Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Filmy
Autor Wiadomość
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-28, 22:41   

Dlaczego wymyślili jakiś konkurs? czy tam też jest podtekst, czy tylko musiało być tło dla "pseudomądrych" wypowiedzi?
Dlaczego dwaj główni bohaterowie wchodzą na pokład bez biletów? Czy to ma jakieś znaczenie?

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-06-28, 22:45   

"Rejsu" akurat nie chwytam. Tata się z tego śmieje do rozpuku, a ja nie wiem z czego się śmieje. Kiedyś pytałem o to, ale zapomniałem odpowiedzi ;-) Ja się śmieje tylko na dialogu o polskich filmach. Reszta to nie moje kino.

Gilbert Grape spokojnie mógłby się znaleźć na mojej liście. I 100 innych tytułów. Lista jak pisałem jest mocno wyrywkowa i losowa.
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-28, 22:45   

Shakti napisał/a:
Dlaczego wymyślili jakiś konkurs? czy tam też jest podtekst, czy tylko musiało być tło dla "pseudomądrych" wypowiedzi?


raczej tło.. generalnie totalna zlewka ze sposobu mówienia i konstruowania wypowiedzi, który za pośrednictwem mediów wżarł się w język społeczeństwa.. czasami nawet teraz można spotkać pozostałości tamtej epoki "zgadzam się z przedmówcą" "w dniu dzisiejszym" itp..

[ Dodano: 2008-06-28, 22:46 ]
Atos napisał/a:
I 100 innych tytułów.


a nawet 200..

Fantasy.. better than life..?
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-06-28, 22:51   

Nie wiem ile filmów widziałem w życiu. Na pewno ponad 5 tysięcy.
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-28, 22:53   

To rzuć jakiś tytuł, który zmienił Twoje życie, Twoje postrzeganie świata, system wartości. Mi teraz przypomiina się "Symetria"

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-28, 22:55   

"Podwójne życie Weroniki"..
Symetrię chyba widziałem ale średnio już pamiętam..

Fantasy.. better than life..?
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-28, 22:59   

Gośc dosłownie za niewinność trafia do więzienia. Tam widzi systemy wartości różnych ludzi. Typowych dresów dla których zachowanie twarzy i kumple są najważniejsi; profesora jakiejś uczelni dla którego najważniejsza była miłość do żony. Tka w skrócie

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-28, 23:01   

ok przypominam sobie trochę..

co się zmieniło? inaczej spojrzałeś na to co masz? przewartościowałeś sobie różne rzeczy? stabilizacja jest często bardzo ulotnym złudzeniem co?

Fantasy.. better than life..?
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-06-28, 23:04   

Nie lubię końcówki "Symetrii". Jak on decyduje się zostać w pudle i wykonać wyrok w imię- buhaha- solidarności uwięzionych. I to ma być moralne zwycięstwo bohatera. Taaa, jasne :-/ Ale wątek profesora wspaniały, wzruszający i pięknie zagrany przez Chyrę.

Filmy, które coś zmieniły? Niedowracalne (sens życia), Funny games (spojrzenie na przemoc i na los), Nie czas na łzy (tolerancja, akceptacja inności). Te mi się przypominają.
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-28, 23:06   

Stabilizacja? To juz chyba temat do "usuńcie..." Nie lubię stabilizacji, planowania itp.
I do tematu: nigdy nie zastanawiałem się co ci wszyscy ludzie robią przez 24 h w jednej celi, o czym myślą. Gdy widzę jakąs ogoloną pałę w bluzie z pitbulem to mnie trafia, a tam tacy ludzie zostali przedstawieni i nie mógłbym ich skrytykować tylko na podstawie filmu. Zastanawialem się też dlaczego prof został ukarany. Niby zabił, ale kto by tak nie zrobił, albo chociaż tego nie chciał?

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-28, 23:10   

Shakti napisał/a:
Stabilizacja? To juz chyba temat do "usuńcie..." Nie lubię stabilizacji, planowania itp.


..to słowo ma różne znaczenia.. także to że masz dach nad głową, znajomych , przyjaciół, rodzinę na których ew. mozesz liczyć.. czy to że próbujesz jakoś oswoić środowisko w jakim się poruszasz..

Fantasy.. better than life..?
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-28, 23:18   

Dach nad głową - wynajmuje, nie mam swojego i tak naprawdę nie wiem czy już chcę mieć swój dach, czy jeszcze wolałbym nie robiś tego kroku. Łatwiej być dzieckiem
Znajomi - to mnie boli. Wszyscy najlepsi kumple rozjechali się po miastach uniwersyteckich. Nie ma z kim na piwo iść. Tu rzeczywiście stabilizacja by mi odpowiadała. Teraz odbudowuję struktury.
Rodzina - daleko. Nauczyłem się że muszę liczyć na siebie, bo tylko w ten sposób ludzie mnie szanują

Tak sobie teraz pomyślałem, że Symetria była podobna do Ojca chrzestnego. Don Corleone powiedział, że ma dobre układy z policją, bo w ich ocenie on nie popełnia przestępstw, choć stoi w sprzeczności z oficjalnym prawem. To samo profesorem.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-28, 23:26   

Shakti napisał/a:
Łatwiej być dzieckiem


..no właśnie ..a z jakiego powodu? ;-)
a do tematu, często prawa spoleczne, niepisane ludzkie, znacznie różnią się od tych pisanych.. stąd powszechna akceptacja zemsty, zabójstwa w afekcie itd

Fantasy.. better than life..?
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-06-28, 23:33   

Ja gdzieś czytałem fajną interpretacje tego wątku autorstwa kobiety. To chyba ma znaczenie, bo sam by na to nie wpadł. Że profesor był nieodpowiedzialnym egocentrykiem dla którego liczyło się własne pragnienie zemsty niż myśl o żonie, którą zostawił samemu na pastwę losu idąc za kraty. Dało mi to do myślenia. Bo ja zawsze uważałem, że to było takie rycerskie, odważne... a na drugą stronę medalu jakoś nie spojrzałem.
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-28, 23:33   

Od dziecka nie wymaga się odpowiedzialności, nie musi być silne, podejmować decyzji. To jest łatwiejsze.
Jak sądzisz dlaczego prawa nazwijmy je roboczo "naturalne" są inne od ogólnie panujących?
Cytat:
ja zawsze uważałem, że to było takie rycerskie, odważne..

Chyba tak na wychowano. Nie wyobrażam sobie jak mógłbym nie zareaogować i potem spojrzeć bliskiej osobie w oczy. No ale kobieta jako poszkodowana powinna podjąć decyzję

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 66
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group