Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Jednostki strzelające - przydatność

Które ulepszone jednostki strzelające są najbardziej przydatne?
Gremliny
4%
 4%  [ 3 ]
Reptillioni
2%
 2%  [ 2 ]
Kusznicy
5%
 5%  [ 4 ]
Magogi
0%
 0%  [ 0 ]
Żywiołaki Burzy
11%
 11%  [ 8 ]
Uruki
0%
 0%  [ 0 ]
Złe Oczy
4%
 4%  [ 3 ]
Szare Elfy
20%
 20%  [ 15 ]
Żywiołaki Lodu
2%
 2%  [ 2 ]
Arcymagowie
4%
 4%  [ 3 ]
Meduzy
2%
 2%  [ 2 ]
Arcylisze
12%
 12%  [ 9 ]
Kapłani
1%
 1%  [ 1 ]
Cyklopi
1%
 1%  [ 1 ]
Tytani
26%
 26%  [ 19 ]
Głosowań: 72
Wszystkich Głosów: 72

Autor Wiadomość
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2010-06-13, 00:36   

Gandalf napisał/a:
Jak zostaną zablokowani, to nie trzeba mówić, ile da łuk


Zależy o jaki 'łuczku" mówimy ;]

Gandalf napisał/a:
A z klątwą nie trzeba się tak śpieszyć


Z blesem też nie, a w dodatku Tytani nie błyszczą speed'em, więc nie jest to konieczne w pierwszej turze tzn. początkującej.
Jeżeli wygarniesz na początku Tytanom, to warto uwzględnić atk. ulepszonych nag. Po za tym, jeżeli nam się fartnie (taktyka), możemy tak poustawiać wojsko, by nie doszło do zbloczenia ;p
 
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-06-13, 08:43   

Gandalf napisał/a:
Bo nie wierzę, żeby ktoś bawił się w pojedyncze bless/curse, mając do dyspozycji masówki.


Jeśli zostanie Ci ostatnia jednostka.. To co szkodzi? Chociaż ja bym rzucił raczej speela typu implozja, lepiej by się na tym wyszło (mam na myśli sytuacje, gdy zostaje nam 1 jednostka).

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2202
Wysłany: 2010-06-13, 10:54   

The Shadow napisał/a:
Po za tym, jeżeli nam się fartnie (taktyka), możemy tak poustawiać wojsko, by nie doszło do zbloczenia ;p

Oj może dojść do zbloczenia i to całkiem łatwo. Wystarczy, że strzelcy stoją obok namiotu lub wózka. Mając szybką 1 hexową jednostkę latającą możemy za pomocą jakiegoś czaru ofensywnego zniszczyć namiot/wózek i zablokować strzelca.
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-13, 20:42   

Xenofex napisał/a:
Oj może dojść do zbloczenia i to całkiem łatwo. Wystarczy, że strzelcy stoją obok namiotu lub wózka. Mając szybką 1 hexową jednostkę latającą możemy za pomocą jakiegoś czaru ofensywnego zniszczyć namiot/wózek i zablokować strzelca.

Jak przeciwnik też ma taktykę to też sobie za bardzo nie poustawiasz.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Seraphim


Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-06-18, 22:20   

Imo najbardziej użyteczne są szare elfy, trzon armii Bastionu, aczkolwiek duet żywiołaków burzy i lodu, także się świetnie sprawdza

[15:18:41] <AeC.Wezyr-_-> ale jak ruchamy czekoladke z kolegami na 2 baty to chyba musialem widziec?

