Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Runda 4.
Autor Wiadomość
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-08-02, 20:22   

Jeśli Jarema się zgadza, nie widzę problemu w zostawieniu tego wyniku.

[ Dodano: 2016-08-03, 23:16 ]
Sprawa wygląda źle. Przez 3,5 tygodnia zagrały 3 pary z 11, co daje 6 zadowolonych graczy i 16 niezadowolonych. Do tego Cez i Zwei pisali z prośbą o wydłużenie czasu, Zweia nie ma do 10.08, tak więc trzeba by od razu ustalić 12.08 jako nowy termin. Trochę szorstko to wygląda na papierze, ale to chyba turniej związany z tym, jak dana osoba gra, a nie ile ma czasu wolnego. Dlatego wolę chyba grać do 12.08 niż psuć zabawę wszystkim tym, którzy akurat gdzieś wyjechali. Tym bardziej, że dostałem pisemną prośbę.
Cóż, potem może zrobimy krótsze terminy i szybszą grę, na razie chyba wolę grać dłużej, ale bardziej komfortowo. Jeśli ktoś się nie zgadza, niech wypowie się teraz albo zamilknie na zawsze :D

[ Dodano: 2016-08-04, 21:03 ]
Ravciozo (ramp, Kyrre) def Dan11 (cytka, Tazar)

Zdecydowanie najciekawsza jak narazie gra na Masterze.
Zaczęło się ok, szczurem Alagarem wziąłem pusty loch w podziemiach, Kyrre wziął/ęła inferno od drugiego cpu. Trzeci był przyblokowany na co najmniej 2 tygodnie, bo grupą mnichów. Szkoda też, że nie trafiłem żadnego miasta z szybką budową siedliska 7 lvla, ale cóż, bywa. Potem wszystko zaczęło się psuć. Brakowało kasy i zielony odebrał swój loch (zabarykadowałem cytką, ale miał harpie, oczy i z 70 troglo z 2 dwelli). Pojechałem mainem po loch, ale Darkstorn zabarykadował się z meduzami - mając głównie centaury i 5 pegazów nie miałem jak szturnować. Postanowiłem obejść loch dookoła, a Darkstornowi podstawić bezbronnych szczurów na przynętę. Udało się, wyszedł. Bardzo ryzykownie, znalazłem drogę od wschodu bronioną przez mnóstwa kuszników i łuczników. Dzięki specce w logistyce, wszedłem do miasta. Darkstorn i inni bohaterowie cpu rozbili się na moim bastionie. Postawiłem unirogi z zamkiem w 127, jakieś ratusze i z kasą było już lepiej. Skierowałem się na konsę w strefie lochu. Był tam też ołtarz ofiarny, gdzie opchnąłem swoje szajskie artefakty inkasując 2 lvl upy - mistrz ziemi i zaaw. mądrości, potrzebny do rzucania klonowania ze zwoju. Lepiej trafić nie mogłem. W 134 po dosłaniu wojska zrobiłem konsę za 3 aniołki tracąc tylko z 10 centów, 3 enty i trochę mięska dzięki kombinacji mass slow + mass shield + klon (na up elfy). Potem hive z 12 wiwkami...i kłopoty. Dessa od brązowego podjechał pod main town z dobrą armią i statami, musiałem wracać mainem zamiast obrobić krasnoludziarnię, nagarnię i 2 wieże +1 def. A Dessa nie zaatakował...
Poszedłem na brązowego, bo chciałem beszki, jedyna to w końcu jednostka 7 lvla, którą mogę rekrutować jak na razie...przejąłem stronga z kapitolem, postawiłem beszki i zrobiłem głupotę - widząc tz z confem, wjechałem tam mainem i okazało się, że jest tam tylko 1 lokalizacja broniona - 2 arty (pancerz tytana i kulka wody). W dodatku tak broniona, że nie wziąłem (horda arcyliszów). Straciłem kupę czasu, wróciłem do swojej strefy, żeby zrobić konsę i hive w mojej strefie, konsa za 1, hive też słaby. W 1/4/x wszedłem na tz oddzielający mnie od wroga (guardy: u mnie horda kawalerzystów, u niego horda->wataha czarcich lordów), ale nic ciekawego nie było w promieniu dzień drogi od drogi, to zdecydowałem, że wejdę Danowi do main townu. Udało się, wszedłem. Miałem już bunkrować do 2/1/1 to miasto, żeby zablokować mu przyrost, a swój wykupić, ale widziałem szczura z kawałkiem armii, to zaatakowałem. Kyrre/mu na ~16 lvlu nie dało się uciec (miałem też DD), toteż Sephinroth bez statów została rozgromiona do zera, a trzymała na sobie z 15 wiwek, kilka gorgon, kilkanaście lizaków i kilka bazylichów. Tak osłabiony Dan chciał się poddać (wcześniej dałem mu loada jak wtopił wojsko na utopii z rzekomo 5 czarnymi), ale przekonałem go do dalszej gry. Dan proponował też pójście od razu na fb nie bawiąc się już w rządzenie królestwem, a ja z braku czasu w realu posłuchałem go. Dlatego olałem tarczę +4 att/def, olałem wejście na pustynię od południa, gdzie była zbroja +5, tarcza +6, utopia, pierścień i płaszcz na speeda i biblio. Wcześniej miałem tylko korbacz i puklerz, do tego naszyjnik speeda, więc słabe arty jak na miesiąc gry. Ale i tak górowałem statami nad Tazarem. Problem pojawił się dopiero po zrobieniu przez niego utopii - naszyjnik +3 al i gladius. Już miał lepsze staty. Ale wojska mało, bo sprawdziłem. Mogłem spokojnie wbić na pustynię po wykupieniu przyrostu z cytki, zebrać druzgocącą przewagę w statach i w jakieś dwie tury wygrać fb. Ale śpieszyło mi się, więc wyruszyłem na fb tak o, bez przygotowania, z gorszymi statami i przeciwko Tazarowi z miażdżącą specką. Na szczęście łatwo wygrana bitwa.
gg Dan, masz szanse coś ugrać, bo to był niezły mecz. Choć po obejrzeniu mapy stwierdzam, że miałeś znacznie lepsze położenie ;]

