Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Gadanina o MapMakerAW
Autor Wiadomość
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2016-08-26, 12:25   

heroes3 napisał/a:
Odrzucając noty autorów map, ciężko by nam było zebrać potrzebną ilość ocen. Popatrz na to, co już się dzieje. Przedłużono ocenianie o dwa tygodnie, bo chyba połowa map nie ma jeszcze odpowiedniej ilości ocen, a są i takie, które nie mają żadnej oceny!

Zgadzam się, ale nie zmienia to faktu, że złym pomysłem jest, aby uczestnicy konkursu byli sądzonymi i zarazem sędziami. Dziki zachód! Kto nie padnie od kuli, oberwie 'tulipanem'. :mrgreen:

Zwykła kaczka
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-08-26, 14:08   

A mnie z kolei zastanawia trochę sprawa skilla testujących. Jak zrobisz mapę zbyt łatwą, to zostaniesz skrytykowany, że zbyt łatwa. Jak zrobisz zbyt trudną, to że zbyt trudna, to oczywiste. Ale problem w tym, że nie ma 'środka', bo mapa o średnim (chciałoby się użyć słowa 'odpowiednim') poziomie trudności dla jednych będzie ok, dla innych za łatwa, a dla innych zbyt trudna. Sam spotkałem się z obiema sytuacjami, nie tylko we własnej mapie, ale i przy graniu innych. No i teraz nie wiem, może powinniśmy mieć jakiś panel pomocy dla osób przechodzących mapę, którzy odrzucili ją z uwagi na własne błędy w jej grze? Np. "pytanie do autora", gdzie nick autora by się nie wyświetlał, a można by było pomóc komuś słabszemu w H3. Taki tylko z niknąd przykładzik - ktoś wrzuci do konkursu "Wayfarer'a" (tzn. coś w tym stylu, nie-plagiat). I oberwie same 1 albo 2, bo 80% graczy będzie się blokowało w pierwszym tygodniu. A jak nie wtedy, to zaraz potem. Da się coś z tym zrobić?

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-08-26, 14:32   

Ravciozo napisał/a:
Da się coś z tym zrobić?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to założenie tematu pt: "Potrzebuję pomocy" czy coś w tym stylu w którym można byłoby opisać problem jaki ma się z daną mapą i poprosić o pomoc. Uważam też, że to byłoby o wiele prostsze w zrealizowaniu a nie łamie zasady o anonimowości twórców map (czyli każdy może pomóc). W końcu nie masz pewności, że odpisuje do ciebie twórca mapy.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2016-08-26, 14:56   

jeśli autorom map rzadko się chce rejestrować, żeby wrzucić mapę, to tym bardziej komuś się będzie chciało rejestrować i zakładać wątek, prędzej przerzuci się na inną mapkę :P
imo jesli mapa jest trudna można dorzucic jakies wskazówki w zdarzeniach na mapie dla tych słabszych graczy

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-08-26, 15:16   

Begrezen napisał/a:
to tym bardziej komuś się będzie chciało rejestrować i zakładać wątek, prędzej przerzuci się na inną mapkę :P

Jest możliwość pisania jako gość (w dziale MapMaker AW) a temat zostałby założony przez organizatora.
Cytat:
imo jesli mapa jest trudna można dorzucic jakies wskazówki w zdarzeniach na mapie dla tych słabszych graczy

Nie zawsze autor umieszcza wskazówki i nie jest do tego zmuszony. Więc to nie rozwiązuje problemu.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-26, 16:25   

Ja zawsze do minusów daję brak fabuły jednak nie zaniżam na tej podstawie ogólnej oceny, po prostu przyjemniej się w takie mapy gra. Podobnie z poziomem trudności, jest pełno map, gdzie można zagrać każdym bohaterem a wszyscy oni mają w miarę równy start, wiadomo w takim przypadku, że komputer nie będzie zbyt wielkim wyzwaniem. Wtedy mamy balans ale brak nam wyzwań.

Co do podziału na tych doświadczonych i tych mniej to problem byłby z wyborem ich, każdy przecież może powiedzieć, że toć to jego druga mapka w życiu, a jak byłoby do tego jury odpowiednie to też by trzeba było określić jakieś zasady.

