Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Czego brakuje Herosom?
Autor Wiadomość
Vvornth 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 238
Wysłany: 2011-11-09, 23:45   

mikus773 napisał/a:
jako zwierzęta nie odbiegają wcale tak kształtem od siebie
Jeśli chodzi o ścisłość, to różnią się diametralnie pod względem przynależności filogenetycznej, należą do dwóch różnych gromad (ssaki i ryby chrzęstnoszkieletowe, ale to każdy wie z podstawówki), więc pomysł bezpośredniego ulepszenia jednego w drugie jest raczej absurdalny. Podobny kształt zawdzięczają konwergencji ewolucyjnej, a nie pokrewieństwu. [Tarnoob byłby ze mnie dumny :-> ].
Dobra, co ja pieprzę, to tylko gra :mrgreen: .

Żywiołaki ognia i energii moim zdaniem nie wyglądają tak źle, za to wody mi się nigdy nie podobał, wolałbym coś w stylu tego z H4. No i żywiołak umysłu to jakieś nieporozumienie.
Archen napisał/a:
Powietrze jest spoko nawet ( ale i tak w II był lepszy )
Powietrze rzeczywiście jest spoko, ale w H2, o ile dobrze pamiętam żywiołaki różniły się od siebie tylko kolorem :mrgreen: .
 
Archen 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 152
Skąd: pl
Wysłany: 2011-11-10, 00:51   



Uroczo to wyglądało na polu bitwy xD i ten dźwięk "fouw fouw fouw" a jak ginął to "fił-łił-łił" :D
 
Ja
Ego



Pomógł: 3 razy
Wiek: 14
Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 285
Skąd: z domu (twojego)
Wysłany: 2011-11-10, 07:34   

mikus773 napisał/a:
Czy ja wiem, w sumie jako zwierzęta nie odbiegają wcale tak kształtem od siebie jak te dwa żywiołaki kolorem.

Żywiołaki to stworzenia uformowane przy pomocy magii, więc zmiana kształtu czy koloru nie powinna w ich przypadku dziwić.
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2011-11-10, 09:04   

Ja napisał/a:
No dobra, dobra... Ale nadal nie wiadomo, jak by się poruszały. No i jak wytłumaczysz "ewolucję" delfina do rekina?

Chyba się nie rozumiemy. Chodzi o samą zasadę. Delfin jest podobny kształtem do rekina. Wiadomo, że są to 2 różne zwierzęta. Ale to byłby wyimaginowany zamek, to są HEROSY.
 
Ja
Ego



Pomógł: 3 razy
Wiek: 14
Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 285
Skąd: z domu (twojego)
Wysłany: 2011-11-10, 12:28   

is4N napisał/a:
Ja napisał/a:
No dobra, dobra... Ale nadal nie wiadomo, jak by się poruszały. No i jak wytłumaczysz "ewolucję" delfina do rekina?

Chyba się nie rozumiemy. Chodzi o samą zasadę. Delfin jest podobny kształtem do rekina. Wiadomo, że są to 2 różne zwierzęta. Ale to byłby wyimaginowany zamek, to są HEROSY.

To, że zamek jest wyimaginowany, nie usprawiedliwia go. Delfin zaś nie jest aż tak podobny do rekina. Ich podobieństwa (zewnętrzne) kończą się na obecności płetw i opływowym kształcie ciała.
 
Rayuxv
-.-


Wiek: 28
Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 23
Skąd: ---
Wysłany: 2011-11-10, 13:44   

"Zaś rekin i delfin to dwa różne gatunki."

Rozumiem twą frustrację, ze względu, że na biologii miałeś wbijane do głowy co innego, ale jeśli jesteś jakimś specem, to napisz co o tym sądzisz. Myślałem też o rekinie w wieloryba, ale to była większa przesada...

/*\
Ostatnio zmieniony przez Rayuxv 2011-11-10, 13:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Virtil 
Ifryt King



Wiek: 27
Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 15
Skąd: Cedry Małe
Wysłany: 2011-11-10, 13:46   

To weźcie Walenia w Wieloryba lub rybę miecz w rybę piłę

Every day I'm shofelen!!!
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2011-11-10, 13:49   

Pomysł z delfinami, rekinami itd. wydaje mi się dziwny i nie pasuje w ogóle do H3. Raczej wyglądałoby to komicznie. Co innego potwory morskie, ale jak już to jako neutrale, a nie osobny zamek.

