Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Runda 4.
Autor Wiadomość
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-07-09, 20:23   Runda 4.

Z problemami, ale dobrnęliśmy do czwartej rundy Mastera Akademii Wojny 2016 (może 2016/17?). Na pokładzie 22 graczy, bo dwójka z nas nie odezwała się słowem ani w rundzie trzeciej ani drugiej, co daje ponad półtora miesiąca nieobecności na forum. Od razu też rzuca się w oczy ewidentny hit rozgrywek w postaci pierwszej pary (panowie, prosimy o wyczerpujący opis :D). Ale żeby nie przedłużać, oto pary rozlosowane przez Hrabo za pośrednictwem Areny:

Dawidu91 vs Jaris

Cez vs Begrezen

HUDŻIN vs woj84

Ravciozo vs Dan11

LordKoper vs romantic

Imm0rt4l vs zuro007

Suris vs calvert

Jarema vs Olenus

Zwei vs Redalion

Dr Witt vs Eliasz Bąk

Dorsaj vs As098 - Remis

Template: Mini-nostalgia L+U
Termin gry: 12.08 (piątek)

Raporty składamy tutaj.
gl & hf

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Redalion 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2016-07-10, 00:09   

Miało być L+U :mrgreen:

Poprawione [Cez]
Ostatnio zmieniony przez Cez 2016-07-10, 08:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-10, 11:09   

Dawidu91 vs Jaris nieźle :mrgreen: , Cez i Begrezen też ciekawy pojedynek. Liczę na opisy jak Ceza i Immortala.
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2016-07-10, 17:08   

A ja liczę na to, że będą jakieśkolwiek streamy - zwłaszcza z hitu kolejki ale tez meczu Immortala z Zuro (chętnie przygarnę się na stream od każdego z was :D)... Ale oczywiście ktokolwiek będzie streamował meczyki z turnieju to bardfzo chetnie zobaczę ;D

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2016-07-17, 02:01   

Dawidu91 Red Tower Solmyr/Alkin vs Jaris Blue Cytka Tazar 117 1-0
przeciwnik poddał grę :(
 
calvert


Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 12
Wysłany: 2016-07-24, 14:39   

Suris (Loch, Shakti 32-26-15-12) def Calvert (Wrota, Grindan -> Gurnisson 24-17-25-11) Mini-Nostalgia 146 1:0

Pierwszy tydzień udany. Pokonałem 3 swoich komputerowych przeciwników - jeden z nich był z Wrót Żywiołów, więc miałem double bulding. Udało się też postawić ptaki w startowym zamku, także nie było źle. Miałem do wyboru kogo rozwijać: Grindana, Ivora, Monere, Labetę, ale wybrałem Gurnissona. Całkiem przyzwoicie się rozwinął. Oprócz standardowych umiejętności, które zawsze się wybiera dostał tylko Archery na sam koniec. Także i tu był plus, bo miałem też fajne arty do tego skilla. Zacząłem buszować w pierwszej treasure zonie. Kilka ważkarni, buty do spida, pierwsza utopia (książka ziemi, naszyjnik +3all). No zapowiadało się ciekawie. Szybki teleport do miasta i druga utopia na innym terenie (niebieski kapelusz) - teraz mogłem pozwolić sobie na wiele: mega wskrzeszanie wiwek, implo, DD, Fly itp. :) . Zrobiłem jeszcze w sumie 4 utopie, także arty i kasę miałem. Brakowało jedynie armii. Dużo woja potraciłem jednak w tych utopiach. W tym tych strzelających, do których miałem Archery, Łuk i inne arty. Nie da się niestety wskrzeszać żywiołaków :/ Przeciwnik nie próżnował. Też miał double bulding - dwie Twierdze dały mu behemoty, ptaki i wilki. Staty w ataku i obronie zdobył lepsze, armia też lepsza. W finałowej walce załatwił mnie rzucając Haste i wybijając wszystko oprócz wiwern, a potem tylko kilka razy Blind na wiwerny i stopniowe ich wykańczanie. Ja rzuciłem raptem tylko 2 łańcuchy piorunów i tyle mogłem zrobić. Nie wiem czy bardziej taktycznie rozgrywając tę walkę mógłbym coś więcej wskórać...

Dzięki za grę!
Thanks for playing! :)

 
Suris

Dołączył: 29 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: 2016-07-27, 14:13   

I was monitoring your fast develpment regarding extra towns, money and army. I was struggling with gold for whole game, thats why I chose to stick with minotaurs+dweel, instead of manticores. I had two minimum utopias, no good artifacts at all. but managed to upgrade Beghemots and catch him on last move for final battle.
Very good game. thanks
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-07-28, 07:35   

Dodatkowe 4 dni. Oby tylko tyle.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Olenus 


Dołączył: 29 Kwi 2016
Posty: 45
Wysłany: 2016-07-28, 19:16   

Jarema (conflux, Monere) vs Olenus (rampart, Mephala) 0 : 1 Koniec gry w 1 1 4
Trafilismy obok siebie stad tak szybki koniec, postanowiliśmy rozegrać rewanż ponieważ oboje nie zdązylismy sie rozwinąć.

