Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Runda 6.
Autor Wiadomość
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-09-21, 18:24   

@Olenus, to może masz jakiegoś znajomego, może kogoś z rodziny, kto mógłby Ci pomóc i napisać do niego wiadomość/odczytaj odpowiedź?
Jeśli chodzi o mnie to spoko, mogę pomóc, tylko powiedzcie jak odpalić ICQ P.isałem niedawno o tym, że odkąd ściągnąłem mam tylko opcje "zaloguj przez numer telefonu"/"zaloguj przez e-mail". Brak jakiegoś "zarejestruj", ale poszukam rozwiązania w Internecie.
Dlatego Olenus, napisz mi wiadomość, którą chciałbyś wysłać do przeciwnika na PW i ja ją przetłumaczę, wyślę, a jak dostanę odpowiedź, to prześlę Ci oryginał i tłumaczenie.

[ Dodano: 2016-09-21, 20:59 ]
Edit: Do ICQ trzeba podawać numer telefonu? Eh...

[Cez] Tak, trzeba podać numer telefonu.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2016-09-21, 21:02   

hrabo napisał/a:
Olenus napisał/a:
ja nie znam angielskiego :D

Wstyd i hańba, angielski to łacina XXI wieku, każdy powinien potrafić mówić przynajmniej w stopniu komunikatywnym.
Ravciozo jest chyba w kontakcie z nim, pisz do niego pw albo na gg żeby Cię ustawił na mecz.

lol to suris powinien gg zalozyc i tyle jak nie ma to nie wiem co on tu robi... "obowiazkowy komunikator gg"
 
Olenus 


Dołączył: 29 Kwi 2016
Posty: 45
Wysłany: 2016-09-21, 21:55   

Ja sie niczego nie wstydze, gram na polskim turnieju, na polskiej stronie i nie musze znac angielskiego. Nie wiem co napisac? podczas meczu tez ja mam sobie tlumaczyc jego pytania w trakcie gry? on sie musi dostosowac, ja moge wlepiac w translatora to co on pisze i tyle, nie bede nikogo prosil o tlumaczenie moich rozmow
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-09-22, 03:51   

naprawde napisał/a:
@Olenus - typowa polska cebula, widać że idiota bez wykształcenia i wyznawca nacjonalizmu polskiego...
Ciekawe czy jak jest za granicą to też chce żeby po polsku mówić bo wycieczka przecież polska... Serio żal mi takich ograniczonych ludzi...

Ale z dupy porównanie, jakbyś nie zauważył to nie jesteśmy za granicą. Jak Ty byś grał w obcojęzycznym turnieju to byś oczekiwał, że ludzie Ci po polsku będą odpisywać?
Obie strony mają tutaj swoje racje ale nie przesadzałby z tak drastycznymi wypowiedziami, choć to pewnie kolejne konto tego gościa rewks.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-09-22, 11:17   

Ech, nie chciałem tu ciężkiej burzy wywoływać, może fatycznie trochę przegiąłem. Tak czy inaczej kolega polskiego nie zna ani trochę, więc komunikacja z nim odbywa się po angielsku, który jest naturalnym wyborem w takim wypadku. Co do założenia gg to się zgadzam, powinien to zrobić, nawet ja się zmusiłem.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Meditation 
Serenity



Wiek: 34
Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 30
Wysłany: 2016-09-22, 14:13   

Mimo, że nie biorę udziału w turnieju, to wczoraj porozmawiałem z Surisem na skype.
Napisał, że był na 15-sto dniowym urlopie i poinformował o tym Jarisa. Powiedział też, że ma czas na grę w sobotę do 18, w niedzielę cały dzień i dziś sprawdzi forum.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-09-22, 14:34   

@Meditation, dzięki za ułatwienie sprawy.

Na mój gust, akurat znajomość angielskiego i polskiego na świecie, a także charakter tych języków nie pozostawia złudzeń, że jednak angielski>polski, nawet w polskim turnieju. Zresztą, dla Surisa i tak nie jest to język ojczysty, łatwiej się imo porozumieć angielski-angielski niż polski-litewski. Natomiast co do GG...no może i ICQ jest międzynarodowe, ale regulamin to regulamin i jak nie chcesz zakładać ICQ, to wypadałoby, żeby oponent miał GG. Póki problemów nie było (nikt się nie skarżył), to nie widziałem powodów zmuszania kogokolwiek do instalacji GG. Teraz jest powód.

@Suris, please install neccesary Gadu-Gadu if your opponent does not want to install ICQ, because the rules say so. If there is no problem in communicating via anything other - do what you want :D

[ Dodano: 2016-09-22, 15:37 ]
btw usunąłem te idiotyczne kłótnie i hejty, jakby kogoś ominęło i nie rozumie teraz kontekstu niektórych wypowiedzi.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Meditation 
Serenity



Wiek: 34
Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 30
Wysłany: 2016-09-22, 15:51   

Fakt, że jest to polski turrniej, nie na międzynarodową skalę, a regulamin to regulamin i to co w nim zawarte musi być przestrzegane. Uważam jednak, że miło byłoby wykazać trochę inicjatywy z naszej strony, zwłaszcza, że Suris nie wydaje się być żółtodziobem. Suris podał Skype, którego założenie nie jest wielkim wyczynem, zajmuje 3 minuty i jest wielojęzykowe. O ile dobrze się orientuję, gg jest po polsku, którego nie zna.