Fantasy.. better than life..?
 
Rayuxv
-.-


Wiek: 28
Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 23
Skąd: ---
Wysłany: 2011-11-10, 13:55   

Jeśli rekin nie jest według ciebie straszny i nie zalicza się do potworów morskich, to chyba jednorożce są. Z tym delfinem palnąłem i wiem o tym, ale rekin nie jest najgorszym pomysłem. Ja, pisze, że nie miałby możliwości poruszania się, ale ludzie, trochę wyobraźni. Właściwie heroes przypomina mi minecraft'a. Grę gdzie ogranicza cię tylko wyobraźnia, bo jeśli masz już fach modera opanowany, to możesz zrobić naprawdę wiele...

/*\
 
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2011-11-10, 14:00   

Rekin to gatunek zagrożony i właściwie trochę mi go szkoda..
Podobnie jak wielorybów masowo wybijanych przez Japończyków.
Wracając do tematu myślałem raczej o potworach z głębin, takich jak ten z któregoś wcześniejszego posta, ale podkreślę jeszcze - jedynie jakie urozmaicenie rozgrywki.

Fantasy.. better than life..?
 
Archen 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 152
Skąd: pl
Wysłany: 2011-11-10, 14:04   

Powinno być na wodzie miejsce (jakaś wyspa) w której walczymy z krakenem.

Walka wygląda tak, że nasz okręt... walczy z mackami leżącymi na pokładzie które mordują nam armię - każda macka jest jak jedna silna jednostka. Na przeciwko jest jakaś morda krakena :mrgreen:

Jako skosimy to to zabieramy 10 000 sztuk złota i heja :mrgreen:
 
Ja
Ego



Pomógł: 3 razy
Wiek: 14
Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 285
Skąd: z domu (twojego)
Wysłany: 2011-11-10, 14:21   

Myślę, że bardziej na miejsce rekina pasowałoby coś w rodzaju quara predatora z Tibii. Na liście brakuje mi też skorupiaków.
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-10, 16:56   

bartman napisał/a:
Pomysł z delfinami, rekinami itd. wydaje mi się dziwny i nie pasuje w ogóle do H3. Raczej wyglądałoby to komicznie. Co innego potwory morskie, ale jak już to jako neutrale, a nie osobny zamek.

Wiesz, wodny zamek, który może być tylko na wodzie wprowadziłby coś bardzo ciekawego do świata gry.
Pytanie tylko, jakby się jego bohaterzy i wojsko mieli poruszać po lądzie :)


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
j@kubek 
Brutalnie



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 423
Wysłany: 2011-11-10, 18:59   

Tak sie wtrące z tymi rekinami, w MM7 mamy rekinki na Płyciznach, ale czasami można je spotkać na arenie. Co prawda nie pływają, ale tak jakby "latały", a gdy dedną brzuch do góry ;-)

To jest metal generale \m/
-Przecież trole nie istnieją!
-Tak? To jak wyjaśnisz martwe jednorożce?
 
 
Thand
Nekromanta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 54
Skąd: Ghostwind
Wysłany: 2012-09-17, 21:34   

Ekranizacji!!! Wiele legendarnych gier miało swoją ekranizację. Czyż ekranizacja kampanii HoMM3 jako trylogia nie byłaby czymś wspaniałym? Trochę można by się wzorować na LOTR (ale tylko trochę!). Z tym rozmachem i monumentalnymi efektami specjalnymi, muzyką prosto z gry, a do tego sensacyjnymi imejdżami bohaterów i kolosalnymi scenami bitew... Ta idea to główny cel mojej bytności na forum.

Nikt nie zna jego prawdziwego wieku. Podobno walczył za Erathię podczas Leśnych Wojen, ale padł wtedy ofiarą wampira w czasie całonocnego marszu na Phynaxię.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 8 z 10
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group