Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Lista piosenek z listy przebojów
Autor Wiadomość
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2012-08-12, 19:50   

Jak dla mnie można zwiększyć do siedmiu.
Paweł, ja nie uzupełniałem, jak miałem tę kilkumiesięczną przerwę. Potem zauważyłem, że Ty się tym zająłeś. Jak chcesz, mogę uzupełniać ją ja.
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2012-08-12, 19:50   

Cytat:
Ten limit był stworzony po to, aby ograniczyć wrzucanie piosenek jednego zespołu w zbyt krótkim odstępie czasowym. Miał być zwiększany raz na jakiś czas. Jeżeli uważacie, że jeszcze za wcześnie to niech zostanie do sześciu.


A po co ciagle katowac forum lawina kawalkow jednego zespolu? Przeciez sam jeden album liczy srednio po 12 utworow... To ma byc Forumowa Lista Przebojow, a nie Forumowa Lista Przebojow AC/DC czy Johnas Brothers

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
Player 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 299
Wysłany: 2012-08-12, 20:52   

Ja jestem przeciwko ograniczaniu przez ilość piosenek, bo dajmy na to Beatlesi mieli 12 regularnych studyjnych albumów, gdzie na każdym znalazł by się kilka utworów wartych pojawienia się na liście i trzeba ograniczyć się do ośmiu. Za to inny wykonawca wydał tylko jedną płytę, na której jest np. 10 kawałków i ktoś weźmie z tego 8. Jest to 80% dokonań muzycznych tego wykonawcy a dla Beatlesów... poniżej 10%? Poza tym np. taki Eric Clapton udzielał się w niejednym zespole i miał własną karierę solową. Jeśli ktoś będzie chciał nawrzuca mnóstwo jego kawałków. Dodam jeszcze, że strach, że ktoś wrzuci jakieś gówno zespołu, który lubisz i wyczerpie limit też mobilizuje do masowego wrzucenia kawałków tego zespołu. Bardziej rozsądne wg mnie jest ograniczenie częstotliwości pojawiania się danego wykonawcy do np. co drugiego, co trzeciego notowania albo jeszcze rzadziej. System z ograniczaniem przez ilość nie jest sprawiedliwy dla artystów z obszernymi dyskografiami.
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2012-08-12, 21:17   

Player - Rozsądnie piszesz.
Jak jest limit, to wg. mnie powinien* pozostać, tak jak jest, a jeżeli go usuniecie, to jestem za propozycją Playera
Zresztą nie uważacie, że ustawienie limitu, żeby go potem zwiększyć jest....conajmniej głupie?
* - poprawiłem.

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2012-08-12, 22:32   

Według mnie Player napisał rozsądną rzecz, można by dać jakieś ograniczenie częstotliwości (np. nie częściej niż raz na 4 tygodnie) i znacznie lepiej by to wyglądało.
Player napisał/a:
Dodam jeszcze, że strach, że ktoś wrzuci jakieś gówno zespołu, który lubisz i wyczerpie limit też mobilizuje do masowego wrzucenia kawałków tego zespołu.

Szczególnie ten fragment do mnie przemawia.
Jak dla mnie AC/DC co tydzień to przegięcie, a dość lubię ten zespół (to tylko przykład, oczywiście). Od czasu do czasu nie zaszkodzi, ale pytanie: kto tego nie zna? Dla mnie najciekawsze jest poznawanie nowych utworów i twórców.
Ograniczenie ma taki cel, by parę zespołów nie zdominowało zupełnie miażdżącej większości notowań, bo to robi się nudne, większość userów nie poznaje specjalnie niczego nowego, a w finałowych notowaniach niektórym nie chce się głosować. Ale to już może być różnica w oczekiwaniach co do listy...

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2012-08-13, 08:05   

Leance jak możesz to uzupełniaj swój temat, bo ja mam i tak sporo pracy z listami:
otwierać listę, zamykać, otwierać finałową, zamykać finałową, uzupełniać temat z piosenkami z listy, uzupełniać temat ze zwycięskimi utworami - troszkę tego za dużo.

