Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań
Autor Wiadomość
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-02-24, 22:52   

Morgan-Ghost napisał/a:
zawsze 20lvl, lecz 21 lub 22 dla jednostki 1 lvl,
O jakich jednostkach mowa?
 
 
duchU 


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 13
Wysłany: 2010-02-25, 12:15   

To jeszcze trochę pytań :D

1. Jak wygląda mechanizm losowania czarów dla danego zamku (wiem, że część czarów nie występuje w danym mieście - ale czy poza tym jest coś jeszcze?)? Czy każdy zamek ma określone jakieś procentowe szanse na pojawienie się danego zaklęcia czy też szkoły zaklęć? Bo np. u Nekrosa jest sporo czarów z magii ziemi... Czy to jednak zbieg okoliczności i każdy czar ma taką samą szansę na pojawienie się w danym zamku? (nie licząc tych zabronionych).

2. Które miasto z Graalem jest najlepsze? Bo odniosłem wrażenie, że Conflux z zorzą polarną kładzie na łopatki pozostałe miasta (wszystkie czary + 6 feniksów na tydzień). Do tego jeszcze szkoła magii i sklepik z artefaktami...

3. Jak rozumiem, Graal pozwala nauczyć się także czarów, które normalnie w Confluksie są niedostępne? Czyli dostajemy Armageddon, który w połączeniu z feniksami tworzy zabójczą mieszankę :) (?)
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2010-02-25, 12:23   

1. To jest raczej określone, np. w necro magia ziemi, tower magia powietrza, Inferno magia ognia, Cytka magia ziemi i wody.
2. Graal confa jest mocny ale nim go zdobędziemy powinniśmy mieć już większość czarów, więc nadaje się on, ale dla pobocznych. Najlepszy graal jest w necro, dodaje on 20% do nekromancji czyli daje nam więcej szkieletów.
3. Tak.
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-02-25, 12:34   

Amitamaru napisał/a:
1. To jest raczej określone, np. w necro magia ziemi, tower magia powietrza, Inferno magia ognia, Cytka magia ziemi i wody.
W każdym mieście jest określona szansa na dany czar.
 
 
duchU 


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 13
Wysłany: 2010-02-25, 13:39   

A można znaleźć gdzieś takie zestawienie? Np. w edytorze?
 
maurice



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-02-25, 14:24   

http://h3.heroes.net.pl/

zakładka 'Taktyki'.
 
duchU 


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 13
Wysłany: 2010-02-25, 15:19   

maurice napisał/a:
http://h3.heroes.net.pl/

zakładka 'Taktyki'.


Dzięki.

O co chodzi z tym, bo nie jarze:
"Wartość poszczególnych czarów dla komputera w zależności od rozwinięcia przez niego danej szkoły magii:"
Czym właściwie jest ta wartość?
 
Morgan-Ghost 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 475
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2010-02-25, 16:00   

Malekith napisał/a:
O jakich jednostkach mowa?

Dla pierwszopoziomowych:
Bohater Gretchin: jedna z premii dla goblinów i hobgoblinów jest na 16 poziomie, następna jest dopiero na 21.
Bohater Drakon: jedna z premii dla gnoli i maruderów jest na 17 poziomie, następna jest dopiero na 21.
Bohater Shakiti: jedna z premii dla troglodytów jest na 16 poziomie, następna na 21, a dla piekielnych troglodytów jest na 17 poziomie, a następna na 21.
Bohater Galthran: jedna z premii dla szkieletów nieulepszonych i ulepszonych jest na 17 poziomie, następna dopiero na 21.
Bohater Ignatius: jedna z premii dla chochlików jest na 14 poziomie, następna dopiero na 21 i dla chowańców jedna jest na 16 poziomie, następna dopiero na 21.

A dla drugopoziomowych (nie chce mi się wypisywać, proszę spojrzeć na statystyki do pliku zamieszczonego przezemnie wcześniej) bonusy są raz na 18 poziomie, raz na 16 a następne dopiero na 22 (w zależności czy jednostka jest ulepszona czy nie).

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-02-25, 16:35   

Mi nie chodzi o to. Chciałem, żebyś podał przykłady, które podważają prawdziwość równania poziom jednostki x 20 = poziom hirka, na którym A/D jednostki jest podwojone. Kolejne bonusy będą dodawane co różną ilość poziomów dla poszczególnych jednostek, gdyż mają one inne staty.
 
 
Morgan-Ghost 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 475
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2010-02-25, 19:20   

Przecież napisałem że zwracam honor, bo się pomyliłem. Problem jaki pozostał jedynie jest taki, że jeśli czepiać się szczegółów do dla pierwszopoziomowych jednostek podwojenie A/D nie jest na 20lvl, lecz czasem większym lub mniejszym. Przykład szkielet nieulepszony. Podwojenie jest dopiero na 21 lvl boha, a dla ulepszonego szkieleta 17lvl boha.

