Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zamknięty przez: Malekith
2015-11-08, 12:20
Dyskusje turniejowe
Autor Wiadomość
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2015-03-27, 19:08   

Alt, start turnieju planujesz zaraz po zakończeniu zapisów czy trochę później?
 
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2015-03-27, 19:28   

Zobaczymy ile osób w tych ostatnich dniach się zgłosi. Myślę że warto przedłużyć kilka dni zapisy do uzbierania 32 graczy na turniej amatorski. W przypadku przedłużenia zapisów przypuszczam że byłby to termin 07.04.2015 W przypadku wcześniejszego startu i tak pewnie mało osób chciało by w tym czasie grać, niektórzy wyjeżdżają, inni chcą spędzać czas z rodziną. Tak czy inaczej myślę że było by to sensowny termin.
Co do turnieju pro to przypuszczam że zapisy były by przedłużone dla obu formatów turnieju. Chociaż biorąc pod uwagę aktywność to turniej dla pro nie jest potrzebny, ponieważ wszyscy dobrze się bawią grając w turnieju woh i nabijając pkt do ligi ;)
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2015-03-27, 19:30   

Mnie tam amatorzy interesują tylko zastanawiam się czy znajdę czas na grę.
 
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2015-03-27, 19:34   

Jeśli będzie taka potrzeba można spokojnie przedłużyć wszystkie fazy żeby gracze byli zadowoleni.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2015-03-28, 16:23   

Tak uważasz?
Myślę, że do końca 31 zgłosi się te kilka osób, których brakuje. Wtedy można wystartować z turniejem wcześniej i dać więcej czasu na grę zamiast startować później (bo mało osób zagra) i czasu mieć mniej. Ci, co dadzą radę grać w pierwszym tygodniu kwietnia niech już grają, reszta dołączy później. A co do pro, to chyba jednak trzeba będzie długo poczekać...

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
maestro grande

Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-03-29, 16:12   

Ravciozo napisał/a:
A do graczy, których chętnie bym zobaczył dołączę maestro grande.
To się niemało zdziwiłem, przyznaję :-D
Aczkolwiek nie spełnię tych oczekiwań. Nigdy nie grałem na fixach i nie zamierzam się zbłaźnić zapisując się bez jakiegokolwiek przygotowania. Z kolei przygotowanie się do wszystkich map zajmie mnóstwo czasu (jeśli rozumiem losujemy jeden z puli, więc trzeba być przygotowanym do każdego). Poza tym idea grania w dwóch turniejach pod koniec semestru niezbyt mnie przekonuje ;-)
 
 
Cez 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Wschód
Wysłany: 2015-04-01, 10:11   

Mam pytanie o losowanie zamków. Co jeśli wylosował by nam się taki sam zamek, np. cytadela vs. cytadela? Zgodnie z regulaminem powinniśmy grać i drugą grę też cytadela vs. cytadela?
 
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2015-04-01, 10:27   

Dobre pytanie :D Nie zamianę zamków chciałem żeby gracze mogli się wykazać że umieją grać wszystkim. Proponuję zamki wybierane przez graczy, bo losowanie zamków w 2 grze w przypadku grania do 2 wygranych jest bez sensu.
Aczkolwiek jeszcze lepiej by było gdyby gracze losowali miasta. Tak naprawdę nie pomyślałem o tym, mój błąd. Granie cytadela na cytadela było by strasznie nudne...
 
[HA]Imm0rt4l 
will never die



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 103
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-04-01, 14:33   

Ja bym proponował po prostu przymusowy restart, gdy wylosują się takie same zamki;) Ale opcja z wyborem zamków w 2 grze też jest dobra;)
 
 
SCS 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 332
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2015-04-01, 16:29   

Amatorów teź będziesz losował, czy jednak grupy? System drzewka z którego ciężko odpaść jest spoko.
 
 
DevilAdam



Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 99
Wysłany: 2015-04-01, 19:23   

Ja natomiast jestem za ponownym losowaniem w sytuacji tych samych zamków.
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2015-04-01, 22:17   

Najsensowniejszym i najuczciwszym dla graczy będzie jeśli w przypadku wylosowania tych samych miast, będą losować ponownie. Dodam dopisek do regulaminu.

SCS jeśli zgłosi się 32 chętnych zrobimy 8 grup po 4graczy(z każdej grupy wyjdzie 2). System wygranych i przegranych przy tak dużej liczbie graczy trwałby strasznie długo.

[ Dodano: 2015-04-02, 17:28 ]
UWAGA WAŻNE OGŁOSZENIE :D

Mapka Paranoia miała 2 błędy które nie zostały wychwycone aż do dzisiaj. Napisałem do Mbehemota żeby umieścił ją na stronie w wersji poprawionej którą mu wysłałem.
Jak się pojawi do ściągnięcia to napiszę.

Poza sprawami technicznymi to jeszcze wrzucę opis mapy bo dzisiaj Dawidu z Wojem grali i olali bardzo pustynię.
"W czasie tworzenia chcialem zeby mapke cechowaly 3 tematy przechodnie:
1. Walka scoutow
2. Wyrownanie szans wszystkich zamkow
3. Zwyciestwo nie zapewniane przez jeden zdobyty obszar, a majace powstac jako suma zebrania roznych bajerow z wielu obszarów.

