Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Barwy wojenne
Autor Wiadomość
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-08-08, 18:36   Barwy wojenne

Mapa Pawła.
Nasz człowiek wziął się za mapy. To i niech ma osobny temat na zachętę ;-)
Ale dalej zachęty nie będzie, bo będę nieco marudził. Nie przeszedłem mapki do końca, dwóch przeciwników zdążyłem rozwalić, a potem przegrałem z własnym zębem i wyłączyłem grę.

Dość przyjemny początek. Sympatyczny. Jesteśmy na początku uzależnieni od Zamku i nie można sobie wybrać boha, ale pies to trącał. Na temat wolności wyboru zamku chyba tylko ja mam obsesję, a jak bohater nam nie odpowiada to zawsze można zrobić restart :-) Gra się przyjemnie do momentu podbicia któreś ze Smoczych Utopii. Chyba fani tworzący mapy za bardzo lubię tę lokację, często jest ich za dużo. Tu jest nie tyle za dużo co one są po prostu za mocne! Zdobywa się maga-mocne arty typu miecz anielskiego sojuszu albo błyskawica tytana i rozgrywka jest zakończona. Mimo, że bronione to jest dość mocno (5 Złotych i 4 Czarne Smoki, reszta po 8 i po 6 jeśli dobrze pamiętam) to i tak- przesada.

Graficznie mapa całkiem ładna i sensowna. Podobała mi się woda. Nie ma nic gorszego niż woda, w której mało co pływa. A tutaj wygląda to ładnie. Proporcje połącznia wody z lądem i ten wąski pasek lądu to też pomysły na plus. Niestety pojawia się stary grzech map fanowskich czyli podwójność. Czyli: jeśli jest jedna kopalnia kryształów to obok musi być druga, jeśli jest jedna kamienna wieża to też obok jest druga.

Aha. I w momencie, w którym zaczynamy, na tym kawałk lądu jest głaz. Podoba mi się ten głaz. To naprawdę ładny głaz :-) :lol:

Podsumowując...
Gdyby nie Utopie byłaby mocna 4 (skala 1-6). Tak jest 4 z minusem. Na dobry początek ;-)
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4008
Skąd: 6752
Wysłany: 2008-08-08, 18:43   

Chociaż jeden potencjalny konsument się znalazł :lol: dziękuje
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-08-17, 12:57   

Ściągnę, jak wrócę do domu z wakacji.



WISŁA KRAKÓW!!!
 
redgreen



Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 210
Wysłany: 2008-08-17, 17:20   

Tak z ciekawoś przejzalem sobie mapkę edytorem. Staraj się dobierać kopalnie i inne budynki do koloru terenu, bo kopalnie z inferno nie bardzo kojarzą się z trawą. Gdzieniegdzie za dużo takich samych budynków koło siebie, troche źle użyte drogi, no i za dużo utopi. Pozatym lepiej jest ogólnie wybierać losowe potwory i artefakty, gdyż mapa wolniej się znudzi. Na wodzie jest chyba ze 100k, ale to taki tam szczegół. :-P Ogólnie jak na początek nie jest źle. Wiadomo, ze nie wygląda to profesjonalnie, ale od czegoś trzeba zacząć. ;-)

http://www.portel.pl/artykul.php3?i=37623 - wbijać!!! ;)

http://chaotyczny-wojownik.blog.onet.pl/
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group