Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Robienie banków, dwelli i inne schematyczne walki
Autor Wiadomość
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-03, 21:33   

Leance napisał/a:
Daffodil napisał/a:

Będę szybszy od Leance. Jak robić wszystkie banki twierdzą(prócz krypt)? Jak zrobić nią rój/taras bez poważniejszych strat w 1 tygodniu?


Podpinam się - krytpy też mogą być.


Co do krypty (max krypty, bo chyba tylko taka może stanowić problem), to jeśli robisz ją na skorupie, to bierzesz wilki gobliny (niekoniecznie ulepszone) i całe mięso jakie masz (1 stack troglodytów, diablików, czegokolwiek) i ustawiasz kolejno:
pojedyńcze mięso, całe gobliny, pojedyncze mięso, całe wilki, pojedyncze mięso lub cały slot mięsa lub ptaki (jeśli masz dwa sloty), pojedynczy slot mięsa, cały slot mięsa.
czekasz aż wampy zaatakują jeden ze slotów 1,3,6, po czym inną jedynką zdejmujesz i wjeżdżasz w wampy wszystkim czym się da, przy barbie z adv atakiem i 5-6 ataku spokojnie powinno zabić jak nie wszystkie to 7-9 wampów, dalej jest z górki.

Na terenie native necro (np. na mapie pc2) do krypty nie wchodzisz bez upa wilków, ustawiasz się tak 1 wilk, wszystkie gobliny, jeden goblin, wszystkie wilki, 1, 1, 1.
Walkę zaczynasz atakując jednym wilkiem wampy, reszta wilków (jak masz ich 25-30) spokojnie zdejmie 10 wampów, reszta nie będzie sprawiać problemów.

Max krasnalarnia: 30 up wilków i około 50-60 goblinów powinno sobie poradzić, przy artefakcie blokującym morale jest łatwo, bez niego trzeba niestety pilnować, żeby krasnale nawet z moralem tak łatwo nie doszły i trzeba oszczędzać jedynki. Ustawiamy się tak: 1 goblin, 1, 1, 1, wszystkie gobliny, 1, wszystkie wilki, czasem dla wygodny można dodać na 6 slocie jednego wilka, a główny stack goblinów na 3 slocie, jeśli mamy pewność, że zdejmiemy wystarczająco dużo up krasnali. Generalnie pojedyncze gobliny latają po mapie, ściągając na siebie krasnale i starając się przy okazji nie zginąć, gdyż są potrzebne do zdjęcia kontry. Niestety 1 moral krasnali może oznaczać spore straty, jeśli np. zdejmą jakąś jedynkę, w takim wypadku staramy się zdjąć kontrę głównym stakiem goblinów, gdyż wilki są zbyt cenne.

Do meduzarni nie wchodziłbym grając strongiem w 1 tygu, jeśli nie jest minimalna, a nawet jak minimalna, to nie bez ptaków. Minimalnej raczej nie ma co opisywać.

Nagarnia, jak po 2-3 to też przy 30 wilkach można zrobić, jednak tutaj też trzeba uważać, bo każdy moral może kosztować sporo, postaram się raczej zrobić filmik, jak zorientuję się jak .

Konserwy twierdzą robi się niestety fatalnie, gdyż cała jej siła opiera się na wilkach i nie da się z gryfów łatwo zdjąć kontry.

Co do ważkarni, to w 1 tygu jak praktycznie każdym zamkiem nie licząc lochu wchodzimy tylko jak jest po 6, albo 9, wchodzimy behem, ptakami w 1 slocie i sporą ilością mięsa (nawet możemy trochę goblinów przeznaczyć na straty, a najlepiej orki, jak jakieś mamy). Nigdy nie wchodzimy do ważkarni z wilkami.

