Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Konkurs na mapę - propozycje
Autor Wiadomość
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-07-17, 12:08   

@Krzemo, nie wiem czy to my mieliśmy pecha i zaczęliśmy od tych "niedorobionych" map, czy po prostu poziom jest średni. :-| Ja na cztery mapy, to dopiero w tą czwartą się całkiem wciągnąłem i stwierdzam, że przyjemnie się gra. Na pozostałe trzy jedna nie powinna nigdy ujrzeć światła dziennego, a dwie pozostałe były nawet fajne, ale miały braki wymagające update.
Tyle tylko, że sędzia dopuszczający mapy do konkursu, zanim przetestują je gracze, zabiłby cały sens konkursu. Jedna osoba mogła by subiektywnie decydować o tym co jest dobre, a co nie. I zaczęły by się skargi i zażalenia. Lepiej dopuszczać wszystko jak leci, tylko przy takiej frekwencji map po prostu zrobić podział na "amator" i "pro".
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2016-07-17, 12:17   

krzemo napisał/a:

jak patrzę na niektóre mapy to widzę lukę w tym konkursie: powinien być jakiś sędzia który przepuszcza tylko dorobione mapy :P


Nie zamieniaj się w zrzędę i bóldupca*.
Dla słabych map ocena będzie niska.
Typowi polacy. Konkurs się udał, ale zamiast być z tego zadowolonym, to bóldupią, że kilka map jest gorszych.

Trochę szkoda, że czasowo się nie wyrobiłem, bo nie zdążyłem nawet dokładnie przetestować swojej mapy, ale przynajmniej widzę kogo recenzje są cokolwiek warte, a kto jak zwykle trolluje.

* - wiadomo kto to.

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-07-17, 12:21   

Tilogour napisał/a:
Typowi polacy. Konkurs się udał, ale zamiast być z tego zadowolonym, to bóldupią, że kilka map jest gorszych.

Jeśli to też do mnie było (a było?), to nie bóldupię. ;-) Patrz nawet parę postów wyżej, jak pisałem, że jestem pozytywnie zaskoczony ilością. Po prostu stwierdzam fakt, że chyba miałem pecha w doborze map, bo te trzy pierwsze nie były zbyt ekscytujące. I raczej zastanawiam się, co z tym zrobić na przyszłość, niż bóldupię. ;-)
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-17, 12:26   

Panowie, są 4 zayebiste XL-ki, ja już grałem w 3 równocześnie, jedna skończyłem i moim zdaniem tamta mapa będzie w top 3. Proponuję nie oglądać w edytorze tylko zagrać, ewentualnie wpisać nwcwhatisthematrix i wtedy obejrzeć na pełnym ekranie. Poziom kilku map jest bardzo wysoki :-)
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2016-07-17, 12:27   

heroes3 napisał/a:
Jeśli to też do mnie było (a było?),


To była odpowiedź na zachowanie krzema, ale przypuszczałem, że będzie więcej takich osób później, bo jest tu kilka takich zrzęd, którym nic nie pasuje.

Gdyby było więcej czasu, to wrzucił bym lepszą i odpowiednio przetestowaną mapę, ale nie było, to wrzucę ją poza konkursem, jak dobrze przetestuję.

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-17, 12:28   

Tilogur, XL-ke robisz ?
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2016-07-17, 12:30   

Niestety nie, ale jestem w trakcie robienia M. (kolejna część imi... tym razem postaram się b. dobrze ją zbalansować). Mapa jest prawie skończona - wymaga dobrych testów i poprawy balansu.

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-17, 12:31   

Spoko, nieważne czy na konkurs czy nie. Jak wrzucisz to zagram. Powiem jednak szczerze, że po mapie Wayfahrer wszystko jest słabe :D
 
krzemo



Pomógł: 21 razy
Wiek: 107
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 77
Wysłany: 2016-07-17, 12:44   

nie napisałem o dopuszczaniu map które podobają się tej jednej osobie, tylko dopuszczaniu takich które spełniają jakieś minimum. Prawie zawsze to minimum mozna ocenić po miniaturce

np bitwa o cztery żywioły czy coś takiego. Prymitywna Ska na której z buta dostajesz pedant +4 do wszystkiego, w nastepnej kolejce glaudius tytanów, który i tak odłożyłem bo w tej samej kolejce podniosłem miecz anielskiego sojuszu...wątpie też by na Sce ktokolwiek zdąży zrobić użytek z siedliska błękitnych smoków

albo mapa "praca dla polaka" której nie da się wygrać i można na niej tylko śmiać się z niezbyt zabawnych żartów

albo ejakulacja biorąc pod uwagę, ze szwendają się u nas również dzieci

Tilogour napisał/a:
Typowi polacy. Konkurs się udał, ale zamiast być z tego zadowolonym, to bóldupią, że kilka map jest gorszych.