Ja już wiem na pewno, że nie zdążę ocenić wszystkich map, po prostu po przejściu dwóch potrzebuję trochę przerwy, gra ta dawno przestała mnie jarać jak kiedyś i czasami tylko do niej wracam. Zostało mi jeszcze kilka z SoD a Hota póki co wszystkie omijałem, z tego co widziałem większość z nich jest spora więc nie ma szans na ocenienie wszystkich o ile w ogóle którąś.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-08-27, 11:01   

Begrezen napisał/a:
imo jesli mapa jest trudna można dorzucic jakies wskazówki w zdarzeniach na mapie dla tych słabszych graczy


No, jeśli mapa ma jakieś trudności pod względem technicznym (np. trzeba pogłówkować, żeby gdzieś się dostać) to ok. Ale jeśli po prostu ktoś nie ogarnia jak pokonać wroga, bez żadnych sztuczek itp., to nic to nie da. Pomysł z zakładaniem tematu jest całkiem spoko. Jedyny minus, jaki widzę to fakt, że jeśli każdy autor utworzyłby temat dla swojej mapy, to powstałby niezły burdel. Z drugiej strony, jeśli to przechodzący mapę mieliby zakładać tematy, żeby uzyskać pomoc, to chyba 1 na 100 by to uczynił :(
Sam pomysł jest całkiem dobry, choć chyba średnio wypali

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-08-28, 12:43   

Ravciozo napisał/a:
A mnie z kolei zastanawia trochę sprawa skilla testujących.

Oj już się czepiasz ;-) Umiejętności testerów były, są i będą zawsze na różnym poziomie i nic tego nie zmieni. I jest to poniekąd wpisane w ryzyko związane z oddawaniem swojej mapy pod publiczną ocenę. Stąd ocena końcowa jest oceną średnią z kilku różnych recenzji, co zmniejsza ryzyko zaniżenia/zawyżenia ocen.
Co do tematu jestem za. W którymś temacie już istniejącym pisałem z prośbą o walkthrough. Odezwał się jeden user na pw. Pogadaliśmy. W żaden sposób nie wpłynęło to na moją ocenę. Także jak widać nie zawsze pomocy potrzebują ci najsłabsi (bo może masterem HoM&M3 nie jestem, ale nowicjuszem już dawno nie ;-) ).
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-29, 17:36   

Grał ktoś w mapkę Friends fiends and foes? Utknąłem w jednym miejscu a bardzo szkoda bo mapka aspirowała do najwyższej noty, nich odezwie się autor albo ktoś spróbuje (załączam save) przejść dalej, wydaje mi się, że to po prostu niedopatrzenie autora i może zepsuć całą rozgrywkę, na 99% innego przejścia nie ma.

Konkurs.GM1
Pobierz Plik ściągnięto 252 raz(y) 255,81 KB


Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
restling 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 381
Wysłany: 2016-08-29, 18:00   

Tak, z tego co pamiętam to grałem w tę mapę i tam się nie da przejść. ja to ominąłem w sposób nieczysyty (wziąłem jakiegoś randoma z tawerny i wpisałem mu kod na wszystkie zaklęcia ---> przyzwanie okrętu). Tylko u mnie jeszcze potem pokazał się błąd uniemożliwiający przejście - wir wodny po prostu nie działał i nie przenosił, mimo że nic w tym nie przeszkadzało.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-29, 18:06   

Też chyba pokombinuję bo chciałbym dograć to do końca. Nie wiem tylko jak to później ocenić, szkoda dać jedynkę no ale mapa nie do przejścia.

[ Dodano: 2016-08-29, 18:13 ]
Mam jakąś nędzną wersję, na której nie działają kody. Może mi ktoś wklepać wszystkie zaklęcia na boha i odesłać save? Z góry dzięki.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2016-08-29, 18:22   

Powinno być.

Konkurs.GM1
Pobierz Plik ściągnięto 260 raz(y) 255,84 KB


Zwykła kaczka
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-08-30, 00:13   

Oceniając jedną z map, chciałem podać ocenę tylko w gwiazdkach, bez tekstu. I nie wiem czemu, wyrzuciło mi jakiś błąd i uznało moją ocenę za spam :shock: Czy mod odpowiedzialny za przyjmowanie ocen mógłby się ze mną skontaktować, bo nie wiem czy ta ocena została uznana, czy nie :-/
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-08-30, 10:42   

Powtórka u mnie:


Gdyby recenzja została zaliczona przy kolejnej próbie wystawienia pojawiło by się to:

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2016-08-30, 12:42   

heroes3 napisał/a:
Oceniając jedną z map, chciałem podać ocenę tylko w gwiazdkach, bez tekstu. I nie wiem czemu, wyrzuciło mi jakiś błąd i uznało moją ocenę za spam

Spróbuj teraz, powinno zadziałać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 6 z 10
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group