^^^^^^^^^^^^^^^ GG
 
Kamilio 
Elita Tytanów



Wiek: 28
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-09-28, 18:32   

Stawiam na tytanów - to ogólnie jedyne strzelające jednostki na 7 poziomie i zarazem mają najlepsze staty spośród strzelców. Niestety za późno się pojawiają :(

W życiu trzeba być twardym jak przeterminowane żelki...
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-09-28, 19:23   

Cytat:
Niestety za późno się pojawiają :(
Więc mogłeś jednak przeczytać cały temat i zastanowić się nad różnymi odcieniami znaczeniowymi słowa "przydatność" ;-)

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Kamilio 
Elita Tytanów



Wiek: 28
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-09-28, 20:43   

Ale ja tytanów właśnie uznaję za przydatnych i wiem że późno ich zdobyć mam prawo do swego zdania chyba prawda? ;-)

W życiu trzeba być twardym jak przeterminowane żelki...
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-10-04, 22:39   

Kamilio napisał/a:
Ale ja tytanów właśnie uznaję za przydatnych i wiem że późno ich zdobyć mam prawo do swego zdania chyba prawda?


Alez oczywiście, jednostka 'przydatna' to taka, która rzeczywiście niesie dużo korzyści (jest różnica między lubieniem jednostki, a uważaniem jej za NAJbardziej przydatną), a nie tylko jest sobie i się cieszy, że 'jakbyś mnie miał, to byłoby fajnie, ale skoro to nie jebus to mnie nie będzie'(nie rzucać się z tym jebusem - to tylko przykład).
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2010-10-06, 09:30   

Tytan jest tylko przydatny w fb jesli zasłonimy go wraz z innymi strzelcami damy cos typu bless...
Jeżeli chodzi o normalną rozgrywkę to pojawi sie za pozno i jedynie lepszy moze okazać do zabijania jednostek typu upg ifryt w ilości horda. Szybko tez sie okazuje ze w utopiach bez mocnego bolka jego ilość i moc rażenia spada z tury na turę. Jak dla mnie jest on przed cyklopami i ewentualnie magami reszta bije go na głowę

 
 
Liff



Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 15
Wysłany: 2010-11-02, 20:34   

Ja zagłosowałem w ankiecie na Arcymagów. Dlaczego? Według mnie są to jedne z najlepszych jednostek strzelających, a nie pojawiają się ani za wcześnie, ani za późno. Na drugim miejscu są Elfy, no i tutaj nie jest problem uzbierać ich sporą liczbę, bo można je kupić już na samym początku.
 
Azure Dragon

Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-11-03, 18:35   

Jak dla mnie Strzelcy.Są nawet szybcy , nie drodzy , zadają spore obrażenia ale mają jedną wadę:mają małe HP
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2010-11-03, 20:28   

Cytat:
Ja zagłosowałem w ankiecie na Arcymagów. Dlaczego? Według mnie są to jedne z najlepszych jednostek strzelających, a nie pojawiają się ani za wcześnie, ani za późno. Na drugim miejscu są Elfy, no i tutaj nie jest problem uzbierać ich sporą liczbę, bo można je kupić już na samym początku.

Coś tu jest nie tak.

1. Gremlin
2. Elf
3. Burza

Gremlinami kosimy od samego początku co się da na mapie, elfami również, a burzą od drugiego tyg równie skutecznie o fb nie wspominając. Przydatność magów odczuwamy dopiero w fb ze względu na obniżony koszt zaklęć i wzmocniony atak na dystans dal fortecy. Każda z wymienionych jednostek przeze mnie jest w fb bardziej przydatna.

 
 
Player 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 299
Wysłany: 2010-11-04, 10:47   

Skwer napisał/a:
Każda z wymienionych jednostek przeze mnie jest w fb bardziej przydatna.
Oprócz Gremlina. :P
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-11-04, 13:55   

Gremlinów można ładnie nakosić, bo random mapy lubią im dużo dwelli generować.
I nie zgodzę się z opinią, że mniejsze koszty zaklęć są przydatne tylko w fb, dzięki temu można hojniej używać czarów w walce z neutralami, a co za tym idzie ponosić mniejsze straty.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
Ostatnio zmieniony przez yarzapp 2010-11-04, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 5 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group