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-02-25, 19:57   

Morgan-Ghost napisał/a:
Podwojenie jest dopiero na 21 lvl boha, a dla ulepszonego szkieleta 17lvl boha.
Sprawdziłem i obie formy mają podwojenie na 17 lv, ale na 21 mają więcej niż z samego podwojenia. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że gra zaokrągla bonusy do góry.
 
 
duchU 


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 13
Wysłany: 2010-04-07, 14:13   

1. Jeśli porównywać Płatnerstwo z Shieldem na ekspercie, to co lepiej wypada? I czy Shield jest lepszy od Stone Skina? Zakładając, że posiada się Shielda i Magię Ziemi na Ekspercie, to czy warto nadal inwestować w Płatnerstwo? Czy lepiej slota przeznaczyć na coś innego? (i czy ewentualnie zależy to od typu bohatera - Siła/Magia). Czy Płatnerstwo zależy jakoś od Obrony? Tak jak Shield od Power Skilla/Talentu Magicznego.
2. Na daną jednostkę mogą działać naraz tylko 3 czary, tak?
3. Czy jest możliwe:
Jednostka atakuje przeciwnika i: ma szczęście, wychodzi jej atak specjalny a następnie morale sprawiają, że dostaje drugi atak i sytuacja ze szczęściem i specialem się powtarza.
Dread Knight przy ataku: ma szczęście, atak specjalny i klątwa (czyli zadaje obrażenia x4 + curse)?
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-04-07, 15:13   

duchU napisał/a:
Jeśli porównywać Płatnerstwo z Shieldem na ekspercie, to co lepiej wypada?
Zależy od sytuacji. Jeśli wroga armia składa się głównie z jednostek walczących w zawarciu, to shield jest lepszy - w przeciwnym przypadku płatnerstwo.
duchU napisał/a:
Shield jest lepszy od Stone Skina?
j/w, z tym, że jeśli istnieje przewaga obrony broniącej się jednostki nad atakiem atakującej o 20-22, to skin jest lepszy.
duchU napisał/a:
Zakładając, że posiada się Shielda i Magię Ziemi na Ekspercie, to czy warto nadal inwestować w Płatnerstwo?
Warto. Jeszcze większa redukcja obrażeń.
duchU napisał/a:
Czy Płatnerstwo zależy jakoś od Obrony?
Zależy co przez to rozumiesz. Płatnerstwo obniża otrzymany dmg po uwzględnieniu pozostałych modyfikatorów, więc im więcej masz obrony, tym mniej dmg (% pozostaje ten sam) zostanie zredukowane.
duchU napisał/a:
Talentu Magicznego.
Talent magiczny wpływa tylko na czary zadające obrażenia.
duchU napisał/a:
Na daną jednostkę mogą działać naraz tylko 3 czary, tak?
Bez limitu.
Cytat:
Czy jest możliwe:
Jednostka atakuje przeciwnika i: ma szczęście, wychodzi jej atak specjalny a następnie morale sprawiają, że dostaje drugi atak i sytuacja ze szczęściem i specialem się powtarza.
Tak.
duchU napisał/a:
czyli zadaje obrażenia x4
300% bazowego dmg.
 
 
duchU 


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 13
Wysłany: 2010-04-07, 16:23   

Malekith napisał/a:
duchU napisał/a:
Talentu Magicznego.
Talent magiczny wpływa tylko na czary zadające obrażenia.
duchU napisał/a:
Na daną jednostkę mogą działać naraz tylko 3 czary, tak?
Bez limitu


Czyli Talent nie ma wpływu na Shielda, Stone Skina, Anime Dead czy Resurrection?

A co do ilości czarów - jak się kliknie na jednostkę, to są tam 3 sloty, w których pokazywane są aktywne zaklęcia. Jeśli rzucimy 4., to wyprze ono pierwsze, ale to dotyczy jedynie tej tabelki i czar nadal działa na jednostkę?
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2010-04-07, 16:34   

duchU napisał/a:
Czyli Talent nie ma wpływu na Shielda, Stone Skina, Anime Dead czy Resurrection?

Wpływa tyko na czary zadające obrażenia, implo, łańcuch, błyskawica itd.
duchU napisał/a:
A co do ilości czarów - jak się kliknie na jednostkę, to są tam 3 sloty, w których pokazywane są aktywne zaklęcia. Jeśli rzucimy 4., to wyprze ono pierwsze, ale to dotyczy jedynie tej tabelki i czar nadal działa na jednostkę?

Czar działa dalej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 5
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group