Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Przełamujemy tabu part 1 -Racja, racja - defekacja!

Jak często oddajesz stolec?
raz dziennie
26%
 26%  [ 5 ]
dwa razy dziennie
0%
 0%  [ 0 ]
spieprzaj, oszołomie!
26%
 26%  [ 5 ]
zawsze, gdy mama przypomina
26%
 26%  [ 5 ]
częściej niż dwa razy dziennie
5%
 5%  [ 1 ]
rzadziej niż raz dziennie
15%
 15%  [ 3 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2012-10-14, 18:01   Przełamujemy tabu part 1 -Racja, racja - defekacja!

Jak wiecie, ostatnio na forum pojawiły się sugestie, iż tabu to rzecz zbędna, kwestia beznadziejnych konwenansów narzucanych nam przez pieprzone schematy funkcjonowania w społeczeństwie.
Całkowicie zgadzam się z ideą walki przeciwko głupim, ograniczającym, ba, poniżającym dla ludzi ("człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce"), szczególnie myślących (cogito ergo... kurde, czemu znikam?), prymitywnym ograniczeniom wynikającym z przesądów i łajna zwanego "przyzwoitość" wylewającego się na nas z bidetu o dumnej nazwie "normy społeczne".
Łamiemy tabu!
Ad rem: defekacja to niezwykle istotny proces, przynajmniej ja odbieram go jako coś niezwykle wartościowego w mem żywocie.
Oddaję stolec średnio raz dziennie, a dysponuję znakomitą przemianą materii - darem od bogów (a raczej darem genów), dzięki czemu mogę się opychać jak wieprzak, siedzieć przy książkach/kompie i nie tyć.
Podczas defekacji prowadzę rozmyślania o losie człowieczeństwa i rysujących się przed naszym gatunkiem perspektywach, ciśnienie rośnie, a wraz z pointą myśli przychodzi rozluźnienie i z nim (nierzadko) cudowne uczucie lekkości.
Bywa też, że rozwiązuję na sedesie zagadki logiczne, czy zadania z kombinatoryki albo testuję rozumowania służące w zamyśle zwalczeniu jakichś trochę (no nie przesadzajmy, to tylko studia, studia nie są wyłącznie dla geniuszy...) ambitniejszych rzeczy. Kiedyś w fajny sposób rozwaliłem rekurencję z OM, gdy akurat miałem obstrukcję (to był niemal cud, bo nigdy gorsza nie jest dedukcja, niż wtedy, gdy myśliciela męczy obstrukcja).
Po zapachu kupy umiem rozpoznać, czy mój żołądek pozytywnie zareagował na treści mu zaprezentowane, jak też potrafię okreslic, czy zbliża się biegunka, czy też jestem bezpieczny.
Po udanej sesji zawsze porządnie wycieram i neraz myję pupe, gdyż higiena to, jak wiadomo, podstawa. Jako że mój siedzący tryb życia powoduje, że ledwo skończywszy 20 wiosen, mam już tu i ówdzie żylaki, papier toaletowy musi być odpowiednio miękki, unikam też nadmiernie gwałtownych ruchów przy podcieraniu się.
Najbardziej lubię, gdy wychodzi kształtny kloc, wtedy sił wszelakich czuję moc. Mam wrażenie, że w przypadku wystąpienia nieestetycznych kawałków, na takież kawałki rozpadnie się moje skomplikowane rozumowanie, służące powaleniu na metaforyczne kolana trudnego zadania (np. liczenie pola trójkąta prostokątnego ze wzoru Herona, no bo w końcu podali wszystkie boki, to musiało chodzić o Herona, nie?).
Nie lubię miękkiej, bo wszystko się wtedy paprze i trzeba myć siedzenie, by czyste mieć... sumienie.
Ale za twarda (oznaczać to może, że np. za mało pijemy) też niedobra, gdyż boli przy napinaniu się (nie takim, jak na forum, ale dobra...) i jeszcze żyłka może pęknąć.
Panie i damy (damy dzielą się na "damy", "nie damy" i "trochę damy"), w kupie, jak w zyciu, ważny jest więc aurea mediocrates!
W kupie siła, w kupie władza, nie zna życia, kto rzadko trzewia swe oswobadza.
Tym optymistycznym akcentem kończę i zapraszam do aktywnej dyskusji.

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2012-10-14, 18:07   

Na słizgu tez jest temat o sraniu i beka jest okropna :D Jak ten temat pójdzie w podobną stronę to będzie idealnie.
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-10-14, 18:18   

Spoko temat, tylko lepiej bez zdjęć. W sumie napisałeś to co myśli większość (o kształcie kupy). Mi się czasem zdarza częściej do kibla zachodzić (w jakimś temacie o tym wspomniałem), aktualnie zrezygnowałem z jedzenia chipsów, od których byłem bardzo uzależniony a na które mój żołądek niezbyt dobrze reagował. A podczas siedzenia na kiblu myślę o najróżniejszych rzeczach, ciężko to sprecyzować.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2012-10-14, 19:04   

Do tego tematu jest tylko jedna logiczna odpowiedź - Król Sedesów

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2012-10-14, 19:22   

A nielogiczna jest taka http://www.youtube.com/watch?v=Vy8rzwDG4sc
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2012-10-14, 19:24   

Nawet nie próbuję otwierać linków, które pojawiły się w tym temacie ;-) Co do reszty - tl;dr.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-10-14, 19:53   

Leance napisał/a:
Nawet nie próbuję otwierać linków, które pojawiły się w tym temacie ;-) Co do reszty - tl;dr.