Właściwie wszystko robimy bez czarów, bo rzadko barb ma jakiekolwiek sensowne czary w 1 tygu


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2011-10-05, 13:48   

Moje filmiki nie pojawia sie predko, przez problemy z kompem, ale powoli postaram sie pokazac jak robi sie wszystkie banki w 1 tyg (niektore w 2) kazdym miastem. Prawdopodobnie wszystko bedzie z PC2.
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2011-10-05, 15:11   

Nieważny jest tak naprawdę templ jeśli chodzi o 1 tyg :)
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-10-05, 15:18   

Na pc2 banki mogą być trudniejsze, ponieważ nie mamy rodzimego terenu (a umarlaki w krypcie tak).
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2011-10-05, 16:20   

Na pc2 nie mamy siedlisk, za wiele puch w pierwszej strefi i dobrych artefaktow. Jest ogolnie mniej zmiennych niz na innych template, a walki sa bardziej schematyczne.

 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-10-05, 16:24   

Skwer napisał/a:
Na pc2 nie mamy siedlisk
To akurat zależy od plików.
Skwer napisał/a:
za wiele puch w pierwszej strefi
W pierwszej strefie w ogóle nie ma puch.
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2011-10-05, 17:44   

Pc2 gra sie glownie bez siedlisk.
Pod forteca sa juz puchy, a tam jest latwo wbic sie w 1 tygodniu. Dlatego PC2 bedzie najlepsze ewentualnie moze byc Blance.

 
 
q2 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 114
Wysłany: 2013-02-08, 21:42   

Osobiście filmik, w którym kupujesz kilka gości łaczysz ekipę, rozdzielasz aby skupić potwory na swoich przeciwnikach, którzy mają 1 ilość i dobijasz je wieksza ilością do tego bez komentarza głosowego (dlaczego tak a nie inaczej jest bez sensu)

I nie zaliczył bym do tego w 100% do profesjonalnej gry, w ten sposób "urok gry" traci wszystko, tym bardziej, że jak mam z kimś grać w taki sposó przez Hamachi czy inne oprogramowanie, czy chociażby w Turnieju i jego ruch jest wykonywany przez ponad 20 minut to dziękuje.

Ładną grą i profesjonalną traktuje taką gdzie gracz np gra na mapie XL na poziomie wysokim, do tego komentarz głosowy opisujący dlaczego tak a nie inaczej. Wtedy to można nazwać fajnym filmikiem, prezentującym coś. Wtedy mogę poświęcić nawet tydzień czasu na oglądanie czegoś takiego.

Jeżeli oglądam, takie filmiki po 20minut bez nawet głosu, to sory nie to. Może "triki" takie są fajne ale czy jest sens? Wystarczy poczekać 1 tydzień i czyszczę całą okolice + mam kilka budowli i więcej jednostek.

Np: http://www.youtube.com/wa...dI&noredirect=1 , filmik pokazany z akcji chętnie bym zobaczył artefakty jednostki i statystyki.

Nie znam się na grze profesjonalnej, oceniam tylko to co widzę i co o tym sądze :)
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-08, 21:54   

q2 napisał/a:
Osobiście filmik, w którym kupujesz kilka gości łaczysz ekipę, rozdzielasz aby skupić potwory na swoich przeciwnikach, którzy mają 1 ilość i dobijasz je wieksza ilością do tego bez komentarza głosowego (dlaczego tak a nie inaczej jest bez sensu)

To zdanie jest bez sensu.

q2 napisał/a:
I nie zaliczył bym do tego w 100% do profesjonalnej gry, w ten sposób "urok gry" traci wszystko, tym bardziej, że jak mam z kimś grać w taki sposó przez Hamachi czy inne oprogramowanie, czy chociażby w Turnieju i jego ruch jest wykonywany przez ponad 20 minut to dziękuje.

Tak się gra na turniejach i tury często tyle trwają.

q2 napisał/a:
Np: http://www.youtube.com/wa...dI&noredirect=1 , filmik pokazany z akcji chętnie bym zobaczył artefakty jednostki i statystyki.

Nie mają dużego znaczenia artefakty, statystyki trochę tak ale głównie chodziło o koncepcję wyczyszczenia utopii samymi alpami.

