Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Konkurs na mapę - propozycje
Autor Wiadomość
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2015-11-18, 13:54   

Dago napisał/a:
... A ja szczerze nei rozumiem, dlaczego macie jakiś problem z tym, że ktoś na konkurs podeśle jakieś swoje (dobre) dzieło zrobione na zupełnei inną okazję. To całkiem naturalne - mam coś dobrego, to wysyłam do konkursu. Skoro zrobiłem to ja, to tak samo jest moją pracą jak coś, co zrobię dziś. Zupełnie bez sensu.


Popieram

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 870
Skąd: z jaskini mbehemota
Wysłany: 2015-11-18, 15:35   

Volkor napisał/a:
3. temat niech wybiorą Admini żeby każdy musiał zacząć "od zera"

Absolutnie nie! Jeśli każda przesłana mapa ma być podobna tematycznie to komu by się chciało każdą przechodzić, jeżeli będzie w nich podobna fabuła. Im więcej zgłoszeń tym większe prawdopodobieństwo, że kilka map może się trafić bardzo podobnych, więc uważam że w tym przypadku również jest wskazana dowolność.

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-18, 16:46   

hehe, dobra już się nie wypowiadam bo faktycznie wypaliłem bez sensu :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez 2015-11-19, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2015-11-18, 22:22   

Cytat:

2. Warunki odnośnie budowy mapy (np. tylko rozmiary L, XL, powierzchnia wody poniżej 50%, wymagane zdarzenia czasowe itp.) - a może zupełna dowolność?
Dowolność, ale ze względu na popularność SoDa, to mapa RoE-SoD (bez WoGa o HoTy : / )

Cytat:

1. Jaki czas byłby wystarczający na utworzenie dobrej mapy.

Zbyt długi termin spowoduje niepotrzebne przedłużanie konkursu.
Osobiście proponował bym max miesiąc, ale jeżeli więcej osób uprze się, żeby były to 2 miesiące, to cóż. Można przeboleć - proponował bym co najwyżej (jeżeli wygra opcja 1msc) przedłużyć czas o tydzień/2 tyg, jeżeli komuś by coś wypadło i by to zgłosił wcześniej.
3 miesiące, to już całkowita przesada.

Cytat:

Propozycje nagród

Jakaś ciekawa gra najlepiej.
:mrgreen: Mnie, to by ost z Undertale ucieszył, ale who cares.
Cytat:

4. Sposób oceniania.

Cytat:

niech kazdy user ma 3 głosy. Jeden o sile trech punktów, drugi o sile dwa no i trzeci o sile jeden.. i oddałby te punkty poszczególnym mapom.

Ten mi się podoba
Cytat:

napisał na forum przynajmniej np. 10 postów lub ma zarejestrowane konto przed ogłoszeniem konkursu (aby zminimalizować ryzyko zakładania wielu kont).

20 sensownych postów i jednocześnie konto założone przed konkursem proponuję.
Chyba, że głosujący podeśle w miarę dobrą mapę, to wtedy nie musi. :mrgreen:

Oprócz tego jedna mapa na osobę.
Najchętniej widział bym mapy M+ (ja tworzę głównie M)

FANI MAP L i XL - Co byście powiedzieli na wyrównanie szans dla innych mapmakerów? Jeżeli ktoś wysyła XL, to może tylko jedną, L 2, a M - 3 wysłać? Chyba, że coś takiego zbytnio by skomplikowało głosowanie..., ale z drugiej strony twórcy M musieli by się o wiele bardziej postarać? (ew można by wysłać 1M i 1L, jeżeli ktoś nie był by zainteresowany XL, lub wysłać 2 mapy L) i po prostu głosowało by się łącznie wtedy. Czyli ktoś wysłał 3x M, to oceniam, czy te 3 mapy M są łączenie lepsze, niż jedna XL lub 2x L stworzone przez inną osobę.
Co o tym myślicie? (zamiast 3x M można dać 4x M)

Generalnie mój pomysł jest taki, że byłby to konkurs na najlepszego mapmakera zamiast na konkretną mapę

Co o tym myślicie? (a nagrodą mogła by być ranga ; ), jeżeli kasy by brakło na coś fajnego. Np. Epicki mapmaker :lol: - nazwa do ustalenia)

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2015-11-19, 15:03   

1 XL lub 2 L lub 3-4M, to najrozsądniejszy wg mnie wybór.

Zapomniałem usunąć tego zdania "Oprócz tego jedna mapa na osobę,"

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2015-11-19, 15:21   

Rozmiar to trzeba z góry ustalić, bo o wiele łatwiej stworzyć dobre M niż dobre XL.
 
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2015-11-19, 19:57   

A ja w sumie jak grywałem jeszcze mapy normalne to nigdy nei uświadczyłem (poza jedna wbudowaną w grę kapitalną mapą) dobrej eMki - ludzie jakoś nigdy nei chcą ich robić :D ci dobrzy robią XLki, a eMki ci co im się nei chce. :C

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-19, 20:24   

- Zakładając, że do konkursu przystąpią doświadczeni maperzy, rozmiar L to powinno być minimum. Większe pole walki, możliwość dłuższej eksploracji to same atuty.
- Mapa z fabułą i zdarzeniami czasowymi, bez standardowych map typu "4 graczy w 4 rogach każdy na każdego"
- Czas przygotowania max 2 miesiące
- Wyboru najlepszej mapy dokonuje komisja złożona z np. adminów, top master AW z ostatnich lat itp. Wykluczy to problem multikontowości, zaniżania ocen, spojlowania map. Mapa oceniana w kilku kategoriach. Top 3 mapy ocenione z uzasadnieniem.
- Brak możliwości oceniania map przez użytkowników, jedną gwiazdke może dać każdy nawet nie grając.
- Oceniana jest mapa, nie maper.
- Nagrody są najmniej istotne.
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2015-11-19, 21:34   

Amitamaru napisał/a:
Rozmiar to trzeba z góry ustalić, bo o wiele łatwiej stworzyć dobre M niż dobre XL.