[ Dodano: 2016-08-04, 22:47 ]
Staty podam i skrin z fb wrzucę jak Dan11 da mi hasło do zapisów, bo coś mi się z gg spieprzyło i nie mogę do niego napisać :P

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Dan11


Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-08-05, 13:47   

Potwierdzam wynik.
Mam mały niedosyt, bo gdyby nie kilka błędów, może mógłbym przechylić szalę zwycięstwa. Plansza spoko, sporo złota w podziemiu lochów, 2 ważkarnie w zasięgu wzroku, z czego jedna tuż obok zamku wraz z puszką. Choć jeden z kompów też wylosował bastion. Pierwszy z błędów to atak w 112 na Septienne z ekipą z lochów. ok 80 tryglo, 7oczek, harpie i kilkanascie szkieletów. Miałem do wyboru albo wygrać ze sporymi stratami albo się poddać. Wybrałem to drugie przez co straciłem łącznie ok 5k złota, później mocno odczułem brak tej kasy. Tu ukazał sie mój brak doświadczenia, bo mogłem wtedy skorzystać z resa o którym kompletnie zapomniałem. Poszedłem po drugiego CPU fortece, zaatakowałem jego głównego kiepa, który zabił mi magią wiwki. W 117 udało się postawić hydry, ale kosztowało mnie to wszystkie zasoby. Mojemu kiepowi brakło 3 kroków do zajęcia pustej fortecy, co ciekawe, komp postanowił oddać mi zamek za darmo i w swojej turze nic nie kupił. 121 zająłem fortecę i poszedłem się rozliczyć z lochem. 127 zajmuje pusty loch, kiepy kompa rozbijają się o moje zamkowe umocnienia. Obok lochu znalazłem koronę maga, tarcze krasnoludów i smoczą utopię. Wygrałem jeszcze nagolenniki moc i wiedze +1 i były to moje jedyne arty przez większość gry, przed FB wpadł mi naszynik +3 i gladius . Widziałem jeszcze tarczę ze smoczych łusek, ale jakieś 2-3 dni po śniegu w jedną stronę więc na razie olałem. W 143 zaatakowałem utopię 5678, wygrałem, ale straty były ogromne. Wyrzuciło 2 księgi: wody i ognia, lwią tarcz i kolczugę AD+4. Wgraliśmy save, teleportowałem się do cytki, zostawiłem wiwki sephi, żeby zjechała krypty i je ulepszyła, a Tazarem poszedłem po 3 kompa. W 213 zająłem bastion i dopiero wtedy na 14 lvl dostałem mass slow. Znalazłem kolejną smocza utopię i gdy już myslałem, ze wychodzę na prostą wjechał mi Ravciozo. Zaproponowałem FB, to była ostatnia szansa by jeszcze stawić jakiś opór i mieć przyjemność z tej bitwy.
Jeszcze raz dzięki za pojedynek
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-08-05, 13:52   