Jarema (conflux, Dessa) vs Olenus (rampart, Mephala) 1 : 1 Koniec gry w 1 2 3
Tu od początku mialem problemy niestety raz trafiłem na zbyt mocną przeszkodze gdzie stracilem cale wojsko razem z bohaterem, postanowiłem poddac gre.

Jarema (ramoart, Kyrre) vs Olenus (conflux, Luna) 1 : 2 Koniec gry w 2 3 3
Tu było naprawde ciekawie, zdązylismy sie rozwinąc dobrze poniewaz nie bylo mozliwosci wczesniej sie spotkac. Pierwsza walka byla bardzo wyrownana, zostalo nam po kilka jednostek, Na szczecie mialem rozbudowane 2 zamki rampart i po pierwszej walce od razu ruszylem 2 armia i dokonalismy ostatecznej walki. Niestety nie mam screenu z ostatniego meczu. Zbierznosc zamkow przypadkowa, za kazdym razem gralismy metodą odrzucania i zostawaly te same zamki ;)
Ostatnio zmieniony przez Olenus 2016-07-29, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2016-07-28, 23:38   

To ciekawe. W każdym raporcie Jarema pokonał Olenusa (pisze wyraźnie Jarema (x,y) def Olenus (z,ż)... A było 2:1... Ciekawe ;D

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
LordKoper 


Dołączył: 29 Kwi 2016
Posty: 17
Wysłany: 2016-07-29, 20:26   

LordKoper Cytadela Tazar vs Romantik Twierdza CragHack (1-0)
Po zajęciu głównego zamku w 137 Romantik poddał gre!
Dzieki za gre pozdrawiam!

Beztytułu.jpg
Plik ściągnięto 147 raz(y) 826,75 KB

 
Romantic 


Wiek: 38
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 13
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-07-29, 20:31   

Dokładnie.. przeciwnik 11 aniołków, 60 wiwek ( bez robienia TZ), 8 up hydr ( z dwelem oczywiście).. a mnie k...rw.aaa nie była stać na up behów. O taka gra:)

Dzięki za partyjkę:)
 
 
[HA]Imm0rt4l 
will never die



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 103
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-08-01, 20:44   

Imm0rt4l (Red, Conflux, Monere 17-14-13-14) def Zuro007 (Blue, Castle, Valeska ~> Crag Hack 11-11-4-5) 137 1:0

Przeciwnik poddał grę po zrobieniu topki, na której stracił większość armii.
Partia ogólnie dość ciekawa. W 111 wyeliminowałem komputerowego gracza zielonego (nawet nie zdążył się ruszyć biedak :D) i zająłem jego miasto - Tower. W 117 miałem już zamki wszystkich 3 kompów (dodatkowo Inferno i Nekro). Na początku drugiego tygodnia wjechałem do swojej treasurki. Było sporo drzewek (zgromadziłem w sumie 46 wiwek przed końcem drugiego tygodnia). Na początku 3 tygodnia zrobiłem topke i szykowałem się na dwie kolejne. W tym czasie na horyzoncie, w głównej strefie treasury, pojawił się Zuro ze swoim Cragiem (widziałem go dzięki wieży). Zrezygnowałem więc z robienia kolejnej topki, rozbiłem herosa i odkupiłem w głównym zamku przy samym wjeździe do głównej TZ. Myślałem przez chwilę, żeby zabić mu herosa, na którym miał tylko rusałki, ale nie byłem pewien, czy go dosięgnę, poza tym nie miałem w ogóle many, a trzeba było zdjąć po drodze 50 dreadlordów. Poczekałem więc dzień, ale niestety przeciwnik zmył się z powierzchni ziemi (chyba zobaczył, że jest blisko mojego miasta). Pocisnąłem jednak do przodu, licząc, że może jakoś go dogonię. Wjechałem do strefy Zuro, Craga nigdzie nie było, więc zająłem jego dwa miasta, obrywając troszkę od szczurów i wież zamkowych. Po chwili przeciwnik skapitulował po stracie woja. Loada już nie dawałem, bo i tak dałem wcześniej - nie ma co dawać tyle fory, bo jeszcze by się to zemściło na mnie :D chociaż myślę, że przewaga statów i ponad 40 wiwek i tak powinno wystarczyć, żeby wygrać ewentualne FB. Niech Zuro jeszcze opisze, jak to było z jego strony;) Dzięki za grę!:) Poniżej screen z ostatniej walki, co by to jakiś był:)

 
 
ZawodowyGracz 
Jarema

Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-08-02, 10:51   

Tak przyznaję że w ostatnim meczu Olenus wygrał. Jednakże, trochę niesprawiedliwie ponieważ nazbierał 39 wiwern (prawdopodobnie większa połowa z rojowisk) i ulepszył je w zamku, łamiąc tym samym zasady regulaminu i przechylając wygraną na jego stronę. Ale nie gramy tutaj o złote kalesony jak to mówią, więc nie chce aby miał problemy z tego powodu i akceptuje jego wygraną :)

Heroes 3 SoD
 
 
Olenus 


Dołączył: 29 Kwi 2016
Posty: 45
Wysłany: 2016-08-02, 18:58   

Nie doczytałem ze jest to zakazane wiec zaproponowałem walke bez nich, dla jasności. A jezeli komisja uzna to za błąd moge zagrac dogrywkę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group