Obszar pustyni aka srodek pierwszy. Zrobiony do nawalania sie scoutow. Latwo tu wejsc, bo do portalu prowadzacego na srodek jest w sumie 1,3 dnia drogi. Gorzej jednak wyjsc, gdyz prowadzi tutaj monolith one way i kazde wojo, ktore tutaj wrzucisz raczej nie bedzie moglo juz wrocic.
Kwestia tego ile woja wrzucisz zeby zdobyc +3all.

Zeby jednak nie bylo tak prosto to masz mozliwosc uwolnienia spec bohca z wiezienia, a on bieze z puszki na srodku (po przejsciu przez portal one way)
wojo do walki scoutow i... kajdany wojny. Uciec ze srodka mozna nastepujacymi sposobami:
1. Poddac hirka na szczurze przeciwnika, ale nie wiesz czy nie ma kajdan...
2. Uciec na 1 wazce za border gatem, jednak zeby otworzyc bordera musisz
przedostac sie do klucznika, na strone pustyni nalezaca do przeciwnika no i oddac klucznikowi kajdany.
3. Zwiac na 3 giantach broniacych +3 all (wtedy go oczywiscie nie wezmiesz, ale zachowasz kajdany)
4. No i zwiac przez podziemia przez Swan's pond.
Chcialem generalnie osiagnac cos takiego, ze nie latwo wziac ze srodka +3 all. Dlatego wlasnie bronia go 3 gianty, ktore musisz ubic bez magii (event zabierajacy mane). Stracisz na tym wiekszosc woja, ktore wziales z puchy, a musisz przeciez jakos zwiac z tym +3 all. Jak to zrobisz to juz tylko twoj problem ;p

W kapliczkach znajduja sie 4 podstawowe czary: haste, slow, curse i bless, a spec boh ma tez scholar na basicu, wiec bedzie mogl je z nich wyciągnąć." by Redrum z forum LH

[ Dodano: 2015-04-06, 11:07 ]
UWAGA OGŁOSZENIE NR 2

Dzisiaj o godzinie 21 będzie stream z losowania grup. Nie ma co dalej przedłużać. Nie ma 32graczy dlatego widzę to tak:
Z 29osób będzie wylosowana jedna osoba która zostanie przeniesiona do kolejnego etapu. Może się zrzec tego przywileju ale tylko w przypadku jeśli będzie dzisiaj obecna na streamie i mnie o tym fakcie poinformuje(w tym przypadku będę mógł wylosować kogoś innego).
28 osób zostanie podzielonych na 7 grup po 4osoby. Z każdej grupy wyjdą po 2 osoby. Aby w kolejnej fazie grało 16 osób przewiduję że mamy 1 osobę wylosowaną na początku + 2x7 =15. Brakuje nam 1 osoby. 16 gracza do kolejnej fazy wylosujemy z tych którzy odpadli z fazy grupowej. Uwaga warunek żeby być branym pod uwagę jest taki że trzeba rozegrać wszystkie gry w grupie(przypadki indywidualne rozpatrzę po fazie grupowej, typu ktoś nie dawał znaku życia dlatego nie dało się mieć rozegranych wszystkich gier).

ID Meetingu podam 5-10minut przed 21. W przypadku zapisania się do turnieju kolejnych osób to w przypadku gdyby było 30 graczy -> losujemy 2 osoby które przechodzą dalej. Gdyby było 31/32 graczy robimy 8 grupę 3/4osobową.

Kolejną informacją jest to że każdy musi podać do wyboru GG, Skype lub ID z Gameranger. O ile da się napisać mailem czy przez forum w jakie dni ma się czas na grę to nie do pomyślenia jest żeby pisać mailem każdej pierdoły związanej z grą.
Dodatkowo w przypadku problemów kontaktem do mnie jest gg podane na forum lub pw. Nikomu nic się nie stanie jak na potrzeby turnieju zainstaluje gg. Żeby nie być gołosłownym to nie używałem gg już dłuższy czas i zainstalowałem je tylko na potrzeby turnieju.
 
Barteł 
Elexar

Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd: Woj. Lubuskie
Wysłany: 2015-04-06, 15:34   

Na jakiej wersji gry będzie turniej? Jestem tu Nowy i nie bardzo wiem na jakich dodatkach/modach. Widziałem tylko że na HD modzie ale nigdy go nie miałem i nie wiem jak zainstalować .A można bez moda czy to nie będzie działać
 
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2015-04-06, 15:59   

Zainstaluj normalne heroesy potem do folderu głównego z grą wrzuć heroes33.exe http://www.heroes3.eu/download/pliki
Grę odpalasz z heroes33.exe który wyrównuje ją do poziomu 3.2.
HD moda instalujesz normalnie do folderu z grą. https://sites.google.com/site/heroes3hd/eng/download
I ustawiasz go tak jak tutaj: http://www.h3.ligaheroes....php?f=18&t=8507
Jeśli gracze z grupy do której będziesz wylosowany zgodzą się grać na normalnych heroes to nie ma problemu. Różnica jest jednak taka że mając hd moda można na przykład przerzucać szybko całą armię 1 kliknięciem między bohaterami, artefakty, dzielić jednostki.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 872
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2015-04-10, 17:40   

Jeżeli obie strony się zgadzają, to czy można grać na game rangerze? bo na teamviewerze nas rozłącza co minute i wyskakuje komunikat, że dziękują nam za skorzystanie z programu :P A jak odpaliliśmy game rangera to działa normalnie :)

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Strona 3 z 10
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group