Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Przesunięty przez: lol772
2008-08-12, 09:04
The Forge

Czy The Forge mogło by być w Heroes 3?
Tak.Chciałbym to miasto.Miło było by walczyć czołgiem z rusałką.
47%
 47%  [ 45 ]
Nie chciałbym bo jest głupie.
40%
 40%  [ 38 ]
Żal.Nie chcę tego Forge.Boje się kosmitów.
6%
 6%  [ 6 ]
Nie Wiem.Po co się pytasz?
6%
 6%  [ 6 ]
Głosowań: 95
Wszystkich Głosów: 95

Autor Wiadomość
mcin 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 89
Wysłany: 2008-04-03, 16:04   

ja tam nie wiem co powiedzieć, dziwne troche. btw: znalazł ktoś coś więcej o tym egipskim mieście bo ja szukałem i nic


 
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-04-12, 13:15   

Nie wiem, czy to już ktoś napisał, ale The Forge miało wejść w dodatku, Armageddon's Blade zamiast confluxa, ale część graczy zaprotestowała i w zwiąsku z tym pojawiły się wrota żywiołów. Ja osobiście nie chciałbym grać z takim przeciwnikiem w H3.



WISŁA KRAKÓW!!!
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-04-12, 15:55   

Tarnum już o tym pisał. Jakieś tysiąc razy... ;-)
 
Wazzyl


Wiek: 27
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 35
Wysłany: 2008-04-19, 12:58   

jak dla mnie to jest w przyszło.ści jak będą wyglądać jednostki jekieś zmutowane jak w czarnobylu
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-19, 13:59   

Wszystko w Heroes jest w przyszłości, więc nie marudź. Jeżeli jeszcze raz ktoś napisze takie "odkrywcze" posty, obiecuję, że mocą swojego urzędu będę je kasował. Ile razy można powtarzać to samo?
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-04-19, 15:12   

Mi The Forge nie podchodzi - tu się zgodzę z Majerem i Atosem - nie ten klimat.

Bardziej mi to pasuje na świadomą akcję producenta i szum informacyjny - przeciek kontrolowany dla reklamy.

Fantasy.. better than life..?
 
Lord Kloszardes 
Kalasanty, The Great



Wiek: 114
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 223
Skąd: Międzymordzie
Wysłany: 2008-04-19, 15:32   

Jezu... wam to jak do ściany. Nie mówić że to nie ten klimat, bo to właśnie ten klimat, przeczytajcie sobie historię tego świata. Tu nie ma kwestii że to nie pasuje lub pasuje, to po prostu tam jest! Robicie tak samo jakbyście mówili że ziemia jest płaska bo i tu i po drugiej stronie chodzi się normalnie, a nie jak po suficie.

www.magicworld.mojeforum.net
http://resdayn.myminicity.com/
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-04-19, 16:14   

ok..może i jest, ale do innych zamków wywodzących się w 90proc ze świata fantasy nie pasuje.. i bardzo dobrze że nic z tego nie wyszło

Fantasy.. better than life..?
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-19, 18:18   

bartman napisał/a:
wywodzących się w 90proc ze świata fantasy

No na przodków i starożytnych - czy jeszcze do Ciebie nie dotarło, że wszystko w Heroes wywodzi się z wysoce zaawansowanej cywilizacji i jest tylko opuszczoną i zacofaną kolonią?

Cytat:
Jeśli wierzysz, że świat z gier Might and Magic, Heroes i innych jest tylko cudowną opowieścią o średniowiecznych rycerzach i baśniowych smokach, to NIE masz racji! Prawda bowiem, jest o wiele bardziej skomplikowana...
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-04-19, 18:41   

...no muszę Cię rozczarować, to fabuła w Heroes mówi że zamki, bohaterowie itd wywodzą się z wysoko zaawansowanej cywilizacji (i zgadzam się z Tobą w100proc., poczytałem o tym)



Ale to oczywiste, że twórcy gry Heroes inspirowali się światem tolkienowskim, legendami celtyckimi i skandynawskimi... czyli czerpali całymi garściami z klasycznego fantasy.

I to dzięki temu Heroes stał się tak popularny i właśnie to stanowiło o jego sile.

Fantasy.. better than life..?
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-19, 19:28   

...Ale to elementy Sci-Fi sprawiły również, że HoMM, MM, WoMM, CoMM, LoMM, Shifters i przenajróżniejsze XoMM nie jest tylko prymitywnym klonem tolkiena, wynikiem mody na magię i miecz, światem, jakich wiele. O, popatrz sobie na (pseudo)H5. Toto już w ogóle pozbawione jest jakiejkolwiek głębi, sprzedaje się dobrze, ale tylko dla masowych klientów. Sam twórca sagi, arcymistrz Jon Van Caneghem, napisał, że
Cytat:
dobra fabuła/nabyta wiedza [o świecie] tworzą te najprzyjemniejsze wspomnienia.
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-04-19, 21:02   

...fabuła jest cholernie ważna - zgoda - i tworzy atmosferę gry..
ale dodawanie elementów sci - fi , cyborgów i laserów nie wyszłoby grze na dobre..
większość jednostek w heroesie budzi skojarzenia raczej z przeszłością, z mitologią, naturą, magią, ewentualnie z piekielnymi mocami...

lasery to nie ten klimat i jestem pewny, że po wydaniu gry z takim zamkiem krytyka byłaby dużo większa niż ta jaka spadła na H4

[ Dodano: 2008-04-19, 21:08 ]
i choć taki pomysł mieli autorzy gry, którym należy się podziękowanie za to co stworzyli
...to nie oznacza to że ich wszystkie pomysły są rewelacyjne.. a The Forge jak dla mnie było chybione

Fantasy.. better than life..?
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-20, 15:03   

bartman napisał/a:
ale dodawanie elementów sci - fi , cyborgów i laserów nie wyszłoby grze na dobre..

Znowu przypominam - The Forge nie byłoby innowacją. Aha, i gwoli ścisłości, ku Twojemu zaskoczeniu muszę przyznać, że na fundamencie future-fantasy zbudowano rozwijaną przez 20 lat, jedenastoczęściową serię uznaną za filar swojego gatunku, posiadającą przynajmniej 3 fanowskie projekty kontynuacji sagę - Might and Magic. NWC i 3DO zbankrutowały w momencie, w którym z elementów sci-fi zrezygnowano. Any comments?
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-20, 19:22   

Tarnum napisał/a:
NWC i 3DO zbankrutowały w momencie, w którym z elementów sci-fi zrezygnowano


Lecz nowa firma nie poszła w sci-fi a prawdziwych powodów bankructwa nie znasz. Ale przekonałem się troche do kosmitów w H3 tzn. nie chcę żeby byli ale w razie W bym zaakceptował po przeczytaniu wywiadu z Gregiem Fultonem na kwasowej grocie

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-04-22, 03:03   

Od pierwszego Heroes of Might and Magic nie ma i nie było tam śladu science fiction i dobrze by było gdyby to się nie zmieniło. Całość gry jest inspirowana tylko fantasy. Żadnej jednostki nie wzięli od Asimova czy Herberta. A raczej czerpali z Tolkiena i jego pobratymców. Tarnum, mówisz o świecie Might and Magic. Ale to nie jest MaM, a HoMaM i guzik mnie interesuje co jedno ma z drugim wspólnego. A w grze Heroes fantastyki nie ma, nie było i ma nie być.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 14
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group