Dan11 napisał/a:
zostawiłem wiwki sephi, żeby zjechała krypty i je ulepszyła


Nie wolno ulepszać jednostek z banków :D

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Dan11


Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-08-05, 14:32   

wiem, miałem na myśli swoją cześć
 
zuro007 
o


Wiek: 34
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 35
Wysłany: 2016-08-08, 17:07   

Potwierdzam wynik gry z Imm0rt4l'em niestety w przeciwieństwie do przeciwnika miałem wszędzie daleko a na dodatek brakowało kasy. Jedyny plus to dwel do konia obok zamku ale nie udało się go przejąć w 1 tyg z powodu braku kasy na wykup woja.
Mapka bez historii ciężka i jeszcze błąd na błędzie z mojej strony.
 
 
Hudzin



Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 35
Wysłany: 2016-08-12, 15:46   

Hudżin vs woj84 1-0 przeciwnik złamał regulamin.

[ Komentarz dodany przez: hrabo: 2016-08-12, 19:41 ]
Jakieś szczegóły złamania regulaminu?
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2016-08-13, 21:25   

No i gdzie te pary...??
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-08-14, 15:12   

Dobra, to już trwa zbyt długo. W środę losuję nowe pary, kto nie skończył gry dostaje remis. Do środy (17.08) macie czas na dokończenie gier, zgłoszenie nieaktywności przeciwnika, problemów z łączem itp.

Jeżeli woj84 nie odezwie się do tego czasu, uznam zwycięstwo Hudżina w związku ze złamaniem regulaminu.
 
Cez 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Wschód
Wysłany: 2016-08-15, 13:20   MAW

Cez (Cytadela, Tazar, Tazar 16-35-23-18) def Begrezen (Lochy, Shakti, Shakti 12-11-9-5) Mini-Nostalgia fb 144, koniec 146 1:0

Mapa niezła, jak na początek. W pierwszym tygodniu wzięty komp z cytki, na początku drugiego komp z confa. U Tazara wpadła ziemia, więc byłem spokojny o przebieg wydarzeń. Na dodatek w mojej strefie i u kompa po jednym dwellu krówek. Nie zająłem ich niestety w 1 tygodniu, ale było to wykonalne. Potem wejście do trzeciego kompa (tower) w międzyczasie poszedłem do jednej TZ, ale był blok z rdzawych smoków (nie chciałem ryzykować szczurem). W 3-im tygodniu zaliczyłem Tazarem jedną TZ, gdzie z topki wpadł HH i buty do ruchu. W 137 wszedłem do TZ między nami i biegłem do oppa. Zająłem jego zamek, z niewykupioną populacją. Poszedłem w kierunku jego bocznej strefy. Shakti był już nieźle zasilony wiwkami, ale miałem ogromną przewagę w statystykach. Pod koniec bitwy poddał go jeszcze, ale kolejnego dnia Solmyr kończył dzieło.

http://imgur.com/a/cIDxR
gg
 
 
Olenus 


Dołączył: 29 Kwi 2016
Posty: 45
Wysłany: 2016-08-17, 13:56   

jezeli ktos miesiac czasu nie moze rozegrac gry to powinien zostac zdyskwalifikowany bo w kolejnej rundzie znowy bedziemy oczekiwać na koniec rundy tyle samo czzasu, nikt z nas nie chce trafic z kims kto nie bedzie mial czasu rozegrać meczu :/
 
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-08-17, 18:57   

Ok, runda zamknięta. Kto nie zgłosił wyniku, dostaje remis. Zwei dostaje zwycięstwo, ponieważ Redalion był nieaktywny. Wcześniej nie było z nim problemu, zresztą pisał nawet coś w tej rundzie, więc dropa nie dostaje. Sytuacja z Drem Wittem i Eliaszem Bąkiem jest niejasna, jeśli nie będzie z nimi kontaktu, ich przeciwnicy zagrają ze sobą, a oni sami dostają dropa.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group