Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Seriale
Autor Wiadomość
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2013-06-22, 21:00   

Ja jak zorganizuję trochę więcej wolnego czasu to chyba wezmę się za książkę. Przeczytam od pierwszej części bo chcę zobaczyć jak to zaprojektował Marthin i jakie zmiany są w serialu.
Trochę za długo czekać do kwietnia na kolejny sezon. Tym bardziej, że pierwsze odcinki sezonów raczej szału nie wywołują, może za wyjątkiem sezonu pierwszego.
 
Tormentor 
ParagwajskiSzermierz



Wiek: 35
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 75
Wysłany: 2013-07-31, 00:06   

Nie wiem czy ktoś wspominał o jednym z najlepszych seriali lat 90 i w ogóle jaki kiedykolwiek spłodzono. Kultowy przez duże K, serial symbol, który a ni trochę się nie zestarzał. Wystarczy spojrzeć na mój avek i domyślić się o jakie dzieło mi chodzi.
Archiwum X to mój ulubiony serial, mam do niego ogromny sentyment, a jak wiemy z sentymentami nie można wygrać :-) . Obecnie lecą na Tele 5 i jak tylko widzę czołówkę to mam banana na ryju :)


Zagubieni to również zacny serial. 1, 2 i 3 sezon to była miazga, pamiętam zawsze w czwartki leciało co tydzień. Dawno to bylo. Ostatnio sobie odświeżam i oglądam z napisami na laptopie. Niestety dalsze sezony były coraz bardziej zagmatwane i nie miały tego blasku.


Z polskich bardzo lubiłem Miodowe Lata. Takich seriali już nie robią, a szkoda. Teraz jakieś Rodzinki pl i inne badziewia.

"I love it when a plan comes together".
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-07-31, 08:53   

Co do Lostów to się zgadzam, nie było drugiego takiego serialu, w napięciu czekałem na kolejne odcinki no ale późniejsze sezony rzeczywiście spaprali. Miodowe lata były zacne ale jeśli chodzi o Rodzinkę.pl to osobiście lubię, bardzo przyjemnie się to ogląda choć zrobiło się mega przewidywalne i ostatnio tak na siłę wciskają tam reklamy różnych produktów, że rzygać się chce.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Tormentor 
ParagwajskiSzermierz



Wiek: 35
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 75
Wysłany: 2013-07-31, 11:35   

Tez od biedy obejrzę, no ale jak widzę tych rozkapryszonych synków chodzących w czapkach po domu, leżących w butach na kanapie z nie śmiesznymi tekstami to mi się odechciewa na to patrzeć. Co jedynie na nogi Kożuchowskiej można popatrzyć 8) hehe

No z tymi reklamami to tez beka, pamiętam jak gdzieś ktoś napisał "Lokowanie produktu zawiera serial" :lol:


A co sądzicie o Kiepskich? Oczywiście stare odcinki. Ja swego czasu non stop oglądałem, bo mi się nagrywało codziennie parę odcinków. Ten specyficzny humor zawsze mnie bawi, proste dialogi, mądrości Ferdka i te pomysły bohaterów.

"I love it when a plan comes together".
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-07-31, 12:18   

Kiepscy byli fajni ale raz, że trochę z tego wyrosłem a dwa że aktualne odcinki są żenujące, kiedyś to się dużo lepiej oglądało ;-)

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-07-31, 15:37   

No właśnie, zesrało się niestety. Jedno, co mnie irytowało w Kiepskich najbardziej to programy w ich telewizorze, nigdy nie lubiłem scen z tym związanych.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Tormentor 
ParagwajskiSzermierz



Wiek: 35
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 75
Wysłany: 2013-07-31, 15:46   

Mnie w nowych odcinkach drażnił najbardziej Waldus i ta jego dupa ;/

A sceny z telewizora czasami niezłe były hehe.

"I love it when a plan comes together".
 
Player 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 299
Wysłany: 2013-07-31, 20:11   

Mi tam się podobają zarówno nowe jak i stare odcinki. Co się niby zesrało?
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-06-24, 21:44   

Ostatnio kilku forumowiczów zapomniało o istnieniu tegoż tematu i pisało o serialach w temacie filmów.

Za mną właśnie ostatni odcinek 4 sezonu Gry o tron i przyznam, że seria zaczyna mnie z lekka nudzić, ostatni odcinek co prawda świetny ale sezon IMO dosyć przeciętny.

Prócz tego obejrzałem wszystkie sezony Walking Dead i się nie zawiodłem, dla lubiących klimaty zombie pozycja obowiązkowa choć niedociągnięć sporo. W ogóle nagminne staje się to, że ci początkowo "źli" bohaterowie stają się z czasem coraz fajniejsi a ci "dobrzy" coraz gorsi.

