Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Malekith
2015-06-15, 10:38
Raporty Master AW pro
Autor Wiadomość
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2015-05-15, 00:23   

Altaeir vs Woj84
0:1
Cytadela(Alkin) vs Rampart(Tazar)
W karczmie dostałem Alkina i Mephalę, sprawdziłem co dostaną na 2lvl(odwiedziłem kamyk expa). Mephala dostała chyba łuki, a Alkin magię ziemi. Z tego powodu zdecydowałem się grać Alkinem(z czego się cieszę bo potem Mephala na 4lvl dostała wodę).
Guardy jak na GiantWara strasznie ujowe. Do 2 cytki grupka tytanów, do scrolla mnóstwo archaniołów, w podziemiu mnóstwo feniksów do namiotu, grupa arcydiabłów do arta(nasiorek+3all i tarcza+6def), a na górze mapy znów archanioły do czarnej kulki. W podziemiu przy kopalniach up wampy do golda, up elfy do klejnotów, oczka do rtęci, up oczka do skrzynek. Po zobaczeniu tego nie byłem w dobrym humorze :lol:
W 1 tyg wtopa 2 wiwek i większości gnolli na up wampach do kopalni golda. Udało się jednak postawić db hydry( zrobiłem hydrę z cytadelą w 2 mieście, bez krówek). |W 2tygodniu zrobiłem puszkę, topkę, odbiłem 2 cytkę(tytany zdecydowały że będą moralować i padła 1 hydra...). Pod koniec 2tygodnia wyłączyłem myślenie i błędy zaczęły się sypać lawinowo. Zapomniałem upnąć hydr z 2 cytki, przez co nie zrobiłem w 2tyg arcydiabłów. Potem na feniksach do namiotu źle się ustawiłem przez co padła kolejna hydra...
Na walce z 30archaniołami do scrolla znów straciłem hydra...Po wyciągnięciu scrolla skierowałem się w stronę pustyni. Duża topka dała dość fajne arty(miecz+5all, zbrojka +4a/d, pancerz+12 moc). Do kartografa anioły, do reliktu obok tak samo. Ponieważ w zasięgu wzroku pojawił się Tazar przeciwnika, zdecydowałem się szybko wyjąć relikt i uciec. Popełniłem wtedy błąd który był bardzo kosztowny. Po zebraniu tarczy+5all użyłem portal miejski przez co złamałem regulamin. Zapomniałem kompletnie że nie można go używać. Zdecydowaliśmy się dograć już 4fun. W towerze dostałem implozję która dawała mi nadzieję na pokonanie Tazara w fb.
Mając kartografa zobaczyłem że przeciwnik nie ma wyjętego scrolla bronionego przez hydry(z tego co pamiętam nie ulepszone) przez co moje morale wzrosły jeszcze bardziej.
Do fb doszło w połowie 4tygodnia na środku. Zdecydowałem że założę zbroję 12moc dla mocniejszego wskrzeszenia i implozji, cały czas modląc się żeby Woj nie miał płaszcza blokującego czary lub czerwonej kulki.
Staty przeciwnika znacznie mocniejsze, miał 10defa więcej, atak też lepszy o około 8-10
Woj rzucał modlitwę, slowa, ice bolt i przywoływał wodniki, z mojej strony głównie implozja( około 2,5k dmg). Ostatecznie walkę przegrałem, przez ilość popełnionych błędów. Była do wygrania gdyby ją lepiej rozegrać, ale co z tego jak złamałem reg. W każdym bądź razie taki Tazar jest nie do ubicia w starciu wojsko vs wojsko.
Nie mam screena swoich artów i statów, ale miałem chyba 30mocy, 300many, skille exp atak, płatnerz, łuki, loga, taktyka, ziemia, woda, mądrość. Z artów poza tymi od statów miałem kulkę powietrza, czarną, kajdany wojny, płaszcz+2speed.