Jeśli ktoś tu nie zna angielskiego, bo nie potrzebuje i mieszka w Polsce to w porządku, ale i tak byście się dogadali. Ten kto ma grać z Surisem założy Skype, stawia grę i chyba da radę napisać "I don't speak english. Game: Heroes 3, password: XXX" albo "When can you play?" i dalej jak wyżej w umówionym terminie (jak nie da rady z językiem, to 1 minuta z google translate). Jeśli gracz będzie naciskał na regulamin i gg, to musi skontaktować się z organizatorem; organizator z Surisem o ustalenie terminu; organizator z graczem, z którym ma grać Suris czy terminy pasują; itd.; więcej zamieszania aniżeli samodzielne założenie Skype.
Miło, że w turnieju bierze udział osoba zza granicy i osobiście gdybym grał, to zmotywowałoby mnie to do wykazania inicjatywy z mojej strony.

Ten kto ubliża za brak znajomości angielskiego jest śmieszny, a ten kto usilnie naciska na gg, bo nie może poświęcić 3 minut na założenie Skype, bo regulamin itd. mógłby się choć trochę postarać i jeśli jakimś cudem język okazałby się barierą, to w ostateczności prośba o pomoc do organizatora.

To tylko moja opinia.
 
Olenus 


Dołączył: 29 Kwi 2016
Posty: 45
Wysłany: 2016-09-22, 16:24   

mam skype, jezeli mozna tam pisac to ok. Rozmawiac nie bede w stanie. Mam po prostu dość wielu punktów w tym turnieju, np to ze na 5 rund gralem chyba 2, reszta to brak kontaktu z przeciwnikiem, nie rozumiem dlaczego po remisie otrzymuje sie 1pkt zamiast 0 lub dyskwalifikacja. Oznacza to o ile rozumiem ze ktos kto bierze czynny udział w turnieju ale przegrywa gry bedzie stał nizej w tabeli niz ktos kto w ogole nie zagrał?
 
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-09-22, 19:29   

Olenus napisał/a:
nie rozumiem dlaczego po remisie otrzymuje sie 1pkt zamiast 0 lub dyskwalifikacja. Oznacza to o ile rozumiem ze ktos kto bierze czynny udział w turnieju ale przegrywa gry bedzie stał nizej w tabeli niz ktos kto w ogole nie zagrał?

Dyskwalifikacje lecą, ale jeśli ktoś się nagle budzi to dla dobra turnieju pozwalamy mu grać dalej. Gdybyśmy organizowali turniej z tym doświadczeniem co mamy, kilka rzeczy rozwiązalibyśmy inaczej, ale teraz już jest za późno.
Meditation napisał/a:
Ten kto ubliża za brak znajomości angielskiego jest śmieszny

No, przegiąłem i przepraszam za to, ale tak jak mówiłem - angielski znać trzeba tak czy tak, polecam się podszkolić, bo to żaden powód do dumy.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Dorsaj

Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 7
Wysłany: 2016-09-22, 20:41   

Dorsaj def Dan11 Castle Valeska (Monere) v Strong Grag Hack
Przeciwnik nie miał farta do topek. Wszystkie u mnie . Dzięki za gre.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-09-22, 20:48   

Olenus napisał/a:
nie rozumiem dlaczego po remisie otrzymuje sie 1pkt zamiast 0 lub dyskwalifikacja.

W ten sposób, na ok. 35 osób, które przewinęły się przez tegorocznego MAWa, zostałoby z 10. Mamy plany co do jakiegoś ewentualnego przeszłego turnieju, gdzie za brak zjawienia się w jednej rundzie, gracz traciłby 1 punkt zamiast normalnej przegranej (0 pkt.), ale do swissa potrzeba aplikacji, więc potrzebowalibyśmy jakiejś z taką opcją. Generalnie, o przebiegu turnieju pogadamy więcej po zakończeniu zasadniczej rundy.

Aha, i jeszcze LordKoper z powodu pilnych spraw życiowych (o których informował mnie już dawno przed rundą szóstą btw) prosił o wydłużenie terminu o dosłownie parę dni, więc dodaję 2 doby. 27.09 - nowy termin

In case of some private-life tasks of high importance of our player LordKoper (I've already been informed of them long before), I was asked to add a few days to 6. round and I do so. 48 hours extra. 27.09 is the new deadline for current round.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Dan11


Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-09-22, 22:34   

Potwierdzam.
 
Redalion 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2016-09-23, 16:30   

Niestety wciąż nie dysponuję laptopem (a więc i nie mam na czym grać w h3), już powoli chce mi się tym rzygać, ale co zrobić :-/ Na 90% nie wyrobię się do końca tej rundy, ba, martwię się, żebym otrzymał go chociaż przed początkiem października... Tak więc na 95% będę zmuszony oddać z calvertem kolejne wo :lol:
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-09-23, 18:12   

To dobrze, że o tym informujesz. Nie ma sprawy, czekamy do 27 i jak coś, co wpiszemy 3 pkt. calvertowi :)

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group