Niech zostanie jak jest - na razie. Czyli maksymalnie 6.
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-13, 10:58   

A co zrobisz z drugą propozycją? Generalnie spotkała się z aprobatą.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2012-08-13, 20:05   

Wszyscy co się wypowiedzieli zgodzili się, że nie ma sensu doliczać utworów artystów wydanych samodzielnie do konta zespołów, w których grali. Nie da się tego wszystkiego ogarnąć, bo nikt nie zna historii wszystkich zespołów.

Jeżeli Leance zgodzi się uzupełniać temat z kawałkami z listy to niech przy banowaniu zwraca uwagę tylko na konkretnego wykonawcę, który był na liście - bez pozwiązywania go z zespołami, w których grał. Jeżeli nie będzie chciał tego prowadzić to ja to zrobię.
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2012-09-02, 01:13   

Zmieniła się trochę grupa "zespoły zbanowane" - jak było mówione, wykluczenie zespołu nie dyskwalifikuje solowych kawałków artysty.
Nowe 3 zespoły zbanowane -Nickelback, Scorpions i Sting.
Wykonawcy z 5 piosenkami:
Aerosmith, Big Cyc, Dżem, Green Day, Lady Pank, Linkin Park, Louis Armstrong, Michael Jackson, Pink Floyd, Rammstein, System Of A Down.
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2012-09-02, 10:49   

Świetna robota - już myślałem, że nie wrócisz. Ostatnio użytkownicy zaczęli wysyłać mi utwory, które były na liście kilka notowań wcześniej, a i zespoły zbanowane zaczęły się pojawiać. Teraz jest wszystko uaktualnione i czytelnie przedstawione.
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2012-09-02, 13:08   

Paweł napisał/a:
już myślałem, że nie wrócisz

Spokojnie, po prostu nie ma potrzeby uzupełniać tego częściej niż co miesiąc.
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2012-11-14, 16:15   

Proponuję od nowego roku zmienić banowanie zespołów na ograniczenia takie, aby utwór danego wykonawcy pojawiał się w odpowiednich odstępach czasowych.

Blokowanie to bardzo zły sposób, gdyż w ogóle nie nadaje się do tego do czego miał on służyć. Tu chodziło o pojawianie się w odpowiednich odstępach utworu jakiegoś wykonawcy, a nie wywalenie i zablokowanie całkowicie jakiegoś zespołu. Np. taki Queen kiedy był ostatnio na liście? Pewnie mocno ponad rok temu, a są zespoły które pojawiają się kilka razy w miesiącu.
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2012-11-14, 18:33   

Wydaje mi się, że zdrowy rozsądek prowadzącego by wystarczył. Na przykład nie wrzucałbym na jedną listę piosenek Queen, U2, Led Zeppelin, Iron Maiden i Mettaliki, a na kolejną samych mniej znanych zespołów. Moim zdaniem najlepiej by było gdyby każdy wysyłał po kilka propozycji i wtedy prowadzący listę ma większe możliwości manewru i zbalansowania kolejnych notowań.

Fantasy.. better than life..?
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2012-11-28, 16:28   

Można organizować czasami notowania tematyczne, ale do tego trzeba zainteresowanych. Jeżeli kilku użytkowników, którzy regularnie głosują w liście zgodziłoby się to mogę robić zestawienia tematyczne.
Pomysł z utworami z gier - dobry. Ponadto proponuję soundtracki z filmów, ale tylko takie utwory, które zostały stworzone na potrzeby filmu, a nie tylko wykorzystane produkcje stworzone wcześniej - no ale to już na oddzielne notowanie.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-11-28, 19:11   

No ja jestem za, sądzę że te utwory i tak zostaną zjedzone później w finałowym ale zawsze to jakaś alternatywa.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group