Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Przesunięty przez: Malekith
2010-12-21, 19:19
"Jak obliczyć, który zamek jest najlepszy?"
Autor Wiadomość
Hektor
Oszołom



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 318
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: 2010-12-21, 14:24   "Jak obliczyć, który zamek jest najlepszy?"

Kiedyś zrobiłem system, którego zadaniem było sprawdzić, który zamek jest najlepszy. Polegał on na stworzeniu tabeli z najlepszymi jednostkami na dany poziom. I tak np. Alp jako najlepsza jednostka na 4 lvl dawała 9pts. nekro. Jako, że mamy 8/9 zamków to za 1 miejsce dawałem 9pts. za 2 8pts. za 3 7pts. i tak aż do 9 za które przysługiwał 1pts. Oczywiście ten system jest niemiarodajny. Mi wyszło, że najlepsza jest twierdza. Próbowałem też uwzględnić magie. Tzn za 3lvlową gildię dawałem 1pts. za 4lvlowa 2 pts. za 5 lvlowa 3 pts. a forteca dostawała 4pts. za posiadanie biblioteki. Pojawił się taki problem, że np. ALP jest najlepszy ze swojego poziomu. Jest dużo lepszy niż pozostałe jednostki i może spokojnie konkurować nawet z jednostkami wyższych poziomów. Dlatego takim jednostkom przyznawałem 1 pts. dodatkowo. Najważniejszym problemem tego systemu jest subiektywizm w rankingu stworzeń. Np. ja uplasuje hydrę na jednym z ostatnich miejsc a np. kilka osób uważa ją za jedną z najlepszych jednostek w grze. Czekam na waszą pomoc.




 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-12-21, 17:47   

Hektor napisał/a:
Najważniejszym problemem tego systemu jest subiektywizm w rankingu stworzeń

I właśnie to sprawia, że twoje obliczenia są warte dokładnie NIC. Jestem ciekawy, co wstawiłeś jako najlepszą jednostkę 7 lvla i czy uwzględniałeś takie bonusy, że w standardowych warunkach szkieli będzie min. 5x więcej, niż innych stworzeń 1 lvla w ich miastach.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-12-21, 19:18   

Takie obliczenia i rankingi są kompletnie bezsensowne, wszystko zależy od mapy i zasad. Temat zamykam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group