Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Filmy
Autor Wiadomość
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-07, 15:52   

Ja lubie dobry film i tyle ale w kit wkręcaja mnie filmu typu ucieczka przed policja np. z więcienia np. Skazany na śmierć akurat to serial lub jakieś skoki na banki itp. na Teoria Chaosu, Plan Doskonały no i już wspomniany Oceans wszystkie częsci :). Czasami lubie sobie obejzec dobra Polska starą komedie albo Amerykański humor też jest dobry np. American Pie wszystkie częsci

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-04-07, 15:56   

a kto oglądal gladiatora?dla mnie super!
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-04-07, 16:49   

Amerykańskich komedii rozporkowych nie trawię, nie mój klimat, mnie to nie śmieszy. Seriale pomijam, bo i tak znając mnie jakieś odcinki bym przegapił. Ocean's nie cierpię. Jeszcze "11" się jakoś trzymało, ale reszta to szajs. Wolę oryginalną wersję, z Frankiem Sinatrą w roli Danny'ego. "Gladiator" jest całkiem niezły, choć na tle innych filmów Scotta nie aż tak dobry. Po triumfatorze Oscarów spodziewałem się czegoś więcej. Co do filmów "bankowych" to "Plan doskonały" zdecydowanie przebija "Teorie chaosu", nie tylko grą aktorską, ale i też marginesem, na którym Spike Lee bardzo ładnie analizuje sytuację Ameryki po 11 września. I bez tego drugiego dna film jest dobry. Z nim- jeszcze lepszy. "Teoria chaosu" wydała mi się jakaś taka przegięta, zbyt nieprawdopodobna. Z takich filmów jeszcze polecam "Włoską robotę". Z polskich komedii "Seksmisja" jest nie do zdarcia.
 
mcin 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 89
Wysłany: 2008-04-09, 18:33   

najlepsze filmy jakie widziałem to święci z bostonu i matrix 1

lubie też monty pythona i humor nielsena(ściągany, szklanką po łapkach, naga broń)


 
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 511
Skąd: Erathia
Wysłany: 2008-04-20, 18:26   

lol772 napisał/a:
a kto oglądal gladiatora?dla mnie super!

Ja jakieś 20 razy. (serio! tak jak i władcę pierścieni.)

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-04-20, 18:38   

Władce oglądałem z 50 razy i nadal mi sie nie nudzi
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 511
Skąd: Erathia
Wysłany: 2008-04-21, 15:01   

Mi też. :P

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
 
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-04-21, 15:08   

Z filmow podobal mi sie Das Boot,Alexander Wielki t,z wladcy pierscieni to 2i 3 czesc ( dwie wieze i powrot krola),pierwsza czesc wogole mi nie podeszla.

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-04-21, 15:27   

..film Das Boot jest świetny i powstał na podstawie tak samo dobrej książki Das Boot (Okret) Lothara Buchheima, polecam...

[ Dodano: 2008-06-01, 09:13 ]
podajcie trochę więcej ulubionych tytułów, celowo pisze ulubionych a nie najlepszych, bo filmy na najwyższym poziomie i różne gatunkowo nie dają się porównać i zaszufladkować...

moja "10", kolejność bez znaczenia:

Braveheart
Władca Pierścieni - bez wskazywania którejkolwiek części
Lost in Translation
Noc na Ziemi
Podwójne Życie Weroniki
Chłopcy z Ferajny
American Beauty
Skazani na Shawshank
Pulp Fiction
Matrix vol.1
Obcy - jako całość
Bez przebaczenia
Pluton...

ups już trzynaście to przystopuję trochę..

Fantasy.. better than life..?
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-06-28, 01:04   

A ja "Kod da Vinci" bardzo lubię ;-)
Książki nie czytałem i nic mnie ona nie obchodzi, nie oceniam poziomu adaptacji. Film oceniam. Świetne widowisko historyczno- przygodowe. Lubię takie zagadki z innych epok, intrygi, odsłanianie kolejnych elementów układanki. A bardzo mało jest takich filmów. Bardzo podobały mi się rozmowy Hanksa z MacKellenem, te wyjaśnienia. Hanks to dla mnie bardzo dobry pomysł obsadowy. Mało który gwiazdor hollywoodu by się nadawał do roli profesora, a Hanks się nadaje. I uwielbiam ostatnią scenę, kiedy on patrzy na ręce nad umywalką, a potem biegnie do Luwru i klęka. Wyreżyserowane znakomicie, potęgowane przez ścieżkę dźwiękową.

Po prostu bardzo dobre widowisko.

