Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Runda 5.
Autor Wiadomość
Olenus 


Dołączył: 29 Kwi 2016
Posty: 45
Wysłany: 2016-08-31, 14:10   

Ja nie moge sie dogadac z przeciwnikiem w kwesti ustalenia terminu, zaproponowalem zeby podał mi termin minimum jeden dzien przed grą to sie dostosuję, on jednak wymaga bym siedzial przed komputerem i czekal kiedy akurat moze czy ma ochotę.
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-08-31, 21:51   

Rozegrane gry: 1 na 11
Z nieoficjalnych źródeł wiem, że kilka innych jest w toku, więc nie pozostaje nam nic innego, jak dołożyć tydzień (7 dni) czasu na tą rundę. Oby to wystarczyło, bo w tej rundzie frekwencja iście mistrzowska :D

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
[HA]Imm0rt4l 
will never die



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 103
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-09-01, 12:02   

My z Hudżinem mamy już prawie skończoną partię, ale skoro jeszcze tydzień, to może zaczniemy sobie jeszcze jedną :D
 
 
Hudzin



Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 35
Wysłany: 2016-09-02, 09:02   

Jeśli ravciozo odpowie mi na pytanie z 2giej rundy to można zagrać jeszcze jedną :)
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-09-02, 21:09   

1) Zagrać jeszcze jedną możecie zawsze, z tym nie ma problemu.

2) "no nie bardzo od kilku dni prosiłem o odpowiedź co dalej w związku z moją grą z Jarisem. Hasło do zapisów podałem kilka dni temu, dodatkowo poprosilem o szybki werdykt, bo prawdopodobnie od poniedzialku juz mnie nie będzie i do tej pory cisza." - jedyna twoja wypowiedź w 2giej rundzie. (de facto, odpowiedź była na naszym gg)

"Ale jeśli to nie było przejście między wami, a między każdym z was a graczem komputerowym, to wtedy chyba (!) mapa było OK i Twoje zwycięstwo się liczy
1 czerwca 2016
18:22
-.-'
nie satysfakcjonowałoby mnie też za bardzo takie zwycięstwo. Jeśli macie na tyle wladzy to dajcie nam 2gą szanse na "normalną" konkretna gre"

Przepraszam, że wywlekam tu nasze rozmowy z GG, ale to jest coś, co sam napisałeś. "Nie satysfakcjonowałoby mnie też za bardzo takie zwycięstwo" [zwycięstwo w 1/1/3 bodajże na mapie budzącej wątpliwości {później uznaną za poprawną}]. Bardzo przepraszam, jeśli źle Cię rozumiem, ale na moje oko chciałeś anulować tą "dziwną" partię i zagrać nową. Być może Twoje słowa dotyczą przypadku, kiedy mapa byłaby uznana oficjalnie za zbugowaną, ale to nie wynika jednoznacznie z Twojej wypowiedzi.

Jaris napisał raport w waszej drugiej gry:
"Hudzin(Lochy/Shatki/Shatki) lose Jaris(Rampart/Ivor/Gurnison) 142 0:1

Dzięki za grę !!!"

Jak widać, jest tam napisane "0:1", nie "1:1", dlaczego nie zareagowałeś wtedy?

Inny cytat od Ciebie:
"wiem, ze troche mieszamy i sparawa stała się jasna, ale potrzebuje czegoś bardziej satysfakcjonującego.."

