Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Malekith
2013-09-17, 04:00
Twierdza vs Zamek M, nie mogę wygrać.
Autor Wiadomość
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-10-28, 22:24   

Zadar napisał/a:
A Wy jak byście zagrali na M bez podziemi, na 80% bez zasad przeciwko zamkowi z Adele?


Mała mapa to coś dobrego na start czyli np. Lochy z Shaktim albo po prostu szybko postawić behy w twierdzy i też zrobić szybką wbitę.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Zadar


Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 34
Wysłany: 2012-10-28, 22:29   

I tak nasze FB są zazwyczaj w 2/1/x więc czy ja wiem czy Shakti? Nie lepiej kogoś z logistyką np. Gunnara?
Napisze jak rozbudowuje zamek, bo może źle robie
Loch: gniazdo harpii, oczka, meduzy, mantikory, minosy, cytka, zamek- tak w pierwszym tygodniu
potem na kapitol jak najszybciej, albo jak jest surka to na smoki w drugim tygodniu
ze skrzynek biore zawsze kase, dużo walczę, mało tracę w walkach z neutralami, ale jakoś tak blisko zamku biegam, muszę chyba szybciej wbijać na inny teren, jakieś puchy pandory robić.
Gramy losowe mapy.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-10-28, 23:22   

Dawno nie grałem na 80% ale tam chyba jest 20k na start nie? W takim wypadku dążysz szybko do 7poziomu a kasą martwisz się później.

Zadar napisał/a:
I tak nasze FB są zazwyczaj w 2/1/x więc czy ja wiem czy Shakti? Nie lepiej kogoś z logistyką np. Gunnara?

Raz zrobiłeś szybki wjazd i wygrałeś więc w czym problem? Widać odkryłeś jego słaby punkt. Pisałeś że dyplomacja dużo nie daje ale skąd on miał wcześniej ptaki/czarnuchy/magów?

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
altaeir 


Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1043
Wysłany: 2012-10-28, 23:29   

Mikus napisał/a:
Jak jej bronił taki guard to bym się nie zdziwił jakby pusta była...

Nie ma czegoś takiego jak pusta puszka, chyba że sam takie ustawisz na mapie(nawet nie wiem czy się da?). Na mapach losowych jak masz pustą puszkę to znaczy że były tam czary i albo nie masz książki zaklęć albo żeby się ich nauczyć lub potrzebowałeś mądrości bo były na 3/4/5 poziomie.
 
Zadar


Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 34
Wysłany: 2012-10-29, 08:47   

No czarne smoki chyba miał z dyplomacji, ale ptaki gromu, bo podbił twierdzę.
Mam teraz na niego jeszcze jeden plan, zagram fortecą, bo jak on atakuje, to zawsze obstawi strzelaków i czeka, no to ja będę miał jednego strzelaka więcej i zobaczymy czy będzie chciał czekać. Muszę jeszcze wygrać boha.
Albo Aine, bo 350złota i szukam hirka w karczmie albo Cyra bo dyplomacja, albo Solmyr.
Neela raczej nie, bo nie wykorzystam jej umiejętności na M bez podziemi.
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-29, 15:26   

Sam widzisz, na M bez podziemi to w 2 tygodniu przeciwko zamkowi każdy w miarę dobrze przemyślany wjazd i ta śmieszna Adela nie ma szans.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2012-10-29, 16:15   

Zadar napisał/a:
No, pierwszy dzień, już puszke pandory zrobiłem, bo mnostwo halabardnikow pilnowalo, o dziwo, pierwsze widze tak slabego przeciwnika pilnujacego, no raz jeszcze nimfy pilnowaly.
Mysle o 20k expa albo archach, a tutaj 5k, co za niefart. A mogłem tak ładnie otworzyć. 20/10k expa i by było.
Eh...
Na mapach losowych siła strażników jest proporcjonalna do pilnowanych przez nich skarbów.

Jeśli masz puszkę strzeżoną przez mnóstwo 1 lvl to nie oczekuj cudów - ot 5k exp/5k gold/czary 1 lvl/stwory 1 lvl.