Nie wiem po co porównujesz filmy z typowymi taktykami albo grami turniejowymi do let's playa, którego stworzył Proton czy jak mu tam było.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2013-02-08, 22:22   

q2 napisał/a:
Osobiście filmik, w którym kupujesz kilka gości łaczysz ekipę, rozdzielasz aby skupić potwory na swoich przeciwnikach, którzy mają 1 ilość i dobijasz je wieksza ilością do tego bez komentarza głosowego (dlaczego tak a nie inaczej jest bez sensu)
Sugerujesz, żeby walić jednostkami na oślep chociaż wiem jak zagrać?
Co do reszty - robię ten zbiór filmików, po to aby nowi użytkownicy nie musieli pisać i szukać filmów z heroes z których mogliby się czegoś nauczyć - nie robię zbioru na stronę główną portalu.

q2 napisał/a:
Ładną grą i profesjonalną traktuje taką gdzie gracz np gra na mapie XL na poziomie wysokim, do tego komentarz głosowy opisujący dlaczego tak a nie inaczej.
q2 napisał/a:
Wtedy to można nazwać fajnym filmikiem, prezentującym coś. Wtedy mogę poświęcić nawet tydzień czasu na oglądanie czegoś takiego.
Gubisz się.
q2 napisał/a:
Jeżeli oglądam, takie filmiki po 20minut bez nawet głosu, to sory nie to. Może "triki" takie są fajne ale czy jest sens? Wystarczy poczekać 1 tydzień i czyszczę całą okolice + mam kilka budowli i więcej jednostek.
Jeśli grasz tylko z kompem na mało wymagających mapach to zgoda. Zresztą po co się rozwijać - lepiej grać jak komputer, ciągle tak samo.
q2 napisał/a:
filmik pokazany z akcji chętnie bym zobaczył artefakty jednostki i statystyki.
Ten film nie jest zrobiony z myślą o ludziach którzy nie wiedzą nawet ile pikinier ma hp, pokazuje tylko możliwości Alp.

 
 
q2 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 114
Wysłany: 2013-02-08, 22:39   

Rozumiem ja tam tylko napisałem to co myślę ;)
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2013-02-08, 23:52   

Było już kilka tematów z filmikami, sporo postów przewinęło się przez różne inne. Strasznie to wszystko teraz porozwalane, wypadałoby utrzymać JEDEN temat z filmikami z h3 i tam wbić wszystkie wcześniejsze filmy/kanały, które pojawiały się na forum.

[ Dodano: 2013-02-08, 23:55 ]
ps dzięki za filmik ze stronga, Skwer. :)
 
q2 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 114
Wysłany: 2013-02-09, 03:01   

Leance napisał/a:
Strasznie to wszystko teraz porozwalane, wypadałoby utrzymać JEDEN temat z filmikami


Dokładnie, polecam aby utrzymać jeden temat i tam toczyć rozmowy a także dodawać filmy.
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-02-09, 09:07   

Leance napisał/a:
Było już kilka tematów z filmikami, sporo postów przewinęło się przez różne inne. Strasznie to wszystko teraz porozwalane, wypadałoby utrzymać JEDEN temat z filmikami z h3 i tam wbić wszystkie wcześniejsze filmy/kanały, które pojawiały się na forum.

Teraz jest ok? W sumie mogę wszystko wpakować w pierwszy post jeszcze, żeby łatwiejszy dostęp był.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2013-02-09, 09:32   

yarzapp napisał/a:
Teraz jest ok? W sumie mogę wszystko wpakować w pierwszy post jeszcze, żeby łatwiejszy dostęp był.
Dobry pomysl, ale temat podepnij i daj wzmiankę w nazwie, że znajdują się tu filmy ;)
Niech więcej osób się wyśli i pokaże kilka filmików - nie ma z tym tak dużo roboty.
Stronga może poprawie dziś - lepsza jakość i wytnę momenty w kt orych widać pulpit.
Leance napisał/a:
Było już kilka tematów z filmikami, sporo postów przewinęło się przez różne inne. Strasznie to wszystko teraz porozwalane, wypadałoby utrzymać JEDEN temat z filmikami z h3 i tam wbić wszystkie wcześniejsze filmy/kanały, które pojawiały się na forum.
Dlatego zalozylem temat z filmami, aby nie szukać i nie przekopywać się przez inne dzialy.
q2 napisał/a:
Rozumiem ja tam tylko napisałem to co myślę ;)
ok, ale moim zdaniem się gubisz - najpierw mówisz, że ladną i profesjonalną grą można nazwać singlową z komentarzem, a później piszesz, że filmem nie grą.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 4 z 6
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group