkcjonowało dobrze.

Może nie idealnie, ale funkcjonowało. Idealnego systemu nie ma, ale ten sprawdza się na tyle poprawnie że chyba warto go zostawić.
Ja bym się jedyne co, to faktycznie zastanowił co by było w przypadku remisu?
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-11-28, 01:21   

Dodam coś od siebie:

Ocenianie tylko 3 map w skali 1-3pkt jest bez sensu i z góry zakłada znajomość wszystkich map, pomysł absurdalny, to nie złota piłka

Ja bym tylko zmienił skalę ocen na 1-10, sporo map oceniłem i ciężko mi było rozdać oceny, kilka map dostało ode mnie taką samą ocenę, mimo iż spokojnie wybrałbym z nich która jest lepsza, po prostu brakło skali i obie dostawali np. 4 chociaż jedna była blisko 5 a druga 3.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Petrus Maximus 


Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 14
Wysłany: 2016-11-28, 12:01   

[ Dodano: 2016-11-28, 12:05 ]
Mikus napisał/a:
Dodam coś od siebie:

Ocenianie tylko 3 map w skali 1-3pkt jest bez sensu i z góry zakłada znajomość wszystkich map, pomysł absurdalny, to nie złota piłka.


Nie wiem, dlaczego większość z Was zakłada, że do wystawienia trzech ocen trzeba znajomości wszystkich map. Równie dobrze możesz rozegrać połowę i już ocenić. Każdy rozegra wszystkie mapy - to jest stan idealny, wątpię, żeby kiedykolwiek był możliwy.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-11-28, 13:49   

A jak niby wybrać 3 najlepsze mapy nie znając wszystkich? Pomysł z dupy, wiele map pozostałoby bez żadnych ocen.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Petrus Maximus 


Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 14
Wysłany: 2016-11-28, 20:44   

Mikus napisał/a:
A jak niby wybrać 3 najlepsze mapy nie znając wszystkich? Pomysł z dupy, wiele map pozostałoby bez żadnych ocen.


Jeśli będziemy oceniać mapy według systemu z pierwszej edycji to wiele z nich też zostanie bez żadnych ocen, więc ten argument jest nietrafiony. Możemy zrobić jeszcze inaczej. Każdy oceniający ma tylko JEDEN głos - bez żadnych ocen, etapów, średnich i jeszcze nie wiadomo czego. Na końcu wygrywa mapa z największą liczbą głosów, jak w zwykłej ankiecie.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-11-28, 21:13   

I trzeba by zagrać we wszystkie, żeby było sprawiedliwie...nie, nie ma szans.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-11-28, 21:20   

Petrus Maximus napisał/a:
Jeśli będziemy oceniać mapy według systemu z pierwszej edycji to wiele z nich też zostanie bez żadnych ocen, więc ten argument jest nietrafiony. Możemy zrobić jeszcze inaczej. Każdy oceniający ma tylko JEDEN głos - bez żadnych ocen, etapów, średnich i jeszcze nie wiadomo czego. Na końcu wygrywa mapa z największą liczbą głosów, jak w zwykłej ankiecie.

Pierwsze zdanie to bzdura. Wiesz ile ja map zrecenzowałem? Ile reszta najaktywniejszych recenzentów? Tym dalej idziesz w swoją metodę tym więcej bzdur się pojawia. Brak ocen? Sprawdzałeś tą listę która była w moich poprzednich postach? Tam jest napisane ile każda mapa miała recenzji. 29 z 34 map spełniało minimum a dwie były bardzo blisko. Gdzie tutaj te twoje wiele map zostanie bez ocen?

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Petrus Maximus 


Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 14
Wysłany: 2016-11-28, 21:21   

Ravciozo napisał/a:
I trzeba by zagrać we wszystkie, żeby było sprawiedliwie...nie, nie ma szans.


Absolutnie nie! Graliście we wszystkie poprzednim razem? Zagrasz ile będziesz chciał i wybierzesz najlepszą z przetestowanych.

[ Dodano: 2016-11-28, 21:25 ]
Chodziło mi raczej o to, że obojętnie jaki system ocen przyjmiemy to i tak mogą pozostać mapy bez żadnej oceny. I co wtedy? Nie zostały ocenione bo były kiepskie, czy zabrakło czasu żeby je przetestować? A tak w ogóle to trzeba by wyjść od tego co to znaczy sprawiedliwie: każdemu po równo, czy każdemu według zasług/potrzeb?
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-11-28, 21:28   

Petrus Maximus napisał/a:
Chodziło mi raczej o to, że obojętnie jaki system ocen przyjmiemy to i tak mogą pozostać mapy bez żadnej oceny. I co wtedy? Nie zostały ocenione bo były kiepskie, czy zabrakło czasu żeby je przetestować? A tak w ogóle to trzeba by wyjść od tego co to znaczy sprawiedliwie: każdemu po równo, czy każdemu według zasług/potrzeb?

Nic na to nie możemy poradzić. Nie dostałeś wystarczającej liczby ocen przykro mi masz pecha. Nie wymyślisz systemu który uszczęśliwi wszystkich. Ostatnie zdanie jest dla mnie niezrozumiałe. Wyjaśnij je dokładnie.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Petrus Maximus 


Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 14
Wysłany: 2016-11-28, 21:30   

New Year, jeśli będziemy oceniać mapy według systemu z pierwszej edycji to wiele z nich MOŻE zostać bez żadnych ocen, niekoniecznie zostanie - tu masz rację.