Dzięki za grę i do rewanżu, który już wiem że będzie ciężki bo cytka jest trochę mocniejsza na giant warze ;p

[ Dodano: 2015-05-17, 23:09 ]
Napisałem długiego posta po czym mi go skasowało, bo wylogowało mnie z konta zanim wysłałem...
Teraz będzie krótko i na temat.
Gra rewanżowa z Woj84.
Woj84 cytka(ivor) vs Altaeir ramp(kyrre)
0:1


Opisu 2x mi się pisać nie chce, wrzucam sejwy, każdy oceni sami i obejrzy. Moim zdaniem obie gry bardzo ciekawe. Ewentualne pytania proszę zadawać w dyskusjach lub na pw.
http://sendfile.pl/pokaz/355043---Ybw7.html
1 gra hasła:
red- wojtournament
blue - woj
2 gra
red - woj
blue - lel123321
 
woj84


Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 13
Wysłany: 2015-05-18, 18:42   

Oczywiscie potwierdzam obie gry:) W tej drugiej partii troche bledow porobilem:P
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2015-05-25, 16:04   

Altaeir(conflux, monere) vs Woj84(castle, sorsha)
1:0
Dogrywka na Paranoi
Ostateczny wynik 2:1 dla mnie.
Szybko zająłem 2 miasto którym była cytadela, a następnie uwolniłem bohatera z więzienia. W międzyczasie wysłałem bolka na pustynię. Moja Sephinroth spotkała koło confa jakiegoś szczura przeciwnika z 3ważkami. Pomimo moralujących ważek, udało mi się wygrać 1 starcie, zostając z 1 nimfą. Następnie oczekując kolejnych fal przeciwników zdecydowałem że nie zajmuję miasta na środku, żeby nie tracić bohatera. Taktyka okazała się dobra, bo woj zajął confa tylko na 1 dzień, a potem udało mi się go odbić i utrzymać aż do 1/3/2...
Popełniłem jednocześnie błąd jak i dobrą rzecz. Zrobiłem gildię maga 2, dla pioruna/lodowego pocisku spodziewając się Piquedrama z energetykami. Z tego powodu nie mogłem odpuścić confa żeby przeciwnik nie nauczył się czarów 2 poziomu. Zbudowanie gildii 2 było dobre bo miałem czary o których wspomniałem i zarazem złą, bo mogłem 1 dnia zrobić gildię 2 w swoim głównym mieście. Wracając do tematu pustyni, Woj ze swoim Piquedramem ruszył żeby zająć confa posiadając całe wojsko z puszki. Nie chciałem mu go oddawać dlatego poświęciłem sporo kasy, żeby kupić kilku bohaterów, którzy mając rozdzielone jednostki, bombardowali jego energetyki, pegazy i ważki piorunem/strzałką.
W 1/2/1 jako że nie używałem nowej armii, mogłem przepuścić ostateczny atak na armię Piquedrama. Najpierw zaatakował bolek z 7 upiorami a następnie Lorelei. Jak się okazało w pewnym momencie już czułem że może być ciężko, kiedy pegazy zresistowały piorun a następnie Woj założył na siebie mass bless. Udało się wygrać zachowując 1 ważkę, 1 arcymaga, all energetyki, upiory i większość impów.

Monere zapomniałem kupić książkę czarów, a potem zapomniałem zrobić gildie maga w cytadeli, dlatego aż do 6 dnia bujałem się bez czarów. 2 tydzień obrabiałem swoją mapkę.

W 1/3/2 Woj odbił confa ze środka, a ja w międzyczasie zrobiłem nasiorek+3all.
W 1/3/5 miałem robić już behemoty za którymi był łuk strzelca i puszka, ale zobaczyłem Woja, on zobaczył moje wojsko i statystyki po czym poddał. W swoim confie miałem gildię maga z implozją.
Mój bohater:

Nie miałem ulepszonych ptaków i żywiołaków, dlatego że miałem 3-4 bolków na pustyni non stop i nie miałem odpowiedniego łańcucha aby podać te jednostki z maina do miasta i ulepszyć.