Jeśli czujesz się pokrzywdzony, to daj znać. Pogadam z resztą sędziów i zdecydujemy, co można zrobić, chociaż wynik tego meczu determinował trzy kolejne losowania, trochę (a nawet bardzo) byśmy namieszali zmieniając coś w drugiej rundzie, kiedy trwa piąta.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-09-03, 03:26   

Hudzin napisał/a:
Jeśli ravciozo odpowie mi na pytanie z 2giej rundy to można zagrać jeszcze jedną :)

Hudżin, dlaczego czekałeś z tym +- 3 miesiące? Takie sprawy trzeba załatwiać od razu, w końcu to jest swiss i parowania w kolejnych rundach bezpośrednio zależą od rund poprzednich. Staramy się maksymalnie iść ludziom na rękę, bo przecież gramy dla zabawy, ale nie możemy teraz ingerować w wyniki z 2. rundy.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Hudzin



Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 35
Wysłany: 2016-09-03, 08:10   

Ok. Nie wiem, szczerze przyznam, że nie wnikałem jak to "parujecie", gdzięś pisaliście na ten temat ale no, nie wnikałem. Widzę jedynie od początku, że to zakrawa wszystko na jakiś żart. Jedni mają terminy o miesiąc dłuższe, drudzy dostają remisy nie wiadomo za co, inni zwycięstwa też z kosmosu, tu ktoś łamie reg i dostaje wina.. nic tu nie jest jasne. Mam nadzieję, że Ravciozo nie czujesz się teraz pokrzywdzony. a Raportu jarisa najzwyczajniej w świecie nie widziałem, przeoczyłem, stąd ten poślizg. Dobra moja wina :P Btw, czym zajmują się sędziowie? Osobiście myślałem, że to oni pilnują wyniku i są właśnie głównie od tej roboty. Nikt nawet nie zadał pytania, czy zgadzam się z wynikiem tylko od razu jeb, przyklepane- bo nie potwierdził. Na przyszłość będę wiedział już, że sprawy oczywiste wymagają "potwierdzenia". Luzy rajtuzy. Btw mam też pytania do Was.

1. Gdzie jest jakaś tabela z wynikami, czy punktami?
2. Jak w ogole są rozdawana punkty, i gdzie są jakieś informacje na temat remisów?
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-09-03, 10:09   

Hudzin napisał/a:
Nikt nawet nie zadał pytania, czy zgadzam się z wynikiem tylko od razu jeb, przyklepane

Znaczy wiesz, temat jest od składania raportów i potwierdzania ich. Jeżeli ktoś nie skomentuje raportu wystawionego przez przeciwnika, to musimy przyjąć zasadę milczącej zgody, bo nigdy byśmy nie zamknęli rundy.
Hudzin napisał/a:
Jedni mają terminy o miesiąc dłuższe

Jak ktoś prosi o przedłużenie, bo się nie wyrobi, to staramy się dać wszystkim szanse. Były wakacje, ludzie wyjeźdżali.
Hudzin napisał/a:
drudzy dostają remisy nie wiadomo za co

Jak nie mamy info od żadnej z dwóch osób grających w parze to co mamy zrobić? Rzucać monetą?
Hudzin napisał/a:
inni zwycięstwa też z kosmosu

A to znowu jak jeden gracz nie daje znaku życia i jego przeciwnik nie może rozegrać gry, wtedy jest walkower.
Hudzin napisał/a:
Btw, czym zajmują się sędziowie?

W praktyce głównie kombinujemy jak tu nakłonić ludzi do zmieszczenia się w czasie:D
Hudzin napisał/a:
Gdzie jest jakaś tabela z wynikami, czy punktami?

Nigdy jej nie opublikowałem, bo to moje narzędzie do parowania i zapamiętywania wyników jest nieco ułomne i tabelę wyświetla dopiero na koniec turnieju. Jeśli wystarczy Ci znać liczbę punktów każdego gracza to zerknij do tego linka w pierwszym poście w tej rundzie, masz tam parowania z liczbą punktów przy nicku. Jeśli chcecie (to pytanie do wszystkich) taką zbiorczą tabelę z tiebreakerami etc. to mogę ją zrobić w najbliższych dniach.
Hudzin napisał/a:
Jak w ogole są rozdawana punkty, i gdzie są jakieś informacje na temat remisów?