typowy debil który nie odróżnia krytyki od krytykanctwa, nie skarżę się na konkurs a na to, że biorą w nim udział wszystkie mapy, równiez niedorobione

[ Dodano: 2016-07-17, 12:46 ]
Tilogour napisał/a:
kilka takich zrzęd, którym nic nie pasuje


ty to jesteś jednak niesprawiedliwy chuj, zgłosiłem tylko uwagę by mapy spełniały jakiekolwiek minimum a ty od razu twierdzisz że nic mi nie pasuje? Skąd ty to wziąłeś?

What's up, Roc?
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-07-17, 12:53   

krzemo napisał/a:
nie napisałem o dopuszczaniu map które podobają się tej jednej osobie, tylko dopuszczaniu takich które spełniają jakieś minimum. Prawie zawsze to minimum mozna ocenić po miniaturce

Okey, rozumiem. Tylko co to jest to "jakieś minimum"? :-) Nie da się na mapach określić niezbędnego minimum, bo to co jest dla jednego fajne, innemu się nie spodoba. To co jeden oceni na 2 gwiazdki, inny oceni na 4. Więc jak sobie wyobrażasz określenie tego minimum w taki sposób, aby nikt nie poczuł się poszkodowany? ;-) To już lepiej tak jak pisał Tilogour, puścić wszystko jak leci i niech recenzenci zweryfikują. Najwyżej jakaś mapa będzie miała same 1.
p.s. A tak na marginesie, jeszcze nie wymieniłeś ani jednej mapy, o której ja pisałem. Więc szykuj się na co najmniej jeszcze jedną taką, która jest nie do przejścia i nie warta Twojego czasu ;-)
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2016-07-17, 13:05   

krzemo napisał/a:

by mapy spełniały jakiekolwiek minimum


Oczywiście takie minimum, które ty bys dopuścił.
Dając durne wymagania mógłbyś zniechęcić mapmakerów, a w konkursowych jest jednak przewaga dobrych.


Cytat:

albo mapa "praca dla polaka" której nie da się wygrać i można na niej tylko śmiać się z niezbyt zabawnych żartów


Akurat tę mapę sprawdzałem i prawie zawsze da się ją wygrać.
Podejrzewam, że akurat ten przykład to żart ze strony autora.

krzemo napisał/a:
ejakulacja biorąc pod uwagę, ze szwendają się u nas również dzieci

:lol:
Jeżeli piszesz poważnie (a na 70% tego nie robisz i jest to tylko słabej jakości zarzutka), to lepiej, żeby dzieci żadnych map konkursowych nie oceniały imo.

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2016-07-17, 13:22   

Cytat:
wpuścił na ten konkurs nawet pustą mapę pełną wody i zwyzywał od polaczków każdego komu by nie pasowała


Rozumiem, że większość map konkursowych, to właśnie puste mapy pełne wody i konkurs jest takimi mapami zapchany, tak?
Może i jestem "Mikusiem w drugą stronę", ale nie próbuję kłamać tak, jak Ty.
Nie próbuję również takimi argumentami rzucać: "
Cytat:
ejakulacja biorąc pod uwagę, ze szwendają się u nas również dzieci

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-07-17, 14:11   

Ból dupy to wy obaj na moim punkcie macie widzę, już nawet w kłótni z kim innym trzeba się do mnie dopieprzać? Jak z dziećmi :-P A to, że krzemo nadal ma moda to jakaś jawna kpina, może się Malek albo mbeh w końcu obudzą.

Co do konkursu to chciałbym wiedzieć kiedy powstanie temat do oceniania map? I jak to ma wyglądać, czy każdy notuje sobie oceny i na koniec wszyscy wrzucają wszystkie swoje razem czy można oceniać na bieżąco?

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2016-07-17, 14:50   

Mikus napisał/a:
I jak to ma wyglądać[...] czy można oceniać na bieżąco?


Mapę oceniasz na bieżąco, w odnośnikach: "Oceń mapę", bądź "Dodaj ocenę konkursową".

Zwykła kaczka
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 21 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 876
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2016-07-17, 16:44   

ale po co szukać problemu tam gdzie go nie ma? mapa jest słaba? ok, dostanie jedną gwiazdkę, tyle w temacie. po co ta cała gunwoburza? cieszcie się konkursem, grajcie w mapki, a nie... :-)

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Strona 12 z 15
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group