[ Dodano: 2016-11-28, 21:36 ]
New Year napisał/a:
Petrus Maximus napisał/a:
Chodziło mi raczej o to, że obojętnie jaki system ocen przyjmiemy to i tak mogą pozostać mapy bez żadnej oceny. I co wtedy? Nie zostały ocenione bo były kiepskie, czy zabrakło czasu żeby je przetestować? A tak w ogóle to trzeba by wyjść od tego co to znaczy sprawiedliwie: każdemu po równo, czy każdemu według zasług/potrzeb?

Nic na to nie możemy poradzić. Nie dostałeś wystarczającej liczby ocen przykro mi masz pecha. Nie wymyślisz systemu który uszczęśliwi wszystkich. Ostatnie zdanie jest dla mnie niezrozumiałe. Wyjaśnij je dokładnie.


Jeśli sprawiedliwie to znaczy po równo, wtedy trzeba przetestować każdą mapę - każdej dać równą szansę na początku. A jeśli sprawiedliwie=według potrzeb/zasług to wtedy najwyżej oceniasz mapę która Ci się najbardziej podoba a resztę ocenisz gorzej albo wcale.

Ach, trochę to niepotrzebnie skomplikowałem.

[ Dodano: 2016-11-28, 21:37 ]
New Year, powiedz jeszcze dlaczego ten system ankietowy Ci sie nie za bardzo spodobał?
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-11-28, 21:39   

Petrus Maximus napisał/a:
Równie dobrze możesz rozegrać połowę i już ocenić.


Połowę z 30+ map? No litości xD

Petrus Maximus napisał/a:
Każdy oceniający ma tylko JEDEN głos


A ten pomysł jest jeszcze gorszy od poprzedniego. Ma wszystkie jego wady, a jeszcze bardziej rozrzedza oceny.

Petrus Maximus napisał/a:
Absolutnie nie! Graliście we wszystkie poprzednim razem? Zagrasz ile będziesz chciał i wybierzesz najlepszą z przetestowanych.


No właśnie, nie graliśmy. Ale jednak pozwoliło to komuś, kto rozegrał 2 mapy, ocenić je w miarę sprawiedliwie. Po co tak strasznie próbujesz forsować te pomysły?

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Petrus Maximus 


Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 14
Wysłany: 2016-11-28, 21:44   

Nie, nie. To tylko propozycja. Wiesz, system ankietowy jest maksymalnie prosty. Bez nadmiernego wydziwiania. Każdy znajdzie najlepszą jego zdaniem mapę, zagłosuje na nią i tyle. Na końcu podliczenie. Nie rozumiem stwierdzenia "rozrzedza oceny". Co miałeś na myśli, że np. 20+ map dostanie po 2 punkty?
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-11-28, 21:55   

Mało ocen. Małe zróżnicowanie ocen, zapewne liczne remisy, na dodatek trudne do rozstrzygnięcia. Porządny recenzent, który ogra 5-10 map ma 1 głos, random głosujący od niechcenia ma 1 głos.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-11-28, 21:56   

Petrus Maximus napisał/a:
Jeśli sprawiedliwie to znaczy po równo, wtedy trzeba przetestować każdą mapę - każdej dać równą szansę na początku. A jeśli sprawiedliwie=według potrzeb/zasług to wtedy najwyżej oceniasz mapę która Ci się najbardziej podoba a resztę ocenisz gorzej albo wcale.

Przetestowanie każdej mapy jest fizycznie niemożliwe. Może 1 maks. 2 osoby wyrobiły by się w miarę sensownym czasie. Drugi jest niesprawiedliwy co przeczy pierwszej części zdania.

Petrus Maximus napisał/a:
New Year, powiedz jeszcze dlaczego ten system ankietowy Ci sie nie za bardzo spodobał?

New Year 15-09-2016 napisał/a:

Jednak chciałbym jeszcze jedno napisać. Uważam, że nie ma sensu zmieniać formy konkursu. System nie jest perfekcyjny i wymaga poprawy ale nie kompletnego usunięcia i wprowadzenia nowego. Akurat moim zdaniem poruszamy najmniejszy problem czyli czas. Teraz wiemy ile czasu potrzeba na zrecenzowanie danej liczby map więc z ustalaniem czasu nie powinno być większych problemów następnym razem.

Jestem przeciwko wywracania systemu głosowania do góry nogami. Uważam, że system który był w poprzedniej edycji jest dobry ale wymaga udoskonalenia. Ktoś musiał by naprawdę zaproponować dobry pomysł i mnie przekonać. Ten pomysł jest źle zaplanowany, będzie więcej niesprawiedliwości itd.

Petrus Maximus napisał/a:
Wiesz, system ankietowy jest maksymalnie prosty. Bez nadmiernego wydziwiania.

System który był w poprzedniej edycji spełniał te same wymogi.

Petrus Maximus napisał/a:
Każdy znajdzie najlepszą jego zdaniem mapę, zagłosuje na nią i tyle.

Co znaczy najlepsza mapa? Jak ktoś zagrał tylko w kilka map to co? Wybiera przeciętną bo akurat w takie grał? Przejrzyj recenzje z poprzedniej edycji konkursu i policz ile osób miało zrecenzowanych więcej niż np. 7 map (żeby dana osoba miała coś do wyboru) bo twój system powoli zmienia się w system jury pod przykrywką demokratycznego głosowania (wiem, że to brzmi dość poważnie). Tylko kilka osób będzie mogło uczciwie oceniać mapę. Reszta nie będzie miała podstaw aby wybierać najlepszą mapę.
PS: Gwarantuję ci, że w twoim systemie po konkursie posypała by się masa skarg i zażaleń. W poprzedniej edycji była tylko jedna skarga.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 6
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group