[ Dodano: 2008-06-28, 01:07 ]
Dodałeś tę listę i nie widziałem jej wcześniej.... faaaaajna :!: ;-) Jedynie "Podwójnego życia Weroniki" nie lubię, a z "Władcy" znudziły mnie "Dwie wieże". Poza tym same wspaniałe tytuły ;-) Zwłaszcza cieszy mnie obecność "Między słowami", bo już z paroma osobami rozmawiałem o tym filmie i nikomu się nie podobał... ja uwielbiam ;-)
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-28, 09:21   

Atos napisał/a:
A ja "Kod da Vinci" bardzo lubię ;-)
Książki nie czytałem i nic mnie ona nie obchodzi, nie oceniam poziomu adaptacji. Film oceniam. Świetne widowisko historyczno- przygodowe. Lubię takie zagadki z innych epok, intrygi, odsłanianie kolejnych elementów układanki. A bardzo mało jest takich filmów. Bardzo podobały mi się rozmowy Hanksa z MacKellenem, te wyjaśnienia. Hanks to dla mnie bardzo dobry pomysł obsadowy.


..nie pozostaje mi nic innego jak.. PRZECZYTAJ KSIĄŻKĘ!! :-D
zobaczysz wtedy ile film gubi z klimatu, znam kilka osób które najpierw czytały a później oglądały i wszystkie były zawiedzione..
o czym to świadczy? może powiem inaczej.. jeżeli film uważasz za niezły - bo może taki jest w oderwaniu od książki - to książkę uznasz za znakomitą ;-)

POLECAM :-)

[ Dodano: 2008-06-28, 09:24 ]
a LOST IN TRANSLATION jest znakomite.. świetnie zagrane, każda scena, każdy wyraz twarzy, mają znaczenie - Bill Murray w najwyższej formie.. następny jego film był Jarmusha - Broken Flowers - też fajny..

Fantasy.. better than life..?
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-06-28, 17:03   

Film to film, a książka to książka. Argument, że nie lubię filmu bo książka była lepsza do mnie nie trafia. Oceniam oddzielnie. A w każdym razie staram się. Może czegoś innego spodziewałeś się po filmie, może chodziło o to, że znałeś już wszystkie szczegóły fabuły, a ja nie i dlatego "Kod..." mi się podobał? Książki nie będę czytał, na razie mnie nie ciągnie, ale mógłbym być nią zawiedziony z tym samych powodów, co ty byłeś zawiedziony filmem. Tylko na odwrót. Bo rozwiązanie zagadki jest znane. Czego oczekiwałeś od filmu ? ;-) Ale od filmu i tak ciekawsze było to całe larmo o Browna ;-) Sam Dan i hollywoodzcy producenci pewnie rączki zacierali, bo ten pożal się boże kościelny skandal przyniósł im duuuużo zielonych $$$ :-)

[ Dodano: 2008-06-28, 17:08 ]
Pierwszego "Matrixa" uwielbiam. Za realizacje i za interpretację. Nie chodzi o efektowną mordownię. Ale o wizję świata. O myśl, że nasz świat jest tak nieprawdziwy, a ludzie są aż tak puści... że to nie ma innej opcji, to musi być sztuczne. To zwłaszcza w początku jest zawarte. Wtedy agent Smith staje się korporacynym japiszonem, jakimś dyrektorem czy kimś takim. A Reeves jest panem Andersonem. Ilu w wielkich firmach jest takich Smithów i Andersonów? Pewnie tysiące. I skoro sami wyglądają jak maszyny to pewnie maszyny nimi sterują. Bardzo mądry filmy, w wymowie przypominający "Fight club", "Trainspotting" albo "Requiem dla snu". Wszystkie uwielbiam ;-)

[ Dodano: 2008-06-28, 17:21 ]
Oto skrótowa i bardzo losowa lista moich ulubieńców

TITANIC
...
Przed wschodem słońca \ Przed zachodem słońca
...
Popiół i diament
Edward Nożycoręki
Pola śmierci
Cała Trylogia Jerzego Hoffmana
Palindromy
Obcy- wszystkie części
Ojciec chrzestny- wszystkie części
Gorączka
Hiroshima moja miłość
Zakochany bez pamięci
Wzgórze nadziei
Tajemnice Los Angeles
Zmierzch bogów
Wiarołomni
Wszystko o mojej matce
Seksmisja
Metropolis
Moja ulubiona pora roku
Spaleni słońcem

I jeszcze to:
http://www.filmweb.pl/user/483459/filmFavorites
;-)
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-28, 22:33   

Atos napisał/a:
Film to film, a książka to książka. Argument, że nie lubię filmu bo książka była lepsza do mnie nie trafia. Oceniam oddzielnie. A w każdym razie staram się


przy czym staram się jest pewnie kluczowe :->

fajna lista kilku pozycji jeszcze nie widziałem, Tajemnice LA były perfekcyjne..ale czegoś tam dla mnie brakowało.. a z Johnym Deepem dorzuciłbym Co gryzie GG

Fantasy.. better than life..?
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-28, 22:34   

A czy wyjaśni mi ktoś o co chodzi w filmie "Rejs" ??

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-06-28, 22:38   

..o atmosferę, absurdalne dialogi i pseudomądre, pełne "nowomowy" z epoki wypowiedzi głównych bohaterów..

Fantasy.. better than life..?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 66
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group