Łatwiej stworzyć M-ke, ale z drugiej strony ludzie zdecydowanie bardziej wolą większe mapy, dlatego sądzę że one będą miały lepsze oceny. Proponuję pozostawić tutaj dowolność - każdy doświadczony makmaker wie, że najlepsze oceny zbiorą mapy XL i L ;)
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2202
Wysłany: 2015-11-19, 21:44   

Co do wielkości mapy to tak jak powiedział Mbeh najlepiej by była dowolność w rozmiarze.
Dobrze by było ustalić jakieś kryteria oceny i skalę do nich np. fabuła, krajobraz, rozgrywka, poziom trudności i skalę dla każdego kryterium np. od 0 do 5 pkt. i to by w sumie dawało 20pkt. max dla mapy.
Przy ocenianiu moim zdaniem najlepsza byłaby komisja składająca się z powiedzmy 5 osób: administracji czy doświadczonych graczy na forum lub byłych maptesterów AW.
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-11-19, 21:53   

Xeno napisał/a:
Dobrze by było ustalić jakieś kryteria oceny i skalę do nich np. fabuła, krajobraz, rozgrywka, poziom trudności i skalę dla każdego kryterium np. od 0 do 5 pkt. i to by w sumie dawało 20pkt. max dla mapy.


O tym też wspomniałem ale po co czytać poprzednie posty.

Rozmiar w sumie może być dowolny ale wtedy trzeba się zdecydować na ilość, według mnie pomysł Tilo (o ile brać tego człowieka na poważnie, może to tylko pomysł jego tulpy) jest słaby, wstawiając powiedzmy 4 mapy M tylko utrudniamy życie innym bo trzeba wszystkie przejść, ocenić i dodatkowo wyciągnąć średnią dla mapera co też może być ciężkie. Ja jestem za jedną mapą, jeśli chce Ci się robić 4 emki to równie dobrze możesz zrobić Xl'kę.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-19, 22:13   

No wreszcie jakieś głosy rozsądku. XL, fabuła, komisja.
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2015-11-20, 12:06   

Amitamaru napisał/a:
Rozmiar to trzeba z góry ustalić, bo o wiele łatwiej stworzyć dobre M niż dobre XL.

Jeżeli będzie można zamieścić 1XL, 2L, lub 4M, to myślę, że szanse będą wyrównane, nawet wtedy, gdy ktoś zdecyduje się na 3-4xM.


Cytat:
bo trzeba wszystkie przejść, ocenić

co zajmuje mniej więcej tyle samo czasu, co przejście XL

Cytat:
dodatkowo wyciągnąć średnią dla mapera co też może być ciężkie

Myślę, że ludzie, którzy będą to oceniać ogarniają matematykę.
Nie martw się. Kiedyś też ogarniasz.

Dlaczego ktoś Ciebie Mikus miałby traktować na poważnie?

Jeżeli nie chcecie M(/uważacie, że mój pomysł jest głupi/za dużo bawienia się z tym będzie), to ustalcie wobec tego konkretny rozmiar i system oceniania
BTW: Mikus już napisał, że pomysł mu się nie podoba, więc jego kolejne wywody na temat mnie traktuję jako spam i słabe prowo

Odnośnie oceniania, to dodał bym jeszcze klimatyczność/klimat (mapy), ale zapewne dla większości z was to będzie zawierało się w fabule, więc to nie przejdzie.

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-11-20, 13:52   

Jak tak bardzo lubisz emki to zrób dopracowane M, myślę, że znajdzie się trochę takich, którzy nawet wolą grać małe mapy.

Tilogour napisał/a:
Myślę, że ludzie, którzy będą to oceniać ogarniają matematykę.
Nie martw się. Kiedyś też ogarniasz.


Nie o to mi chodziło, ciężej ocenić kogoś po kilku mapach, zwiększa to też w sumie jego szanse, że któraś komuś przypadnie do gustu a jednak więcej czasu trzeba poświęcić czterem różnym scenariuszą z różnymi historiami, może kiedyś to ogarniesz.

Tilogour napisał/a:
Dlaczego ktoś Ciebie Mikus miałby traktować na poważnie?

Bo nie mam tulp. A może po prostu chcesz aby każda z twoich tulp swoją mapę zrobiła dlatego tak ci na tym zależy?

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2015-11-20, 13:53   

Tilogour napisał/a:
Odnośnie oceniania, to dodał bym jeszcze klimatyczność/klimat (mapy), ale zapewne dla większości z was to będzie zawierało się w fabule, więc to nie przejdzie.

Ew. zawsze można wpisać, że rozgrywka była wciągająca. Jak ktoś napisze, że mapa go w ogóle nie zaintrygowała, to wiadomo, klimatu nie było ;-)
Tak czy siak uważam, że zdecydowana większość już zdążyła wyrazić swoją opinię. Czekamy na konkretne decyzje adminów i można się brać do pracy :-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 15
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group