W kolejce czeka mnie jeszcze ostatni sezon Breaking Bad i Wikingowie. Rozmyślam też nad powrotem do Dextera, kolega bardzo zachwalał a ja zrezygnowałem po pierwszym sezonie, który średnio przypadł mi do gustu. Za namową tego samego kolegi obejrzałem Herosów i jeśli miałbym komuś polecić to pierwszy, ewentualnie pierwsze dwa sezony, później robi się taka nuda, że nie idzie wytrzymać, nawet nie wiem na którym sezonie skończyłem bo w pewnym momencie po prostu dałem sobie spokój, potrafiłem odcinek na 5 razy sobie rozłożyć tak się nudziłem.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2014-06-24, 22:08   

W porównaniu z książką to faktycznie 4 sezon mógł być o wiele lepszy. Kilka wątków zawalili, a kilka naprawdę dobrych pominęli.
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2014-06-25, 16:39   

lol772, jak dla mnie mistrz pisania postów o niczym:)

Mikus napisał/a:
Za mną właśnie ostatni odcinek 4 sezonu Gry o tron i przyznam, że seria zaczyna mnie z lekka nudzić, ostatni odcinek co prawda świetny ale sezon IMO dosyć przeciętny.
Po przeczytaniu książki mogę powiedzieć, że serial mnie nie zachwyca. Jednak sytuacja zmienia się gdy porównałbym go z innymi obecnie produkowanymi serialami - miażdży konkurencję (Wikingów nie miażdży:)).

Walking Dead - moim zdaniem nie jest to serial dla ludzi, jest to serial o zombi dla zombi.

Mikus napisał/a:
Rozmyślam też nad powrotem do Dextera, kolega bardzo zachwalał a ja zrezygnowałem po pierwszym sezonie, który średnio przypadł mi do gustu.

Książka Demony dobrego Dextera była ok, jednak nie wiem jak z tak małej ilości materiału można zrobić jeden sezon serialu. Po obejrzeniu pierwszego odcinka stwierdziłem, że w wersji telewizyjnej, po prostu będą wałkować wkoło to samo.

 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-10-21, 17:11   

Sons of anarchy - Zdecydowanie polecam. Świetny serial o gangu/klubie motocyklowym zajmującym się handlem bronią. Serial dość brutalny ale nie ma w nim "nagości", z którą IMO trochę przesadzają autorzy Gry o tron.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2015-01-21, 19:27   

"Wikingowie". Obejrzałam pierwszy odcinek przez przypadek, potem szybko doobejrzałam resztę. Teraz z utęsknieniem czekam na nowy sezon. Imo lepsze od "Gry o tron".

"Supernatural" ("Nie z tego świata") - jeez, nie wiem, po co tyle z tym czekałam. Im dalej w las, tym ciekawiej, choć pierwsze odcinki mnie nie porwały.

"American Horror Story". Pierwszy sezon świetny. Trzeci jeszcze lepszy. Czwarty póki co średni.
Z drugim miałam problem. Większość fandomu uważa sezon "Asylum" za kaszanę i radzi pominąć, przechodząc od razu do "Coven", co też uczyniłam. Ale później wróciłam do dwójki i... Stwierdzam, że to najlepszy sezon w całym AHS. Walić opinię fandomu.

Life is complex: it has both real and imaginary components.
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-01-21, 20:39   

Skończyłem Wikingów i jakoś nie rozumiem boomu na ten serial. Nie powiem, żeby był zły ale jeśli o mnie chodzi to do pierwszej 5 się nie łapie, jest do bólu przewidywalny. Do tego pierwszy sezon chyba nie miał zbyt wielkiego budżetu bo te walki 10 vs 10 nie wyglądają zbyt imponująco, (wiem, że w tamtych czasach armie nie szły w tysiącach ale mogli się bardziej postarać) dodatkowo co brutalniejsze sceny oczywiście ucięte tak, aby nic nie było widać. A najbardziej to mnie ten język wkurwiał, nie chciało mi się zagłębiać i sprawdzać, jeśli mi się wydawało to mnie poprawcie ale - po cholerę oni tam przeplatają angielski z łaciną(?)? Najpierw nikt nikogo nie rozumie, porozumiewają się za pomocą tłumacza by później i tak wszyscy mówili po angielsku, komicznie to wygląda.

Skończyłem też Sons of anarchy i tutaj się nie zawiodłem, trzeba oddać scenarzystom, że nie obniżają lotów z każdym kolejnym sezonem a jeśli już to minimalnie. Zdarzało się, że wiało nudą, praktycznie w środku każdego sezonu ale początek i koniec zazwyczaj to rekompensował. Siódmy sezon był trochę słabszy i miał IMO kiepskie zakończenie, poza tym wyróżnia się barwnymi postaciami, które na końcu tak cię wkurwiają, że masz kompletnie w dupie kto umrze następny - i tak życzysz już tego wszystkim.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2015-01-21, 20:56   

Mikus, jeżeli Hobbit Ci się podobał to znaczy, że Twoje oceny nie są miarodajne:)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 8 z 9
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group