Jeśli puszki broni mocny guard, np horda 6 lvl, to możesz oczekiwać niezłej nagrody, np. wszystkie czary gry (oprócz błyskawicy tytana), jednostki 6-7 lvl.

Jeśli silny guard pilnuje puszki, reliktu, 2 kupek zasobów, rojowiska ważek to też nie oczekuj cudów, puszka może dać z 5-10k exp/gold albo jakieś stwory niższych poziomów itp.
 
 
Zadar


Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 34
Wysłany: 2012-10-29, 21:17   

Nie zdążę nawet w miarę dobrze postaci wylevelować w 2 tygodnie, żeby wbić dajmy na to w 1/2/2
Schowa się do zamku, bo mnie w porę wyczai i będzie miał przewagę wieżyczek i muru, a wojsko bardzo podobne.
Potrenuje szybkie wjazdy na komputerze.
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-30, 06:53   

Jak się zamknie w zamku to mu zabierz boczne, jeśli jakieś ma, jak nie to kontrolując całą mapę będziesz stopniowo powiększał swoją przewagę, a on będzie tylko kwitł na zamku i się nie rozwinie dalej.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Zadar


Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 34
Wysłany: 2012-10-30, 19:29   

Dwóch bohów z tego samego miasta mi się trafiło w karczmie pierwszego dnia. Myślałem, że to niemożliwe. Dzięki temu 122 gobliny strzelające w pierwszym dniu, nieźle.
Zdarzyło się wam tak kiedyś?
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2012-10-30, 20:31   

Oczywiście, prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest dość duże, bo wynosi 14/142 czyli w przybliżeniu 1/10 (o ile dobrze rozumuję).

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Zadar


Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 34
Wysłany: 2012-10-30, 22:07   

Znowu przegrałem...
Teraz gramy 9 meczy i tylko raz można zagrać jednym zamkiem, bo już popadliśmy w rutynę trochę.
Ja grałem Fortecą z Cyrą, a on Lochem z Gunnarem. Nie miałem kasy na up tytanów, pokaże screeny z fb
ja: 4/3/7/6 120 many on: 7/5/2/3 40 many
Ale teraz walka była przynajmniej równiejsza, nagi biły się na prawdę mężnie, tytani jacyś słabiutcy
http://zapodaj.net/d2ede6489dcb7.bmp.html
http://zapodaj.net/fd3b3dcbdb824.bmp.html
aha, żadnej magii na mistrzu nie miałem, gdyby nie miał takty to bym może wygrał
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-10-30, 23:00   

Zadar napisał/a:
tytani jacyś słabiutcy

Jak już to giganci, to ścierwo jest niestety i bez ugr nie powinieneś się wychylać na fb, szczególnie przy tak marnej liczbie dżinów. Mimo wszystko jednak miałeś szanse, co z czarami ofensywnymi? Armie nie są zbyt duże a miałeś sporą przewagę many.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Zadar


Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 34
Wysłany: 2012-10-30, 23:32   

Miałem strzałkę za 80, ale dałem haste na gremliny najpierw, to za 300 uderzyły w mantikory, dlatego dałem, dżiny tylko do spellowania były, harpiami mnie ostro dojechał na koniec.
Jutro zagram rampem Rylandem- najlepszy wybór na M z podziemiami na 80% jak gramy bez zasad? Czy Kyrre albo Ivora? I jak rozbudować?
1 up centki
2 krasnoludy
3. elfy
4. pegazy
5. enty
6. cytka
7. zamek
tak to widzę
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-10-30, 23:38   

Zadar napisał/a:
Miałem strzałkę za 80, ale dałem haste na gremliny najpierw, to za 300 uderzyły w mantikory, dlatego dałem, dżiny tylko do spellowania były, harpiami mnie ostro dojechał na koniec.


Ale jeden stack dżinów mógłby być wypełniony sensowną ilością. Na harpie wystarcza klątwa i już Ci krzywdy nie zrobią.

Zadar napisał/a:
1 up centki
2 krasnoludy
3. elfy
4. pegazy
5. enty
6. cytka
7. zamek


Staraj się postawić w pierwszym tyg rogi, to podstawowa jednostka w bastionie.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Strona 2 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group