A o tym to jest w regulaminie. Remisy nie są doprecyzowane, więc napiszę tutaj. Remis dajemy w przypadku:
- Ustalenia remisu rzez graczy w trakcie gry, tj. gdy żaden z nich nie może wygrać. Tu można się kłócić, żeby ludzie nie ustawiali gier w ostatniej rundzie, wiem o tym, ale topka tabeli chyba nie będzie stosowała takich słabych taktyk?
- Jak żaden z nich się nie odezwie. Wtedy często wiąże się to z dropem delikwenta z turnieju, ale mieliśmy sytuacje, gdzie runda trwała jakieś 2 tygodnie dłużej niż powinna, a i tak dostaliśmy info po jej zamknięciu w rodzaju "jak to, przecież my jeszcze gramy".

I na koniec
Hudzin napisał/a:
nic tu nie jest jasne

No, pewnie nie jest. My mamy lepszy pogląd na sytuację, bo część komunikacji odbywa się na PW/gg, a nie będziemy przecież publikować wszystkich naszych rozmów z uczestnikami turnieju. Też uważam, że takie sprawy lepiej zgłaszać choćby w temacie ogólnym turnieju. Mamy też teraz trochę doświadczenia i na przyszłość dałoby się kilku problemów uniknąć.

Jeśli coś jeszcze nie jest jasne, to pytaj(cie).
 
Hudzin



Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 35
Wysłany: 2016-09-03, 10:54   

Loguje się na tej arenie ale nie widzę żadnych informacji dotyczących turnieju.. nie chce żeby wyszło, że się czepiam ale jak dla mnie jakas prowizoryczna, prosta, klarowna tabelka by się przydała.
 
[HA]Imm0rt4l 
will never die



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 103
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-09-03, 11:02   

Zaloguj się najpierw na konto google, a potem wejdź jeszcze raz przez link z 1 posta, to Ci się wyświetli.
 
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-09-03, 11:55   

Tak jak mówi Imm0rt4l. Tabelkę mogę oczywiście zrobić, ale nie dzisiaj.

Edyta: Dorzucam prowizoryczną tabelę. To nie jest tabela przedstawiająca dokładne wyniki, bo nie uwzględnia tiebreakerów, również branych pod uwagę w końcowym wyniku. Zamieszczam ją tylko w celu poglądowego przedstawienia sytuacji. W tabeli nie wziąłem pod uwagę wyników z tej rundy.

Suris: This is not the full table of results, it doesn't include tiebreakers. I made it just to roughly present the point count of each player. Table also doesn't include results of this round.

Tabela na szybko.JPG
Plik ściągnięto 13 raz(y) 33,13 KB

 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-09-03, 20:12   

Podpisuję się dosłownie pod każdym, pojedynczym słowem, które Hrabo zawarł w swojej odpowiedzi. Dokładnie tak to działa, w 100%. Jeśli ktoś jeszcze nie rozumie dlaczego każdy ma tyle punktów, co ma, to mogę przygotować schemat blokowy (coś w tym stylu) :P

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Cez 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Wschód
Wysłany: 2016-09-04, 14:06   

Cez (Cytadela, Tazar) lose Dawidu91 (Nekropolia, Isra), fb132, HoTA, HW-rulez

Ustaliliśmy, że gramy HoTA i HW Rulez.
Gra bez większej historii. Miałem trochę bloka i słabo eksplorowałem mapę w 1. tygodniu. Jakbym szybciej zebrał wojsko z banków i wbił na pustynię nie w 131, tylko w 125, to bym mógł zjeść ze 3 topki, a tak Dawidu mnie znacznie ubiegł. Dały się we znaki nieznajomość jednostek z dodatku oraz mniejsza ostatnio liczba rozegranych gier.

gg
 
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2016-09-04, 14:30   

angelic + red orb 2 turki i po walce:D u mnie slaba mapa ale przeciwnik za dlugo zwlekal a mial sznase na powalczenie gdyby szybciej wbil :P
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-09-04, 15:28   

No to mamy samotnego lidera tabeli. Zrobiliście jakiegoś screena?

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group