No zaraz, podpis "król sedesu" Cię odstrasza? Czas chyba nadrobić klasykę

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2012-10-14, 21:49   

Ostatnimi czasy, w mej pracy badawczej na temat defekacji w czasach pierwszych Slowian napotkalem na pewna zmianke o szczegolnym rodzaju stolca. Jak pisal o tym Kanut Sinozeby w swojej kronice "Slaveni et baltus anus":

A stary wodz owego plemienia znad Vistuli prawil legende, o tym jak dnia pewnego doznal objawienia. Gdy w krzakach, w wiadomej czynnosci siedzial, objawil mu sie Perun o czterech obliczach, na mgnienie powieki ino, po chwili uluda zniknela. Stary wodz po oddaniu stolca poczul wielka ulge, poczul iz wszystko wydalil, co mial do wydalenia. Jednak to nie wszystko. Gdy mchem najlepszym zabral sie do czyszczenia wiadomej ciala czesci, ze zdumieniem odkryl, iz jest ona czysta, tak jakby nie oddawal kalu! Niesamowite zdarzenie, jako jeden z nielicznych doswiadczyl widzenia Stolcum Idealum, gdy inni postronni albo ulgi nie czuli, albo ich posladki w nieczystosciach unurzane byly.

Jak wiadomo, to kronika dawna, czasy VII wieczne opisujaca. Naukowcy dowiedli iz Stolcum Idealum jest nieosiagalne dla zwyklego czlowieka i ta kwestia jest rozwazana jedynie na katedrach teologicznych roznych uniwersytetow. Filozofia z kolei prawi, iz Stolcum Idealum tak naprawde nie dotyczy wydalania, a stanowi tak naprawde jedna z pierszych wizji spoleczenstwa socjalnie-utopijnego, oraz doszukuje sie w nim nawiazania do opowiesci Platona o Atlantydzie. Jednak wspolczesne kregi naukowe nie sa w stanie niczego dowiesc...

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2012-10-14, 21:59   

Amitamaru napisał/a:
Na słizgu tez jest temat o sraniu i beka jest okropna :D Jak ten temat pójdzie w podobną stronę to będzie idealnie.
Haha, o tym samym pomyślałem :lol: Tylko tamten topic ma jeszcze lepszy tytuł: JAK CZĘSTO SRACIE? :lol:

Generalnie polecam zrobić kupe z rana, bo nie wiadomo jak się może dzień potoczyć.
 
Thand
Nekromanta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 54
Skąd: Ghostwind
Wysłany: 2012-11-01, 19:48   

Jeśli chodzi o tabu to jest to naturalnie stworzona przez ludzkość funkcja obronna przed zagrażającymi jej niebezpieczeństwami. Np. kazirodztwo. Potomstwo blisko spokrewnionych osób bardzo często ma spotęgowane geny odpowiadające za choroby itd. Ogólnie rzecz biorąc jest to "złe" biologicznie. Nie wiem czy wiecie, ale badając Grenlandię naukowcy zauważyli, że wikingowie, którzy niewielką grupą osiedlili się na tej wyspie w XIIw. wymarli w krótkim czasie, a im młodsze szkielety tym mniejsze, tym częściej naznaczone chorobami kości etc.
Podobnie in vitro, które jest dzisiaj takie "cool". Mało kto wie, że duży odsetek (nie wiem dokładnie ile- można sprawdzić i moją tezę obalić) dzieci "z probówki" rodzi się upośledzonych. Przyroda broni się przed ingerencją.

Ale to tylko moje zdanie. ;]

Nikt nie zna jego prawdziwego wieku. Podobno walczył za Erathię podczas Leśnych Wojen, ale padł wtedy ofiarą wampira w czasie całonocnego marszu na Phynaxię.
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2012-11-01, 20:16   

No ale jaki to ma związek ze sraniem?
 
Thand
Nekromanta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 54
Skąd: Ghostwind
Wysłany: 2012-11-01, 20:23   

Ze sraniem żaden, ale z temat ma. Dokładnie jedno słowo.

Nikt nie zna jego prawdziwego wieku. Podobno walczył za Erathię podczas Leśnych Wojen, ale padł wtedy ofiarą wampira w czasie całonocnego marszu na Phynaxię.
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2012-11-01, 22:35   

W ogóle ostatnio odkryłem, że smażony żółty ser (w sensie roztopiony w tostach, pizzy itp) działa na mnie bardzo.. niekorzystnie. Ciekawe z czego to wynika, pewnie z nietolerancji laktozy? Czekam na porady forumowiczów.
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2012-11-02, 01:29   

Dieta ŻKM powinna pomóc.
A żeby nie robić offtopu - z serii "czy wiesz, że": wydaje się, że kupa śmierdzi, bo jej jedzenie jest szkodliwe? Małe koale zjadają kupy swoich matek, bo są dla nich zdrowe. Podobno zajadają się nimi jak jabłuszkiem.

Life is complex: it has both real and imaginary components.
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-11-02, 08:41   

Kupa śmierdzi bo jest pełna bakterii, które wydalamy.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group