Ciekawostka z 2 grobowców wyciągnąłem książkę wody i ziemi których nie mogłem użyć ani przemielić bo na mapie brakuje ołtarza... ;p

Dzięki za grę
 
woj84


Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 13
Wysłany: 2015-05-25, 20:06   

potwierdzam wynik
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2015-05-29, 00:16   

Dawidu91 Blue Ramp Crag vs Cez red Castle Labetha? 1-0 Boomerang 124 lub 125nie pamiętam :P
gra ogólnie poprawna w 117 cez zrobił błąd atakował nagi up do zamku(jako red) potracił trochę woja i zabrakło mu ruchu żeby zająć zamek ja to wykorzystałem i go zaatakowałem poddał się za kasę i odbiłem zamek w 117. W 121 rzuciłem się na naga bank ;d (okazało się po 6) ledwo wygrałem :D zostało mi 14 elfow i 1 jednorog ale niezly zastrzyk kaski wiec postanowilem rozbudowac stronga bo taki byl zamek na srodku zrobilem ptaki potem je ulepszylem w tym czasie mainem odwiedzilem uniwersytet i stajnie potem cez zaatakowal maina z pegzami(kolejny blad ;P) ja sie poddalem i zaatakowalem go armia. gg
 
Cez 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Wschód
Wysłany: 2015-05-29, 10:19   Boomerang

Cez (czerwony, Zamek, Labetha/Octavia) lose Dawidu91 (niebieski, Bastion, Crag Hack) 125, Boomerang [0:1]

W karczmie sami kiepscy magowie, Labetha i Octavia. Ja, głupi, zamiast szkolić Labethę, to Octavię planowałem na maina. Udało się zdobyć tarczę +6, mimo strat na magach obok zamku. Pierwszy doszedłem do zamku na środku, którego strzegły nagi. Bez znajomości magii ziemi na mistrzu walka z nimi stanowiła ryzykowne wyzwanie. Zdecydowałem się na nie w 117, bo niezwykle doświadczony przeciwnik już czekał Crag Hackiem nieopodal pustyni. Niestety, nagi 2 razy moralowały i moja armia została potężnie przerzedzona, tak, że mimo pozostałej many nie miałem dość wojsk, aby zaatakować golemy strzegące zamku w środku. W tym momencie mogłem już poddać. Potem Dawidu wykosił moje szczury, kręcące się po pustyni. W 2 tygodniu coś tam jeszcze walczyłem, ale ciągle brakowało złota (Dawidu miał go aż nadto, bo zrobił nagarnie). Liczyłem, że coś zdziałam wysyłając resztkę armii na pustynię, z próbą zdobycia zamku lub ubicia maina, ale nie była to racjonalna decyzja.


Druga gra w trakcie. Powinniśmy ją dokończyć na początku kolejnego tygodnia.
 
 
Dawidu91


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 136
Wysłany: 2015-06-15, 22:39   

Zaległa gra z cezem dokończyliśmy to :P poprzedni temat zamkniety wiec tutaj dam rapa mozesz go przerzucic tam jak chcesz :P
Dawidu91 Red castle Fiur Def Cez Blue Ramp Ivor 125
fb w mojej strefie :P w sumie dobra gra z mojej strony wmiare bez bledow :D archy w 124 :>
scr z fb
 
Cez 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Wschód
Wysłany: 2015-06-15, 22:52   Raport z wcześniejszej

Potwierdzam raport z poprzedniej fazy turnieju.

Cez (niebieski, Bastion, Ivor) lose Dawidu91 (czerwony, Zamek, Fiur) 125, Boomerang [0:2]

Na start każdy dostał po jednym golderze. Rampem zdecydowanie łatwiej się robi kopalnie w strefie. Jednak zamek, kiedy się postawi anioły (Dawidu umiał to zrobić, ja nie), ma się w dalszej perspektywie przewagę. Zamek na środku zajął w 121, chyba. Obrobił obie nagarnie, więc miał dość złota. Dlatego odpuścił zamek i wycofał się do strefy, żeby podpakować herosa (tak przypuszczam). Puściłem Ivora do przodu i został pokonany. Może z kimś innym bym próbował rozwinąć gildie i liczyć na dłuższą grę, ale nie z Dawidu.
Dzięki za grę.
gg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Strona 2 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group